print header

7 מטלות בית שאתם לא חייבים לבצע לעיתים קרובות

 כמה זמן אתם משקיעים מדי יום בביצוע מטלות הבית ומדי סוף שבוע בניקיונו? סביר להניח שלא מעט ואולי אפילו כמה שעות טובות. למשל, אני מקדישה לפחות שעה בימי שישי להברקת ולסידור ביתי הקטן והצנוע, ועוד שעה יומית במצטבר ובממוצע למטלות ביתיות – לאחר שעות העבודה. איך הייתם מגיבים אם היינו אומרים לכם שכדאי לכם לוותר על חלק מהמטלות האלו, או לפחות לבצע אותן לעיתים רחוקות יותר ולא מדי שבוע? אם אתם כמוני, כנראה שהייתם מרוצים במיוחד ומתחילים לבדוק מה תוכלו לעשות בזמן שהתפנה. היום נחשוף בפניכם 7 מטלות בית שאתם ממש לא חייבים לבצע לעיתים קרובות, ואם אתם רוצים לשמח את חבריכם, אתם מוזמנים לגלות להם את "הסוד הכמוס" הזה ולעזור גם להם לחסוך זמן ומאמץ.
 

1. שטיפת רצפה

גם אתם מנסים להתחמק בכל פעם מחדש ממלאכת שטיפת הרצפה המעיקה? יש לנו היום חדשות טובות בשבילכם – יתכן שכעת יש לכם סיבה לכך! מומחים אומרים שכל עוד אין לכם אלרגיות מיוחדות או תינוק סקרן שזוחל עליה ומכניס לפה כל לכלוך, אתם ממש לא חייבים לשטוף את הרצפה שלכם מדי שבוע. אם תחשבו על זה, בניגוד לאזורים אחרים שמועדים לפורענות ועלולים להפוך לכר פורה עבור חיידקים, כמו המטבח והשירותים, הרצפה שלכם בשאר החדרים יכולה להיראות נקייה מבלי שתצחצחו אותה – למשך חודשים.
 
כדי לזכות במראה הזה מבלי להתאמץ, אתם יכולים לנקות אותה פעם בכמה ימים בעזרת מטאטא ויעה או שואב אבק לרצפות – שהפך לפריט פופולרי ואף לבן בית קבוע בבתים רבים בשנים האחרונות. מן הסתם שמומלץ להיעזר בהם כדי להעלים לכלוכים בולטים של גרגרי אבק או פירורים, תוך הימנעות מביצוע הטעויות שמופיעות בכתבה הבאה. אם נשפך לכם דבר מה או ששמתם לב לכתם דביק, נקו את הלכלוך מידית ונקודתית בעזרת מטלית לחה, במקום לשטוף את כל הרצפה.

2. הברקת רהיטי עץ

גם על השולחנות והמדפים שלכם מצטבר אבק שמפריע להם להבריק ולהיראות נפלא? רבים מכם ודאי פותרים את הבעיה המטרידה הזו בעזרת הברקתם עם תכשירי פוליש ווקס לרהיטים, אך האם זוהי השיטה הנכונה להתמודד עימה? לפי מומחים, לא בהכרח, זאת מכיוון שניקיון תכוף מדי שכזה עלול להסיר את השכבה העליונה של הרהיטים. למעשה, כשאתם מנקים אותם מדי שבוע, אתם עלולים לגרום להם להתלכלך מהר יותר, כמו גם לאבד את המראה הבוהק והחינני שלהם בזמן יותר קצר. יתרה מכך, התכשירים הללו מכילים מים ושעווה עם חומר בשם נפטא, שהוא בעצם תזקיק של נפט. רהיטים רבים כוללים פורניר, שהוא שכבה דקה של עץ משובח, שמודבקת על גבי לוחות מעץ נחות או מעובד, וכאשר מנקים אותם לעיתים קרובות עם שילוב המרכיבים שציינו מעלה – הם עלולים לפלוט רעלים וריחות לא נעימים.
 
בשל כל הסיבות הללו, אתם לא צריכים להבריק את הרהיטים שלכם לעיתים קרובות, אלא אם הם כהים ולכן האבק שמצטבר עליהם בולט לעין, או שהם עתיקים וכבר מכוסים בשמן ובשעווה. מספיק שתבריקו אותם באופן יסודי פעם ב-6 שבועות, ובין לבין תוכלו לנקות אותם עם מטלית לחה רק באזורים שמועדים לפורענות. כעקרון, בכל מה שקשור לרהיטים של היום – זכרו שפחות זה יותר.
 
מטלות בית שאפשר לוותר עליהן: בחור מנקה ארון עץ עם מגבת

3. ניקוי חלונות

אנשים רבים ממהרים להבריק את התריסים והחלונות שלהם מדי שבוע, למרות המאמץ הרב הכרוך בכך, אך האם זה נחוץ? כפי שאתם כנראה יכולים להבין – התשובה היא שלילית. מומחים רבים מסכימים שמספיק לבצע את המטלה המתישה הזו פעם ברבעון או לחלופין בתחילתה של עונה. כשאתם כבר מתפנים למלאכת הניקוי הזו, עשו זאת ביסודיות והשתמשו בתכשיר טבעי שיועד למטרה הזו. בנוסף לכך, שפשפו היטב את התריסים, מלמעלה עד למטה, וגם את הצד החיצוני של החלונות שנחשב למעט יותר מאתגר. ודאו שאתם מסירים מהם את כל הלכלוכים, וכמובן – שאתם עובדים בזהירות.

4. כיבוס בגדים לאחר שנלבשו פעם אחת

בעוד שצריך לכבס הלבשה תחתונה וגרביים לאחר לבישה אחת, חולצות, ג'ינסים ואפילו מגבות יכולים לשמש אתכם מספר פעמים בטרם ביקורם במכונת הכביסה שלכם. כך אתם לא רק מצמצמים את הזמן והעלויות שכרוכים בהפעלת מכונת הכביסה שלכם, אלא גם עוזרים לבגדים שלכם להאריך ימים ולא להישחק משטיפות מרובות.
 
כדי לדעת אילו בגדים לבשתם ואתם יכולים להשתמש בהם שוב, אתם יכולים לאחסן אותם במדף או במגירה נפרדים משאר פרטי הלבוש שלכם. מומלץ לתלות את הבגדים שאתם רוצים "למחזר" כדי לאפשר להם להתאוורר מעט, ולנהוג באופן דומה עם המגבות – על מנת שיתייבשו כראוי בין שימוש לשימוש.
מטלות בית שאפשר לוותר עליהן: גבר מפעיל מכונת כביסה מלאה בבגדים

5. קיפול הלבשה תחתונה לאחר כביסה

מקפידים לקפל את התחתונים המכובסים והיבשים שלכם? מתברר שהפעולה הזו, שעל פניו היא מאוד פשוטה וקלה לביצוע – היא מיותרת למדי. אם תחשבו על כך, רוב סוגי ההלבשה התחתונה לא מתקמטים, ולכן אין צורך לקפל אותם כדי לשמור עליהם ישרים. אלא אם יש לכם פריטים מסוימים שעשויים מבד דק במיוחד ולכן זקוקים לקיפול, אתם יכולים להכניס את התחתונים שלכם למגירה מבלי להשקיע מאמץ מיוחד.
 
אם אתם בכל זאת רוצים לשמור על איזשהו סדר וארגון בארון שלכם, אתם יכולים פשוט לשטח אותם במגירה שלהם, כך הם ישמרו על מראה ישר ואתם לא תבזבזו זמן רב ומיותר. אז נכון שקיפול התחתונים שלכם לא דורש מכם יותר מדי, אבל בהתחשב בכך שמדובר בכמה וכמה פריטים שתופסים חלק נכבד מהכביסה שלכם – זהו חיסכון משמעותי.

6. גיהוץ בגדים

רבים מאיתנו עדיין בטוחים שפעולת הגיהוץ צריכה להתבצע לעיתים קרובות וחושבים שהיא עוזרת לבגדים להאריך חיים. הטענה הזו נכונה בעיקר בנוגע לבדים מסוימים של חולצות או מכנסיים שנוטים להתקמט במהירות ובקלות, אך לא לכלל פריטי הלבוש שלכם. ישנם לא מעט בדים שלא זקוקים לגיהוץ, כמו דנים, צמר, קשמיר, ליוצ'ל, ספנדקס ופוליאסטר.
 
באופן כללי, אם אתם רוצים לשמור על הבגדים שלכם ישרים, אתם צריכים פשוט להוציא אותם ממייבש הכביסה ולקפל או לתלות אותם – בהתאם לאופן שבו אתם מאחסנים אותם. בנוסף לכך, אתם כמובן יכולים להוסיף למלתחה שלכם בגדים שעשויים מבדים שעמידים לקמטים, וכך לחסוך לעצמכם זמן רב על יישורם. מעוניינים בכל זאת לגהץ? בכתבה הבאה תגלו טריקים נהדרים לעשות זאת ללא מגהץ.
מטלות בית שאפשר לוותר עליהן: אישה מגהצת בגד

7. ניגוב כלים שטופים

גם אתם נוהגים לייבש כלים שטופים בעזרת מגבת? על פניו זה נשמע כמו רעיון נהדר שיספק להם מראה נקי במהירות, אך הוא לא מומלץ במיוחד. הסיבה לכך היא שאתם מנגבים עם מגבת שעל פניו נראית נקייה, אבל בפועל היא מלאה בזיהומים – אתם עלולים להעביר אותם אל הכלים שלכם. כך במקום לנקות אותם, אתם בעצם מלכלכים אותם ומפזרים עליהם הרבה חיידקים.
 
בשל כך, במקום להתאמץ בניגוב הכלים הללו, עדיף שתשתמשו בדרך שהיא יותר פשוטה והיגיינית ותניחו להם להתייבש באוויר הפתוח. אם יש לכם מדיח, אתם יכולים להשתמש בתוכנית של שטיפה חמה שתסייע בייבושם המהיר.
 
מקור התמונות: canva
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.