print header

9 אותות אזהרה לכך שבני זוגכם לא מסופקים מהקשר

 אתם חיים עם אהוביכם כבר שנים, עברתם המון ביחד ואתם בטוחים שאתם הזוג המושלם – עד שהם מתחילים להתרחק ובמקרים קיצוניים גם מבקשים להיפרד. אנשים שחווים מצבים שכאלו לרוב מסתכלים לאחור בניסיון לראות מה הם פספסו בדרך, אז הם מגלים שהיו כל מיני סדקים ושלמעשה הכתובת כנראה הייתה על הקיר כל הזמן. כדי למנוע מכם אכזבות שכאלו ושברון לב, אספנו עבורכם 9 סימנים עדינים שיעידו על כך שאהוביכם כבר לא ממש מרוצים ממערכת היחסים. אנו מקווים שלא תזהו אותם או רמזים אחרים בזוגיות שלכם, אך אם כן – כדאי שתשבו לשיחה רצינית ותבדקו כיצד תוכלו לאחות את הקרעים כדי לזכות בזוגיות מאושרת.
 
סימנים שמעידים על חוסר סיפוק מהקשר: סדקים בעץ

1. חוסר בשיתוף

פעם סיפרתם אחד לשנייה על כל מעללי היום ונהגתם לעשות הכול ביחד? ביליתם שעות בסוף כל יום בשיחות, בישולים ואימוני ספורט זוגיים? אם הרגלים שכאלו נראים לכם כמו היסטוריה ואתם מרגישים שבני זוגכם מרחיקים אתכם מחייהם, כדאי שתתחילו לפקוח עיניים. אנו כמובן לא רומזים לכך שאתם חייבים להיות כל הזמן ביחד ולשתף הכול אחד עם השנייה, אלא דווקא כדאי להקפיד על קיום חיים נפרדים והקצאת זמן להיות לבד. עם זאת, אם נהגתם לבלות רבות יחדיו וכעת נראה שבני זוגכם מעט יותר מרוחקים ומסוגרים, ובמקביל מבקשים מרחב לעיתים קרובות יותר, מומלץ לבדוק עמם מה הסיבה לכך. כדי לעשות זאת, מומלץ לכם לשבת עמם לשיחה פתוחה, שבמהלכה תוכלו להיעזר במשפטים הנפלאים הבאים.

2. מצבי רוח משתנים

רגע אחד יקיריכם מאוהבים בכם עד הגג, וכעבור שעה הם קרים ואדישים כלפיכם? כנראה שהם חוששים או מפחדים לשתף אתכם בכך שהם לא מאושרים יותר במערכת היחסים, ובמקום פשוט לגשת ולדבר איתכם, הם משליכים עליכם את הבלבול שהם חשים. חשוב לדעת שגורמים נוספים שיכולים להשפיע על שינויים שכאלו הם בעיות פסיכולוגיות שמהם הם סובלים, כמו דיכאון או חרדה, ובקרב נשים גם תופעות לוואי של נטילת גלולות למניעת היריון. בשל כך, חשוב שתדברו עם בני זוגכם ותבדקו עמם מה קרה, ותפעלו בהתאם ובהקדם.
סימנים שמעידים על חוסר סיפוק מהקשר: בחורה עצובה עומדת ליד החלון

3.  חוסר במתן תשומת לב

אתם ודאי זוכרים שבשנים הראשונות שלכם ביחד, עשיתם הכול כדי להכיר אחד את השני ואולי אפילו הייתם מדברים אל תוך השעות הקטנות של הלילה. כנראה גם הרביתם להעניק אחד לשני תשומת לב על ידי מחוות פיזיות או מתנות, רק כדי ששני הצדדים בקשר יחושו אהובים. עם זאת, הרגלים שכאלו הלכו ודעכו עם השנים, וכיום אתם חשים שבני זוגכם לא מתאמצים להראות שאכפת להם, למשל, הם כבר אינם זוכרים תאריכים חשובים כמו היום שבו התחתנתם, או תכניות שרציתם לעשות ביחד. אם בעיה זו נשמעת לכם מוכרת, כדאי שתוודאו שהכול בסדר.

4. מריבות ללא סיבה מיוחדת

בתחילת דרככם המשותפת ודאי נהגתם מדי פעם לריב על נושאים גדולים שמציקים לכם, ודילגתם מעל מהמורות קטנות שבדרך. אך מאז שהכרתם עברו כמה שנים, וכעת אתם מתווכחים על כל דבר קטן, לרבות אירועים שקרו בעבר. אם מצב שכזה נשמע לכם מוכר, יכול להיות שבני זוגכם חשים מתוסכלים ממערכת היחסים, ומפני שהם לא יודעים כיצד לבטא את תחושותיהם, הם משתמשים במריבות. בנוסף, לעיתים אנשים לא רוצים ליזום פרידה, ולכן יוזמים ויכוחים שכאלו כדי לגרום לצד השני לעשות את הצעד. בשל כך, אם אתם חשים שאתם עסוקים בלריב עם בני זוגכם, ראו זאת כנורה אדומה שדורשת בדיקה ושכדאי לטפל בה בדרכים הבאות.
סימנים שמעידים על חוסר סיפוק מהקשר: זוג רב בפארק

5. מערכת יחסים שלא מתקדמת

בזוגיות בריאה וחזקה, אתם צריכים לפרוח יחד עם שותפיכם על ידי אימוץ תחביבים משותפים, תכנון טיולים ועתיד ביחד ועוד. כמובן שחשוב לשמור במקביל על מרחב אישי, אך אם אתם חשים שאינכם צומחים יחדיו ושמערכת היחסים שלכם לא מתקדמת לשום מקום – כנראה שעליכם לערוך בדק בית. דוגמה קיצונית לכך היא חוסר רצון מצד אהוביכם למסד זוגיות לאחר שנים רבות, כי הם לא חושבים שהקשר שלכם הגיע לשלב זה. מקרים יותר נפוצים שזוגות רבים חווים היא חוסר רצון לגוון במקומות בילוי, והיא נובעת לרוב מחיים משותפים ומשגרה או מחוסר רצון של אחד הצדדים להשקיע במערכת היחסים. אם אתם חשים תקועים ושאינכם פורחים יותר ביחד, כדאי שתדברו על הנושא ותראו כיצד תוכלו להתקדם ולתרום אחד לשנייה.

6. בילוי מרובה עם חברים

חשוב שתפגשו מדי פעם כזוג עם חברים ואנשים אחרים, לדוגמה במסעדות או בסרט, כי זוהי דרך מרעננת לבלות כשנמצאים במערכת יחסים. עם זאת, חשוב גם להשאיר כמה רגעים לזמן איכות שיהיה רק שלכם, בו תוכלו לחזק את החיבור שביניכם, למשל, על ידי שיחות עומק שיעזרו לכם להכיר אחד את השנייה טוב יותר גם אחרי שנים של זוגיות. לכן, אם אתם מגזימים בפגישות עם חברים ומגיעים למצב שבו אין לכם אפילו שעה שהיא רק של שניכם, יכול להיות שיקיריכם התעייפו מהזוגיות ומנסים להתחמק מכם. במצב שכזה, כדאי שתפנו כמה דקות כדי לברר על מה הבילוי החברתי מנסה לחפות, ואולי לנסות לרענן את הזוגיות עם הדרכים הנהדרות הבאות.
סימנים שמעידים על חוסר סיפוק מהקשר: שני זוגות יושבים על ספסל וצופים על נוף

7. הסכמה

רובנו היינו שמחים לזכות בבני זוג שחושבים בדיוק כמונו, אך האם התנהגות שכזו היא בהכרח חיובית? ובכן, לא תמיד. אם מתחילת הקשר הייתם שניכם ב"אותו ראש" ומצב נפלא שכזה נותר גם אחרי שנים רבות – מצבכם נהדר! אך אם הכרתם את יקיריכם כאנשים דעתניים שעומדים על שלהם וכיום הם מסכימים עם כל מילה שאתם אומרים, כנראה שכבר פשוט לא מספיק אכפת להם ממערכת היחסים. תזהו שינוי התנהגותי שכזה במצבים שבהם הייתם נוהגים להתווכח בגלל פערים בדעות, אך כיום אהוביכם אומרים שהם חושבים כמוכם. בשל כך, רגע לפני שאתם צוהלים על כך שסוף סוף הגעתם למצב שבו אתם משדרים על אותו גל, תחשדו אודות הסיבה האמיתית להתנהגות שכזו. 

8. אי הבעת מחוות פיזיות

ישנם זוגות שמעולם לא הרבו להתחבק, ואם גם אתם כאלו – אין לכם סיבה לדאוג כי כנראה שמצבכם בסדר. לעומת זאת, אם אתם הייתם הצמד הדביק של השכונה וכיום אהוביכם ממעטים לגעת בכם או לנשק אתכם, כדאי שתבדקו מה השתנה. אי הבעת מחוות פיזיות שכאלו יכולה לנבוע מתחושות של חוסר חיבור אליכם או אי סיפוק ממערכת יחסים, והיא עלולה לגרום להם להתרחק מכם במקום לשוחח עמכם על מה שיושב על ליבם. במצב שכזה, כדאי שתיקחו את המושכות אל הידיים ותבררו את העניין בשיחה רגועה ופתוחה.
סימנים שמעידים על חוסר סיפוק מהקשר: זוג עומד מחובק על הר

9. התעלמות מבעיות במערכת היחסים

מכירים את הרגעים האלו בהם אתם חשים שמשהו לא בסדר בזוגיות, אך אהוביכם מתעקשים שאין לכם סיבה לדאוג ושאתם סתם פרנואידים? אם אתם חשים כך לעיתים רחוקות, יכול להיות שזהו אכן המצב, אך אם הוא נמשך יותר מדי ומאלץ אתכם לחשוש שוב ושוב – זה סימן שצריך לערוך בדק בית. ייתכן שתמצאו שבאמת יש משהו שמציק לבני זוגכם, אך הם פשוט לא חשים שהם מספיק מוכנים נפשית כדי להתמודד עימו ולהציף אותו מולכם, ולכן קל להם יותר להעמיד פנים שהכול תקין. במקום להיעלב ממצב שכזה וליצור מהומה, כדאי שתתנו לאהוביכם מעט חופש ומרחב, על מנת שהם יבואו אליכם לפתוח את הדברים ברגע שיתאים להם.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.