maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

7 צעדים להשגת כל מטרה

  המחשבה על החלומות והמטרות שלנו יכולה להיות מרגשת עבור חלקנו ומלחיצה עבור אחרים. החלומות שהיו לנו בילדות אמנם גרמו לנו להרגיש שאנחנו יכולים לעשות הכל ולהיות כל דבר שנבחר, אך ככל שעברו השנים גילינו שהדבר לא פשוט כמו שחשבנו. החיים של רובנו עוברים בדרכים מקובלות ובטוחות, אך עבור רבים מאתנו אותן הדרכים לא מובילות לאושר האמתי שלו הם מצפים. זה בסדר להודות בכך שהחיים שלכם לא מספקים אתכם, אך זה לא בסדר להודות בכך ולהמשיך לחיות אותם כפי שהם. אם אתם מרגישים שדחיתם את השאיפות העמוקות שלכם מספיק זמן, זו העת לצאת ולהשיג אותן מבלי לפחד. אם יש בכם תשוקה, לכו איתה ואל תוותרו. יתכן שעד היום פשוט לא היו לכם הכלים הנכונים לעשות את מה שרציתם, אך כעת הגיע הזמן להכיר את 7 השלבים להגשמת שאיפות ומטרות שיעזרו לכם לזכות באושר שמגיע לכם בחייכם.
 
 
צללית של אישה קופצת

1. התאימו את צורת המחשבה שלכם להגשמת שאיפותיכם

צורת המחשבה שלנו היא ככל הנראה הדבר העיקרי שמונע מרבים מאתנו את היכולת להגשים את השאיפות שלהם. הדבר שאליו תכוונו את המחשבה שלכם יקבע אם תצליחו להגשים את שאיפותיכם או לא. זה קובע איך תחשבו ותתנהגו, ובסופו של דבר האם תשיגו את מטרתכם או לא. בדקו האם צורת המחשבה שלכם תואמת לאחת הדוגמאות הבאות, ואם כן אז דעו שהגיע הזמן לשנות אותה.

אתם מאמינים שלא תצליחו להגשים את השאיפות שלכם

הדבר שמכשיל הכי הרבה חלומות זה חוסר אמונה ביכולת להשיג אותם. אם אתם מאמינים שחלומותיכם נמצאים מחוץ להישג ידכם אתם מפחיתים את ההערכה העצמית שלכם וממציאים תירוצים מתוך פחדים וחששות לחוסר ההצלחה. הבינו שאתם יכולים להשיג כל מטרה – אתם לא שונים מאף אדם שהיה לו את האומץ להשיג את מה שרצה בחייו והצליח.

המטרה שלכם קשורה יותר לאישור שתקבלו מהסביבה מאשר לאושר שלכם

החלומות שלנו מגיעים רק מתוכנו ולא מאחרים, וכך גם האושר שמגיע עם הגשמתם. אם המטרה שלכם היא להתפרסם או להיות עשירים, יהיה לכם הרבה יותר קשה להתמיד בהשגתה. זה מראה שאתם מרוכזים בניסיון לרפא מכאובים מסוימים או לתקן את חייכם ביחס למה שאתם חושבים שהחברה מצפה מכם, אך המוטיבציה לאו דווקא תמיד נמצאת במקומות האלה. השאיפה שלכם צריכה להיות דבר שלא מושפע ממה שאחרים יחשבו עליכם או מהסטטוס שלכם.

המטרה שלכם לא דורשת מכם להתפתח או להשקיע מאמץ רב

אפילו אם אתם יודעים מה המטרה שלכם, יתכן שאינכם מבינים שהיא דורשת מכם מאמץ רב, הן מבפנים והן מבחוץ. היכונו להילחם על מה שאתם רוצים ולהקריב קצת מעצמכם – אל תתנו לפחד להשפיע עליכם, משום שרוב הזמן הוא רק משרת רגשות לא מוצדקים או רעיונות שמבוססים על חוויות העבר, עוד כשהייתם צעירים וידעתם פחות ממה שאתם יודעים היום.

אתם מסרבים להזדמנויות שלכאורה לא קשורות למטרה שלכם

לפעמים ההזדמנויות שצצות בפנינו הן לא בדיוק מה שאנחנו רוצים או מצפים בדרך להגשמת המטרות שלנו, אך המילה "לא" יכולה לסגור בפניכם הרבה מאוד דלתות שיובילו אתכם למקום שאליו אתם רוצים להגיע בסופו של דבר. היו מוכנים לשנות את צורת המחשבה שלכם ולהגיד "כן" להזדמנויות שיצוצו בפניכם מבלי להגביל את הפוטנציאל שלכם. 
אישה מרחפת עם מטריה
 

2. זהו את המטרות שלכם

רבים מאתנו רוצים לעשות משהו שונה עם חייהם אך לא יודעים מה בדיוק. יתכן שמצאתם את עצמכם ללא עבודה, בין שבשל אבטלה ובין שבשל הגעה לגיל פרישה, ואתם רוצים לנצל את הזמן הזה כדי להגשים את השאיפות שלכם, אך עדיין לא יודעים מה הן בדיוק. לשם כך עליכם לשאול את עצמכם: "אם הייתי יכול לעשות כל דבר שהייתי רוצה, מה הייתי עושה?"
 
כשאתם שואלים את עצמכם את השאלה הזו, עשו זאת ברוגע וללא לחץ. שבו במשך מספר דקות ארוכות עם עצמכם ותראו מה הרעיונות שיגיעו לראשכם. בטחו ברגשות שלכם ואל תשללו שום דבר שנראה לכם מטופש או שאינו בר השגה – אלו הם הדברים שבאמת יעשו אתכם מאושרים, וברגע שתאמצו את צורת המחשבה הנכונה תוכלו להתחיל להאמין בהיתכנות אותן הרעיונות. יתכן למשל שהתשובה שלכם תהיה "אני רוצה לעשות משהו יצירתי" או "אני רוצה לעשות משהו שקשור בילדים", ואפילו שהמטרה הזו אינה ממוקדת היא תעזור לכם לראות את ההזדמנויות שיבואו באופן ברור ברגע שיצוצו בפניכם.

3. התמודדו עם האמונות והמחשבות שמגבילות אתכם

האמונות והמחשבות שמגבילות אתכם קיימות רק בראשכם, והן מצדיקות את חוסר היכולת שלכם להגשים את חלומותיכם. הן בדרך כלל יהיו בסגנון, "אין לי מספיק ביטחון כלכלי כדי לרדוף אחר השאיפה שלי", "אני זקן מדי וכבר אין סיבה לנסות", "אף פעם בחיי לא הצלחתי להשיג שום דבר שרציתי ואני לא רואה איך זה יקרה עכשיו" וכולי. המחשבות והאמונות האלה פוגעות בכם ולבסוף הופכות לפחדים וגורמות לחוסר ביטחון עצמי. 
 
כשהן מגיעות לראשכם נסו לנתח את הסיבה להן, ושאלו את עצמכם האם מדובר בחשש אמתי או שפשוט המצאתם תוצאה לתהליך. אנשים רבים שהגשימו את החלומות שלהם היו צריכים להסתמך על אמונה שמחצה את המחשבות השליליות האלה. הם עדיין פחדו מכישלון, אך המשיכו למרות הימצאות הפחד. נסו למצוא דוגמאות לכך מחייכם או מחייו של אדם שאתם מעריכים ותבינו שהמחשבות האלה לרוב מתבררות כשגויות; אין דבר שיכול לעמוד בפני הרצון שלכם.
אישה עומדת מול אגם

4. אל תקשיבו לדעות שליליות שסותרות את דעתכם

תמיד יהיו אנשים שלא יתמכו בחלומות שלכם, ולמרבה הצער מדובר בהרבה מאוד אנשים. עם זאת, עליכם להבין שלאנשים אחרים יש רעיונות ומחשבות אחרים שעל פיהם נבנים הפחדים שלהם, וגם הם טועים ברוב המקרים. אם מישהו לא תומך במטרה שלכם ואפילו שולל אותה, קבלו את דעתו, המשיכו הלאה ואל תערבו אותו יותר בתוכניות שלכם. במקום, מצאו את האנשים שמתרגשים עבורכם ואיתכם, שתומכים בכם ושמאמינים בהצלחתכם – הם אלו שידחפו אתכם קדימה להפוך את החלום שלכם למציאות.

5. אל תיכנעו ללחץ חברתי

בהמשך לסעיף הקודם, רבים מאתנו חיים בדרך שהחברה מצפה מאתנו לחיות, יחד עם האמונות והפחדים שרוב האנשים מאמצים לעצמם. אנחנו חיים בעולם שמלא במסרים בנוגע לדברים שאנחנו "צריכים" לעשות; להשיג עבודה קבועה ויציבה או להתחתן ולהביא ילדים. אנחנו בטוחים שהדברים האלה ישיגו לנו אושר, אך זה לא המצב עבור חלקנו. אנשים רבים חושבים שמי שרודף אחרי החלומות שלו ומתעלם מהדברים האלה הוא כמו ילד קטן חסר אחריות, אך אם אינכם יכולים לדמיין את עצמכם יושבים במשך שעות ארוכות מול מחשב במשרד או מגדלים שלושה ילדים, אף אחד לא יכול להכריח אתכם שזה מתאים לכם.
 
רבים מאתנו משתמשים בתירוץ של "אני רוצה חיים בטוחים ונוחים" כדי להצדיק את חוסר ההשקעה שלנו בשאיפות שלנו. אם אתם חושבים שאינכם מאושרים בחייכם הנוכחיים, אל תחשבו על מה שאחרים אומרים שיביא לכם אושר וקחו את עצמכם בידיים. יש אנשים שמחליפים קריירה גם בגיל 40, ויש אנשים שממשיכים לעסוק באותה עבודה שמשעממת אותם עד הפנסיה. בסופו של דבר, החיים שלכם הם מה שאתם תחליטו שיהיו, ואם אתם רוצים להיות מאושרים עליכם להפסיק להקשיב לדעה המקובלת ולהתחיל ללכת בדרך שלכם להגשמת חלומותיכם.
אישה עם מזוודה הולכת על שביל עפר

6. צרו לעצמכם תוכנית שתניע אתכם קדימה

אז אימצתם את צורת המחשבה הנכונה, אמרתם "לא" ללחץ החברתי ולאנשים עם דעות שליליות והחלטתם לקחת שליטה על חייכם ולהשיג את האושר שמגיע לכם – כל הכבוד! השלב הבא הוא ליצור תוכנית שתניע אתכם קדימה ושתעזור לכם לא לוותר בדרך להגשמת השאיפה שלכם. התחילו בצעדים קטנים ועשו קצת מחקר – מצאו אנשים שעשו את אותו הדבר שאתם מתכננים לעשות וחפשו אחר דרכים פוטנציאליות להתחיל להניע את הרעיון שלכם.
 
יתכן שלא תדעו בכלל היכן להתחיל או אם החלום שלכם בכלל אפשרי, אך אל תתנו ללחץ להשפיע עליכם. חפשו ברחבי האינטרנט סיפורים ורעיונות שתומכים בדרך שבחרתם ושיעזרו לכם להבין שהמטרה שלכם היא בת השגה. עשו זאת מדי יום עד שתמצאו דרך שתתאים לכם ולחייכם. חשוב מאוד שתתחילו בצעדים קטנים ושתעשו את המחקר הקטן הזה משום שאלו הדברים שיתנו לכם את הביטחון לקחת צעדים גדולים יותר בהמשך.
 
מומלץ גם שתערכו רשימה של כל הבעיות שאתם יכולים לצפות שיצוצו בדרך ושל הפתרונות האפשריות גם כן. תוכנית טובה תעזור להרחיק מכם כל חשש או חוסר אמון ותיתן לכם מוטיבציה להמשיך ולהרגיש בנוח עם ההחלטות שלכם.
 

7. אל תוותרו!

הדרך להגשמת החלום היא אף פעם לא קלה, ואם אתם נתקלים בקשיים, דעות שליליות או פחדים, חשוב מאוד שלא תוותרו. כל אלה יגיעו משום שאתם לא תמיד יכולים לדעת לאן בדיוק יוביל אתכם המסע שלכם, אך כל עוד אתם יודעים מה אתם רוצים להשיג ועוקבים אחרי הטיפים מהסעיפים הקודמים, הדרך שלכם מובטחת להסתיים בהצלחה. 
 
בסופו של דבר אחת המטרות החשובות ביותר בחיים היא לחוות אותם באושר, ואם המטרה שלכם תשיג לכם את אותה התחושה אז שווה לכם להשקיע בה מאמץ ולא לוותר. אם עד היום דחיתם את המטרות והשאיפות שלכם אז אתם יודעים בדיוק במה מדובר – אל תתנו לעצמכם לחיות עם תחושה של פספוס. אנחנו חיים בעולם שמלא בהזדמנויות ועליכם רק להיאזר בסבלנות, כוח רצון ונחישות כדי לנצל אותן במלואן ולהגשים את חלומותיכם.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו