print header

10 מחמאות שחשוב לתת לאנשים סביבכם

  היחסים שלנו עם האנשים סביבנו מושפעים מגורמים רבים כאשר אחד המשמעותיים בהם הוא הקשר המילולי, שכן למילים יש כוח רב שיכול להשפיע על האופן בו אנחנו נתפסים והדרך בה אנו רואים אנשים אחרים. המילים שאנו אומרים לאנשים סביבנו יכולות להגדיר את היחסים עמם, ולכן זה חשוב לומר את הדברים הנכונים כדי לשמור עמם על קשרים תקינים. 10 המחמאות הקטנות שלפניכם לא דורשות שימוש במילים רבות, אך הן יכולות לשפר פלאים מערכות יחסים עם האנשים בחייכם ולעזור לכם לשמור על קרבה עם גורמים בעלי משמעות שאתם באים עמם במגע על בסיס יומי. 
 
גבר ואישה יושבים מחויכים זה לצד זו בשדה חיטה
 

1. "זה טוב לראות אותך"

המשפט הפשוט הזה יאפשר לכם לפתוח כל מפגש בנימה חיובית על ידי שיתוף ההתרגשות שלכם לראות את הצד השני. באופן הזה האדם שאתם פוגשים יידע שאתם לא נמצאים איתו רק כדי לצאת מידי חובה, אלא שאתם נרגשים לקראת המפגש עמו ושמחים להיות בנוכחותו. כך הוא ירגיש בנוח להיות במחיצתכם, והוא יהיה מוכן לחלוק עמכם דברים אישיים וחשובים לו, מה שלא מתאפשר כאשר המפגש מתחיל בנימה נייטרלית ללא הבעת רגש או שמחה לקראתו.

2. "אני ממש מתרשם/מתרשמת"

לעתים זה חשוב לציין גם הישגים קטנים של האנשים בחייכם כדי לגרום להם להרגיש שאתם שמים לב למאמצים שלהם ויודעים להעריך אותם. כאשר מישהו שאתם מכירים צולח מצגת בעבודה, שומר על איפוק בנסיבות לא קלות ועושה דברים קטנים שהם משמעותיים עבורו, ציינו זאת במתן מחמאה פשוטה. כך אותו אדם יידע שאתם שמים לב למה שמתרחש בחייו, וכאשר תיתנו לו מחמאה ממוקדת הוא יבין שאתם כנים עמו, מה שיגרום לו להרגיש טוב עם עצמו וגם אתכם.
גבר זורק לאוויר עלים יבשים
 

3. "עשית התקדמות גדולה"

כאשר אנו מנסים להשיג דברים משמעותיים בחיינו, החתירה למטרה יכולה להיות ארוכה ולעתים גם מייאשת. במצבים כאלו אנו מוצאים את עצמנו מתוסכלים ועל סף ייאוש, אך כמה מילים פשוטות יכולות להפוך את המצב על פיו. זכרו זאת כאשר אנשים בחייכם מתמודדים עם אתגרים שונים ומנסים להשיג דברים שלא קל להם להשיגם. שבחו אותם לאורך הדרך, בייחוד כאשר הם מראים סימני ייאוש שעלולים לגרום להם לסטות מהמטרה. ציינו בפניהם שהם עברו כברת דרך והתקדמו לקראת מטרתם, ושזה לא נעלם מעיניכם. המחמאה הקטנה הזו תעודד אותם, תגרום להם להרגיש שמאמציהם משתלמים ולהבין שמה שהם עובדים לקראתו הוא חשוב מספיק כדי להמשיך ולעמול עבורו.

4. "אני אשמח לשמוע את דעתך"

ישנן פעמים בחיים בהן אנו נתקלים בלבטים ולא בטוחים כיצד להמשיך. אחת הדרכים הטובות ביותר לצאת מכך היא לשאול לעצתו של אדם שמכיר אותנו, חשוב לנו ויכול לתת לנו הכוונה שמתאימה לנו. כאשר תבקשו את דעתו של האדם הזה, הוא ירגיש שיש לו חשיבות בחייכם שהיא גדולה דיה כדי לעזור לכם לעשות החלטות מסוימות. המחמאה הקטנה הזו תשפר משמעותית את היחסים שלכם עם האדם הזה ותגרום לו להרגיש נחוץ. גם כאשר הוא ינדב את דעתו מבלי שביקשתם אותה, נהגו בסבלנות והקשיבו למה שיש לו להגיד. זה רק יטיב עם היחסים ביניכם.
אדם מדבר תוך שגבר אחר מקשיב לו

5. "השתמשתי בעצה שלך"

אם יש דבר טוב יותר מאשר האזנה לעצה של אדם אהוב זה יישום שלה. כאשר אתם מבקשים את דעתו של אנשים אחרים, מבצעים את מה שהם אמרו לכם לעשות ומקבלים תוצאות חיוביות, ציינו זאת בפניהם. העובדה שהייתה להם השפעה חיובית על חייכם צריכה להיאמר, וכאשר תעשו זאת, הם וגם אתם תרגישו שמחים עם עצמכם וגם עם היחסים הקרובים ביניכם.

6. "איזו תלבושת נהדרת"

מחמאות על הלבוש שלנו תורמות רבות לביטחון העצמי ולתחושה שלנו, ולכן זה חשוב להעביר זאת גם לאחרים. כאשר אתם נמצאים בחברתו של אדם שלבוש בצורה שמוצאת חן בעיניכם, החמיאו להם על טוב הטעם שלהם, ותוכלו לראות באופן מידי את ההשפעה של המחמאה על מצב הרוח שלהם. התחושה הטובה שגרמתם לה תלווה אותם לכל מקום, גם במפגש הבא עמכם, שיתחיל וימשיך באווירה חיובית.
אישה בשמלה פרחונית מחייכת למצלמה

7. "אני אשמח לשמוע עוד"

ארבע המילים הללו יכולות להוכיח לאנשים סביבכם שהם חשובים עבורכם ושאתם מקשיבים להם. לעתים הם עלולים להרגיש שאתם לא באמת מתעניינים במה שיש להם להגיד, אך כאשר תבקשו לשמוע עוד ממה שיש להם לומר, התחושה הזו תיעלם. שיפור יכולת ההקשבה שלכם והדגמה שלה יגרום להם להרגיש טוב עם עצמם והם יסמכו עליכם יותר בעתיד. זהו מתכון ליחסים בריאים וחזקים שיוכלו להחזיק במשך שנים ויגרמו לאנשים סביבכם וגם לכם להיות פתוחים יותר, קשובים יותר וגם קרובים יותר.

8. "אני מרגיש/ה הכי טוב עם עצמי כשאני איתך"

לעתים האנשים בחיינו עלולים להרגיש שאנו לוקחים אותם כמובן מאליו, וחשוב להבהיר להם שזה לא כך. אם יש אדם שגורם לכם להרגיש מיוחדים, רגועים ולצחוק כמו שמעולם לא צחקתם, הבהירו לו את העובדה הזו במשפט פשוט אחד. גרמו לו להבין שאתם מאושרים בסביבתו ושהאווירה החיובית שהוא משרה עליכם לא נעלמת מעיניכם אלא להיפך – היא מלווה אתכם בכל מקום.
גבר ואישה חבוקים ומחויכים מול רקע של יער

9. "אני מעריך/מעריכה אותך מאוד"

כדי לחזק את היחסים עם האנשים בחייכם, זה חיוני שתגידו להם שאתם מעריכים אותם ואת מה שהם עושים עבורכם. אם עמית לעבודה שולח לכם הודעות עידוד במהלך השבוע, או שבן זוגכם עושה מטלות ברחבי הבית כאשר אתם עייפים מדי לעשות זאת, אמרו להם שאתם מעריכים אותם. זה יוכיח שיש להם משמעות והשפעה חיובית בחייכם, מה שיתרום רבות ליצירת סביבה רגועה ונעימה, וכן לחיזוק של היחסים עמם.

10. "אני כל כך גאה בעצמי"

לתת מחמאות לאנשים סביבכם זה חשוב, אך לא יותר ממתן חיזוקים חיוביים לאדם שאיתו אתם נמצאים במשך כל היום – אתם עצמכם. זכרו לציין הישגים שלכם גם בפניי עצמכם, והשתמשו במשפטים לחיזוק עצמי על דברים שהצלחתם לעשות כמו אימון מאתגר, הקשבה לאחרים וכל דבר אחר שיגרום לכם להרגיש טוב עם עצמכם. תגלו במהרה שמתן מחמאות קטנות לעצמכם יעזור לכם לשפר את מצב הרוח והביטחון העצמי שלכם, מה שישפיע לחיוב על היחסים שלכם עם אחרים ויקנה לכם ראיית עולם חיובית יותר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו