print header

2 הדברים שצריך לעשות כדי להיות מאושרים לכל החיים

  כולנו יודעים שאין באמת קיצורי דרך בחיים להשגת אושר; עלינו לעבוד קשה לשם כך, ורוב האנשים נמנעים מלעשות זאת. אנחנו הרי לא רוצים להרגיש מפוחדים או שלא בנוח, וקשה לנו לחיות עם השאלה בראש "כמה זמן עוד אאלץ לדחוף את עצמי קדימה?" כשהסוף לא נראה באופק. עם זאת, גם האנשים המוצלחים ביותר בעולם התחילו מאפס, אך ההבדל בינם לבין רובנו הוא שהם לא חששו לקפוץ למים העמוקים, והייתה להם הנחישות ללמוד כיצד לשחות בהם ובסופו של דבר הם למדו לצוף בשלווה. אם אתם רוצים להיות מאושרים, עליכם לעשות את הדברים הקשים והמאיימים שאתם דוחים כבר זמן מה, ולשם כך עליכם לנקוט רק ב-2 פעולות שתחילה אולי יהיו לכם מאתגרות, אך במהרה תראו איך הן יועילו לכם בטווח הארוך.
 
מה צריך לעשות כדי להיות מאושר: אישה מחייכת ומביטה מבעד לחלון

1. תרגלו משמעת עצמית במנות קטנות מדי יום

בין אם אתם רוצים להתחיל להתאמן באופן קבוע, לפצוח בדיאטה שתפטור אתכם מהמשקל העודף אחת ולתמיד או לפתוח את העסק שתמיד חלמתם עליו, לרוב הבעיה היא לא חוסר ביכולת גופנית לעשות זאת, אלא רק חולשה אחת שנמצאת במוח – משמעת עצמית נמוכה. בדיוק כמו שרירי הגוף, גם המוח צריך להתאמן מעט מדי יום כדי להתחזק, ואם לא תעשו זאת הוא יישאר חלש וימנע מכם את היכולת להצליח כמו שמגיע לכם.
 
כשהמוח חלש, הוא מוותר בקלות. כך למשל קל יותר להישאר בבית ולנוח מאשר ללכת לחדר כושר, פשוט יותר לאכול חטיף משקית מאשר להכין חטיף ביתי מזין וקל יותר להמשיך ללכת לעבודה מדי יום מאשר לפתוח עסק שיהיה תלוי אך ורק בכם. באותה מידה, קל מאוד למתאגרף להישאר מחוץ לזירת קרב האגרוף, אך זה לא מה שישיג לו את האליפות שלה הוא משתוקק.
 
כדי לחזק את הכוח המנטאלי שלכם עליכם ליצור לעצמכם ניצחונות קטנים מדי יום, ולשם כך עליכם לעשות דברים, ואי אפשר לברוח מכך. הם לא חייבים להיות גדולים, ומספיק שתעשו צעד אחד קטן ותרגישו את האופן שבו הוא קידם אתכם, כדי לחוות תחושת הישגיות שתחזק את הכוח המנטאלי שלכם. זה כולל לנהוג באופן שאתם יודעים שהוא הנכון ולא להיכנע לעצלות או לפחד, ויהיה עליכם להקריב סיפוקים מידיים כדי להשיג את מה שחשוב לכם באמת.
מה צריך לעשות כדי להיות מאושר: צללית של איש עם מצלמה עומד מול האופניים וברקע שקיעה
למרות כל מה שנאמר, רובנו לא מוותרים ככה סתם על החלומות שלנו, אלא פשוט דוחים אותם מדי יום. שאלו את עצמכם מדוע אתם עושים זאת. יתכן שאתם סתם רוצים לנוח אחרי יום עבודה קשה, או במקרה הקיצוני, שחייכם נמצאים בכאוס מוחלט כך שכל רגע פנוי לנשימה הוא מבורך ויש לנצלו כדי להירגע. אז איך מתחילים במצב שכזה ליצור הרגלים חיוביים שיוצרים שינוי? התשובה היא: מתחילים בקטן.
 
אם אתם לא יודעים איך להתחיל, הנה עצה קטנה שתישמע לכם מעט מוזרה: התחילו בלשטוף כלים. בכל פעם שאתם אוכלים ארוחה, ולא משנה אם היא גדולה או קטנה, שטפו את הכלים שלכם מיד אחרי שסיימתם אותה ואל תשאירו אותם בכיור. אם תקפידו לשמור על המנהג הזה למשך מספר שבועות, או לפי המדע ל-21 יום בדיוק, הוא יהפוך להיות טבעי ואוטומטי והכיור שלכם יישאר תמיד נקי ומצוחצח. כשתרגישו שהמנהג הזה הופך להיות חלק מכם, אתם תבינו עד כמה הרגלים קטנים יכולים ליצור שינוי גדול.
 
תוכלו לעשות לעצמכם הרגל שכזה בכל דבר, ומה שחשוב הוא לשמור על פעולה קטנה וקצרה ככל הניתן למשך שלושת השבועות הראשונים – הרי לא תעמיסו על עצמכם בחדר הכושר משקל עצום שלא תוכלו להתמודד איתו בחודש הראשון לאימונים, נכון? בנוסף, תנו לעצמכם פרס קטן אחרי סיום הפעולה שברצונכם להפוך להרגל. האסטרטגיה הזו עובדת בוודאות, וכך תתרגלו לעשות צעד קטן בכל יום שיוביל אתכם להצלחה המיוחלת, בדיוק כמו שהתרגלתם לצחצח שיניים מדי בוקר או להתקלח מדי ערב – אלו פעולות שלרוב לא נעשות מתוך רצון אלא מתוך הרגל, ואנו עושים אותן מדי יום בין אם מתחשק לנו ובין אם לא.
מה צריך לעשות כדי להיות מאושר: פסלים של צפרדעים מצחצחים שיניים ושוכבים באמבטיה

2. שחררו את המחשבות שמטרידות אתכם

רוב הלחץ שאנחנו חווים נובע מכך שקשה לנו לשחרר את המחשבות שלנו. אנחנו אוחזים במחשבות מלחיצות חזק בשתי הידיים ומקווים שיגיע פתרון קסם ממקום נסתר בתוך מוחנו, אך למעשה אנחנו מסבכים את חיינו יתר על המידה כשאנחנו מבינים שהשאיפות שלנו עלולות שלא לתאום למציאות.
 
אז איך אפשר לשחרר את המחשבות המעיקות? על ידי כך שתבינו שאין לכם במה לאחוז מלכתחילה. רוב הדברים שמטרידים אותנו, בין אם מדובר במצבים, בעיות, חששות, אידיאלים או ציפיות, הם משהו שאנחנו רוצים להיאחז בו כאילו שהוא פיזי, נצחי וקבוע בחיינו, אך הוא לא באמת כזה. אם הדברים האלו היו מוחשיים, הם היו יותר כמו נוזל שמשתנה וזולג בין אצבעותינו עד שהוא נספג באדמה או מתפוגג – החיים נהיים קלים יותר להתמודדות כשמבינים את הרעיון הזה.
 
דוגמה נוספת שתמחיש את הרעיון היא זאת: דמיינו שאתם נמצאים במרכז בריכה גדולה ועמוקה עם כיסוי על העיניים, ואתם נאבקים למצוא את השוליים כדי שתוכלו להיאחז בהם, אך הם לא בקרבתכם. הניסיון לתפוס את השוליים שרחוקים מכם רק יתסכל, ילחיץ ויעייף אתכם. מנגד, תוכלו לעצור לרגע ולהבין ולקבל שהשוליים לא בסביבתכם הקרובה. במקום להיאבק במים ולנסות לתפוס במה שלא נמצא שם, תוכלו פשוט להפסיק להילחץ, להירגע ולצוף בביטחון ובשלווה. כך משחררים את המחשבות המלחיצות, ואין פה שום השפעה של גורם חיצוני – הכל בראש.
מה צריך לעשות כדי להיות מאושר: אישה שוכבת על מזרן צף במים
מה שעליכם לזכור זה שלמרות שהעולם שבחוץ נראה כאוטי ומבלבל, העולם שבתוככם לא חייב להיות כזה. אתם יכולים להיפטר מכל התסכול שקיים בכם ואשר נוצר על ידי אנשים אחרים, אירועי העבר והאופן שבו התרגלתם לחשוב, פשוט על ידי כך שתהיו מודעים למחשבות שלכם ולכך שהן בסך הכל מחשבות.
 
מה שעליכם לעשות זה תחילה להתבונן במחשבות שלכם מהצד, מבלי לנסות להתערב בהן, להגיב להן או לשפוט אותן. אם אתם מרגישים שעולה בכם הרגשה שאומרת "זה טוב" או "זה רע", זה סימן לכך שאתם עדיין מנסים ליצור סדר בבלגן, ועליכם להמשיך לנסות לשחרר. לוקח זמן ליצור פער בין התבוננות במחשבות לבין התגובה אליהן, אך ברגע שהוא שם, המחשבות שלכם כבר לא יצליחו להפתיע ולהסעיר אתכם. תקבלו את היכולת לשחרר ולהתעלות על כל מצב שעלול לפגוע בכם.
 
כבר היום התחילו לנסות להבחין במחשבות שגורמות לכם לחוות תסכול, ועשו לעצמכם טובה ושחררו אותן. קחו שליטה על הרגשות שלכם והחליטו איך אתם רוצים להרגיש בכל מצב – זה אפשרי ורק צריך להרגיל את עצמכם לכך. ברגע שתעשו זאת, אתם תראו שהאושר כבר לא יהיה דבר שעליכם לרדוף אחריו, אלא הוא יהיה חלק בלתי נפרד מכם.
מה צריך לעשות כדי להיות מאושר: אישה עומדת מול אגם ומרימה את ידיה לצדדים
כמה מילים לסיום
רובנו לא מאמינים בעצמנו מספיק ומוותרים בקלות רבה מדי, אך זה רק משום שהתרגלנו לעשות זאת ומכיוון שקשה לנו לנתק את עצמנו מהמחשבות שיוצרות בלגן בחיינו. בעזרת 2 היכולות שלמדתם בכתבה זו תוכלו לחיות חיים רגועים, מאושרים ומוצלחים יותר, וכל מי שכבר זכה להגיע למקום שכזה בחייו יודע שזה נכון. אם אתם רוצים ליצור שינוי בחייכם, יתכן שזה מה שנדרש לעשות, אז התחילו כבר היום לקיים לעצמכם מנהגים בריאים והפסיקו לנסות לאחוז במחשבות שלא תורמות לכם במאום – משם תתחיל הדרך שלכם אל עבר הגשמה עצמית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.