print header

9 חידות בשביל אנשים חכמים ומתוחכמים

  רובנו נאבקים מול חידות מדי יום מבלי לשים לב לכך כלל – אפילו שאלה קטנה כמו "באיזה נתיב בכביש הכי כדאי לנסוע" יכולה להפוך לחידה אם יודעים לאילו פרטי מידע מומלץ להתייחס. למשל, האם ידעתם שהמשאית שמולכם יכולה להעיד על המסלול המומלץ ביותר? – זאת משום שהנהג שלה נמצא במקום גבוה, והוא רואה באיזה נתיב ישנה בעיה שגורמת לפקק, אבל מצד שני לפעמים היא תיסע לאט. כפי שאתם מבינים, כל חידה יכולה להיות קלה או קשה יותר אם יודעים אילו פרטים חשובים לפתירתה, ותוכלו לחדד את היכולת הזו בעזרת 9 החידות הבאות שהכנו במיוחד עבורכם.

1. חידת היער המכושף

שני אחים בשם עמי ותמי נשלחו על ידי הוריהם לחפש אוכל ביער שליד ביתם. באותו יום ירד גשם רב, והילדים חיכו עד שיסתיים על מנת שיוכלו לצאת אל היער. כשהפסיק הגשם יצאו עמי ותמי מהבית והחלו לחפש אחר פירות שגדלים על עצי היער. בשלב מסויים נפרדו דרכיהם, ועמי שתעה בשבילים אכל את אחד הפירות שמצא, ולפתע הפך בעצמו לעץ. רגע לפני שהשינוי התרחש הספיק עמי לצעוק בחוזקה, ותמי ששמעה את קריאתו, הגיעה למקום שבו נמצא. תמי, שכבר הכירה את הקללה הזו מהסיפורים של אמה, ידעה שאחיה במצוקה ושכדי להחזירו לקדמותו עליה פשוט לחבק אותו.

כיצד תדע כעת תמי איזה עץ מבין עצי היער עליה לחבק?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


משום שירד גשם מיד לפני שיצאו עמי ותמי לכיוון היער, ניתן להסיק שכל העצים שביער רטובים. העץ היחידי שיהיה יבש הוא העץ החדש שנוצר ביער, הלוא הוא עמי, ואותו צריכה לחבק תמי.

חידות: נערה צעירה יושבת ביער

2.  חידת הממתקים המורעלים

במרתפי ארמון חי לו טרול רשע שהמלך כלא. לילה אחד, הבן של המלך לא הצליח להירדם ולכן יצא ממיטתו ושוטט בארמון. הוא הגיע למרתף, שם פגש את הטרול, אשר הציע לו 5 ממתקים – ארבע מהם היו מורעלים ואחד בטוח לאכילה. במרתף היו גם מאזניים, והטרול אמר לנסיך הקטן שהוא יכול להשתמש בהן כדי לשקול את הממתקים, אבל רק פעמיים – הממתק הבטוח שוקל מעט יותר מכל השאר.

כיצד יוכל הנסיך לבחור בוודאות בממתק הבטוח?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


אם הנסיך יניח 2 ממתקים מתוך ה-5 על כל צד של המאזניים והן עדיין יהיו מאוזנות, אזי שהם כולם ממתקים מורעלים, והממתק הנותר הוא הבטוח.
 
אם מנגד המאזניים נטו לצד כלשהו, על הנסיך לקחת את 2 הממתקים שבצד שנטה מטה ולנסות למצוא איזון ביניהם – הממתק הכבד יותר מבין שניהם יהיה זה שבטוח לאכילה.

חידות: דובוני גומי

3. חידת העסקה עם המוות

יום אחד הגיע מלאך המוות בכבודו ובעצמו לקחת את חייו של אדם קשיש. הנכדה שלו ראתה את המלאך מיד, ורצתה לעשות הכל כדי לשמור על סבה בחיים. לשם כך היא עשתה עסקה עם המלאך: "בבקשה תן לסבא שלי לחיות עד אשר הפתיל של הנר הדולק שבידי יכלה במלואו, רק כדי שיהיו לי כמה דקות נוספות איתו". המלאך הסכים, אך מהר מאוד הבין שעשה עסקה שלא השתלמה לו, והסבא נשאר בחיים למשך זמן רב, בעוד שהמוות עזב במבוכה.

מה קרה שגרם למוות לא לקחת את חייו של הסבא?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


הנכדה פשוט כיבתה את הנר על ידי נשיפה על הלהבה. באותו הרגע הבין המוות שהפתיל לא יכלה, והסבא יוכל להמשיך לחיות.

חידות: נר כבוי שיוצא ממנו עשן

4. חידת החדר מוצף

נתקעת בחדר אמבטיה שבו ברז המים פתוח והמים זורמים ללא הפסקה. תוך 10 שעות המים ימלאו את החדר לגמרי, ואין לך טלפון סלולרי שבעזרתו תוכל להזעיק עזרה. בחדר האמבטיה יש גם דלי בנפח 5 ליטר וסחבה.

כיצד תציל את עצמך?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


פשוט תסגור את הברז ואת זרימת המים – לא כל חידה חייבת להיות קשה...

חידות

 

5. חידת הרוצח הסמוי

רוצח סדרתי אסף בביתו 4 אנשים, העמיד אותם בשורה והלביש אותם בתחפושות. גם הרוצח נעמד באותה השורה ולבש על עצמו תחפושת. אתה השוטר שהגיע לביתו של הרוצח, אך אינך יודע מי הוא – יש לך רק את הרמזים הבאים, אותם רשם הרוצח על פתק:
  • אדוארד (הרוצח) לא עומד לצד איציק
  • אושר לא עומד לצד קרין או איציק
  • אושר ואיציק לא עומדים לצד קובי
  • קרין עומדת מצידו הימני של קובי (מנקודת המבט שלך)
איפה נמצא הרוצח?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


הסדר שבו האנשים עומדים הוא:
איציק – קרין – קובי – אדוארד (הרוצח) – אושר
אם כן, הרוצח הוא השני משמאל.
 

חידות: איור של דמויות בתחפושות עומדות בשורה, ומעליהן רשום השם של כל דמות

6. חידת המשחק המלוכלך

רוצח אחד נהג להרוג את קורבנותיו דרך משחק ששיחק איתם, ואלו הם החוקים שלו כפי שהוא מסביר אותם לקורבנות:

"יש 2 טבליות על השולחן – אחת מורעלת ואחת שאינה מזיקה. עליך לבחור טבליה ולשתות אותה עם כוס המים שלצידך. אני (הרוצח), אשתה את הטבליה הנותרת עם כוס המים שלצדי."

אפילו אחרי שתפס 10 קורבנות, הרוצח מעולם לא הפסיד במשחק שלו ותמיד ניצח.

למה זה כך?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


הכותרת של החידה הזו אמורה לרמוז על כך שיש פה מהלך מלוכלך – אחרי שהוא מספר לקורבנותיו על חוקי המשחק הם בטוחים שיש להם סיכוי של 50/50 לחיות, אך למעשה הרוצח עושה משחק מלוכלך ומרעיל את המים, לא את אחת הטבליות – כל קורבן שותה את הטבלייה שלו עם כוס המים המורעלים, ולכן מת.

חידות: טבליות

7. שאלה קשה אחת

איש אחד הגיע למגדת עתידות שהציעה לו לשאול אותה 100 שאלות פשוטות או שאלה אחת קשה במיוחד. האיש בחר בשאלה אחת קשה במיוחד ושאל את מגדת העתידות: "מה בא קודם – הביצה או התרנגולת"? מגדת העתידות ענתה במהירות "התרנגולת כמובן!", ומיד האיש רצה הסבר ושאל "למה זה כך"?

מה ענתה מגדת העתידות לשאלה זו?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


מגדת העתידות הסבירה לאיש שהוא כבר זכה לשאול שאלה אחת, וכעת תמו השאלות שעליהן היא מסכימה לענות.

חידות

8. שיחת טלפון מצילת חיים

איש זר נכנס לבית של 4 נפשות, שלף אקדח ואמר שכעת הם חייבים להביא לו את כל הכסף והתכשיטים שלהם. לפתע צלצל הטלפון של אחד מבני הערובה – האיש הזר הסכים שיענו לטלפון, אך איים שאם הם ינסו להזעיק עזרה, הוא יהרוג את כולם. האמא של המשפחה ענתה לטלפון, ובצד השני דיבר אבא שלה – היא לא נתנה לו הזדמנות לדבר ופשוט אמרה:

"היי אבא, אתה צריך עזרה? אני בבית, בדיוק עומדת להיכנס למיטה. אם זה לא מקרה חירום, תוכל להתקשר מאוחר יותר? אני ממש מתה מעייפות עוד שנייה."

אחרי 5 דקות הגיעו ניידות משטרה ואפילו אמבולנס לבית של המשפחה, והפושע נעצר.

איך זה התאפשר?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


במהלך שיחת הטלפון של האישה עם אביה, היא השתיקה את המיקרופון של הטלפון בחלק מהזמן ונתנה לו לשמוע רק את המילים שהיו עוזרות לו להבין שהיא זקוקה לעזרה:
 
"היי אבא, אתה צריך עזרה? אני בבית, בדיוק עומדת להיכנס למיטה. אם זה לא מקרה חירום, תוכל להתקשר מאוחר יותר? אני ממש מתה מעייפות עוד שנייה."
 

חידות: אישה מדברת בטלפון

9. חידת האי הבודד

אתה נמצא על אי בודד שמלא בצמחייה יבשה ועצים. המים סביב האי מלאים בדגי פיראניה מסוכנים ולא ניתן לשחות בהם כלל. ביום חמסין אחד נשבה רוח חמה מכיוון מזרח לכיוון מערב, ולפתע התחילה הצמחייה היבשה שבצידו המזרחי של האי להישרף. האש מתפשטת אט אט לפי כיוון הרוח ויוצרת אזור שלא ניתן לחצות אותו, משמע היא דוחקת אותך לצידו המערבי של האי עד שתכלה גם אותך. כעת עליך למצוא דרך שבה תישאר בחיים על האי...

כיצד תעשה זאת?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


עליך לקחת ענף מאחד העצים, להצית אותו באש ולרוץ לצד המערבי של האי – שם עליך לשרוף מספיק צמחייה כדי שיהיה לך מקום לעמוד בו מבלי שתישרף בעצמך. הרוח נושבת לכיוון מערב, ולכן האש שתצית לא תתפשט לתוך האי.
 

חידות: יער עולה באש

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.