print header

9 טיפים וטריקים שיהפכו את השימוש שלכם במערכת ווינדוס 10 לקלה ונעימה יותר

 את מערכת ההפעלה ווינדוס (חלונות) של מיקרוסופט אין בכלל צורך להציג – לפעמים זה נראה כאילו שהיא חלק בלתי נפרד מעידן המחשבים האישיים והיא משרתת אותנו בנאמנות ובגרסאות שונות כבר שנים רבות. נכון להיום, הגרסה החדשה ביותר שלה שהולכת ותופסת מקום בשוק היא ווינדוס 10, שאיתנו כבר משנת 2015. אנחנו מאמינים שחלק גדול מכם כבר עושה בה שימוש בבית או במשרד, אבל האם אתם יודעים להשתמש בכל האפשרויות החדשות והמועילות במיוחד שהיא יכולה לספק לכם? כדי שהתשובה שלכם לכך תהיה חיובית, כדאי שתכירו את 9 הטריקים והטיפים הבאים לווינדוס 10, שיכולים להקל מאוד על החיים שלכם ולשדרג את כל השימוש שלכם במערכת.

טיפים לווינדוס 10: לוגו ווינדוס 10 על רקע קיר לבנים

1. פתיחת מספר שולחנות עבודה במקביל

אם אתם עובדים על כמה פרויקטים במקביל ולא רוצים להתבלבל ביניהם, או אם למשל כמה מבני הבית שלכם משתמשים במחשב לסירוגין – לא צריך יותר לבחור שמות משתמש שונים או להסתבך לשווא. בווינדוס 10 אתם יכולים ליצור לעצמכם מספר בלתי מוגבל של שולחנות עבודה מקבילים ולעבור ביניהם כרצונכם. כך, כל מה שתעשו בשולחן עבודה אחד יישאר רק עליו, בזמן שהשולחנות הווירטואליים האחרים שתיצרו יישארו ריקים ותוכלו להתחיל לעבוד בהם על פרויקטים אחרים או לאפשר לאנשים אחרים לעבוד עליהם.

כך תעשו זאת:

א. על מנת לפתוח שולחן עבודה וירטואלי מקביל, לחצו על צירוף המקשים +Ctrl+Dכפתור וינדוס; תוכלו לייצר על ידי הקשה על הקיצור הזה כמה שולחנות עבודה חדשים שתרצו.

ב. כעת אם תרצו לדפדף בין שולחנות העבודה הפתוחים על המחשב שלכם, לחצו על +Ctrl +חץ שמאלי/ימניכפתור וינדוס.

טיפים לווינדוס 10: תצוגת שולחנות עבודה מקבילים

ג. כדי לסגור אחד משולחנות העבודה הפתוחים שיצרתם, עמדו עליו ולחצו Ctrl+F4+אייקון תחנה.

2. קיצור מקשים ללכידת תמונת מסך

לא מעט פעמים קורה שאנחנו רוצים לצלם חלק מסוים מהמסך שעליו אנחנו עובדים, כדי לשמור אותו כתמונה ולעשות בו שימושי עתידי לכל מיני צרכים  בשפה המקצועית זה נקרא "צילום מסך". עד עתה עשינו זאת באמצעות לחיצה על כפתור Print Screen (PrtScn) שתופס בבת אחת את תמונת כל המסך שעליו אנו עומדים, אך אם רצינו ללכוד רק חלק קטן ממנו, היינו צריכים להסתייע בתוכנה גרפית כזאת או אחרת כדי לגזור וליצור את התמונה המתבקשת. כעת לשמחתנו, ווינדוס 10 מתקן את המצב ומאפשר לנו לעשות צילום ממוקד ומדויק של המסך שאנחנו רוצים, בקלות וביעילות רבה יותר.

כך תעשו זאת:

א. עמדו על המסך שאתם רוצים לצלם ולחצו על צירף המקשים: +Shift+Sכפתור וינדוס.

ב. המסך יקבל מעין גוון לבן-אפרפר וסמן בצורת + יופיע; לחצו על הלחצן השמאלי של העכבר, גררו את הסמן וסמנו בעזרתו את אזור המסך המסוים שאתם רוצים לצלם. ברגע שתעזבו את הלחצן, הסמן ייעלם והמסך יחזור לקדמותו.

טיפים לווינדוס 10: צילום תמונה לחלק מסך מסוים

 

ג. כעת תוכלו לגשת לכל תוכנה גרפית: צייר, פוטושופ ואפילו וורד – ללחוץ על הדבק, וקטע המסך שצילמתם יופיע כתמונה שתוכלו לשמור מיד.

3. שיתוף קבצי תמונות וידאו באופן ישיר ממציג התמונות של ווינדוס

כיום, בעזרת הטלפונים החכמים שיש כמעט לכולם, כל עניין שיתוף התמונות והסרטונים נהיה קל במיוחד – בלחיצת כפתור אחת אנחנו יכולים להעביר תמונה מהטלפון שלנו אל כל חבר ואיש קשר שברשימה שלנו. אך מה קורה כשאנחנו רוצים לשתף תמונה או סרטון משולחן העבודה שלנו במחשב? אז התהליך כבר מתארך  צריך להיכנס לדואר האלקטרוני, לפתוח מייל חדש ולדאוג להעלות אליו את התמונה הנכונה. למזלנו, גם פה ווינדוס 10 בא לעזרתנו והופך את העניין לקל הרבה יותר, כשהוא למעשה מאפשר להעביר תמונות וסרטונים ישירות ממציג התמונות של המערכת, בלחיצה אחת, לכל רשימת החברים ואנשי הקשר שהגדרתם לעצמכם.

כך תעשו זאת:

א. פתחו את התמונה או הסרטון שברצונכם לשלוח באמצעות מציג התמונות של ווינדוס (Photos).

ב. כעת לחצו על כפתור "שיתוף" המופיע בצד שמאל למעלה. לחצו על האפשרות "דואר", ותבנית לשליחת התמונה בתור מייל תופיע לפניכם.

טיפים לווינדוס 10: שיתוף תמונה מתוך מציג התמונות של ווינדוס

ג. כל מה שעליכם לעשות עכשיו זה למלא את כתובת המייל של האדם שאתם רוצים לשתף אותו בתמונה, או לבחור אותו מרשימת אנשי הקשר שלכם, ללחוץ על "שלח" והתמונה תגיע ליעדה.

טיפים לווינדוס 10: שליחת מייל באמצעות מציג התמונות

קחו בחשבון שכדי להשתמש באפשרות זו תצטרכו לקשר את הווינדוס לאחד מחשבונות המייל הקיימים שלכם, בין אם מדובר בחשבון מיקרוסופט או ג'ימייל, ולתת למערכת גישה אליהם.

4. כיבוי המחשב בהחלקת עכבר

לא מעט פעמים קורה שאנחנו רוצים לכבות את המחשב במהירות הבזק, למשל כאשר אנחנו ממהרים למקום כלשהו, ולא רוצים להתחיל בתהליך כיבוי ארוך שיגזול מאיתנו זמן רב של המתנה מיותרת. כדי להקל עליכם בעניין הזה ולא לשלוח אתכם לתפריט ה"התחל" בכל פעם שאתם רוצים לכבות את המחשב, תוכלו להשתמש בטריק הבא, שיעזור לכם לסדר על שולחן העבודה מעין קיצור דרך שיאפשר לכם לעשות זאת בלחיצה והחלקת עכבר אחת.

כך תעשו זאת:

א. פנו אל שולחן העבודה שלכם, לחצו על הלחצן הימני של העכבר, ובתפריט שיפתח בחרו ב"חדש" ואז "קיצור דרך".

ב. העתיקו את השורה הבאה:
%windir%\System32\SlideToShutDown.exe
והדביקו אותה בשדה "הקלד את מיקום הפריט" בחלון שיפתח בפניכם.

טיפים לווינדוס 10: יצירת קיצור דרך לסגירת מחשב מהירה

ד. לסיום, לחצו על "הבא" ותנו לקיצור הדרך שאתם יוצרים שם ברור, כמו "כיבוי מחשב".

ה. לחיצה על קיצור הדרך שיופיע מעתה על המסך שלכם תגרום להופעת מסך סגירה, שיכסה כחצי משולחן העבודה, ועליו הכיתוב "החלק כדי לכבות את המחשב שלך". אם אכן ברצונכם לכבות את המחשב – גררו את המסך מטה בעזרת העכבר, ובאותו רגע הווינדוס ייסגר והמחשב יכבה.

טיפים לווינדוס 10: כיבוי המחשב באמצעות החלקת עכבר

5. גישה מהירה להגדרות המחשב ("מצב אלוהים")

הטיפ הבא מיועד לאלו מכם שמתמצאים היטב ברזי המחשב, ויודעים לתפעל את כל הגדרות התוכנה השונות של מערכת ווינדוס; כדי שתוכלו להיות הכי קרובים לכל אותם דברים במערכת שניתן להגדיר ולשנות, ולמעשה לשלוט כך על הווינדוס שלכם בכל ההיבטים, אתם מוזמנים להפעיל את "מצב אלוהים" – תיקייה מיוחדת שתיתן לכם גישה מהירה לרשימת כל אפשרויות ההגדרה של מערכת ההפעלה.

כך תעשו זאת:

א. פתחו תיקייה חדשה על שולחן העבודה שלכם.

ב. העתיקו את השורה הבאה: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}, גשו אל התיקייה שפתחתם, סמנו אותה ואז לחצו על F2 כדי לשנות את שמה. כעת הדביקו, באמצעות לחיצה על צירוף המקשים Ctrl+V, את השורה שהעתקתם מכאן אל שם התיקייה.

ג. לחצו על אנטר והתיקייה תשנה את שמה ל-GodMode. כעת בכל פעם שתפתחו אותה תוצג בפניכם רשימת כל הגדרות המערכת השונות, אותן תוכלו לשנות כרצונכם (ושוב נדגיש – עשו זאת רק אם אתם מבינים בעניין ויודעים עם מה אתם מתעסקים).

טיפים לווינדוס 10: תיקיית GodMode

6. מעבר פשוט בין התקני השמע במחשב

לרבים מאיתנו מחוברים שני התקני שמע עיקריים למחשב, שהם הרמקולים והאוזניות שלנו; חלקנו גם משתמשים ביותר מרמקול אחד וזוג אוזניות בודד, ואולי אף מחברים את המחשב לטלוויזיה, שגם היא יכולה לשמש כהתקן שמע בפני עצמה. כדי שלא תלכו לאיבוד בין כל התקני השמע האלו ותהיו מסוגלים לבחור בקלות איזה מהם ישמיע את הצלילים שבוקעים מהמחשב שלכם בכל רגע נתון – מערכת ווינדוס 10 מציעה דרך פשוטה מאוד לעשות זאת, בלחיצה אחת.

כך תעשו זאת:

א. לחצו על האייקון אייקון רמקול בקצה השמאלי של התפריט התחתון במסך שלכם. מעל מד העוצמה שיופיע כעת, תמצאו אייקון של חץ קטן – לחצו עליו, ושמות כל התקני השמע המחוברים למחשב שלכם יופיעו; בחרו את האחד שבו תרצו להשתמש כעת.

טיפים לווינדוס 10: בחירת התקן שמע

7. "חישת אחסון" - פינוי קבצים מסל המחזור ומתיקיית הקבצים הזמניים באופן אוטומטי

אחד המאבקים הגדולים ביותר שיש לרבים מאיתנו עם המכשירים הדיגיטליים שלנו – המחשב, הטלפון הסלולרי וכדומה – הוא בנוגע לשטח האחסון שלהם. על אף שאנחנו לעיתים רוצים לדחוס למכשיר כמה שיותר, בסופו של דבר המחשב שלנו מוגבל בקיבולת הזיכרון שלו, ואם נציף את כל השטח ולא נשאיר מקום פנוי כלל, אנחנו מסתכנים בהאטת הפעילות שלו, במחשב מקרטע ואף בקריסה. המערכת של ווינדוס 10 מציעה לנו סיוע במאבק נגד בזבוז הזיכרון ומקום האחסון, בעזרת אפשרות "חישת אחסון" המאפשרת לנו להגדיר שאחת לכמה זמן תתבצע מחיקה של קבצים זמניים וריקון פח המחזור של המחשב שלנו. כך, אותם קבצים בלתי שימושיים שתופסים נפח זיכרון יתפנו מהמחשב לאחר זמן מסוים באופן אוטומטי, בטווח זמן שעליו אנחנו נחליט.

כך תעשו זאת:

א. פתחו את תפריט ה"התחל" ולחצו על האייקון אייקון גלגל שיניים כדי להגיע להגדרות ווינדוס.

ב. בחרו באפשרות "מערכת", ובתפריט הצדדי בחלון שייפתח בפניכם בחרו "אחסון".

ג. תחת הכותרת "חישת אחסון" בחלון שיופיע בפניכם, גשו אל המתג והעבירו אותו למצב "פעיל", באמצעות לחיצה עליו.


טיפים לווינדוס 10: הפעלת מצב חישת אחסון

ד. אם תרצו, תוכלו להסתפק בהגדרה הכללית של ווינדוס, שהיא פינוי קבצים זמניים וקבצים מסל המחזור כל 30 יום, אך אם ברצונכם שהמערכת תעשה זאת בטווחי זמן אחרים, הגדירו בעצמכם את הזמן הרצוי לכם על ידי לחיצה על "שנה את האופן שבו אנחנו מפנים שטח באופן אוטומטי".

טיפים לווינדוס 10: שינוי הגדרות "חישת איחסון" בווינדוס

8. פתיחת "סייר הקבצים" כך שיציג את הקבצים האחרונים בהם השתמשתם

סייר הקבצים, אותה תיקייה בסיסית שאנו פותחים כשאנחנו רוצים לגשת אל התיקיות השונות המותקנות על המחשב שלנו או לחפש קובץ מסוים, יכול לשמש אותנו גם כדי לאתר בקלות את הקבצים האחרונים שבהם השתמשנו ולחזור אליהם במהירות. כעת תבינו כיצד תוכלו להגדיר את סייר הקבצים כך שברגע שאתם פותחים אותו תופיע בפניכם רשימת "קבצים אחרונים".

עשו זאת כך:

א. פתחו את "סייר הקבצים" באמצעות לחיצה על האייקון אייקון סייר הקבצים שבתפריט התחתון, לצד כפתור "התחל".

ב. גשו לאפשרות "תצוגה" בתפריט העליון, לחצו עליה ובחרו ב"אפשרויות", ומשם "שנה אפשרויות תיקייה וחיפוש".

טיפים לווינדוס 10: הגדרת הצגת קבצים אחרונים בפתיחת סייר הקבצים

ג. בחלון שיפתח בפניכם, גשו אל התפריט המופיע לצד הכותרת "פתח את סייר הקבצים כדי", ובחרו באפשרות "גישה מהירה". לחצו אישור ומעתה בכל פעם שתפתחו את הסייר תופיע בפניכם רשימת "קבצים אחרונים".

טיפים לווינדוס 10: הגדרת רשימת קבצים אחרונים בפתיחת סייר הקבצים

9. הגדרת סיסמת תמונה

כולנו מכירים את סיסמת הווינדוס הרגילה, זאת שאנחנו מרכיבים מתווי אותיות ומספרים ומאפשרת לנו לנעול את המערכת כך שאף אחד לא יוכל לפרוץ אליה ולפגוע לנו בפרטיות. אך אם אתם רוצים להגביר את רמת ההגנה של המחשב שלכם, וגם לאפשר לעצמכם לפתוח את הווינדוס לא באמצעות הקשת צירוף תווים במקלדת (שיש סיכון שמישהו יכול לגלות) אלא באמצעות פעולה קצרה על תמונת רקע יפה שאתם תבחרו בעצמכם, זה הטיפ בשבילכם.

כך תעשו זאת:

א. היכנסו אל הגדרות ווינדוס באמצעות לחיצה על האייקון אייקון גלגל שיניים בתפריט ה"התחל".

ב. בחרו באפשרות "חשבונות", ובתפריט הראשי שבחלון שיופיע בפניכם, בחרו ב"אפשרויות כניסה".

ג. לחצו על כפתור "הוסף" תחת הכותרת "סיסמת תמונה".

טיפים לווינדוס 10: הגדרת סיסמת תמונה

ד. הכניסו את הסיסמה הנוכחית שלכם כדי לאמת את זהותכם, ולאחר מכן לחצו על "בחר תמונה" כדי להגדיר את התמונה שבה תרצו שתשמש כסיסמה.
ה. על גבי התמונה שבחרתם, הגדירו 3 מחוות – כלומר תנועות מסוימות שתבצעו עליה בעזרת העכבר, שיהוו למעשה את הסיסמה שתצטרכו לעשות בכל פעם שתרצו להיכנס לחשבון הווינדוס שלכם. תצטרכו לחזור על שלושת המחוות שהגדרתם פעמיים באותו האופן כדי שהמערכת תאשר אותם, ומעתה בכל עת שתיכנסו לווינדוס שלכם, זו תהיה הסיסמה שתצטרכו לסמן.

טיפים לווינדוס 10: הגדרת סיסמת תמונה

בעזרת 9 הטיפים שהצגנו בפניכם כאן, תוכלו לשלוט טוב יותר על מערכת הווינדוס 10 שלך ולשדרג את השימוש שלכם בה. שתפו גם את יקיריכם וחבריכם בטריקים ובטיפים האלו, כדי לאפשר להם למצות את המיטב ממערכת ההפעלה הזו.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.