print header

7 אפשרויות שימושיות ומדליקות באפליקציית הוואטסאפ

היא פרצה לחיינו בסערה אי שם בתחילת העשור האחרון, הפכה לבת בית כמעט בכל טלפון חכם ושינתה ללא עוררין את האופן שבו אנו מתקשרים אחד עם השני. אפליקציית וואטסאפ היא לא סתם עוד אחד משלל היישומונים המותקנים על הטלפון החכם שלנו, אלא עבור רובנו היא משמשת ככלי תקשורת חיוני במיוחד שמסייע לנו לשמר את הקשר שלנו עם העולם. במהלך השנים האפליקציה הלכה והתפתחה הודות לאפשרויות מלהיבות רבות, וכיום היא מגוונת הרבה יותר ממה שהייתה בתחילת דרכה. כדי שתוכלו להשתמש בוואטסאפ ולנצל את כל אותן אפשרויות וכלים שהיא מציעה, ריכזנו עבורכם 7 מהמגניבות והשימושיות שבהן בכתבה הבאה, ואנחנו בטוחים שתשמחו להכיר אותן...

טיפים לוואטסאפ: אפליקציית וואטסאפ על טלפון חכם

1. כך תוסיפו סטיקרים, סמיילים ומראי מקום לתמונות וסרטוני וידאו

אחת מן התכונות היותר מדליקות שיש בוואטסאפ - ומוכרת לנו מאפליקציות דומות כמו פייסבוק ואינסטגרם - היא היכולת להוסיף לתמונות ולסרטוני וידאו אייקונים שונים כדוגמת סמיילים ומראי מקום, שהופכים אותם למיוחדים ומעניינים יותר. כל שעליכם לעשות על מנת לערוך בצורה שכזו תמונות וסרטונים זה לעקוב אחרי הצעדים הבאים:

א. במסך השיחה עם איש הקשר שאליו תרצו לשלוח את התמונה או הסרטון (או לחלופין במסך הקבוצה שבה אתם מעוניינים להפיץ) יש ללחוץ על האייקון אייקון הוספה ולבחור האם ברצונכם להעלות תמונה או סרטון מגלריית הטלפון הנייד שלכם, או לפתוח את המצלמה ולצלם את עצמכם כעת.

טיפים לוואטסאפ: העלאת סרטון או צילום תמונה

ב. לאחר שבחרתם או צילמתם את התמונה או הסרטון הרצויים, יעלה בפניכם מסך המכין אותם לקראת שליחה. כדי לערוך אותם ולהוסיף להם סמיילים ואייקונים, לחצו על אייקון הסמיילי המופיע בחלק העליון של מסך זה, ואפשרויות האייקונים והתוספות השונות יופיעו בפניכם.

טיפים לוואטסאפ: הוספת אייקונים לתמונה

ג. בחרו באחת האפשרויות והיא תופיע על התמונה או הסרטון שבכוונתכם לשלוח. בעזרת האצבעות תוכלו להזיז אותה על גבי המסך ולקבוע את מיקומה, כמו גם לשחק עם הגודל שלה ולהגדיל ולהקטין אותה כרצונכם.

ד. תוכלו להוסיף כמה אייקונים וסמלים שתרצו ולשחק עם מיקומם עד שתחליטו על הצורה הסופית, ואז תוכלו לשלוח את התמונה או הסרטון המעודכנים לחברכם או לקבוצה.

טיפים לוואטסאפ: תמונה שנערכה והוספו אליה אייקונים

2. כך תדעו שהודעה שקיבלתם מועברת ואינה מקורית

אחת התכונות החשובות שיש בוואטסאפ היא ההתראה כי תוכן מסוים שנשלח אליכם על ידי חבר או במסגרת קבוצה הוא הודעה מועברת – כלומר שהמשתמש ששלח אותו הוא לא הכותב המקורי, אלא שהוא העתיק אותו משיחה אחרת אל השיחה שלכם. כך, מקווים מפתחי וואטאספ, יימנעו מצבים שבהם הודעות שקריות מועברות בשרשרת, מתוך מחשבה שמי שכתב ושלח לכם אותן הוא מקור אמין ולא בעצם חבר שרק העתיק את ההודעה ממקום אחר. אז כיצד תדעו שההודעה מועברת ולא מקורית? פשוט מאוד – לכם אין צורך לעשות דבר, רק לשים לב אם מעל לתוכן שנשלח, תחת שמו של השולח, מופיע הכיתוב "הודעה שהועברה".

טיפים לוואטסאפ: התראה על הודעה שהועברה

3. כך תוכלו למחוק את ההודעות ששלחתם

זה היה אחד מהסיוטים של כל משתמש וואטסאפ במשך שנים: הודעה שנשלחה בטעות לשיחה הלא נכונה, או לחלופין כזו שנשלחה כשהיא מנוסחת לא נכון או מכילה שגיאת כתיב שמשנה לחלוטין את משמעותה; בעבר לא היה שום דבר שניתן לעשות במצבים שכאלו, מפני שמחיקה של הודעה כך שהנמענים שלה לא יראו אותה יותר פשוט לא הייתה אפשרית. אך כיום הכל השתנה – המחיקה אפשרית בכל מצב, ואתם יכולים בקלות ובפשטות להעלים הודעות ששלחתם בטעות או באופן שגוי.

תוכלו לגלות כיצד ניתן לעשות זאת באמצעות המדריך הבא, שמלמד כיצד למחוק הודעות בוואטסאפ, וגם איך להעלים דברים נוספים שעשיתם ברחבי אינטרנט וברשתות החברתיות.

4. כך תנהלו את קבוצת הוואטסאפ שלכם ביעילות

גם אתם מנהלים בוואטסאפ קבוצה כלשהי? בין אם מדובר בחברים, משפחה, עמיתים לעבודה, שכנים בבניין או לקוחות – בימינו תפקיד שכזה יכול להיות עסק רציני למדי, כשקבוצות מסוימות יכולות להגיע לכמות משתתפים גדולה מאוד. כדי לסייע לכם לצלוח אתגר ניהולי שכזה, ניתן למצוא בוואטסאפ כמה כלים שונים שנועדו לעזור לכם לתפעל את הקבוצה באופן יעיל וטוב יותר, לטובת כלל המשתמשים והחברים בקבוצה שלכם:

א. הוספת תיאור לקבוצה - האפשרות הראשונה שעומדת לרשותכם היא להוסיף לקבוצה שאתם מנהלים תיאור, באמצעותו תוכלו לתמצת את מהותה, לפרט קווי התנהלות מנחים למשתתפים או לציין את נושאי הדיון שבהם אתם מעוניינים שהיא תעסוק. כדי לצרף את התיאור כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על האייקון אייקון שלוש נקודות שבחלק העליון של מסך הקבוצה, ובתפריט שיופיע בפניכם לבחור ב"פרטי הקבוצה". במסך הפרטים שיפתח, מתחת לשם הקבוצה, יופיע בפניכם שדה "הוסף תיאור לקבוצה" - לחצו עליו, הקלידו את התיאור שברצונכם להכניס, ולחצו על אישור.

טיפים לוואטסאפ: מסך תיאור קבוצה

ב. קביעת הרשאת שינוי פרטים למנהלי הקבוצה בלבד - במצב הקיים כרגע בקבוצה שלכם, כל אחד מחבריה יכול לשנות את שמה, את פרטיה, את תיאורה ואת התמונה הראשית שהיא נושאת. אם אתם רוצים לשנות מצב זה ולקבוע שרק אתם, כמנהלים, תוכלו לבצע שינויים בפרטים הללו, היכנסו שנית למסך "פרטי הקבוצה" ובחרו ב"הגדרות הקבוצה" (אפשרות הפתוחה למנהלי הקבוצה בלבד). לחצו על "עריכת פרטי הקבוצה", בחרו באפשרות "מנהלים בלבד" ולחצו על אישור.

טיפים לוואטסאפ: הגבלת עריכת פרטי הקבוצה למנהלים בלבד

ג. הוספת מנהלים לקבוצה - אם אתם רוצים לחלוק את האחריות הניהולית שלכם בקבוצה עם משתמשים אחרים, תוכלו לעשות זאת גם כן דרך מסך "הגדרות קבוצה". לחצו על האפשרות "ערוך (או עריכת) מנהלי קבוצה" ורשימת משתתפי הקבוצה תופיע בפניכם. סמנו למי מהחברים אתם רוצים להעניק את זכות הניהול באמצעות לחיצה על שמם, ולבסוף לחצו על כפתור ה-וי הירוק בחלק התחתון של המסך כדי לאשר את הבחירה.

טיפים לוואטסאפ: הוספת מנהלים לקבוצה

5. כך תוכלו לשתף את המיקום שלכם עם אחרים

קבעתם עם חברים להיפגש במקום כלשהו אליו הגעתם בקלות, אך הם מסתבכים ולא מוצאים את הדרך אל נקודת המפגש? נתקעתם עם הרכב באמצע שום מקום, ואתם צריכים שחבר, בן משפחה או גרר מקצועי יגיע לסייע לכם למרות שאין לכם מושג איפה אתם בכלל? לשני המצבים האלו ולכל מקרה אחר שבו אתם צריכים לדווח למישהו אחר על המיקום שלכם, מציעה האפשרות הזו של וואטסאפ פתרון. 

א. כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לדווח על המיקום שלכם באמצעות האפליקציה הוא ללחוץ על האייקון אייקון הוספה שלצד שדה "הקלד הודעה" ובתפריט שמוצג בפניכם לבחור באפשרות מיקום.

טיפים לוואטסאפ: בחירת אפשרות שיתוף מיקום
ב. כעת, בחרו באפשרות "שלח את המיקום הנוכחי שלך", כדי לשלוח את מיקומכם על המפה כהודעה בשיחה.
טיפים לוואטסאפ: אפשרות שליחת מיקום כהודעה בשיחה

ג. לחיצה על האפשרות "שתף מיקום בשידור חי (או בזמן אמת)" תעביר לבן שיחתכם את המיקום המדויק שלכם על המפה בכל רגע, במשך קטע זמן שנע בין 15 דקות ל-8 שעות, לבחירתכם.

טיפים לוואטסאפ: שליחת מיקום מתעדכן בשידור חי

6. כך תוכלו לעבור משיחה קולית לשיחת וידאו ולהיפך, ולהמשיך גם להתכתב

אפשר לומר ששיחות קוליות ושיחות וידאו הן שתי אפשרויות די מוכרות באפליקציית הוואטסאפ, שרבים כבר נוהגים להשתמש בהן באופן קבוע במקביל לשליחת הודעות. כעת תשמחו לשמוע שאפשר לשלב בין שלוש האפשרויות הללו בקלות, ולעבור באופן מידי משיחה קולית לשיחת וידאו וההיפך, וזאת בלי לפגוע באפשרות לבצע התכתבות רגילה. כיצד תעשו זאת? באופן הכי פשוט שיש:

א. כאשר אתם נמצאים בשיחה קולית, תוכלו לעבור אל שיחת וידאו באמצעות לחיצה על כפתור מצלמת הווידאו בחלק התחתון של מסך השיחה. תצטרכו לקבל את אישורו של הצד השני איתו אתם משוחחים למעבר לשיחה מצולמת, ואז תוכלו גם לראות וגם לשמוע האחד את השני.

טיפים לוואטסאפ: מעבר משיחה קולית לשיחת וידאו

ב. אם התחלתם שיחת וידאו ואתם מעוניינים לעבור לשיחה קולית בלבד, גם כאן אין שום בעיה - כל שעליכם ועל בני שיחתכם לעשות זה ללחוץ  על האייקון אייקון הורדת וידאו שבתחתית מסך השיחה, והשיחה תחזור או תהפוך להיות שיחה קולית רגילה, ללא תמונה.

ג. רוצים להמשיך להתכתב ביניכם או עם אנשים אחרים בזמן שאתם מקיימים שיחת וידאו או שיחה קולית? גם פה הדבר יכול להתבצע בפשטות רבה – כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על האייקון אייקון חץ למטה שבחלק העליון של המסך, וחלון השיחה הקולית או שיחת הווידאו יעלם, בעוד שהעמוד הראשי של הוואסטאפ יופיע על המסך. בכל שלב שבו אתם מעוניינים לחזור אל מסך השיחה הקולית או שיחת הווידאו שמתקיימת, לחצו על כפתור "הקש לחזרה לשיחה" שמופיע בראש המסך.

טיפים לוואטסאפ:הקש לחזרה לשיחה

7. כך תקיימו שיחות ועידה של עד 4 אנשים בווידאו

בנוסף לאפשרויות השיחה המגוונות והמעבר הקליל ביניהן שהצגנו בסעיף הקודם, ניתן גם לקיים דרך הוואטסאפ שיחות ועידה בווידאו הכוללות עד 4 אנשים. כך, תוכלו לשמור על קשר עם המכרים שלכם לא רק דרך הודעות הטקסט, אלא אפילו באמצעות שיחות ועידה שבהן תראו ותשמעו האחד את השני כקבוצה. כדי ליצור שיחה שכזאת כל שעליכם לעשות זה להתחיל שיחת וידאו עם חבר אחד, ואז ללחוץ על האייקון אייקון הוספת חבר המופיע בצד השמאלי העליון של המסך – כך תוכלו להוסיף לשיחה עוד 2 אנשים לכל היותר, ולקיים שיחת ועידה דרך הוואטסאפ.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.