maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

7 אפשרויות חדשות ושימושיות באפליקציית הוואטסאפ

 היא פרצה לחיינו בסערה אי שם בתחילת העשור האחרון, הפכה לבת בית כמעט בכל טלפון חכם שיש ושינתה ללא עוררין את האופן שבו אנו מתקשרים אחד עם השני – אפליקציית וואטסאפ היא לא עוד אחד משלל היישומונים המותקנים על הטלפון החכם שלנו, אלא עבור רובנו היא משמשת ככלי תקשורת חיוני ונפוץ במיוחד, שמסייע לא אחת לשמר את הקשר שלנו עם מכרינו ועם העולם. במהלך השנים האפליקציה הלכה והשתדרגה, הוספו לה אפשרויות חדשות ומלהיבות, וכיום היא מגוונת הרבה יותר ממה שהכרנו אותה בתחילת דרכה. כדי שתוכלו להכיר את כל אותן אפשרויות רעננות שמציעה וואטסאפ בימים אלו, ריכזנו עבורכם 7 מהמשמעותיות והשימושיות שבהן בכתבה הבאה, ואנחנו בטוחים שתשמחו להכיר אותן.

טיפים לוואטסאפ: אפליקציית וואטסאפ על טלפון חכם

1. כך תוסיפו סטיקרים, סמיילים ומראי מקום לתמונות וסרטוני וידאו

אחת מן התכונות היותר ססגוניות ומדליקות שהוספו לאחרונה לוואטסאפ - ומוכרת לנו מאפליקציות דומות אחרות ובראשן כמובן פייסבוק ואינסטגרם - היא היכולת להוסיף לתמונות ולסרטוני וידאו שאנו מעוניינים לשלוח אייקונים שונים כדוגמת סמיילים, מראי מקום ושאר עזרים חזותיים, שהופכים אותם למגוונים ומעניינים יותר להפצה ולשליחה לחברינו. כל שעליכם לעשות על מנת לערוך בצורה שכזו תמונות וסרטונים זה כך:

א. במסך השיחה עם החבר שאליו תרצו לשלוח את התמונה או הסרטון (או לחלופין במסך הקבוצה שאליה אתם מעוניינים לשלוח) יש ללחוץ על האייקון  אייקון הוספה ולבחור האם ברצונכם לעלות תמונה או סרטון מגלריית הטלפון הנייד שלכם או לפתוח את המצלמה ולצלם את עצמכם כעת.

טיפים לוואטסאפ: העלאת סרטון או צילום תמונה

ב. לאחר שבחרתם או צילמתם את התמונה או הסרטון הרצויים, יעלה בפניכם מסך המכין אותה לקראת שליחה. כדי לערוך אותם ולהוסיף להם את הסמיילים והאייקונים, לחצו על אייקון הסמיילי המופיע בחלק העליון של מסך זה, ואפשרויות האייקונים והתוספות השונות יופיעו בפניכם.

טיפים לוואטסאפ: הוספת אייקונים לתמונה

ג. בחרו באחת האפשרויות והיא תופיע על גבי התמונה או הסרטון שבכוונתכם לשלוח. בעזרת האצבעות תוכלו להזיז אותה על גבי המסך ולקבוע את מיקומה, כמו גם לשחק עם הגודל שלה ולהגדיל ולהקטין אותה כרצונכם.

ד. תוכלו להוסיף כמה אייקונים וסמלים שתרצו ולשחק עם מיקומם עד שתחליטו על הצורה הסופית, ואז תוכלו לשלוח את התמונה או הסרטון המעודכנים לחברכם או לקבוצה.

טיפים לוואטסאפ: תמונה שנערכה והוספו אליה אייקונים

2. כך תדעו שהודעה שקיבלתם מועברת ואינה מקורית

אחת התכונות החשובות שהוכנסו לאחרונה לוואטסאפ היא ההתראה כי תוכן מסויים, שנשלח אליכם על ידי חבר או במסגרת קבוצה שבה אתם חברים, הוא תוכן מועבר – כלומר שלא המשתמש ששלח את ההודעה הוא הכותב המקורי שלה, אלא שהיא הועתקה משיחה אחרת אל השיחה שלכם. כך, מקווים מפתחיי וואטאספ, יימנעו מצבים שבהם הודעות שקריות מועברות בשרשרת, מתוך מחשבה שמי שכתב ושלח לכם אותן הוא מקור אמין ולא בעצם חבר שרק העתיק את ההודעה ממקום אחר. אז כיצד תדעו שההודעה מועברת ולא מקורית? פשוט מאוד – לכם אין צורך לעשות דבר, רק לשים לב אם מעל להודעה שנשלחה, תחת שמו של השולח, מופיע הכיתוב "הודעה שהועברה" שמאותת שאכן ההודעה אינה אותנטית מפי השולח, אלא הועתקה ממקור אחר והופצה אליכם.

טיפים לוואטסאפ: התראה על הודעה שהועברה

3. כך תוכלו למחוק את ההודעות ששלחתם

זה היה אחד מהסיוטים של כל משתמש וואטסאפ עד לא מזמן: הודעה שנשלחה בטעות בקבוצה הלא נכונה או לנמען הלא נכון, או לחלופין כזו שנשלחה כשהיא מכילה מסר לא נכון או שגיאת כתיב ששינו לחלוטין את משמעותה – עד לא מזמן לא היה שום דבר שניתן לעשות במצבים שכאלו, מפני שמחיקה של הודעה כך שהנמענים שלה לא יראו אותה יותר פשוט לא הייתה אפשרית. אך כיום הכל השתנה – המחיקה אפשרית בכל מצב, ואתם יכולים בקלות ובפשטות להעלים הודעות ששלחתם בטעות או באופן שגוי.

תוכלו לגלות כיצד ניתן לעשות זאת באמצעות המדריך הבא, שבו מלבד כיצד למחוק הודעות בוואטסאפ תוכלו ללמוד כיצד אתם יכולים להעלים דברים נוספים שעשיתם ברחבי אינטרנט וברשתות החברתיות.

4. כך תנהלו את קבוצת הוואטסאפ שלכם ביעילות

גם אתם מנהלים בוואטסאפ קבוצה כלשהי? בין אם מדובר בקבוצה של החברים, המשפחה, עמיתים לעבודה, שכנים בבניין או לקוחות – בימינו ניהול של קבוצה שכזאת באפליקציה יכול להיות עסק רציני למדי, כשקבוצות מסוימות עשויות להגיע לכמות משתתפים הנעה מעל ה-100. כדי לסייע לכם בניהול של קבוצה כזו או אחרת, וואטסאפ השיקה לאחרונה כמה כלים שונים שיעזרו לכם לתפעל את הקבוצה באופן יעיל וטוב יותר, לטובת כלל המשתמשים והחברים בקבוצה שלכם:

א. הוספת תיאור לקבוצה - האפשרות הראשונה שעומדת לרשותכם היא להוסיף לקבוצה שאתם מנהלים תיאור, באמצעותו תוכלו לתמצת את מהות הקבוצה, לפרט קווי התנהלות מנחים למשתתפים או לציין את נושאי הדיון שבהם אתם מעוניינים שהקבוצה תעסוק. כדי לצרף את התיאור כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על האייקון אייקון שלוש נקודות שבחלק העליון של מסך הקבוצה, ובתפריט שיופיע בפניכם לבחור ב"פרטי הקבוצה". במסך הפרטים שיפתח, תחת שם הקבוצה, יופיע בפניכם שדה "הוסף תיאור לקבוצה" - לחצו עליו, הקלידו את התיאור שברצונכם להכניס, ולחצו על אישור.

טיפים לוואטסאפ: מסך תיאור קבוצה

ב. קביעת הרשאת שינוי פרטים למנהלי הקבוצה בלבד - במצב הקיים כרגע בקבוצה שלכם, כל אחד מחבריה יכול לשנות את שמה, את פרטיה, את תיאורה ואת התמונה הראשית שהיא נושאת. אם אתם רוצים לשנות מצב זה ולקבוע שרק אתם, כמנהלים, תוכלו לבצע שינויים בפרטים הללו, היכנסו שנית למסך "פרטי הקבוצה" ובחרו ב"הגדרות הקבוצה" (אפשרות הפתוחה למנהלי הקבוצה בלבד). לחצו על "עריכת פרטי הקבוצה", בחרו באפשרות "מנהלים בלבד" ולחצו על אישור.

טיפים לוואטסאפ: הגבלת עריכת פרטי הקבוצה למנהלים בלבד

ג. הוספת מנהלים לקבוצה - אם אתם רוצים לחלוק את האחריות הניהולית שלכם בקבוצה עם משתמשים אחרים ולתת בידם יכולות ניהוליות, תוכלו לעשות זאת גם כן דרך מסך "הגדרות קבוצה". לחצו על האפשרות "ערוך מנהלי קבוצה" ורשימת משתתפי הקבוצה תופיע בפניכם – סמנו למי מהחברים אתם רוצים להעניק את זכות הניהול באמצעות לחיצה על שמם, ולבסוף לחצו על כפתור ה-וי הירוק בחלק התחתון של המסך כדי לאשר את המהלך.

טיפים לוואטסאפ: הוספת מנהלים לקבוצה

5. כך תוכלו לשתף את המיקום שלכם עם אחרים

קבעתם עם חברים להיפגש במקום כלשהו אליו הגעתם בקלות, אך הם מצידם מסתבכים בדרך ולא יודעים כיצד עליהם להגיע? נתקעתם עם הרכב באמצע שומקום, אתם אינכם יודעים היכן אתם נמצאים, אך אתם צריכים שחבר, בן משפחה או גרר מקצועי יגיע לסייע לכם למרות שאין לכם מושג איפה אתם בכלל? לשני המצבים האלו, וגם לכל מצב אחר שבו אתם צריכים לדווח למישהו אחר על המיקום שלכם, מציעה האפשרות החדשה הזו של וואטצאפ פתרון. 

א. כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לדווח על המיקום שלכם באמצעות האפליקציה הוא ללחוץ על האייקון אייקון הוספה שלצד שדה "הקלד הודעה" ובתפריט שמוצג בפניכם לבחור באפשרות מיקום.

טיפים לוואטסאפ: בחירת אפשרות שיתוף מיקום
ב. כעת, בחרו באפשרות "שלח את המיקום הנוכחי שלך", כדי לשלוח את מיקומכם הנוכחי על המפה כהודעה בשיחה.
טיפים לוואטסאפ: אפשרות שליחת מיקום כהודעה בשיחה

ג. לחיצה על האפשרות "שתף מיקום בשידור חי" תעביר לבן שיחכם את המיקום המדויק שלכם על המפה בכל רגע, במשך קטע זמן שנע בין 15 דקות ל-8 שעות, לבחירתכם.

טיפים לוואטסאפ: שליחת מיקום מתעדכן בשידור חי

6. כך תוכלו לעבור משיחה קולית לשיחת וידאו ולהיפך, ולהמשיך גם להתכתב

אפשר לומר ששיחות קוליות ושיחות וידאו הן שתי אפשרויות די ותיקות באפליקציית הוואטסאפ, שרבים כבר נוהגים להשתמש בהן מעבר לשיחות המתבססות על הודעות טקסט בלבד. כעת תשמחו לשמוע שאפשר לשלב בין שלוש האפשרויות הללו בקלות, ולעבור באופן מיידי משיחה קולית לשיחת וידאו וההיפך, כמו גם לשלב תוך כדי כך התכתבות רגילה. כיצד תעשו זאת? באופן הכי פשוט שיש:

א. כאשר אתם נמצאים בשיחה קולית תוכלו לעבור אל שיחת וידאו באמצעות לחיצה על כפתור מצלמת הווידאו הנמצא בחלק התחתון של מסך השיחה. תצטרכו לקבל את אישורו של הצד השני איתו אתם משוחחים למעבר לשיחה מצולמת, ואז תוכלו גם לראות וגם לשמוע האחד את השני.

טיפים לוואטסאפ: מעבר משיחה קולית לשיחת וידאו

ב. אם התחלתם שיחת וידאו ואתם מעוניינים לעבור לשיחה קולית בלבד, גם כאן אין שום בעיה - כל שעליכם לעשות זה ללחוץ, אתם ובני שיחכם, על האייקון אייקון הורדת וידאו שבתחתית מסך השיחה, והשיחה תחזור או תהפוך להיות שיחה קולית רגילה, ללא תמונה.

ג. רוצים להמשיך להתכתב ביניכם או עם אנשים אחרים בזמן שאתם מקיימים שיחת וידאו או שיחה קולית? גם פה הדבר יכול להתבצע בפשטות רבה – כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על האייקון אייקון חץ למטה שבחלק העליון של מסך השיחה, וחלון השיחה הקולית או שיחת הווידאו יעלם בעוד שתפריט השיחה הראשי יופיע על המסך. בכל שלב שבו אתם מעוניינים לחזור אל מסך השיחה הקולית או שיחת הווידאו שמתקיימת, לחצו על כפתור "הקש לחזרה לשיחה" שמופיע בראש המסך.

טיפים לוואטסאפ:הקש לחזרה לשיחה

7. כך תקיימו שיחות ועידה של עד 4 אנשים בווידאו

בנוסף לאפשרויות השיחה המגוונות והמעבר הקליל ביניהן שהצגנו בסעיף הקודם, כעת ניתן גם לקיים דרך הוואטסאפ שיחות ועידה בווידאו הכוללות עד 4 אנשים – דבר שיכול לעזור לכם מאוד לשמור על קשר עם המכרים שלכם לא רק דרך הודעות הטקסט, אלא אפילו באמצעות שיחות קבוצתיות שבהן תראו ותשמעו האחד את השני כקבוצה. כדי ליצור שיחה שכזאת כל שעליכם לעשות זה להתחיל שיחת וידאו עם חבר אחד, ואז ללחוץ על האייקון אייקון הוספת חבר המופיע בצד השמאלי העליון של המסך – כך תוכלו להתקשר ואז להוסיף לשיחה עוד 2 אנשים לכל היותר, ולקיים שיחת ועידה דרך הוואטסאפ.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו