print header

הכירו 6 כלים ושירותים חדשים ושימושיים של פייסבוק

אחרי יותר מעשור שנים שהיא קיימת ונמצאת איתנו, אפשר להגיד זאת ללא ספק - פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, עשתה מהפכה והביאה לחיינו את אחד מאמצעי התקשורת החזקים והמובילים ביותר. יחד עם זאת, בפייסבוק לא מפסיקים להתקדם ולייצר מהפכות נוספות, ואם עד היום רובנו התרגלנו לראות ברשת החברתית אמצעי להתעדכנות במעשיהם של חברינו, וכן כבמה להבעת דעה אישית וכמקום שבו ניתן לפתח תחביבים ותחומי עניין – כיום, לנגד עינינו היא משנה עוד ועוד את פניה והופכת להיות זירה שבה מוצעים לנו מגוון של שירותים וכלים נחוצים, והכל תחת קורת גג אחת. רק לאחרונה השיקה פייסבוק כמה אפשרויות חדשות ומעניינות שכדאי לכם להכיר, כמו למשל לוח משרות דרושים, עמוד המוקדש כולו למשחקים דיגיטליים, פלטפורמת וידאו וכדומה – ואת כל אלו ועוד תוכלו להכיר ולהבין איך משתמשים בהם בעזרת הכתבה שלפניכם.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: ידיים מושטות אל עבר הלוגו של פייסבוק, שסמן עכבר עומד עליו

1. תחזית מזג האוויר

מזג האוויר השורר באזור שלכם וגם באזורים אחרים בארץ ובעולם הוא דבר שתמיד טוב לדעת ולהכיר - בין אם כדי לקבוע בקלות מה ללבוש כשאנחנו יוצאים מהבית או בין אם כדי להחליט מה בדיוק אנחנו צריכים לארוז כשאנחנו נוסעים ליעד כלשהו בחו"ל. גם הרשת החברתית זיהתה את הצורך שלנו לדעת מה הוא מזג האוויר הקיים והצפוי, ובעזרת עמוד התחזית שלה, אליו תוכלו להיכנס דרך התפריט הראשי (תחת הכותרת "גלה"), יהיה באפשרותכם להתעדכן בכל הקשור לכך.

1. בכניסה ראשונית, העמוד יציג לכם כמובן את הטמפרטורה במקום שבו הוא מזהה שאתם נמצאים, וכן פרטים נוספים כגון תיאור מילולי של מצב מזג האוויר יחד עם הטמפרטורות המרביות.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: עמוד תחזית מזג האוויר בפייסבוק

2. בנוסף, תוכלו למצוא כאן מד שמראה את מידת המעלות החזויות בכל שעה של היום, וכן את התחזיות הצפויות לימים הקרובים.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: תחזית מזג אוויר לימים קדימה

3. אם תרצו לראות את מזג האוויר בכל מקום אחר בארץ או בעולם, גשו לשדה החיפוש הממוקם בחלק העליון של העמוד, הקלידו בעברית או באנגלית את שם היעד, ופייסבוק תאתר אותו ותציג בפניכם את התחזית הנכונה אליו.

2. עמוד משחקים

לפעמים, הדרך הטובה ביותר להעביר את הזמן הפנוי בנעימים היא לשחק בכל מיני משחקים אהובים ומוכרים – משח-מט ודמקה, דרך משחקי קלפים למיניהם כמו סוליטר ומשחקי זיכרון ועד לפאזלים וחידות כמו סודקו ו"שחור ופתור"; גם משחקים דיגיטליים קטנים וממכרים נכנסו בשנים האחרונות לתמונה, כמו למשל "קנדי קראש", "באבלס" ו"אנגרי בירדס", שסביר להניח שגם אתם כבר מכירים. אז כדי שיהיה לכם מה לעשות בזמנכם הפנוי, פייסבוק דאגה לשלב לכם את כל המשחקים האלו בעמוד אחד, נוח וחינמי, וכל מה שאתם צריכים כדי להגיע אליו הוא ללחוץ על האפשרות "משחקים" שבתפריט הראשי (תחת הכותרת "גלה"), ועולם שלם יתגלה בפניכם.

1. בעמוד הראשי כאן תמצאו את שלל המשחקים המוצעים בערבוביה. אם הצלחתם למצוא משחק שברצונכם לשחק בו, פשוט לחצו עליו והוא יפתח בפניכם.

2. אם יש משחק מסוים שאתם רוצים למצוא כאן, או קטגוריית משחקים אחת שאותה אתם מעדיפים, תוכלו לסנן את התוצאות שמוצגות בפניכם בעזרת שדה החיפוש ותפריט הקטגוריות, המופיעים בתפריט הצדדי.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: עמוד המשחקים החדש של פייסבוק

3. אם ברצונכם להכיר משחקים עדכניים ולדעת אילו הם הפופולאריים ביותר כרגע, עברו אל אפשרות "מציאת משחקים" שבסרגל העליון של העמוד. כאן תוכלו לראות את המשחקים שנבחרו כמומלצי העמוד, ואת אלו המובילים והאהובים ביותר בקרב מרבית השחקנים והמשתמשים בכלי זה (תחת לשונית "המצעדים המובילים" שבסרגל העליון).  

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: המשחקים המומלצים בעמוד "משחקים" בפייסבוק

3. לוח משרות

חלקכם ודאי זוכרים כיצד בעבר היינו מחפשים עבודה דרך לוחות הדרושים בעיתונים, ושולחים למעסיקים קורות חיים באמצעות הדואר או הפקס, אך כיום הכל כבר שונה – לאחר שאתרי האינטרנט הייעודים כבשו את תחום מודעות ה"דרושים" כבר לפני כמה שנים, כעת גם פייסבוק נכנסת לתמונה ומסייעת לכם למצוא עבודה כאשר אתם זקוקים לכך; זאת באמצעות כלי נוח ופשוט שמרכז תחתיו את כל הצעות העבודה המועלות ברשת החברתית, ועל מנת להגיע אליו פשוט לחצו על "משרות" בתפריט הראשי (תחת הכותרת "גלה") והיכנסו ל"מדור הדרושים" של הרשת החברתית.

1. בתחילה יופיעו בפניכם כלל המשרות המוצעות, אך תוכלו לסנן אותן למתאימות ביותר עבורכם בעזרת כלי הסינון המופיעים לצד הלוח; בשדה החיפוש שיופיע בפניכם תוכלו להזין מילות מפתח הנוגעות למשרה שאתם מחפשים.

2. בנוסף, תוכלו לסנן את המשרות המוצגות על פי מיקומכם; גשו ראשית אל השדה "מיקום", שבו יופיע מיקומכם הנוכחי. הגדירו אותו מחדש אם יש בכך צורך, ובנוסף תוכלו גם לשחק ולהזיז את טווח החיפוש על פי רדיוס המרחק של מקום העבודה מכם, בהתאם לרצונכם; הקטינו את הרדיוס אם ברצונכם לצפות רק במשרות קרובות לבית או הגדילו אם אין לכם בעיה גם להרחיק מעט, ולבסוף לחצו על "אישור" לביצוע הסינון.

3. בתיבות הסימון שתחת הכותרת "סוג המשרה" סמנו מה הוא אופי העבודה שאתם מחפשים: מלאה, חלקית, התמחות ועוד, ותחת הכותרת תעשייה (INDUSTRY) סמנו באיזה תחום תעשייתי אתם מעוניינים לעבוד. העמוד יסנן את התוצאות המופיעות בפניכם על פי הסימון שלכם, מה שייקל עליכם למצוא מודעות שמתאימות לכם.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: עמוד "משרות" בפייסבוק, כולל אפשרויות סינון

4. אם אתם מהצד השני של המתרס, כלומר בעלי עסקים עצמאיים שמעוניינים בידיים עובדות או מגייסים בחברות שמחפשות עובדים, תוכלו להעלות כאן מודעה בחינם - רק לחצו על הכפתור Create a Job ("צור משרה") שבראש העמוד, ובחלון שיופיע בפניכם תוכלו להזין את פרטי המשרה המלאים ודרכי יצירת הקשר עמכם.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: יצירת מודעת דרושים חדשה בעמוד המשרות של פייסבוק

4. קבוצות קנייה ומכירה

על ה-Marketplace - זירת המכירות והקניות החדשה של פייסבוק - כבר יצא לנו לספר לכם, ואכן מדובר בכלי משתלם שצובר יותר ויותר פופולאריות, אבל דעו שמלבדו פועלות ברשת החברתית עוד אי אלו זירות מסחר עצמאיות – אלו הן קבוצות הקנייה והמכירה השונות. הקבוצות מתחלקות בין כאלו המתמחות בסוגי מוצרים מסוימים - כמו אלו המוקדשות לכלי רכב או כלי נגינה לבין כאלו שבהן ניתן לפרסם מודעות כלליות על כל מוצר שאתם רוצים למכור או לרכוש.

כדי לעזור לכם להתכוונן אל הקבוצות הללו כאשר אתם זקוקים להן ולמצוא אותן בקלות, תוכלו ללחוץ על האפשרות החדשה "קבוצות קנייה ומכירה" שמופיעה בתפריט הראשי (תחת הכותרת "גלה"), ולעבור לעמוד שבו מרוכזות הצעות לקבוצות שכאלו, על כל סוגיהן ומיניהן. שלא כמו ב-Marketplace, שם המודעות רק מקשרות בין המוכר לקונה, הקבוצות יכולות לשמש לכם גם כזירה חברתית, שבה תוכלו לרשום פוסטים, להעלות נושאים הקשורים לתחום הקנייה והמכירה שבו עוסקת הקבוצה ולהתייעץ עם החברים בה.     

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: עמוד "קבוצות קניה ומכירה" בפייסבוק

5. Facebook Watch

קטעי וידאו וסרטונים הם אינם דבר חדש בפייסבוק, אך אם עד עתה הם היו מפוזרים לכל אורכה ורוחבה ולא הייתה לרשת החברתית פלטפורמה אחת שריכזה את כולם בדומה למשל ליו-טיוב, אז גם בכיוון הזה יש התפתחויות חדשות ומשמחות – עם השקת Facebook Watch שמרכזת את כל הסרטונים למקום אחד. בחרו באפשרות הזאת דרך התפריט הראשי, ותוכלו ליהנות מכל תכני הווידאו שהועלו לרשת החברתית. הגיעו לכאן תחת לחיצה על Watch בתפריט הראשי.

1. מתחת לכותרת "עוקב" שבתפריט המופיע בצד ימין של עמוד זה תוכלו לראות את רשימת כל העמודים והקבוצות שאחריהם אתם עוקבים, ובלחיצה על כל אחד מהם תוכלו לצפות ברשימת הסרטונים שפורסמו בהם לפי סדר פרסומם.

2. אם אתם רוצים לחפש סרטון מסוים, תוכלו לעשות זאת באמצעות שדה החיפוש המופיע מעל התפריטים. תוכלו להקליד פה את שם הסרטון, הנושא שלו או את שם העמוד שבו הוא הופיע, והמערכת תעלה בפניכם את כל התוצאות הקשורות לכך.

3. בעזרת Facebook Watch תוכלו גם להכין רשימת צפייה עתידית, באמצעות האפשרות "סרטונים שמורים". גשו אל הסרטונים שאתם רוצים להכניס אל רשימת הצפייה שלכם, לחצו על אייקון 3 הנקודות שלצידם ולחצו על "שמור את הסרטון", שמעתה יופיע בעמוד "סרטונים שמורים".

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: חיפוש בעמוד "Facebook Watch"

6. מניעת פריצות

מלבד השימוש בכל הכלים השונים והחדשים שפייסבוק מציעה, כדאי גם להקפיד לשמור על אבטחת החשבון והפרופיל שלכם ולוודא שאף אחד לא פורץ אליו וגונב מכם מידע, או משתמש בפרופיל שלכם לצרכיו האישיים. נלמד אתכם מספר צעדים פשוטים באמצעותם תוכלו להיות סמוכים בטוחים שהחשבון שלכם בטוח:

1. היכנסו אל עמוד "הגדרות" ועברו אל האפשרות "אבטחה והתחברות".

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: מעבר לאפשרויות "אבטחה והתחברות"

2. ראשית, עיינו ברשימה המופיעה תחת הכותרת "המקום שבו התחברת", שבה מוצגים כל המחשבים והמכשירים שמהם התחברתם אל חשבון הפייסבוק שלכם. אם אתם רואים שם מכשיר שלא מזוהה, שהתחבר ממקום שבו לא שהיתם מעולם – הדבר צריך להדליק לכם נורה אדומה, ועליכם לבדוק את זה לעומק ובמקרה הצורך לשנות את סיסמאות הגישה והגדרות הפרטיות שלכם.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: רשימת "המקום שבו התחברת"

3. אם אתם רוצים לקבל התראות בכל מקרה שבו יהיו ניסיונות להתחבר לחשבון שלכם ממכשיר לא מזוהה – עשו זאת באמצעות האפשרות "קבל התראות על התחברויות לא מזוהות", שתחת הכותרת  "הגדרת אבטחה נוספת". לחצו על הכפתור "ערוך", ובתפריט שייפתח בפניכם שנו את ההגדרה ל"קבל התראות"; בחרו אם תרצו לקבל אותן דרך הפייסבוק עצמו, דרך אפליקציית ה-Messenger או דרך הדואר האלקטרוני שלכם. בסיום לחצו על שמירת שינויים.

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: התראות על חיבור לא מזוהה

4. במקרה שבו עבריין רשת כזה או אחר פורץ לכם לעמוד, הוא עלול לשנות את פרטי ההתחברות שלכם – הסיסמה או הדואר האלקטרוני בעזרתם אתם מתחברים לפייסבוק – ובכך לחסום לכם את הגישה לרשת החברתית. כדי למנוע מראש מצב שכזה, תוכלו להגדיר 3-5 מחברי הפייסבוק כאנשי קשר אמינים, שדרכם תוכלו לשחזר את חשבונכם ולהיכנס אליו במקרה הצורך.  

כלים ושירותים חדשים של פייסבוק: בחירת אנשי קשר לשחזור חשבון
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.