print header

9 טיפים שכל מי שמשתמש בג'ימייל חייב להכיר

  אפילו אם אתם משתמשים בשירות הדואר האלקטרוני של ג'ימייל מדי יום, יתכן כי אינכם שמים לב לשיפורים ולשינויים שמתרחשים בו באופן קבוע. גוגל ממשיכה לשדרג את שירות הדואר האלקטרוני היעיל והנהדר שלה, וחברת הענק הופכת אותו לכזה שקשה להתחרות בו מבחינת יעילות ונוחות. אנחנו חקרנו וחיפשנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר שיעזרו לכם לפשט, לזרז ולייעל את העבודה בג'ימייל, וחזרנו עם 9 כלים שאתם חייבים להכיר.
 
אם אין לכם תיבת דואר אלקטרוני של ג'ימייל, לחצו כאן או על התמונה כדי לפתוח אחת בחינם.
 
טיפים לשימוש בג'ימייל: סמל ג'ימייל
 

1. קיצורי מקשים

קיצורי מקשים מזרזים ומייעלים את העבודה בכל תוכנה ומסמך, וכך גם בג'ימייל. כדי להשתמש בקיצורי המקשים עליכם קודם כל ללחוץ על גלגל השיניים [1] בפינה השמאלית העליונה של המסך, לבחור בהגדרות [2] וללחוץ על הפעל קיצורי דרך במקלדת [3] ליד אפשרות "מקשי קיצור".
טיפים לשימוש בג'ימייל: קיצורי מקשים בג'ימייל
לאחר מכן תוכלו ללחוץ על המקשים הבאים כדי להשתמש בפעולות נפוצות במהירות:
 • חץ למטה או למעלה – עובר בין השרשורים השונים
 • אנטר – כניסה לשיחה
 • X – סימון שיחה
 • S – הוספה והסרת סימן כוכב בשיחה
 • E או Y – גניזת שיחה
 • C – כתיבת הודעה חדשה
 • R – שליחת תגובה למען
 • F – העברת המייל לנמען אחר
 • L – פתיחת תפריט התוויות כדי לצרף תווית לשיחה
 • V – העברת השיחה לתפריט אחר, כמו ספאם או אשפה
 • Z – מבטל את הפעולה הקודמת אם זה מתאפשר
 • G ואז S – מציג רק הודעות שסומנו עם כוכב
 • G ואז C – מוביל אתכם לרשימת אנשי הקשר שלכם
 • G ואז D – מוביל אתכם לרשימת הודעות הטיוטה שלכם
 • G ואז I – מחזיר אתכם למסך הדואר הנכנס
 • G ואז T – מוביל אתכם למסך דואר יוצא

2. עיצוב מחדש של מסך דואר נכנס

ישנן דרכים שונות לשלוט במראה של מסך הג'ימייל כך שיתאים להעדפתכם האישית, ואם התצוגה שלו נראית לכם מסורבלת וקטנה מדי, תוכלו להגדיל אותה על ידי לחיצה על גלגל השיניים [1] בפינה השמאלית העליונה של המסך ובחירת צפיפות תצוגה: נוחה, מרווחת או קומפקטית [2].
טיפים לשימוש בג'ימייל: עיצוב מחדש של מסך דואר נכנס
דרך נוספת שתעזור לכם לעשות קצת סדר בעיניים היא שימוש בלשוניות, אותן צריך להפעיל באופן ידני על ידי לחיצה על גלגל השיניים [1] בפינה השמאלית העליונה של המסך, בחירת הגדרות [2], לחיצה על דואר נכנס [3] בחלק העליון של המסך וסימון המשבצות שלצד הלשוניות שתרצו שיופיעו במסך הדואר הנכנס שלכם [4]. תוכלו לראות תיאור של כל לשונית ומה ייכלל בתוכה, כולל דוגמאות, וזה יעזור לכם לסדר את תיבת הדואר הנכנס שלכם על פי דואר רגיל, דואר מרשתות חברתיות, דואר מפורומים שונים וכדומה.
טיפים לשימוש בג'ימייל: הוספת לשוניות למסך דואר נכנס

3. גישה לג'ימייל דרך Yahoo ו-Outlook וההפך

אם יש לכם תיבת דואר אחרת שאתם עדיין משתמשים בה, אך ברצונכם לעבור לשירות של ג'ימייל, אתם לא חייבים לוותר עליה ותוכלו להשתמש בה פשוט דרך ג'ימייל, אך לעת עתה אפשרות זו קיימת רק באפליקציית ג'ימייל שבאנדרואיד: פתחו לעצמכם חשבון ג'ימייל ובאפליקציה לחצו על כפתור התפריט שמסומן ב-3 קווים אופקיים. לחצו על שם החשבון שלכם ועל + להוספת חשבון חדש. בחרו את החשבון שברצונכם להוסיף ומעתה ואילך תוכלו להשתמש בו גם דרך ג'ימייל.
 
גם הדבר ההפוך הוא אפשרי, ותוכלו להשתמש בתיבות דואר אחרות כדי לגשת לדואר שלכם בג'ימייל. כדי לעשות זאת דרך שירות Yahoo, לחצו על גלגל השיניים שבמסך הראשי של תיבת הדואר שלכם באתר Yahoo, בחרו באפשרויות נוספות (More Settings), תיבות דואר (Mailboxes), הוספת תיבת דואר (Add Mailbox) ולבסוף לחצו על Google.
 
כדי לעשות זאת עם שירות Outlook של מיקרוסופט, לחצו על גלגל השיניים שבמסך הראשי בתוכנה ולאחר מכן על חשבונות מקושרים (Connected Accounts) ובחרו ב-Gmail

4. בחירת גופן ברירת מחדל

גופן ברירת המחדש של ג'ימייל בכתיבת הודעה הוא קטן מאוד, ובמקום לשנות את גודלו בכל פעם שאתם כותבים דואר חדש, תוכלו לקבוע גודל ברירת מחדל שונה לפי העדפתכם. כדי לעשות זאת, לחצו על גלגל השיניים [1] בפינה השמאלית העליונה של המסך, לחצו על הגדרות [2], ולצד "סגנון ברירת המחדל של הטקסט" עצבו אותו מחדש לפי העדפתכם [3]. תוכלו לא רק לשנות את הגודל של הטקסט, אלא גם את הפונט והצבע שלו, וכך תחסכו לעצמכם זמן ומאמץ מיותרים.
טיפים לשימוש בג'ימייל: בחירת גופן ברירת מחדל בג'ימייל
 

5. הפעלת הודעה אוטומטית

אם יצאתם לחופשה או שאתם פשוט רוצים להתנתק מתיבת הדואר האלקטרונית שלכם למשך מספר ימים, תוכלו להגדיר הודעה אוטומטית שתגיע לאנשים ששולחים לכם הודעות, על מנת שידעו שאין לצפות לתגובה מכם בזמן הקרוב. כדי לעשות זאת לחצו על גלגל השיניים [1] בפינה הימנית העליונה של המסך, לחצו על הגדרות [2], רדו למטה על הסוף ולצד "הודעת חופשה אוטומטית" [3] לחצו על העיגול שליד "הפעל הודעת חופשה אוטומטית", בחרו את התאריכים שבהם אמור לפעול השירות, כתבו נושא ואת גוף ההודעה שתישלח. בכל שלב תוכלו להפסיק את השירות הזה על ידי לחיצה על העיגול שלצד "הודעת חופשה מושבתת".
טיפים לשימוש בג'ימייל: הפעלת הודעה אוטומטית בג'ימייל

6. גיבוי הודעות (ודברים נוספים)

אנחנו מאמינים שניתן לסמוך על שירות ג'ימייל שישמור על כל המידע שלנו גם בעשרות השנים הבאות, אך למען האמת אף אחד לא מבטיח לנו זאת. כדי שתוכלו לוודא שההודעות והקבצים החשובים שבתיבת הדואר שלכם יישארו שמורים לנצח במחשבכם או בשירות ענן לבחירתכם, תוכלו להשתמש בשירות Google Takeout שמאפשר לכם להוריד את המידע מג'ימייל ישירות למחשב, ועוד הרבה יותר. 
 
לחצו כאן כדי להיכנס לעמוד Takeoutבחרו את השירותים שברצונכם לגבות את המידע שבהם, כשג'ימייל ביניהם (כולם מסומנים בברירת מחדל) ולחצו על Next בתחתית העמוד. כעת בחרו בסוג הקובץ [Flie type) [1) שברצונכם לייצא (מומלץ לבחור ב-zip), את הגודל המקסימלי של הקובץ בין 1-50 ג'יגה בייט (Archive size) [2] ואת הדרך שבה הקובץ יגיע אליכם [3]:
 • Send download link via email – הקובץ ישלח אליכם בהודעה אל חשבון הדואר האלקטרוני שלכם.
 • Add to drive – הקובץ יגובה בענן של גוגל ויתווסף לאזור האחסון האישי שלכם.
 • Add to Dropbox – הקובץ יגובה בדרופבוקס, אם יש לכם חשבון בשירות זה.
 • Add to OneDrive – הקובץ יגובה בשירות האחסון של מיקרוסופט, אם יש לכם חשבון בשירות זה.
לבסוף לחצו על [Create archive [4. שימו לב שהתהליך עשוי לקחת שעות עד ימים, בהתאם לכמות המידע שעליכם לגבות.
טיפים לשימוש בג'ימייל: גיבוי מידע של גוגל

7. תגובות שמורות (Canned Response)

אפשרות זו מוצעת על ידי גוגל ל"אנשים עצלנים במיוחד", אבל האמת היא שכל מי ששולח מספר רב של מיילים בנוסח דומה ישמח לעשות בה שימוש. אפשרות זו מאפשרת לשמור מספר הודעות כתובות מראש שתוכלו לשלוח בכמה לחיצות כפתור זריזות. כדי להפעיל את האפשרות הזו עליכם להשתמש בג'ימייל באנגלית, וכדי לעשות זאת לחצו על גלגל השיניים [1] בפינה השמאלית העליונה של המסך, לחצו על הגדרות [2] ולצד "שפה" בחרו באנגלית - [English (US) [3. 
טיפים לשימוש בג'ימייל: העברת השפה בג'ימייל לאנגלית
גללו למטה ואשרו את ההגדרות, והיכנסו אליהן שוב על ידי לחיצה על גלגל השיניים [1], שיופיע הפעם בצדו הימני העליון של המסך, לחיצה על [Settings [2 ולחיצה על לשונית [Labs [3 בחלק העליון של המסך. שם תוכלו לאשר את אפשרות Canned Responses על ידי לחיצה על העיגול שלצד [Enable [4. לבסוף לחצו על Save Changes למעלה [5].
טיפים לשימוש בג'ימייל: הפעלת אפשרות תגובות שמורות בג'ימייל
מעתה, כל עוד אתם משתמשים בג'ימייל באנגלית, תוכלו ללחוץ על החץ שפונה מטה [1] בצד הימני התחתון של מסך שליחת הודעה, לעלות עם סמן העכבר על [Canned Responses [2 ובחירת ההודעה האוטומטית הרצויה. אם אין לכם אחת עדיין, הכינו חדשה על ידי לחיצה על [New canned response [3. בחלון החדש שיפתח תנו כותרת כותרת לתגובה שברצונכם ליצור, וכתבו את ההודעה שתרצו לשמור כאוטומטית בחלון השיחה. לבסוף לחצו שוב על החץ שפונה מטה ועל Canned responses, ולחצו על שם התגובה האוטומטית תחת הכיתוב Save. על מנת להשתמש בתגובה האוטומטית לחצו על שמה שתחת הכיתוב [Insert [4. תוכלו גם למחוק תגובות אוטומטיות על ידי לחיצה על שמן תחת הכיתוב [Delete [5.
טיפים לשימוש בג'ימייל: שימוש בתגובות שמורות בג'ימייל

8. השתקת שיחות

ככל הנראה יש לכם כמה שיחות מושתקות בוואטסאפ על מנת שלא תקבלו התרעה בכל פעם שמופיעה בהן הודעה, ותוכלו לעשות בדיוק את אותו הדבר בשיחות בג'ימייל. פשוט היכנסו לשיחה שברצונכם להשתיק, לחצו על עוד [1] בחלקו העליון של המסך ולחצו על השתק [2]. מעתה, גם אם תקבלו הודעה חדשה בשיחה הנוכחית, לא תקבלו התראה על כך.
טיפים לשימוש בג'ימייל: השתקת שיחות בג'ימייל

9. איך לשלוח קבצים גדולים יותר מ-25 ג'יגה בייט

אם תכתבו "צירפתי קובץ" בהודעה שאתם שולחים ולא צירפתם קובץ, ג'ימייל יתריע על כך ויזכיר לכם שעליכם לצרף אותו – זה מאפיין יעיל בפני עצמו, אך הבעיה היא שבג'ימייל אפשר לשלוח קבצים רק עד גודל של 25 מגה בייט, וזה לא הרבה. כדי לשלוח קבצים גדולים יותר תוכלו להשתמש בשטח האחסון שברשותכם ב-Google drive, על ידי לחיצה על האייקון של דרייב בתחתית המסך, ממש ליד האייקון של צירוף הקבצים. 
טיפים לשימוש בג'ימייל: סמל גוגל דרייב במסך שליחת הודעה בג'ימייל
כשתלחצו על האייקון יפתח בפניכם מסך שבו מופיעים כל הקבצים שמאוחסנים בדרייב שלכם. אם הקובץ עוד לא נמצא שם, תוכלו להעלות אותו על ידי לחיצה על העלה וגרירתו אל עבר המסך.
טיפים לשימוש בג'ימייל: הוספת קבצים למייל באמצעות גוגל דרייב

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו