print header

גלו אילו אפשרויות נוספו לגרסת הג'ימייל החדשה, ומה עתיד לבוא

שירות הדואר האלקטרוני ג'ימייל מבית גוגל, קיים כבר למעלה מ-14 שנים ובתקופה הזאת הוא הספיק להפוך לשירות המיילים המוביל בעולם. ג'ימייל הגיע למעמד הזה אחרי הרבה מאוד "גלגולים" וגרסאות שונות שהציעו כלים ושיפורים שונים, ולאחרונה נערך בו מקצה שינויים רחב היקף שגוגל אף מכנה "הגרסה החדשה של ג'ימייל". אם אתם רוצים לדעת כיצד תוכלו לשדרג את חשבון הג'ימייל שלכם וכן להכיר את האפשרויות החדשות והמלהיבות שהגרסה הזו מציעה  –הגעתם למקום הנכון.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: תיבת ג'ימייל שסמן העכבר מצביע על תיבת הדואר הנכנס
 

כיצד תשדרגו את הג'ימייל שלכם לגרסה החדשה?

נכון לעכשיו, גוגל עדיין מאפשרת להשתמש בג'ימייל בגרסתו הוותיקה והמוכרת, ולא כופה על המשתמשים מעבר לממשק החדש. במקום זאת, יש לכם את אפשרות הבחירה לעבור באופן עצמאי אל הגרסה העדכנית ואף להתחרט אם לא תאהבו אותה. תוכלו לעשות באמצעות לחיצה על אייקון ההגדרות (גלגל השיניים) שבקצה השמאלי העליון של המסך ואז לחיצה על האפשרות "ניסוי הגרסה החדשה של גוגל" בתפריט שייפתח בפניכם, ותוך מספר רגעים תועברו אל הממשק המחודש של השירות. אם אחרי שתנסו להשתמש באפשרויות החדשות שהיא מציעה תחליטו שאתם מעדיפים לשוב אל המראה הוותיק והמוכר, לחצו שנית על אייקון ההגדרות ובחרו בשורה "מעבר לגרסה הקלאסית של ג'ימייל".

הגרסה החדשה של ג'ימייל:  מעבר לגרסה החדשה

האפשרויות החדשות בגרסה העדכנית

מעבר לנראות השונה, גוגל הכניסה לגרסת הג'ימייל החדשה כמה וכמה שינויים מרכזים ואפשרויות שכדאי שתכירו על מנת לשפר את חווית השימוש שלכם:

1. תוכלו לבצע מגוון פעולות מבלי לפתוח את המייל

אם עד עתה התרגלתם לכך שכדי לבצע פעולות כמו העברת מייל לארכיון, מחיקתו או סימונו כלא נקרא הייתם צריכים להיכנס אל המייל, או לכל הפחות ללחוץ עליו עם העכבר ולקבל תפריט אפשרויות – עם הג'ימייל החדש כבר אין צורך בצעדים אלו. פשוט הצביעו על המייל עם סמן העכבר שלכם ובשורה שלו – בצמוד לכותרת – תקבלו את כל האפשרויות בצורת שורת אייקונים, עליהם תוכלו ללחוץ ולהעביר את המייל לארכיון (לחיצה על האייקון אייקון ארכיון), למחוק אותו (לחיצה על האייקון אייקון פח זבל), לסמן אותו כלא נקרא (לחיצה על האייקון אייקון בלתי נקרא) או לגרום לג'ימייל לתזכר אתכם לגביו (פרטים בסעיף הבא), הכל לפי בחירתכם ומבלי שתצרכו לעשות אפילו לחיצה אחת מיותרת.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: שורת פעולות המופיע במעבר על המייל בלבד

2. סמנו מיילים לטיפול עתידי והג'ימייל יתריע ויזכיר לכם על כך

אם הגיע אליכם מכתב שאין לכם כוונה להתייחס אליו כרגע אלא לטפל בו בעתיד, יש ברשותכם כלי חדש שיעזור לכם לעשות זאת: הצביעו על מייל עם סמן העכבר ובשורת המשימות שתיפתח בפניכם לחצו על האייקון אייקון שעון ("טיפול בהמשך"), שבשורת הפעולות (ראו טיפ קודם). באותו הרגע יקפוץ בפניכם תפריט שיאפשר לכם להגדיר מתי יתבצע הטיפול העתידי. עד שיגיע הזמן שהגדרתם לטיפול בו, המייל יועבר לתיקיית "לטיפול בהמשך", כשבמועד הנבחר המייל יחזור לתיבת הדואר הנכנס שלכם ויכלול הערה בוהקת שמזכירה לכם כי הוא סומן "לטיפול בהמשך" וכעת הגיע הזמן לעשות זאת.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: הגדרת מייל לטיפול בהמשך וקבלת תזכורת מהג'ימייל

3. כווצו את התפריט הראשי כך שלא יפריע לכם

התפריט הראשי והבולט של ג'ימייל תופס לכם את העין ומפריע לכם לסקור את רשימת המיילים שלכם? כעת יש דרך פשוטה לשנות את המצב: לחצו על האייקון אייקון תחנה שבחלק הימני העליון של המסך, לצד הלוגו של ג'ימייל, והתפריט יתכווץ לכדי אייקונים בלבד. התפריט ייפתח לגודלו המלא רק אם תצביעו אליו, או אם תלחצו שנית על האייקון אייקון תחנה, מה שיבטל את תצוגתו המצומצמת ויחזיר אותה לקדמותה.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: תפריט מכווץ אל מול תפריט פתוח בג'ימייל
 

4. היו מתואמים עם לוח הזמנים, המטלות והמשימות שלכם בעזרת התפריט הצדי

כיום עבור רובנו, הג'ימייל לא משמש רק לכתיבה, שליחה וקבלה של דואר, אלא גם ככלי עבודה ותקשורת לכל דבר ועניין – לכן טוב לראות שגוגל שילבה את שלל יישומי הארגון והסדר שלה בתוך הממשק שלו. כעת, אתם יכולים לנהל את היומן שלכם דרך הג'ימייל, בלחיצה על האייקון אייקון לוח שנה שבקצה השמאלי של המסך, שיפתח בפניכם תצוגה צדית ונוחה של היומן שלכם. בנוסף תוכלו לכתוב לעצמכם הערות על ידי לחיצה על האייקון אייקון מנורה או להוסיף תזכורות למטלות ומשימות שעליכם לבצע בלחיצה על האייקון אייקון תזכורת. שניהם מאפשרים פתיחת תצוגה דומה ליומן לצד רשימת המיילים בתיבת הדואר הנכנס.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: תצוגת לוח שנה לצד רשימת המיילים

5. חסכו את כתיבת התגובות החוזרות בזכות מנגנון "תגובה חכמה" של גוגל (בינתיים באנגלית בלבד)

עבודה יומיומית עם ג'ימייל היא לעיתים מעמסה סזיפית - שוב אתם מקבלים את אותן השאלות מהאנשים עימם אתם עובדים, ושוב עונים את אותן התשובות. רוצים להיפטר מהמטלה המיותרת הזו? לגוגל יש את הפתרון! בג'ימייל המחודש הותקן אלגוריתם חכם, שיודע לזהות מילות מפתח במיילים שמגיעים אליכם, ולהציע מגוון תשובות אפשריות לבחירה, כשכל מה שתצטרכו לעשות זה רק ללחוץ על המועדפת עליכם כדי לבחור את זו שתוצג כתשובה שברצונכם להחזיר לשולח. נכון לכתיבת שורות אלו כלי זה פעיל במיילים באנגלית בלבד, אך סביר להניח שבקרוב נוכל לראות אותו גם בעברית.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: מנגנון "תגובה חכמה" של גוגל מציע מספר תגובות על מייל

6. פיתחו והורידו קבצים מצורפים מרשימת המיילים עצמה, ללא צורך להיכנס אל תוך המייל

אם עד עתה על מנת לפתוח קבצים שצורפו למייל, הייתם צריכים להיכנס אליו, לגלול עד תחתיתו, למצוא את הקובץ ואז להורידו למחשבכם, כעת כל זה משתנה והג'ימייל מסוגל לחסוך לכם את הטרחה. הקבצים המצורפים יופיעו מעתה כבר בשורת הנושא של רשימת המיילים, ותוכלו פשוט ללחוץ עליהם כדי לפתוח אותם בתצוגה מקוונת. אם תרצו להוריד את הקבצים למחשבכם תצטרכו ללחוץ על האייקון אייקון הורדה שבחלק העליון של התצוגה המוקדמת הזאת, וללא שהיות מיותרות הקובץ יגיע ישירות אל מחשבכם.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: קבצים מצורפים מופיעים ברשימת המיילים

7. הורידו תוספים מומלצים לג'ימייל בלחיצה קלה

מרגישים שיש עוד כל כך הרבה דברים שאפשר לשפר ולתקן בתיבת הדואר שלכם, אך הגרסה החדשה עדיין לא נותנת להם מענה? אז האמת היא שיש לכך לא מעט פתרונות חיצוניים, וכעת הם נגישים בקלות מן התיבה עצמה. לחצו על האייקון אייקון תוספים המופיע בצד השמאלי של המסך, וחלונית ובה הצעות לתוספים שונים, שתוכלו להוריד ולהתקין עבור הג'ימייל שלכם, תופיע. כל התוספים הללו קשורים לג'ימייל ומאפשרים הרחבות שונות ומגוונות לשלל יכולותיו של השירות. תוכלו לדפדף ביניהם ולהחליט בעצמכם איזה כלי מתאים לשימוש שלכם בדואר האלקטרוני.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: חלון תוספים מומלצים לג'ימייל

ועוד כמה אפשרויות חדשות שהולכות להיכנס בעתיד הקרוב...

נכון לכתיבת שורות אלו, את הכלים הבאים טרם ניתן למצוא בג'ימייל החדש, אך הם כבר הוכרזו על ידי גוגל וסביר להניח כי בקרוב מאוד נוכל לראות אותם, לכן כדאי שתכירו אותם:

1. תוכלו להגדיר "תאריך תפוגה" למיילים שאתם שולחים, שלאחריו הם ייעלמו מן התיבות

ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, רמת הפרטיות שלנו יורדת ואנו חשופים ליותר ויותר סכנות של דליפת המידע האישי והתכתובות הפרטיות שלנו לגורמים ולידיים שאליהם אנו לא רוצים שיגיעו. כדי לעזור לכם לצמצם את מידת הסכנה הנשקפת מחשיפתם של מיילים שאתם מעדיפים שיישארו גלויים רק לבני שיחכם, גוגל השיקה שירות חדש שייכנס לתוקפו בקרוב ויאפשר לכם לקבוע מראש, עוד טרם השליחה, את "תאריך התוקף" של המייל, שלאחריו הוא פשוט יתפוגג ויעלם – לא רק מהתיבה שלכם, אלא גם מתיבת הדואר של האדם אליו שלחתם אותו.

הגרסה החדשה של ג'ימייל: מסך מחשב נייד, הניצב על מיטה, פתוח על ג'ימייל

2. היזכרו במיילים שלא הגבת אליהם בזכות ה"מנדנד" של ג'ימייל

כבר סיפרנו לכם קודם לכן על האפשרות, שכבר נכנסה לשימוש, להגדיר טיפול עתידי למיילים שהתקבלו ולהעביר אותם לתיקייה ייעודית עד שתגיעו לעסוק בהם. אך מה קורה אם שכחתם להעביר מייל לתיקייה זאת, או שרציתם לטפל בו מידית ואז שכחתם, והוא נתקע בתיבת הדואר הנכנס מספר ימים? בדיוק בשל כך, שירות נוסף שהג'ימייל החדש הולך להציע הוא תזכורת "מנדנדת" לטיפול במיילים. כך, אם מייל שהגיע לתיבה לא יזכה ליחס מכם במשך כמה ימים – הג'ימייל יקפיץ מול עיניכם שורה בוהקת עם השאלה: "עברו כך וכך ימים מאז שהמייל התקבל – לא תרצה להגיב אליו?"

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.