print header

5 טיפים לשימוש חכם ביומן גוגל - הכלי החינמי שיסדר לכם את החיים!

  כמעט לכל אחד מאיתנו יש יומן או לוח שנה שבו אנו רושמים פגישות וסידורים עתידיים על מנת שלא לשכוח אותם, אך מאז המצאת הסמארטפונים אנשים פחות משתמשים ביומנים פיזיים ומעדיפים לארגן את התזכורות שלהם ביומנים אלקטרוניים שקיימים במכשירים הסלולריים. לא חסרות אפליקציות של יומנים כאלה ואחרים שבהן ניתן להשתמש, אך מבין כל היומנים האלקטרוניים שזמינים ללא תשלום, כנראה שהיומן של ענקית האינטרנט גוגל הוא היעיל ביותר שיש. אחרי שתראו מה אתם מסוגלים לעשות בעזרתו, תבינו בדיוק למה... הכנו עבורכם מדריך לשימוש ביומן של גוגל, יחד עם 5 טיפים שיעזרו לכם להשתמש בו כדי לארגן את חייכם כמו מקצוענים.
 
טיפים לשימוש ביומן גוגל: סמל של לוח שנה

ראשית, פתחו לעצמכם יומן גוגל

לפני שנתחיל בטיפים, לחצו כאן כדי להיכנס ליומן גוגל ולהכיר אותו – מומלץ אף שתשמרו אותו במועדפים שלכם. אמנם הוא נראה כמו לוח שנה רגיל, אך אתם עומדים לגלות שהוא הרבה יותר מזה. אם יש לכם טלפון חכם עם מערכת הפעלה של אנדרואיד, סביר להניח שאתם כבר משתמשים ביומן הזה בגרסה הרבה פחות מתקדמת בעזרת אפליקציית "לוח שנה" שמגיעה יחד איתו, וכעת כל הפגישות והתאריכים שסימנתם לעצמכם בו יופיעו גם ביומן שבדפדפן (זאת בתנאי שאתם מחוברים לאותו חשבון גוגל).
 
עם זאת, תוכלו להוריד גרסה משודרגת של יומן גוגל לאנדרואיד על ידי לחיצה כאןואם אתם משתמשים באייפון, לחצו כאן כדי להוריד את יומן גוגל בחינם. מעתה, כל הפגישות והתאריכים שתסמנו ביומן גוגל שבסמארטפון שלכם יתעדכנו באופן אוטומטי ויופיעו גם ביומן שזמין לצפייה מכל מחשב עם חיבור לרשת. שימו לב שהמדריך הבא הוא לשימוש ביומן גוגל במחשב, אך את חלק מהאפשרויות שתראו כאן תוכלו לבצע גם בסמארטפון באותה הדרך. כל דבר שתעשו בסמארטפון או במחשב יתעדכן באופן אוטומטי בגישה מכל מכשיר.

1. שינוי תבנית היומן

כשתפתחו את יומן גוגל הוא ככל הנראה ייפתח בתבנית שבועית. תוכל לשנות את המראה של היומן שלכם לתבנית יום, שבוע, חודש, שנה ועוד על ידי לחיצה על "שבוע" בחלק העליון השמאלי של המסך, ולאחר מכן על התבנית שבה תרצו לראות את היומן שלכם.
טיפים לשימוש ביומן גוגל: שינוי תבנית היומן
בסמארטפון תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור התפריט שבצד הימני העליון של המסך, ובחירת האפשרות לוח זמנים, יום, 3 ימים, שבוע או חודש.

2. הוספת אירוע או תזכורת חדשים

לחצו על השעה או היום שבהם ברצונכם להוסיף את האירוע או התזכורת, ומיד יקפוץ חלון שבו תוכלו לתת להם שם. תוכלו לקבוע האם מדובר באירוע או בתזכורת על ידי לחיצה על כל אחת מהאפשרויות, ותוכלו באותו חלון לשנות את היום של האירוע או התזכורת על ידי לחיצה על התאריך שמופיע לצד ציור השעון ובחירת תאריך אחר, וגם את השעה שלהם על ידי לחיצה על השעה ובחירת שעה חדשה.
טיפים לשימוש ביומן גוגל:  הוספת אירוע או תזכורת חדשים
אם בחרתם להוסיף אירוע, תוכלו לבחור גם את התאריך והשעה שבהם יסתיים האירוע על ידי לחיצה על תאריך ושעת הסיום. אם בחרתם באפשרות של הוספת תזכורת, תוכלו לבחור שהיא תחזור על עצמה על ידי לחיצה על "ללא חזרה" – ניתן לבחור שתחזור על עצמה מדי יום או בכל זמן אחר לפי בחירתכם על ידי לחיצה על "בהתאמה אישית". 
טיפים לשימוש ביומן גוגל:  הוספת אירוע או תזכורת חדשים
לחצו על שמירה כדי לשמור את השינויים שביצעתם.

3. אפשרויות מתקדמות לאירועים ותזכורות והזמנת משתתפים

תוכלו לערוך מחדש את האירוע או התזכורת שלכם על ידי לחיצה עליהם ולאחר מכן לחיצה על סימן העיפרון.
טיפים לשימוש ביומן גוגל: אפשרויות מתקדמות לאירועים
במסך שיפתח תוכלו לבחור להוסיף מיקום לאירוע, לשנות את זמן ההתרעה לפני תחילתו ואף לבצע פעולות אחרות כמו הדפסה, שכפול, פרסום של האירוע או מחיקה על ידי לחיצה על "פעולות נוספות" בחלק השמאלי העליון של המסך.
טיפים לשימוש ביומן גוגל: אפשרויות מתקדמות לאירועים
בנוסף, ניתן להזמין אנשי קשר שקשורים לאירוע או לתזכורת וליידע אותם בנוגע לתאריך שנבחר. כדי לעשות זאת תוכלו ללחוץ על "הוסף אורחים" תחת הכותרת "משתתפים", ויפתחו בפניכם כתובות המייל של אנשי הקשר שלכם. על הדרך תוכלו לספק להם או למנוע מהם הרשאות על ידי לחיצה על משבצת הסימון שלצד "לשנות את האירוע", "להזמין אורחים נוספים" או "לראות מי עוד מוזמן".
טיפים לשימוש ביומן גוגל: אפשרויות מתקדמות לאירועים
לסיום לחצו על "שמירה" בחלק העליון של המסך כדי לשמור את השינויים שביצעתם.

4. הוספת יומנים אחרים

תוכלו לשלב יומנים אחרים ומיוחדים ביומן שלכם על ידי לחיצה על "הוספת יומן של חבר"  או על הפלוס שלצד הכיתוב, בצד הימני של המסך מתחת ללוח השנה.
טיפים לשימוש ביומן גוגל: הוספת יומנים אחרים

אם בחרתם בהוספת יומן של חבר, תוכלו לבחור את אחד מאנשי הקשר שלכם ולאחר מכן יפתח חלון שבו תוכלו לכתוב לו הודעה לבקשת גישה ליומנו. לחצו על "בקשת גישה" כדי לשלוח את הבקשה.

אם לחצתם על סימן הפלוס, יופיעו מולכם כמה אפשרויות:

בחירת "יומן חדש" תאפשר לכם ליצור יומן נפרד ואחר. 

בחירת "יומנים שעשויים לעניין אותך" תפתח לכם תפריט שבו תוכלו לראות כמה יומנים מסוגים שונים, כמו יומני חגים שבהם יופיעו החגים של הדת או התרבות שבחרתם, או יומני ספורט שבהם יופיעו תאריכים של משחקים בתחום הספורט שבחרתם. עליכם ללחוץ על תיבת הסימון שלצד שם היומן כדי להוסיף את התאריכים ליומן שלכם, ובחלק מהאפשרויות יפתחו בחירות נוספות, כמו למשל ב"חגים מקומיים", שם תוכלו לבחור את המדינה שתרצו להוסיף את החגים שלה ליומנכם, או במשחקי כדורסל שם תבחרו את הליגה שמעניינת אתכם.

כעת היומנים שהוספתם יופיעו בצדו הימני של המסך, תחת הכותרת "יומנים אחרים", ותוכלו לשנות את הופעתם על ידי לחיצה על ריבוע הסימון שלצד שמם. כאשר הם יהיו מסומנים, התאריכים הרלוונטיים להם יופיעו על גבי היומן שלכם.

טיפים לשימוש ביומן גוגל: הוספת יומנים אחרים

5. שימוש ביומן בחלון ג'ימייל

בתיבת הדואר שלכם בג'ימייל תוכלו להשתמש ביומן בלי לפתוח אותו בחלון נפרד בדפדפן. כל מה שצריך לעשות כדי לפתוח את יומן גוגל שלכם בג'ימייל זה ללחוץ על תמונת האייקון של יומן גוגל בצדו השמאלי העליון של המסך, והיומן יפתח בצדו השמאלי של החלון. תוכלו להמשיך להשתמש בג'ימייל בזמן שהיומן שלכם מופיע מולכם.
טיפים לשימוש ביומן גוגל: שימוש ביומן בחלון ג'ימייל

עכשיו כשאתם יודעים כיצד לעשות שימוש בכלי החינמי, הפשוט והשימושי הזה, אתם לא צריכים "להתייעץ" עם לוח השנה או היומן שבביתכם בכל פעם שאתם רוצים לקבוע תוכניות. המידע שאתם רוצים יהיה זמין בקצות האצבעות שלכם ובמקביל תוכלו לייעל את החיים של האנשים שקרובים אליכם ולהימנע ממצב מביך כמו התעלמות מיום הולדת או איחור לפגישה. נסו זאת בעצמכם ותראו שלא תתאכזבו!

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.