maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

7 טיפים מעולים ומועילים לשימוש בסקייפ

 לשמור על קשר עם אחרים – בני משפחה, חברים קרובים או אנשים שעובדים עמנו – תמיד היה זה דבר חשוב עבורנו. עם זאת, אף פעם לא הסתפקנו בטלפונים הביתיים כדי לעשות זאת בשיחות שלעיתים עלו לנו לא מעט, וכיום היצע האפשרויות הוא גדול ומגוון במיוחד, כשחלקו הגדול חינמי כמעט לחלוטין. אחד מהאמצעים הפופולאריים ביותר לשמירה על קשר הוא תוכנת סקייפ (Skype) של מייקרוסופט, שמציעה גם אפשרות לנהל שיחות צ'אט טקסטואליות כמו גם שיחות קוליות ושיחות וידאו באמצעות חיבור לאינטרנט. סקייפ יעילה במיוחד לא רק עבור שמירה על קשר עם קרובים הנמצאים רחוק, אלא אפילו לעבודה יומיומית עם עמיתים, שכן ניתן לנהל באמצעותה שיחות פרטיות וקבוצתיות כאחד. אם אתם משתמשים בתוכנה הזו, וסביר מאוד להניח שמרביתכם אכן עושים זאת – כדאי שתכירו כמה אפשרויות וטריקים קטנים שיוכלו להקל על חייכם ולהפוך את השימוש בה להרבה יותר נוח.

טיפים לשימוש בסקייפ: מחשב נייד ועליו שיחת סקייפ שמתנהלת
 
חשוב לדעת: המדריך הבא מתייחס לגרסה 7.36.0.101 של התוכנה
אותה תוכלו להוריד למחשבכם בעזרת הקישור הזה.

1. כך תגבו בקלות ובמהירות את רשימת החברים שלכם

רוצים להבטיח שרשימת חברי הסקייפ שלכם לא תעלם יום אחד במקרה שהמחשב שלכם יקרוס חלילה או שהחשבון הנוכחי שלכם ינעל בטעות? או שמא ברצונכם להעביר את הרשימה, כפי שהיא, לחשבון סקייפ אחר שברשותכם או ברשות מישהו קרוב אליכם? אם כן, תשמחו לשמוע שמדובר בפעולה פשוטה מאוד שכדאי לעשות אפילו אם רק ליתר בטחון. כדי לגבות את רשימת החברים שלכם פעלו על פי ההוראות הבאות:

 • לחצו על על הלשונית "אנשי קשר" שבתפריט העליון הראשי.
 • בתפריט שייפתח בפניכם בחרו באפשרות "מתקדם" ואז לחצו על "גבה אנשי קשר"– בשלב הזה יהיה עליכם לבחור את המיקום במחשבכם שבו יישמר קובץ ה-VCF שיכיל בתוכו את אנשי הקשר שלכם. בחרו במיקום ברור שתזכרו ותדעו כי הקובץ נמצא בו, לחצו על שמור והקובץ יופיע בתיקיית היעד שבחרתם.

טיפים לשימוש בסקייפ: גיבוי רשימת חברים
 • כדי לשחזר את רשימת החברים בחשבון סקייפ אחר, לחצו שוב על "אנשי קשר" בתפריט העליון, בחרו שנית ב-"מתקדם" ואז באפשרות "שחזר אנשי קשר מקובץ".  טענו מהמחשב את קובץ ה-VCF שיצרתם, והרשימה תשוחזר אל מול עיניכם.

2. כך תוכלו לערוך ולתקן את ההודעה האחרונה ששלחתם

גיליתם שגיאת כתיב מצערת בהודעה ששלחתם זה עתה לאחד מאנשי הקשר שלכם? השקעתם בכתיבת הודעה ארוכה ורגע אחרי ששלחתם אותה מצאתם שהשמטתם בטעות מילה חשובה שיכולה לשנות את כל משמעותה? אל דאגה, יש דרך לפתור את העניין, והיא פשוטה הרבה יותר משחשבתם. כל שעליכם לעשות במקרה שכזה הוא ללחוץ על חלון השיחה שבו ההודעה ששלחתם וברצונכם לתקן (יש לוודא שזוהי אכן ההודעה האחרונה ששלחתם בשיחה), ואז ללחוץ במקלדת על כפתור החץ הפונה כלפי מעלה. באותו הרגע ההודעה ששלחתם תופיע בשדה הכתיבה שלכם וכאן תוכלו לערוך אותה, לתקן את טעותכם ולשלוח אותה מחדש – תקינה, כתובה נכון ובדיוק כפי שרציתם.

 

3. כך תמנעו מאחרים לראות שאתם מקלידים

אחד הדברים החשובים בשימוש במחשב בכלל ובסקייפ בפרט הוא השמירה על הפרטיות – מול זרים, אך גם מול החברים שלנו. כשאנו מתכתבים עימם בצ'אט בסקייפ לדוגמה, לא תמיד אנו רוצים שהם יידעו מתי אנו רושמים דבר מה או אם אנחנו בדיוק עוסקים בהקלדת הודעה ארוכה ומפורטת; הבעיה היא שאייקון "העיפרון הרושם"', שמופיע בחלון השיחה בכל פעם שאנו מקלידים דבר מה די מסגיר את כוונתנו - וזה לא תמיד לטובה. כדי למנוע מהאייקון הזה להופיע בכל פעם שאתם רק נוגעים במקלדת בזמן שיחה – עקבו אחר ההוראות הבאות:

 • בתפריט העליון לחצו על הלשונית "כלים (T)"  ובתפריט שייפתח בפניכם בחרו באפשרות "הגדרות" (ניתן גם פשוט ללחוץ על שילוב המקשים "ת+Ctrl" במקלדת).
 • בחלונית ההגדרות שתפתח בפניכם, גשו אל האפשרות "הגדרת הודעות מיידיות", תחת הכותרת "SMS & הודעות מיידיות" בתפריט הראשי שבחלונית, ולחצו על הכפתור "הצג אפשרויות מתקדמות".

טיפים לשימוש בסקייפ: הצגת אפשרויות מתקדמות בהגדרת הודעות מיידיות
 • בחלונית האפשרויות המתקדמות שתופיע בפניכם, גשו אל השורה שלצידה כתוב "הראה מתי אני מקליד" והורידו את סימן ה-V מתיבת הסימון שלצידה. 
טיפים לשימוש בסקייפ:הסרת ההגדרה "הראה מתי אני מקליד"
 • לסיום, לחצו על "שמור", ומעתה לא יופיע עוד אייקון העיפרון במסך של שותפכם לשיחה בזמן שתקלידו.

4. כך תוכלו לסנן את ההתראות על הודעות נכנסות שסקייפ מציג לכם

ההתראות הקופצות שאנו מקבלים מהסקייפ בעקבות הודעות שאחרים שלחו לנו (אלו המופיעות בקצה הימני או השמאלי התחתון של המסך) יכולות להסיח את דעתנו מעיסוקנו העיקרי, ואם הן באות ברצף האחת אחר השנייה, הן עלולות להפריע לנו באמצע דברים חשובים, למשוך את תשומת ליבנו לשווא ולקטוע את חוט המחשבה שלנו. כדי למנוע זאת, אתם יכולים להפסיק את הופעתן לגמרי, או אף טוב יותר מכך – לברור לגבי אילו הודעות שישלחו אליכם תקבלו התראה, בהתאם למילות מפתח שיופיעו בהן ושיכולות להיות משמעותיות עבורכם. כך ניתן להפריד בין התראות על הודעות סתמיות, שאין בהכרח צורך שתקבלו, לבין התראות על הודעות חשובות שאתם לא רוצים לפספס.  

 • בתפריט העליון לחצו על האפשרות "שיחה", ובתפריט המשני שיפתח בפניכם בחרו ב"הגדרות דיווחים".
טיפים לשימוש בסקייפ:בחירה בהגדרות דיווחים
 • בחלון שייפתח בפניכם תוכלו לבחור כיצד אתם רוצים להמשיך ולקבל את ההתראות על הודעות נכנסות. אם תרצו לחסום לחלוטין את הופעתן, סמנו את האפשרות "אל תודיע לי" ולחצו על "אשר".
 • אם ברצונכם שהתראות על הודעות נכנסות יופיעו בפניכם רק כאשר הן מכילות מילות מפתח מסוימות, סמנו את השורה "הודע לי רק אם מוזכרות המילים הבאות", ובשדה שתחת שורה זאת הזינו את מילות המפתח המתאימות לכם, כמו למשל: "פגישה", "היום", "חשוב מאוד" וכדומה. לחצו על אישור וההגדרות יחולו על חשבון הסקייפ שלכם מעתה ואילך.
טיפים לשימוש בסקייפ: הגדרת קבלת התראות על הודעות חדשות רק אם מוזכרות בהן מילים מסוימות

 

5. כך תוכלו להשתמש בקיצורי מקלדת יעילים בסקייפ

קיצורי מקלדת הם דבר מצוין שמאפשר לנו לקצר ולפשט את כל הפעולות שאנו מבצעים בעזרת המחשב. במקום לשוטט עם העכבר ברחבי המסך בחיפוש אחר האפשרות שאנו מעוניינים להפעיל, בעזרת קיצורי המקלדת אנחנו יכולים פשוט להקיש על כפתור או שניים ולסיים את העבודה. גם בסקייפ ישנם כמה וכמה קיצורי מקלדת יעילים שכדאי שתכירו, אך קודם לכן כדאי שתדעו כיצד להפעיל אותם בכלל כך שתוכלו גם לנצלם.

 • פתחו את חלונית "אפשרויות" באמצעות הקשת "ת+Ctrl", או באמצעות העכבר: לחיצה על לשונית "כלים" בתפריט העליון ובחירה ב-"אפשרויות".
 • בתפריט הראשי בחלונית שתפתח בפניכם, בחרו באפשרות "מתקדם" ובתפריט המשני שייפתח ב"מקשי קיצור". כעת, דאגו ראשית כל לסמן ב-V את תיבת הסימון שלצד השורה "הפוך מקשים ישירים לזמינים", ולאחר מכן החלו לסמן - בהקשה על תיבות הסימון שלצידן  - את אפשרויות הקיצור שבהן תרצו להשתמש.
טיפים לשימוש בסקייפ: הפעלת קיצורי מקלדת בסקייפ
 • כפי שניתן לראות בתמונה, ישנן אפשרויות קיצור מקשים מובנות במערכת, כדוגמת מענה לשיחה בהקשת "Alt+PagUp", אך ישנן גם פעולות שתוכלו לקבוע אליהן בעצמכם את קיצור המקלדת הרצוי (אלו הן הפעולות שליד שמן לא מופיע קיצור, כמו למשל: "התעלם משיחה", "התמקד ב-Skype" או "השתק מיקרופון"). כדי לעשות זאת פשוט לחצו על תיבת הסימון שלצד הפעולה וחלונית קטנה, שבה תתבקשו להזין מהו שילוב המקשים הרצוי עבורכם, תופיע בפניכם.
טיפים לשימוש בסקייפ: קביעת קיצור מקלדת מותאם

6. כך תוכלו להתקשר לאנשי הקשר שברשימה שלכם בצורה הפשוטה ביותר

אם אתם נוטים לנהל יותר שיחות וידאו או שיחות קוליות בסקייפ מאשר שיחות טקסט, תשמחו לשמוע שיש לכם אפשרות לייצור קשר ולקיים שיחות שכאלו בקלות יתרה – מבלי שתצטרכו לחפש שום כפתור על המסך או להסתבך יותר מדי. בעזרת הטיפ הזה כל מה שתצטרכו על מנת להתקשר לאיש קשר מן הרשימה שלכם זה פשוט ללחוץ על שמו פעמיים – והסקייפ כבר יחייג אליו עבורכם.

 • פתחו את חלונית האפשרויות באמצעות לחיצה על "ת+Ctrl", או באמצעות העכבר: לחיצה על לשונית "כלים" בתפריט העליון ובחירה ב"אפשרויות".
 • באפשרות "הגדרות כלליות" שתחת הכותרת "כללי" בתפריט הראשי שבחלונית, סמנו את תיבת הסימון שלצד השורה "התחל שיחה בעת לחיצה כפולה על איש הקשר".
טיפים לשימוש בסקייפ: החלת אפשרות התקשרות לאיש קשר בלחיצה כפולה בסקייפ
 • לחצו על "שמור", ומעתה בכל פעם שתלחצו לחיצה כפולה על איש קשר ברשימה שלכם תועברו ישירות לשיחה קולית עימו.

7. כך תשתפו בקלות את מראה המסך שלכם עם האדם איתו אתם משוחחים

משוחחים עם ילדכם שנמצאים רחוק וצריכים מהם עזרה כלשהי בתפעול המחשב? רוצים להציג לקרובים בחו"ל מצגת תמונות מהטיול האחרון שלכם תוך כדי שיחת הווידאו שאתם מנהלים איתם בסקייפ? אין שום בעיה, כי מעכשיו אתם יכולים לעשות זאת לגמרי בקלות, באמצעות כלי שיתוף המסכים המאפשר לכם לפתוח את מסך המחשב לצפייה עבור הצד השני, כך שהוא יוכל לראות את מה שקורה על הצג שלכם תוך כדי השיחה.

 • כשאתם בתוך השיחה – בין אם זוהי שיחת וידאו ובין אם שיחה קולית, לחצו על כפתור ה-"+" הכחול שמופיע בתחתית מסך השיחה. בתפריט שיפתח בפניכם בחרו באפשרות "שתף מסכים".
טיפים לשימוש בסקייפ: אפשרות שיתוף מסך
 • אם יש לכם יותר ממסך אחד במחשב, תוכלו כעת לבחור איזה מן המסכים לחשוף בפני הצד השני. בנוסף, אם אתם רוצים להציג בפני הצד השני רק חלון מסוים מבין החלונות הפתוחים במסך המחשב שלכם, תוכלו לעשות גם זאת, באמצעות לחיצה על התפריט "שתף את המסך שלי" ובחירה ב"שתף חלון". לאחר שבחרתם מה בדיוק תציגו בפני שותפכם לשיחה, לחצו על "התחל" והמסך המבוקש יוצג בפניו.
טיפים לשימוש בסקייפ: אפשרות שיתוף מסך

כל הטיפים שהבאנו כאן לפניכם יכולים לעזור לכם מאוד לשימוש יעיל, נוח ונעים יותר בתוכנת הסקייפ, ולכן אנו ממליצים לכם בחום להשתמש בהם. העבירו אותם גם אל חבריכם ולכל אותם אנשים יקרים שאיתם אתם נוהגים לשוחח בסקייפ, כך שגם הם יוכלו ליהנות כפי שצריך מכל מה שמציע כלי התקשורת השימושי הזה.  

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו