print header

סרטוני הסבר לגיל הזה"ב - איך להשתמש בוואטסאפ ובפייסבוק

 בעולם הדיגיטלי של היום, מי שלא יודע איך להשתמש בכלים שונים כמו וואטסאפ ופייסבוק עלול להרגיש "מחוץ לתמונה" ויתקשה לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה. זאת בעיה גדולה בקרב אוכלוסיות שונות, אך בעיקר כשמדובר בבני גיל הזהב, שעבורם הדברים האלה חשובים כפליים ולא תמיד יש מישהו עם זמן וסבלנות כדי להסביר להם אותם ועל אופן השימוש הנכון בהם. מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי החליט להרים את הכפפה הזאת: הם פיתחו והנגישו בחינם באתר קמפוס IL, המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית, קורס להתמצאות בעולם הדיגיטלי עבור אזרחים ותיקים, ויצרו סדרת סרטונים מושלמת לכל מי שרוצה ללמוד על אופן השימוש הבסיסי בכלים האלו. אז אם תמיד רציתם לדעת זאת בעצמכם ולא היה לכם את מי לשאול או שאתם מכירים אנשים שהמידע הזה יכול לעזור להם, אספנו עבורכם 13 סרטונים נבחרים שמסבירים בדרך פשוטה וברורה איך משתמשים בוואטסאפ ובפייסבוק שלב אחר שלב.

סרטוני הדרכה לשימוש בפייסבוק

הרשת החברתית הפופולרית ביותר בישראל היא זירה שעלולה לבלבל אנשים שלא מכירים אותה מראש ולא בקיאים באופן השימוש בה, אך בעזרת הסרטונים הבאים כל אחד יכול ללמוד את דרכי השימוש הבסיסיות בה. אם אתם שואלים את עצמכם למה בכלל אתם צריכים פייסבוק, אז התשובה לכך היא שהשירות החינמי הזה מאפשר לכם לשמור על קשר עם חברים, לקבל עדכונים מאנשים או ארגונים חשובים (למשל מהעירייה של עירכם או מעיתונאים מוערכים), לגלות במה כולם מתעניינים ולשתף את אירועי החיים והמחשבות שלכם עם האנשים שאיתם תרצו לעשות זאת.

קביעת סיסמה למשתמש בפייסבוק

לפני שמתחילים להשתמש בפייסבוק, יש להירשם לאתר ובכך לייצר את פרופיל המשתמש שבעזרתו תתקשרו עם שאר חברי הרשת. משום שהפרופיל הזה מייצג רק אתכם ולא תרצו שאף אחד אחר יעשה בו שימוש, יש צורך להגן על הכניסה אליו בעזרת סיסמה לבחירתכם, ובסרטון הבא תקבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת.

אופן ההרשמה לפייסבוק

אחרי שבחרתם סיסמה לאתר, השלב הבא הוא להיכנס לכתובת he-il.facebook.com ולהתחיל בתהליך ההרשמה כפי שהוא מוצג ומוסבר בסרטון.

ניווט בפייסבוק

מזל טוב, אתם עכשיו חלק מרשת פייסבוק! מה זה בעצם אומר ואיך משתמשים בכלי הזה כדי לעשות את כל הדברים שהוצגו ועוד הרבה אחרים? במדריך הקצר הזה יש את התשובות:

הכרת דף הפרופיל שלכם בפייסבוק

פרופיל המשתמש שלכם הוא לא רק מושג מופשט, זהו גם עמוד אינטרנט מוחשי שבו מוצג מידע לגבי הפעילות שלכם ברשת פייסבוק, נתכנים השונים שאתם מפרסמים ועוד. צפו בהסבר הבא ולמדו על כך יותר:

מה זאת אומרת "חברות בפייסבוק"?

כולם תמיד מדברים על "חברות בפייסבוק", אבל מה זה בעצם אומר? במה שונה חבר פייסבוק מחבר רגיל ומה הוא יכול לעשות שמשתמש שאינו חבר לא יכול? אם שאלתם את עצמכם את השאלות האלו, הנה התשובה!

איתור חברים ובקשת חברות

עכשיו אחרי שהבנתם מהם חברי פייסבוק, אתם צריכים ללכת ולמצוא את האנשים שאתם מכירים ושיוכלו למלא את התפקיד הזה. הסרטון הבא יסביר לכם כיצד עושים זאת:

כיצד כותבים ומפרסמים פוסט?

חלק גדול משיתוף המידע בין אנשים וארגונים ברשת הפייסבוק מתבצע באמצעות פוסטים - עדכונים שמפורסמים בפרופיל או בעמוד הבית של כל גוף או משתמש ו"משודרים" אל כל החברים או העוקבים אחר העמוד שלו. גם אתם יכולים לייצר פוסטים שכאלה שהחברים שלכם יוכלו לראות, וחשוב שתדעו איך לעשות זאת כי מדובר בחלק משמעותי מהשימוש בפייסבוק.

קבלת התראות בפייסבוק

פייסבוק מעדכנת את המשתמשים שלה באופן קבוע על דברים שעשויים לעניין אותם - בנוגע לתגובות שהתקבלו לפוסט שלהם, על יום הולדת מתקרב של אחד מחבריהם או על תכנים פופולריים במיוחד בקבוצות שבהן הם חברים. איך היא עושה זאת וכיצד ניתן לראות את ההתראות השונות שפייסבוק שולחת לנו? ההדגמה הפשוטה הזאת תעזור לכם ללמוד את זה. 

חיפוש דפים ומעקב אחריהם

כפי שכבר הבנתם, לא רק אנשים פרטיים יכולים לפתוח פרופילים בפייסבוק, אלא גם גופים שונים, ארגונים, חברות ועסקים, ובמקרים שכאלה נפתח "עמוד" - סביר להניח שיש עמוד ייעודי לעירייה שלכם, למתנ"ס הקהילתי או למועדון החברים של הסופר שאתם הכי אוהבים. עמודים שונים יכולים לפרסם מידע בעל חשיבות ולכן כדאי לחפש את אלו שעשויים להיות בעלי חשיבות עבורכם ולעקוב אחרי התכנים שהם מפרסמים באמצעות ההוראות הבאות.

סרטוני הדרכה לשימוש בוואטסאפ

פעם היינו שולחים הודעות SMS, אך היום כבר הרבה יותר נהוג (שלא לומר קל, נוח וזול) לשלוח הודעות טקסט באמצעות האפליקציה הפופולרית הזאת. אם עוד לא התקנתם אותה על הטלפון החכם שלכם, סדרת המדריכים המצולמים הבאה תעזור לכם לעשות זאת וכך לתקשר בקלות עם כל אדם אחר שמשתמש בוואטסאפ - חברים, בני משפחה ואפילו ארגונים שונים!

התקנה והרשמה

כדי שניתן יהיה לשלוח ולקבל הודעות באמצעות אפליקציית וואטסאפ, תחילה יש להתקין אותה על הטלפון הנייד שלכם, בדומה לתוכנות שמותקנות על המחשב. הסרטון הבא יראה לכם את הצעדים שיש לנקוט כדי לעשות זאת, רק הקפידו לבדוק לפני כן מול ספק שירותי הסלולר שלכם (סלקום, פלאפון, פרטנר וכדומה) האם יש לכם תוכנית גלישה באינטרנט מהטלפון הנייד, כדי שלא תחויבו בסכומים גבוהים לשווא.

שליחת הודעות

זוהי למעשה הסיבה העיקרית לשימוש הרב באפליקציה הפופולרית הזאת וכפי שכבר נאמר כאן - קל מאוד ונוח להשתמש בה. בסרטון הבא מוצגת הדרך שבה גם אתם תוכלו לעשות זאת:

שליחת תמונות וסרטונים

באמצעות אפליקציית וואטסאפ אפשר לשלוח ולקבל מגוון סוגי הודעות, לא רק מלל, אלא גם תמונות, סרטונים ועוד. הסרטון הבא יסביר לכם בדיוק מה ההבדלים בין סוגי ההודעות השונים וכיצד לשלוח אותם לאנשי הקשר שלכם שמשתמשים גם הם באפליקציה.

מה זה קבוצות וואטסאפ?

בשונה משליחת הודעות רגילה, האפליקציה השימושית הזאת מאפשרת לנו גם ליצור ולקחת חלק בקבוצות של מספר משתמשים, שכולם יכולים לשלוח הודעות זה לזה בו זמנית ולמעשה ליצור כך רב שיח. איך זה עובד ובמה זה שונה משליחת הודעות רגילה? ההסבר הבא יעזור לכם להבין זאת...

רוצים ללמוד עוד?

הסרטונים האלו הם חלק קטן מהתכנים המגוונים והקורסים השונים שמוצעים ללא תשלום באתר קמפוס IL, המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית, שהוא פרויקט משותף של מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי והמועצה להשכלה גבוהה. האתר מציע את הקורסים האקדמיים והמקצועיים הטובים ביותר, לכולם ובחינם, ותוכלו למצוא בו תכני היסטוריה, אומנות, מחשבים, חינוך, כלכלה, הכנה לבחינה פסיכומטרית ועוד נושאים רבים אחרים. אתם מוזמנים לעקוב אחרי דף הפייסבוק של קמפוס IL כדי להישאר מעודכנים בקשר לכל התכנים החדשים והקורסים השונים שמוצעים לציבור הרחב, ואל תשכחו לשתף את המידע הנהדר הזה עם כל מי שיכול לעשות בו שימוש וליהנות מחוויית למידה דיגיטלית נפלאה ללא עלות.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.