print header

מדריך לשליחת הודעות וידאו קצרות בוואטסאפ

שליחת הודעות קוליות בוואטסאפ היא מאפיין שנמצא איתנו כבר לא מעט שנים, ורבים משתמשים בו באופן קבוע. בכל מצב שבו אין לנו אפשרות או כוח להקליד מסר כתוב ארוך, אנחנו יכולים פשוט להקליט מסר קולי במהירות ובקלות רבים יותר, שגם מאפשר להעביר רגשות או כוונה בצורה ברורה יותר מאשר מלל חסר טון ורגש. לאחרונה השיקה וואטסאפ כלי חדש שמאפשר להכניס אפילו יותר רגש, כוונה, הומור וכל דבר אחר שתרצו להודעות שאתם שולחים, וזאת בעזרת האפשרות להקליט ולשתף הודעות וידאו קצרות (נכון לעכשיו עד לאורך מרבי של דקה) עבור משתמשי אייפון ואנדרואיד, בהתכתבות אישית ובקבוצות. איך בדיוק עושים זאת? מהם היתרונות ומהן החולשות של הכלי החדש הזה? במדריך הבא נענה עבורכם על כל השאלות האלה.
 
מדריך שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ: טלפון עם הלוגו של וואטסאפ

כאמור, נכון לעכשיו אורך הסרטונים המרבי שניתן להקליט ולשלוח הוא 60 שניות. זה עדיין דיי והותר זמן בשביל להביע רגשות, להראות את הסביבה שבה אתם נמצאים, לתאר אובייקט יוצא דופן וכדומה. כמו כן, נכון להיום השימוש בכלי הזה הרבה יותר מפותח במכשירי אנדרואיד, וניתן לבצע בהם הוספת רקע, טשטוש רקע, מסגור אוטומטי ועוד. אפשרויות אלו אינן זמינות נכון לעכשיו עבור מכשירי אפל ומערכת ההפעלה iOS, אך ניתן לשער שהם יגיעו גם לשם בעתיד. תחילה נסביר לכם על השימוש הכללי באפשרות שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ ועל האפשרויות שבמכשירי אנדרואיד, ולאחר מכן נעבור להסבר עבור משתמשי אייפון ומכשירי אפל דומים.

שליחת הודעות וידאו קצרות בוואטסאפ באופן כללי ובמכשירי אנדרואיד

היכנסו לצ'אט האישי או הקבוצתי שאליו תרצו לשלוח הודעת וידאו. בפעמים הראשונות שתעשו זאת רצוי לשלוח את הווידאו לחבר קרוב או בן משפחה כדי להימנע משליחת הודעות שאתם לא מרוצים מהן לאדם חשוב בטעות. לחצו לחיצה קצרה על סמל המיקרופון שליד שדה ההקלדה בתחתית המסך.

מדריך שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ
סמל המיקרופון יהפוך לסמל מצלמה ויוצג בפניכם מלל הסבר קצר על המשך השימוש. כדי לחזור למצב הקלטת הודעה קולית יש ללחוץ לחיצה קצרה על סימן המצלמה, וכדי להתחיל להקליט הודעת וידאו יש ללחוץ על המצלמה לחיצה ארוכה.
מדריך שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ
מהרגע שתתחילו ללחוץ באופן רציף על סמל המצלמה תופיע על המסך ספירה לאחור, ולאחר מכן תחל הקלטת הודעת הוידאו שלכם, אותה תוכלו לראות בזמן אמת בתוך מסגרת עגולה שתוצג במרכז המסך שלכם. שימו לב שההודעה עצמה תישלח בתוך מסגרת עגולה שכזאת גם כן. אם ברצונכם לשחרר את האצבע שלכם מהלחיצה על סמל המצלמה, החליקו אותה למעלה לכיוון סמל המנעול (מסומן בכתום) כדי להקליט באופן רציף עד לעצירה יזומה או תום זמן ההקלטה המרבי. שימו לב שאם לא תעשו זאת, אחרי שתשחררו את הלחיצה הרציפה על סמל המצלמה הסרטון יישלח באופן אוטומטי לצ'אט בו אתם נמצאים. בנוסף, ניתן ללחוץ על שני החצים שמקיפים עיגול (מסומן באדום) כדי לעבור מהקלטה דרך המצלמה הקדמית לאחורית ולהיפך.
מדריך שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ
במכשירי אנדרואיד תוכלו לראות בפינה הימנית העליונה של המסגרת העגולה את לחצן האפקטים . ניתן ללחוץ עליו כדי להוסיף רקע לווידאו שלכם, לטשטש את הרקע הקיים, להקליט אתכם על רקע בצבע אחיד ועוד. בעתיד ככל הנראה נוכל ליהנות בתפריט הזה מיותר ויותר אפשרויות, ויש לקוות שהן יהיו זמינות גם עבור משתמשי iOS.
תוך כדי הקלטת ההודעה תוכלו לעצור אותה בכל רגע בעזרת לחיצה על הריבוע האדום שמוקף בעיגול (מסומן בשחור), אפילו אם בחרתם באפשרות לבצע הקלטה רציפה בעזרת המנעול עליו הוסבר בצעד הקודם. בנוסף, אם תוך כדי ההקלטה או בסופה תחליטו שאתם לא מרוצים מהתוצאה, ניתן למחוק אותה בעזרת לחיצה על סמל פח האשפה (מסומן באדום). לסיום, אם אתם מרוצים מההודעה, לחצו על החץ הירוק (מסומן בירוק) בשביל לשלוח אותה.  
מדריך שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ

שליחת הודעות וידאו קצרות בוואטסאפ במכשירי iOS

שליחת הודעות וידאו בוואטסאפ למשתמשי אייפון ומכשירי iOS אחרים אינה שונה בהרבה מזו שתוארה עד כה. נכון לעכשיו ההבדל היחיד הוא שאי אפשר לעשות שימוש בכלי הוספת הרקעים ובאפשרויות האחרות של תפריט האפקטים שהוצג בחלק הקודם של המדריך הזה. 

תחילה עליכם להיכנס לצ'אט האישי או הקבוצתי אליו תרצו לשלוח הודעת וידאו, ואז ללחוץ לחיצה קצרה על סמל המיקרופון בתחתית המסך ליד שדה ההקלדה. גם כאן יש ללחוץ לחיצה ארוכה על הסמל של מצלמת הווידאו כדי להתחיל את הספירה לאחור להקלטה, ולאחר מכן ניתן להחליק את האצבע למעלה תוך כדי לחיצה ואז אפשר לשחרר את הלחיצה אם אתם רוצים לפנות את האצבעות ולהקליט הודעה ארוכה יחסית. בסיום תוכלו לבחור למחוק או לשלוח את ההודעה. זכרו שאם אתם לא רוצים לעשות זאת, אחרי שתשחררו את הלחיצה הרציפה על סמל המצלמה הסרטון יישלח באופן אוטומטי לצ'אט בו אתם נמצאים. כדי לעצור את ההקלטה, למחוק את הסרטון או לשלוח אותו לצ׳אט בו אתם נמצאים, לחצו על סמלי הפח, העצירה והשליחה כפי שהוצגו במדריך הכללי. 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.