print header

9 טיפים וטריקים שימושיים לאפליקציית וואטסאפ

 בעידן הסלולרי שבו אנו חיים, זה קשה מאוד להעביר יום מבלי להשתמש באפליקציית וואטסאפ כדי לתקשר עם בני משפחה, חברים ואנשים שאיתם אנחנו עובדים. חלק מהסיבות לכך שהיא זכתה לפופולריות רבה כל כך הן פשטות ונוחות השימוש בה, וכל מי שנעזר בה כדי לתקשר עם אחרים יודע שהיא כבר הרבה יותר מדרך לשלוח ולקבל הודעות, כשהיא כוללת הרבה מאוד מאפיינים ואפשרויות מתקדמות שרוב האנשים לא מכירים. יכול להיות שבחלקם כבר נתקלתם, ובעבר גם הכנו עבורכם מדריכים שונים בנושא הזה - כמו בכתבה הזאת למשל - אך עדיין סביר להניח שתופתעו ותלמדו כמה דברים חדשים אחרי שתכירו את 9 הטיפים והטריקים הבאים שנגלה לכם כעת...
 

1. הצמדת שיחות לחלק העליון של דף הבית בוואטסאפ

אם יש לכם מספר רב של שיחות פעילות בוואטסאפ באופן קבוע, אבל רק אחת או שתיים מהן באמת חשובות לכם, הטיפ הזה יכול להקל על חייכם ולמנוע חיפוש מיותר. באמצעות האפשרות הזאת אתם תוכלו לקבוע ששיחה עם איש קשר מסוים או באחת מהקבוצות שלכן תמיד תופיע בראש עמוד הבית של האפליקציה, אפילו אם אין בה הודעות חדשות.
 
  • משתמשי אנדרואיד: לחצו לחיצה ארוכה על השיחה שתרצו להצמיד לחלק העליון של רשימת השיחה, ואז שחררו את האצבע ולחצו על סימן הנעץ שמופיע בראש החלון. לנוחיותכם, ניתן לבחור יותר משיחה אחת וכך להגדיר "במכה אחת" מספר שיחות שיוצמדו. לביטול ההצמדה, לחצו על השיחה שתרצו להסיר מראש העמוד, ואז על סמל ביטול הנעיצה.
  • משתמשי IOS: החליקו את החלון של השיחה משמאל לימין ואז לחצו על סמל הנעץ. לאחר ביצוע הפעולה הזאת ניתן לחזור להחליק את השיחה באותו אופן ולבטל את הנעיצה מתי שרק תרצו.

2. בדקו מי האנשים שאיתם אתם מדברים ומשתפים הכי הרבה

כולנו מסתקרנים לפעמים בקשר להרגלי השימוש שלנו באפליקציית וואטסאפ ותוהים מיהם האנשים שאיתם אנחנו מדברים הכי הרבה. יש מספר אפליקציות שעוזרות לנו לברר את המידע הזה, אך במקום להעניק להן רשות לקבל מכם מידע אישי אודותיכם ולהסתכן בכך שהוא יגיע למקומות לא רצויים, אפשר פשוט להשתמש בטריק הבא שמובנה בתוך וואטסאפ עצמה.
 
משתמשי אנדרואיד ו-IOS: גשו להגדרות החשבון שלכם ומשם ל"אחסון ונתונים". לחצו על השורה "ניהול אחסון" וכעבור כמה רגעים תתחיל להופיע רשימת אנשי קשר וקבוצות בסדר יורד, כאשר אלו שאתם מדברים ומשתפים איתם הכי הרבה קבצים יופיעו בראש. לחיצה על שם אדם או קבוצה מהרשימה תפתח פירוט מורחב של השיחות ביניכם, שכולל את מספר התמונות, הסרטונים, ההודעות ונתונים נוספים שקשורים אליהן.
טיפים לאפליקציית וואטסאפ: גבר בחליפה משתמש במכשיר סלולרי

3. הורדת קבצים רק בשעת חיבור לרשת Wi-Fi כדי לחסוך שימוש בנתונים

כאשר המכשיר הסלולרי שלכם מוריד ושומר באופן אוטומטי את כל הקבצים שאתם מקבלים, לא רק הזיכרון שלו עלול להתמלא במהירות – אלא גם מידת השימוש שלכם ברשת הסלולרית מתגברת, דבר שעלול להוביל לחיובים מיותרים או לפגיעה במהירות הגלישה שלכם, בהתאם לתנאי השימוש שלכם מול ספקית שירות הסלולר. כדי למנוע את המצב הזה, מומלץ לקבוע עבור אפליקציית וואטסאפ שתמונות וסרטוני וידאו יישמרו במכשיר שלכם רק כאשר הוא מתחבר לרשת Wi-Fi, או כאשר תחליטו באופן יזום וידני לשמור אותם. ככה ניתן לקבוע את ההגדרה הזו:
 
משתמשי אנדרואיד ו-IOS: גשו להגדרות החשבון ובחרו ב"אחסון ונתונים", שם תראו את הכותרת "הורדת מדיה אוטומטית" שתחתיה מופיעות האפשרויות השונות לשמירת קבצים במצבי חיבור לרשתות שונות. למניעת הורדה בעת שימוש באינטרנט סלולרי, כנסו לשורה הנושאת כותרת זו ובטלו באמצעות הורדת הסימון מהתיבות הצמודות לכל סוגי המדיה בעת שימוש ברשת זו, ולאחר מכן אשרו באמצעות סימון כל הסוגים בהגדרות ההורדה בעת חיבור לרשת Wi-Fi.

4. נעילת אפליקציית וואטסאפ באמצעות זיהוי פנים או טביעת אצבע

האפשרות הזו נהדרת אם הפרטיות שלכם חשובה לכם, ואתם לא רוצים שאנשים יוכלו לגשת לחשבון שלכם אפילו כאשר אתם נותנים להם את הטלפון שלכם לצורך ביצוע שיחה, משחק או מכל סיבה דומה אחרת. אם יש לכם מכשירי אפל עם מערכת הפעלה IOS תוכלו להגן על האפליקציה בשכבה נוספת של אבטחה, ולקבוע שניתן יהיה להיכנס אליה רק לאחר הזדהות עם האפשרות שתבחרו. רק שימו לב - גם לאחר שתפעילו את האבטחה המוגברת הזאת, אנשים שעושים שימוש בטלפון שלכם עדיין יוכלו לראות הודעות נכנסות ולענות להן רגעים ספורים לאחר קבלתן. 
 
משתמשי IOS: היכנסו להגדרות האפליקציה באמצעות גלגל השיניים שבפינה התחתונה של המסך הראשי ואז בחרו באפשרות "חשבון", משם ל"פרטיות" וחפשו את האפשרות לנעילת המסך באמצעות זיהוי פנים או טביעת אצבע.
טיפים לאפליקציית וואטסאפ: סמארטפון עם מסך נעילה

5. עריכת תמונות וסרטונים בוואטסאפ

יכול להיות שאף פעם לא שמתם לב לכך, אבל באפליקציית וואטסאפ יש עורך תמונות וסרטונים מובנה שניתן לעשות בו שימוש בכל פעם כששולחים מדיה שכזאת לקבוצה או לאיש קשר. אמנם לא מדובר במאפיין שמעניק לכם כלי עריכה מתקדמים כמו אפליקציות עריכה מסוימות, אך הוא שימושי מאוד אם אתם לא רוצים להתעסק עם מספר רב של תוכנות. אז בפעם הבאה שאתם רוצים לכתוב על תמונה, לשנות את גודלה ולהוסיף לה סטיקרים, או לשנות את אורכו של סרטון ולהעניק לו שדרוגים דומים, זכרו שאין לכם שום בעיה לעשות זאת דרך וואטסאפ עצמה.
 
משתמשי אנדרואיד ו-IOS: ניתן לעשות שימוש בכלי העריכה של וואטסאפ לאחר כניסה לשיחה עם אדם או קבוצה, בחירת המדיה לשיתוף (תמונה או סרטון) ובחירה מתפריט האפשרויות שיופיע בחלק העליון של התמונה לפני אישור השליחה.

6. ביטול התצוגה המקדימה של הודעות נכנסות

במקרים מסוימים, תצוגה מקדימה של הודעות שמתקבלות על גבי המסך היא מאפיין רצוי ושימושי, אבל לא כאשר מישהו אחר משתמש בטלפון שלכם או מסתכל עליו. במצבים שכאלה, או אם אתם פשוט לא מעוניינים בתצוגה הזאת, ניתן לכבות את המאפיין הזה.
 
  • משתמשי אנדרואיד: בתפריט ההגדרות הראשי שניתן להגיע אליו באמצעות שלוש הנקודות בחלק העליון של מסך הבית, יש לבחור ב"התראות" ולבטל או להפעיל את האפשרות "שימוש בהתראות בעדיפות גבוהה". בחלק מהמכשירים תוכלו גם לבחור האם ההתראה תופיע כחלון קופץ או לא. 
  • משתמשי IOS: מהעמוד הראשי של האפליקציה היכנסו להגדרות באמצעות גלגל השיניים שבפינה התחתונה של המסך, בחרו באפשרות "התראות" ובעמוד שאליו תגיעו תוכלו לראות שניתן לכבות או להפעיל את האפשרות "ביטול תצוגה מקדימה", בהתאם לרצון והצורך.
טיפים לאפליקציית וואטסאפ: סימון פתיחת תפריט ההגדות במכשיר אנדרואיד

7. התראות הודעה מותאמות לאנשים ולקבוצות

אם אתם רוצים לדעת מי שלח לכם הודעה בלי להסתכל על הסמארטפון שלכם, ניתן לעשות זאת בקלות על ידי קביעת צליל מיוחד לאנשי קשר או לקבוצות. כמובן שאין צורך לעשות זאת לכל שיחה ושיחה שאתם מנהלים בוואטסאפ, אבל זה בהחלט שימושי עבור אנשים מסוימים כמו למשל הגננת של הילדים, חברים קרובים מאוד, בני זוג או קבוצות חשובות.
 
  • משתמשי אנדרואיד: עבור קביעת התראה מותאמת אישית לאיש קשר, לחצו לחיצה ארוכה על השיחה איתו בעמוד הראשי של האפליקציה, ולאחר מכן שחררו את האצבע ולחצו לחיצה רגילה על שלוש הנקודות שבפינה העליונה של המסך ובחרו ב"הצגת איש קשר". בחלון החדש שתועברו אליו לחצו על האפשרות "התראות מותאמות אישית", סמנו את התיבה העליונה שמאשרת שאתם רוצים קביעת התראות אישיות ואז החליטו על צליל ההתראה הרצוי. כאשר מדובר בקבוצה יש להיכנס אליה, ללחוץ על שלוש הנקודות בפינה העליונה של המסך ולבחור ב"פרטי הקבוצה", משם ניתן ללחוץ על השורה "התראות מותאמות אישית" ולהמשיך באופן זהה.
  • משתמשי IOS: היכנסו לתוך השיחה עם האדם או הקבוצה שעבורם תרצו להגדיר צליל בהתאמה אישית, ואז לחצו על השם שלהם שמופיע בחלק העליון של החלון. בתפריט שייפתח בחרו באפשרות "צליל בהתאמה אישית" וערכו את האפשרויות השונות לפי רצונכם.

8. הסתרת תמונת הפרופיל

בדומה לרשתות חברתיות כמו פייסבוק ודומותיה, גם אפליקציית וואטסאפ מאפשרת לכם להיות בררנים בכל הנוגע למידע שאתם חושפים למשתמשים אחרים, כמו למשל תמונת הפרופיל האישי שלכם. בתור ברירת מחדל, תמונה זו מוצגת בפני כל מי ששולח לכם הודעה או אפילו רק מוסיף אתכם לאנשי הקשר שלו. אם אתם רוצים לשנות את המצב הזה, ניתן לעשות זאת בקלות ובכמה צעדים קטנים:
 
משתמשי אנדרואיד ו-IOS: גשו לתפריט ההגדרות באמצעות לחיצה על שלוש הנקודות שבפינת חלק המסך העליון, בחרו באפשרות "חשבון" ואז ב"פרטיות". בעמוד הגדרות הפרטיות יש ללחוץ על האפשרות "תמונת פרופיל" ולבחור בהגדרת החשיפה הרצויה.
טיפים לאפליקציית וואטסאפ: אישה צעירה מבצעת צילום סלפי

9. סימון שיחה כלא נקראה

הטריק הבא עזר לי פעמים רבות בעבר, והוא מושלם עבור אנשים שיש להם קבוצות פעילות במיוחד או שהם נוטים לשכוח לענות במועד מאוחר יותר אם אין להם זמן לעשות זאת בזמן קריאת ההודעות. למעשה מדובר פשוט בתזכורת שעוזרת לנו לזהות במהירות שיחות עם אנשים או קבוצות שבהן יש הודעות שעוד לא הספקנו לקרוא או שאנחנו רוצים לענות עליהן בהמשך היום.
 
  • משתמשי אנדרואיד: לחצו לחיצה ארוכה על השיחה בעמוד הראשי של אפליקציית וואטסאפ עד שהיא תסומן בסימן וי קטן, ואז שחררו את האצבע ופתחו את תפריט אפשרויות השיחה באמצעות שלוש הנקודות שבפינת החלק העליון של המסך. כעת כל מה שצריך לעשות זה לבחור באפשרות "סמן כלא נקרא", והשיחה תסומן בעיגול שישמש עבורכם כתזכורת.
  • משתמשי IOS: בחרו את השיחה עם האדם או הקבוצה שתרצו להעביר למצב לא נקרא, החליקו אותה עם האצבע מצד שמאל לימין ולחצו על "לא נקרא" כדי לסמן את השיחה בעיגול תזכורת.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.