print header

12 טיפים יעילים במיוחד שיפתיעו אתכם

  כאשר אנו מדבים עם מישהו שעומד לספר לנו על טיפ שהוא למד, לרוב אנו פותחים את האוזניים ומחכים לשמוע דברי חכמה או פתרון יצירתי לבעיה שיש לנו. אך לא כל הטיפים והטריקים שבעולם עומדים בציפיות האלו... למרות שיש טיפים שהם לא פחות מגאוניים, יש גם כאלו שנראים טפשיים, מיותרים או פשוט חסרי כל היגיון - אבל לפעמים הם באמת עובדים! 12 הטיפים שלפניכם ממחישים זאת בצורה נפלאה, והם יאפשרו לכם לבצע פעולות שונות בצורה הרבה יותר פשוטה וקלה שתגרום לכם להגיד "איך לא חשבו על זה קודם?".
 
 

1. אריזת בגדים רבים בקלות

 
טיפים טיפשיים אך יעילים: בגדים תלויים על קולבים וארוזים בשקית
אם אתם מתכוונים לעבור דירה או פשוט מעניינים לשמור על בגדים לאורך פרק זמן ארוך שבו לא תשתמשו בהם, הטיפ הבא יכול לעזור לכם בצורה נפלאה; כדי לאגד את הבגדים יחדיו ולא לארוז אותם אחד-אחד בשביל אחסון כזה או אחר, כרכו סביבם שקיות זבל חזקות. באופן הזה הבגדים יישארו יחדיו וגם יהיו מוגנים מאבק ולכלוך, ואתם תוכלו לשלוף אותם בקלות בכל פעם שתצטרכו אותם.

2. רחצת כלבים בקלות

טיפים טיפשיים אך יעילים: כלב מלקק דף על קיר אמבטיה שמרוח בחמאת בוטנים
כל מי שיש לו כלב יודע שהחיות האלו מעניקות אהבה ללא תנאים ושאנו מרגישים כלפיהם אותו דבר. למרות זאת, יש לכלבים רגעים מתסכלים במיוחד, כמו שעת הרחצה שמפחידה רבים והופכת את המשימה למאתגרת ומלכלכת מאוד. כדי לגרום לכלב שלכם לעמוד בשקט ובנחת בשעת הרחצה, נסו את הטריק הבא: תלו לוח מחיק נקי או אביזר דומה על קיר לצד אגן האמבט ומרחו עליו חמאת בוטנים, או כל ממרח אחר שהכלב שלכם אוהב ויכול לאכול ללא חשש. כך שעת הרחצה תעבור בצורה רגועה יותר, הכלב שלכם יהיה נקי והכי חשוב - חדר האמבטיה לא יוצף.

3. צילום מראות מרוחקים

טיפים טיפשיים אך יעילים: גבר מצלם תמונה דרך משקפת
צפייה במשחקי ספורט או מופעים היא הזדמנות מצוינת לראות את הקבוצות או האמנים שאנו אוהבים בלי מסך בינינו, אך במרבית הפעמים נמצא את עצמנו במושבים מרוחקים שלא מאפשרים לנו לראות אותם מקרוב. כדי לפתור את הבעיה הזו, וגם על מנת שתוכלו לתעד נופים מרוחקים מכם, נסו את הטריק הבא: הביאו אתכם משקפת וצלמו את מה שאתם רוצים דרך העדשה הקרובה אליכם, כך שתהיה לכם תמונה ברורה של מה או מי שאתם רוצים לראות בלי לכווץ את העיניים.

4. השארת שקית הזבל במקומה

טיפים טיפשיים אך יעילים: פח שבל עם וו בצידו
הכנסת שקית זבל לפח המיועד לה לא תמיד מבטיחה שהיא תישאר במקום מפני שכובד הפריטים שזורקים לתוכה גורם לה פעמים רבות פשוט לקרוס לתוך עצמה. תוכלו למנוע את המצב הזה על ידי הדבקה של וו פלסטיק הפוך בצד הפח. כאשר תכניסו שקית חדשה לפח, צרו בה חור קטן והשחילו אותו על הוו כך שהיא תישאר במקומה ולא תזוז לשום מקום.
 

5. הגדלת שטח האחסון בבית

טיפים טיפשיים אך יעילים: גבר תולה כיסאות ויוצר מדפים מהם
אם אתם רוצים ליצור מקום אחסון נוסף בביתכם כדי לתלות עליו בגדים או לאחסן ארגזים, אתם לא חייבים לרכוש ארונות או שידות יקרות. במקום זאת, קחו כמה כיסאות עץ פשוטים מסבתא, או חפשו אותם בביתכם/מחוצה לו ותלו אותם בעזרת מברג ובורג שתשחילו דרך החלק העליון של המשענת שלהם. כפי שניתן לראות בתמונה, מתקבל באופן הזה שטח אחסון שהוא לא רק שימושי, אלא גם רהיט מקורי ונעים לעין לכל חובבי העיצוב שביניכם.

6. קירור המחשב בזול

טיפים טיפשיים אך יעילים: מחשב נייד מונח על קרטון ביצים
מחשבים ניידים נוטים להתחמם מאוד אם פתחי האוורור שלהם חסומים, מה שעלול לגרום להם להתקלקל אם אין דרך לגרום להם להצטנן. משטחי קירור שונים נמכרים בחנויות, אך אתם לא זקוקים לכם, מפני שאתם יכולים למחזר קרטוני ביצים, ופשוט להניח אותם מתחת לפתח האוורור של המחשב כדי לאפשר זרימת אוויר שתקרר אותו.  מומלץ לרסס על קרטון הביצים אלכוהול לחיטוי או לצפות אותו בדבק לפני השימוש כדי להרוג חיידקים שעלולים להיות עליו.

7. ארגון יעיל של אביזרי עבודה

טיפים טיפשיים אך יעילים: מסמרים וברגים מונחים בתוך קרטון ביצים
שימוש נפלא נוסף לקרטוני ביצים הוא ככלי אחסון לפריטים קטנים, כמו ברגים, מסמרים, כפתורים וכל דבר אחר שתרצו. אם אתם לא רוצים לאבד את הפריטים הללו, או לשמור אותם בהישג יד כשיש בהם צורך, חלקו אותם בין החללים של הביצים בקרטון ביצים רגיל והשתמשו בהם כאוות נפשכם.

8. ארגון יצירתי של כבלים חשמליים

טיפים טיפשיים אך יעילים: כבלים חשמליים שיוצרים ציור של בניינים על קיר
לכולנו יש בבית כבלים חשמליים שמהווים מטרד של ממש, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בטיחותית. כדי שלא תמעדו על הכבלים הללו, תנתקו אותם בטעות מהחשמל וגם כדי שתוכלו לסדר אותם בצורה נעימה לעין, צרו מהם ציורי קיר! החליטו איזה ציור אתם רוצים ליצור, נתקו את הכבלים מהחשמל ותלו אותם לפי קווי המתאר של הציור בעזרת תפסנים לכבלים עם מסמר שתוכלו לרכוש בכל חנות לכלי בית. אחרי כמה דקות של עבודה המטרד יהפוך לקישוט נהדר.

9. סינון דגני בוקר

טיפים טיפשיים אך יעילים: סינון של דגני בוקר דרך מסננת
בתחתית של כל קופסת דגני בוקר נמצא "חול" שמתפזר לנו בקערה בלי שהזמנו אותו. אם אתם רוצים ליהנות מקערה של דגני בוקר טעימים ללא פירורים מעצבנים וחסרי טעם, סננו אותם במסננת עם חורים גדולים והחזירו את הדגנים לאריזה או למיכל האחסון שהם באו ממנו.

10. פיזור אחיד של רטבים

טיפים טיפשיים אך יעילים: פיית ריסוס מוברגת על בקבוק רוטב סויה
רוצים לפזר רטבים נוזליים על המנה שלכם בצורה אחידה? בעזרת פיית ריסוס תוכלו לעשות זאת בקלות! פשוט שלפו פיה כמו זו שבתמונה מבקבוק ריסוס נקי שיש בביתכם (אין להשתמש בפיה של קוטל חרקים או כל חומר רעיל אחר). רחצו את הפיה היטב מספר פעמים והבריגו אותה על בקבוק הרוטב שאתם רוצים לרסס כדי ליהנות ממנות אחידות בטעמן.

11. הארכת וילון אמבטיה

טיפים טיפשיים אך יעילים: הארכת וילון אמבטיה בעזרת ווים עגולים
אם רכשתם וילון אמבטיה וגיליתם שהוא קצר מדי, אין צורך שתרוצו לקנות אחד חדש. במקום זאת, השתמשו באזיקונים או כל פריט אחר שתוכלו להשחיל דרך הווים בחלקו העליון של הווילון. תלו את האזיקונים, או כל פריט אחר שבחרתם על מוט התלייה של הווילון, השחילו דרכם את ווי הווילון כרגיל, והנה - הארכתם אותו בכמה סנטימטרים בלי מאמץ והתרוצצות מיותרת.

12. שמירה על רצפה נקייה

טיפים טיפשיים אך יעילים: כפות רגליים עם מטליות ניקוי עליהן
אין כמו מראה וניחוח של רצפה נקייה, אך לעתים הדרך למטרות הללו היא דרך חתחתים... אם נועלים נעליים בזמן הספונג'ה, הסוליות המלוכלכות עושות יותר נזק מתועלת; אם לא נועלים נעליים, עלולים להחליק וליפול עוד לפני שהספקנו להעביר סמרטוט אחד על הרצפה הרטובה. במקום להיות מתוסכלים מהספונג'ה השבועית, הפכו את הרגליים שלכם לחלק מהעסק, נעלו נעליים סגורות ונוחות וכרכו סביבן מטליות ניקוי רצפה נקיות. באופן הזה תוכלו להסתובב בביתכם ולנקות את הרצפה בלי בעיה ובלי ליצור בלגן נוסף.

מקור התמונות: boredpanda

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו