print header

9 האימונים המובילים בשריפת קלוריות

כל פעילות גופנית המבוצעת באופן קבוע יכולה לעזור לנו לרדת מעט במשקל, אולם לא כל הפעילויות יעילות באותה המידה, ופעמים רבות אנחנו עשויים להרגיש שלמרות השעות הארוכות בחדר הכושר נראה שהמשקל נתקע בשלב מסוים. אם גם אתם מזדהים עם הכתוב, כדאי שתדעו שיש דרך להפסיק את בזבוז הזמן המיותר ולהתחיל להשיל קלוריות במהירות. כל שעליכם לעשות הוא להכיר את 9 האימונים המובילים בשריפת קלוריות, לבחור את האימון המתאים עבורכם ולצאת לדרך! האימונים מסודרים בהתאם לכמות הקלוריות הנשרפת במהלכם, ולכל אחד מצורפים גם כמה טיפים שיעזרו לכם להפיק מהם את המרב. 
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
Ms. Phoenix
 
 
1. קפיצה בחבל (120 דילוגים לדקה)
 
קצב שריפת קלוריות: 667-990 קלוריות לשעה
 
רבים מאיתנו יופתעו לגלות את העובדה הזו, אולם מתבר שדווקא חבל הקפיצה איתו נפגשנו לאחרונה עוד בימי בית הספר, הוא מכשיר הכושר היעיל ביותר בכל הנוגע לשריפת קלוריות. מובן שיש צורך במאמץ רב על מנת להצליח ולדלג בחבל לאורך זמן, אולם עם שריפה של עד 990 קלוריות, אין ספק שמדובר מאימון מאתגר ומספק ששווה להתמיד בו. לאחר שביצעתם מספר אימונים מוצלחים של קפיצה רגילה, תוכלו לנסות ולהפוך את האימון שלכם ליעיל עוד יותר אם תשתמשו בחבל קפיצה כבד יותר או בכזה הכולל משקולות על שתי הידיות, על מנת לאמץ עוד יותר את הזרועות והכתפיים. 
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
 
2. קיקבוקסינג
 
קצב שריפת קלוריות: 582-864 קלוריות לשעה
 
בין שאתם מבצעים את אימון הבעיטות הזה בבית או בכיתה, הקפידו לשמור על מנוחה בין הסבבים, שתכלול בעיטות קצרות או קפיצות במקום. המטרה היא ליצור אימון הפוגות שיכלול 30 שניות של הפוגה על כל 90 שניות של אימון אינטנסיבי. אימון שכזה, גם כשמדובר באימון קצר של 10 דקות בלבד, יאפשר לכם להגיע לקצה גבול היכולת שלכם ועל ידי כך לייצר את אותם השינויים בשרירים שנגרמים על ידי כמה שעות של רכיבה על אופניים למשל. 
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
Heather Warick
 
3ריצה (כ-10 דקות לקילומטר)
 
קצב שריפת קלוריות: 566-839 לשעה
 
גם לאחר שסיימתם את אימון הריצה שלכם, גופכם ימשיך לשרוף קלוריות לכל אורך היום. על מנת להגדיל את כמות הקלוריות שאתם שורפים הימנעו מריצה בקצב אחיד לאורך כל האימון, והעדיפו להוסיף במהלכו מספר ספרינטים (ריצה מהירה). שמרו על יחס של 2:1 בין עבודה למנוחה, שיאפשר לגוף שלכם להתאמץ במיוחד. לדוגמה, על כל ספרינט של 60 שניות, בצעו הליכה של 40 שניות. 
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
 
4. משקולות קטלבלס
 
קצב שריפת קלוריות: 554-822 קלוריות לשעה
 
הקטלבלס הן משקולות עגולות בעלות ידית, אשר הפכו בשנים האחרונות לפופולאריות מאוד בקרב מתאמנים רבים. אימוני כוח באמצעות משקולות הם שלב חשוב מאוד בדרך לירידה נכונה במשקל, והמשקולות הללו יכולות לגרום לכם להמשיך ולשרוף קלוריות עד 36 שעות לאחר שעזבתם את חדר הכושר. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, ודאו שאתם מגוונים בין תרגילים המתאימים לפלג הגוף העליון ולפלג הגוף התחתון.
 
אחד מהתרגילים היעילים ביותר הוא הסומו סקוואט, המשלב עבודה על שני האזורים בו זמנית. כל שעליכם לעשות הוא להניח את המשקולת על הקרקע בין הרגליים, לפשק את הרגליים ולאחוז במשקולת בשתי הידיים. בשלב הבא, כופפו את הברכיים תוך שמירה על חזה וראש זקופים, ובהמשך משכו את המרפקים כלפי מעלה, ישרו את הברכיים והרימו את המשקולת עד לגובה החזה. בצעו כ-10 חזרות על התרגיל, ולאחר מכן נוחו 20 שניות עד לתרגיל הבא.
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
 
5. אופני כושר
 
קצב שריפת קלוריות: 498-738 קלוריות לשעה
 
אופני הכושר הם סוג האימון שרבים מאיתנו פונים אליו בחדר הכושר, אולם למרות שמדובר באימון פשוט וקל לביצוע, לא מספיק לשבת ולדווש על מנת להשיג את כל היתרונות שלו. גם כאן הסוד טמון באימון הפוגות שמתאפשר על ידי מעבר בין דיווש מהיר לאיטי.
 
התחילו ב-10 שניות של דיווש במהירות המקסימלית שאליה אתם מצליחים להגיע, ולאחר מכן עברו ל-50 שניות של מנוחה בדיווש איטי. בשלב הבא, העלו את הזמן ל-15 שניות של דיווש מהיר ו-45 שניות של מנוחה בדיווש איטי, ולאחר שתצליחו לעשות זאת עברו ל-20 שניות של דיווש מהיר ו-40 שניות של מנוחה בדיווש איטי. אל תשכחו לשנות את דרגת ההתנגדות של המכשיר ככל שאתם עולים ברמות הקושי.
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
 
6. מכונת חתירה
 
קצב שריפת קלוריות: 481-713 קלוריות לשעה
 
התרגיל הפופולארי הזה מסייע לעבוד על שרירי הגב והכתפיים, אולם כדי למצות את הפוטנציאל שלו במלואו הימנעו מלבצע אותו במשך זמן רב. במקום זאת, בצעו פעולות חתירה במהירות המרבית שאליה אתם מצליחים להגיע במשך דקה, ולאחר מכן עברו למנוחה פעילה של 30 עד 60 שניות, שבמהלכה תוכלו לבצע תרגילי פלאנק לחיזוק הבטן. לאחר מכן, חזרו שוב למכשיר למשך דקה נוספת וחוזר חלילה. המעבר הזה בין שני סוגי התרגילים ימנע מכם לשבת זמן רב באותו המקום, שכן רובנו ממילא נמצאים בתנוחת ישיבה לאורך כל היום, וכן יאפשר לכם לעבוד על קבוצות שרירים שונות מבלי לאמץ את הגב יתר על המידה.
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
Terrih84
7.  אימון מדרגה (77 מדרגות לדקה)
 
קצב שריפת קלוריות: 452-670 קלוריות לשעה
 
בין שאתם משלבים אימון מדרגה בחדר הכושר או רצים במעלה מדרגות בזמן אימון ריצה בפארק, מדובר בפעילות אירובי מצוינת שמחזקת את השריר הארבע ראשי ומעצבת את הירכיים הקדמיות. עם זאת, חשוב לזכור שבדומה לאימונים אחרים מסוג זה, אימוני המדרגה עובדים בעיקר על פלג הגוף התחתון ומזניחים את כל השרירים של פלג הגוף העליון. על מנת לשרוף כמות קלוריות גדולה יותר תוכלו להחזיק משקולת קטנה או בקבוק מים קטן בכל יד בזמן שאתם מבצעים את העלייה והירידה במדרגות.
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
8. סטפר (רמת התנגדות 8)
 
קצב שריפת קלוריות: 322-478 קלוריות לשעה
 
אימון באמצעות מכשיר הסטפר יאפשר לכם לשרוף קלוריות ולשפר את סיבולת הלב-ריאה, אך רבים מבצעים אותו על מנת לעצב ולחטב את הישבן ולא מצליחים להשיג את המטרה. אם אתם מעוניינים בעיצוב וחיטוב הישבן באמצעות מכשיר הסטפר, נסו לבחור בסטפר שמאפשר לבצע את התרגילים בשיפוע, שנו את רמות ההתנגדות מספר פעמים לאורך התרגיל או סיימו כל אימון במספר דקות על מכונת סקי, מכשיר הליכה המדמה גלישה של כל אחת מהרגליים קדימה ואחורה בנפרד.
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
www.localfitness.com.au
9. הפעילות: יוגה
 
קצב שריפת קלוריות: 226-335 קלוריות לשעה
 
רבים חושבים שתרגילי יוגה כוללים אך ורק מתיחות איטיות, אך למעשה מדובר באימון יעיל במיוחד. תרגילי יוגה הם פתרון נהדר עבור מי שמעוניין לבצע אימון כושר מבלי לקפוץ ולהזיע, שכן הם יכולים לעזור לכם להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף, ועל ידי כך לסייע לכם לרדת במשקל באופן מהיר יותר.
 
עם זאת, על מנת לשלב באופן המיטבי בין תרגילי המדיטציה והנשימה המוכרים לבין תרגילים שיאפשרו לעבוד על גמישות, חוזק ואנרגטיות, בחרו לתרגל את הוויניאסה. מדובר ביוגה הכוללת תרגול אקטיבי של מתיחות בקצב מהיר, ולרוב בשילוב עם מוזיקה. תוכלו ללחוץ כאן על מנת ללמוד כיצד לבצע כמה תרגילים עיקריים.
 
האימונים המובילים בשריפת קלוריות
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.