print header

תשובות לשאלות שגברים לא מעזים לשאול נשים

ד"ר יששכר רוטרי

הכותב הוא יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה ובעל ניסיון של 30 שנה בתחומו.

 

שאלה: מה מכבה נשים בעת המשגל?  

 

 

מטפל המטפל משיב:

לא מעט גברים הואשמו במעשה אונס לאחר שבני הזוג קיימו יחסי מין שהחלו ברצון הדדי והסתיימו באי רצון מצידה וכפייה מצידו. האחרים, שעצרו ב"אדום", והתגברו על הדחף המיני שלהם להגיע לסיפוקם, יצאו מהקשר מתוסכלים, אך לפחות לא מואשמים באונס. נשים מדווחות שלעיתים, במהלך הסקס, הן מרגישות ש"כיבו להן את החשמל". ההרגשה המתוארת על ידן היא שהן אינן יכולות (או שיקשה עליהן מאוד) להתקדם בתהליך המיני.

נשים זקוקות (יותר מגברים) שתשוקתן תהיה מוזנת באספקה מתאימה וקבועה של גורם או גירוי מסוים בעת המשגל. הגורם הזה מורכב מאהבתו, הערכתו ותשוקתו של בן הזוג כלפיהן. אם הן קולטות משהו שלילי בהקשר לזה, או אז יש סיכוי שייפסק המומנטום המיני שהצטבר אצלן ובעקבותיו כיבוי מיידי או הדרגתי של תשוקתן ורצונן בהמשך הפעילות המינית. כתוצאה מכך, הן "מתייבשות" (כלומר אין יותר הפרשת לחלוחית מבלוטות ברטולין). החדירה כואבת מאוד, על כן הן מנסות להפסיק את הפעילות המינית. מאידך, ישנם גברים שחושבים שזה רק משחק של "קשה להשגה"; הם מפעילים כוח, ולמעשה אונסים אותן כנגד רצונן.

אם הגברים קולטים שבת הזוג מתנגדת, עליהם להרפות!! או לשנות מיד את אופן המגע.

המגע שרוב הנשים אוהבות הוא מגע שיש בו מעין אירוטיות מרפרפת, ליטוף שופע חמימות דרך קצות האצבעות, ושפתיים שמביעות רגשות. אכן ישנן נשים שנדלקות דווקא ממגע תובעני, אך הן רוצות שמגע זה יביע תאווה ותשוקה, ולא בעלות. המגעים הללו (בהתאמה) משמרים ואפילו מגבירים את קצב המומנטום של הנשים.

שאלה: האם ישנן נשים הסולדות מסקס?

   המטפל משיב:

מטפל אכן, ישנן נשים הסולדות מסקס, בד"כ אלו נשים שחוו יחסי מין כואבים, מתסכלים, ומאכזבים.  המקרים הקשים במיוחד הן נשים שחוו מעשים מגונים, מעשי אונס, גילוי עריות, וכו. הנשים הללו סולדות מהאקט המיני עם גברים בכלל ועם גברים מסויימים בפרט.

נשים בעלות נטייה הומוסקסואלית לטנטית (לסביות סמויות ומודחקות) עלולות אף הן לחוש סלידה מיחסי מין עם גברים. חשוב להדגיש כי נשים אנאורגזמיות אינן סולדות מסקס, הן סולדות מגברים שלא איכפת להם מהן ולא טורחים לבדוק אם הן מסופקות.

 

שאלה: מה מקור הכאבים הוואגינאליים של נשים בעת החדירה המשגלית?

     המטפל משיב:

מטפל

ישנן לפחות שלוש סיבות לכאבים בעת החדירה המשגלית:

- וואגיניזמוס (עווית הנרתיק)

- ווסטאבוליטיס (דלקת מבוא העריה)

- ציסטות וואגינליות (גידולים בנרתיק)

* הסיבה הראשונה היא הפרעה פסיכו-סקסולוגית הרווחת בעיקר אצל נשים ממסורת שמרנית במיוחד, היא מתאפיינת בפחד מפני חדירתו של איבר כל שהוא לתוך הנרתיק ובמיוחד איבר המין הגברי, חרדה זו גורמת להתכווצות בלתי רצונית של השריר הסוגר של הנרתיק. נשים במצב זה לא יאפשרו לגבר לחדור לתוכן. אם הוא מנסה בכוח, זה מוגדר כאונס. הטיפול הוא טיפול פסיכו-סקסולוגי, ושימוש במרחבים במקביל.

* הסיבה השניה נובעת מבעיה רפואית גרידה, שכן היא דלקת המתמקמת בחלקו התחתון של פתח הנרתיק, לעיתים סמויה מהעין. דלקת זו מחריפה בעת הטלת השתן, אשר גורמת לצריבה. הטיפול הוא בתרופות מאלחשות. לעיתים בהחמרה דרוש טיפול כירורגי.

* הסיבה השלישית מתגלה במצבים של החלשת מערכת החיסון המאפשרת גידולים מסוג זה, גם כאן הטיפול הוא כירורגי להסרת הציסטות.

* סיבה נוספת שלא הוזכרה היא: אי התאמה יוצאת דופן בין פין גדול במיוחד לבין וואגינה קצרה וצרה במיוחד. מצב זה הוא נדיר, אך בעת הצורך אף הוא פתיר.

 

שאלה: מה הסיבה ליובש הנרתיקי?

    המטפל משיב:

מטפל

היובש הנרתיקי נוצר בד"כ משתי סיבות:

1. ההסתמות של בלוטות ברטולין, ומשום כך הן אינו מפרישות את הנוזל המלחלח. ניתן לפתור את הבעיה בעזרת טיפול רפואי ועד אז ניתן להשתמש בג'ל וואגינאלי.

2. פעילות נמוכה של הפרשות הורמוני המין (אסטרוגן וטסטוסטרון), בד"כ בגיל הבלות. במקרה זה קיימת אפשרות לתחליף הורמונלי שתפקידו לשמור על התשוקה המינית הנשית וכן על לחלוחית הנרתיק. במקרה הצורך ג'ל וואגינלי תורם ללחלוחית מספקת.

מה ניתן לומר לסיכום?

ניתן לומר כי נשים מתלוננות לעיתים על חוסר רגישותם של הגברים ה"מתנפלים" בבת אחת על פטמותיהן ומועכים אותן, או על הדגדגן ו"מעצבנים" אותו, התנהגות זו משדרת לנשים שהללו פיתחו "טכניקה יעילה" שכל מטרתה  הוא ללחוץ על הכפתורים והמתגים הנכונים על מנת שהן  יתרצו ויאפשרו להם חדירה לתוכן.  על הגברים לדעת כי מגע באיזורים הללו בטרם עת ובטרם ריגוש, מחבל בתהליך המכונה ה"משחק המקדים". אי רגישות זו, לא די שאינה מאפשרת כניסה חלקה לנרתיק, היא אף אינה מאפשרת ל"כבוש" את ליבן ואהבתן של הנשים.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.