print header

האם קיים קשר בין פעילות מינית ותוחלת החיים?

 

ד"ר יששכר רוטרי

הכותב הוא יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה ובעל ניסיון של 30 שנה בתחומו.

 

שאלה:

האם קיים קשר בין פעילות מינית (מהנה) ותוחלת החיים?

       תשובה:

 

מטפל

 

התשובה היא חיובית!

בחיי מין סדירים (המלווים באורגזמה - תנאי בסיסי) משתחרר ההורמון DHEA אשר מסייע בעצירת גידולים אשר עלולים להפוך לגידולים סרטניים, זאת ועוד, לבעלי הורמון מוצלח זה יש סיכויים פחותים ללקות במחלות לב. חוקרים מאמינים, על סמך מחקרים, ששתי אורגזמות בשבוע (כולל אורגזמות באוננות) תורמות להארכת תוחלת החיים.

אין ספק כי השפעתו של מין סדיר היא משמעותית במיוחד בתחום מחלות הלב. במחקר שנערך באוניברסיטת בריסטול ואוניברסיטת קווינס, התברר שאנשים (יותר גברים מנשים) שעישנו והיו בעלי רמת כולסטרול גבוהה, לחץ דם מוגבר, וכן סבלו ממחלות לב בעבר, אך במקביל היו (למזלם) גם פעילים מינית - תוחלת החיים שלהם היתה ארוכה יותר (במידה משמעותית) ממה שניתן לצפות עקב הגורמים שצויינו כמפחיתי בריאות ותוחלת חיים.

אף זאת - פעילות מינית עשויה להפוך את התהליכים הבלתי נמנעים של ההזדקנות לנסבלים יותר.

לדוגמה: הפרשת הטסטוסטרון במהלך הפעילות המינית מפחית את הדלקתיות והכאבים הכרוכים בדלקת המפרקים.

על פי תוצאות המחקר על סקס ותוחלת החיים, התברר כי רוב המשתתפים במחקר (גברים ונשים) שדיווחו על קיום יחסי מין ואוננות במהלך רוב שנותיהם, כולל בגיל הזיקנה, בקצב ממוצע של פעמיים בשבוע, האריכו את תוחלת חייהם (באיכות טובה יחסית) בין 7 ל- 10 שנים יותר בהשוואה למשתתפים אחרים (שחלקם כבר לא היו בין החיים). כמו כן, הם דיווחו על שיפור באיכות חייהם הנפשיים עקב הסיפוק המיני המשחרר. את התאוריה של הארכת תוחלת החיים מסביר ד"ר רובין בייקר, ביולוג של האבולוציה, באופו הבא: המשוב החוזר של האורגזמה הנשית (בעיקר) מאותת למוח על יכולת פוטנציאלית להרות. (ללא קשר לגיל), על כן המוח מעכב את תהליכי ההזדקנות, שהרי המטרה הסופית של כל אורגניזם הוא להיתרבות. 

על כן נשאלת השאלה: האם ההזדקנות  מובילה בהכרח לסופם של חיי המין?

    התשובה היא:

 

מטפל

 

 ההזדקנות אינה בהכרח סופם של חיי המין!! אלא מציאת דרכים אלטרנטיטביות מתאימות, מתוך הבנה והתחשבות במגבלות שלנו ושל הצד השני. זאת ועוד, אנו חייבים להתעלם מסטריאוטיפים תרבותיים, כמו הרעיון שמין מיועד רק לצעירים, ליפי התואר, לאנשים שעורם חלק וגופם מושלם (כמו אצל הדוגמנים/ות, ולאחר שיפוצים במחשב). עלינו לקבל את השינויים הביולוגיים המתרחשים בגופנו ולראות את התמונה הרחבה יותר, שעל פיה קיום יחסי מין פעילים בכל גיל, שומרים על בריאותנו הגופנית והנפשית, מאידך התכחשות למיניותנו (בכל גיל) עלולה לגבות מחיר גבוה מאתנו בעתיד.

אנשים הרואים במין דבר בריא וטוב, מעריכים את המיניות של עצמם ושל זולתם, מקרינים חמימות, חיות, חיוניות, וסקס אפיל.

החיוניות של מיניותם עשויה אף להתפרש גם על פני תחומים אחרים של החיים, כגון עניין אמיתי בחברים, אהבה למשפחתם, התלהבות ומחויבות לעבודתם, חוש הומור טוב בריא, ואנושיות מוגברת.

שאלה:

מהו מגע הקסם ("The Magic Touch ") וכיצד הוא משתלב במין, בריאות , ותוחלת החיים?

       תשובה:

 

מטפל

 

במהלך המחקר דלעיל, נשאלו המשתתפים את השאלה הבאה: "האם הצד השני אמר לך אי פעם שיש לך את 'מגע הקסם'"? אלו שטענו בחיוב, הואילו להסביר שהם סבורים שזה התפתח אצלם מגיל הילדות, לטענתם אחד מהוריהם היה מרדים אותם תוך כדי לטיפות מרפרפות בקצות האצבעות. מה שגרם להם לפתח את המגע הזה מול הצד השני. המחמאות שקיבל המלטף עוד הגבירו אצלו את הרצון לפתח את טכניקת המגע הנעים. 

במהלך המחקר התברר ממצא מעניין שיותר גברים מנשים פיתחו את הטכניקה הזו, והמצטיינים היו אותם גברים שסבורים שהפין שלהם הוא...קטן. הם פיתחו את המגע כסוג של פיצוי עבור הנשים שבחברתם. נשים רבות טוענות (לשמחתם) שמצב זה עדיף להן מאשר גברים בעלי "מידות לארג'", שעבורם יחסי מין הם חדירה בלבד.

ואם עדיין אינכם יודעים מהו "מגע הקסם" - דמיינו את עצמכם בתחושות של מגע מרפרף בכל הגוף אשר במהלכו ניתן לחוש מערבולת רגשות בלתי אפשרית כמעט, בשילוב מוזר עוד יותר, כגון: צמרמורת, גירוי, רגיעה, חמימות, ריחוף ורצון שהמגע לא יסתיים לעולם.

 

לפניכם מספר ציטוטים מתוך סיפרי "שיקוי אהבה":

"כמו כינור גוף האשה, מושך הקשת הוא יידע,

  כי את צלילי המנגינה יפיק באופן המגע"

 "הזיקנה כתהליך, כמו הזמן, בלתי הפיך.

   מגע מיני לעת זיקנה, מנעים את הזמן, מוסיף עדנה."

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.