maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 יתרונות של משקה חלב השום וכיצד תכינו אותו

 לרפואה המודרנית ולתעשיית התרופות הבאה לצידה בהחלט יש תוצאות מוכחות בטיפול ומניעת מחלות , אך הן לפעמים באות עם מחיר בדמות תופעות לוואי לא מעטות כלל. שיטת הטיפול ההודית המסורתית איור ודה, שנמצאת בשימוש עד היום בקרב קהילות נרחבות, מציעה לנו פתרון למצב הזה המבוסס על עשבים, תבלינים ורכיבי מזון טבעיים אחרים שבשימוש מושכל מביאים לשיפור במצב הגוף והנפש ומונעים מחלות ומטרדים שונים, ובו בעת גם לא גורמים לאותן תופעות המופיעות לאחר שימוש בתרופות רגילות. דוגמה מצויינת לפתרון כזה, שלו סגולות רפואיות רבות וטובות הוא משקה חלב השום – תערובת של שני רכיבים הידועים בסגולותיהם הבריאותיות כבר מימי העת העתיקה. מהשילוב בין שני הרכיבים הללו בהחלט ניתן להפיק יתרונות רבים – ואנו נחשוף כאן בפניכם 10 מהם, כמובן לצד מתכון שילמד אתכם כיצד להכין את המשקה הנפלא הזה.   

משקה חלב שום: כוס חלב ושום זה לצד זה

10 יתרונותיו הבריאותיים של חלב שום

1. מטפל בבעיות אקנה ומונע אותן

אחד הגורמים הבולטים להופעתה של אקנה על עורנו הוא הימצאותם של חיידקים הנקראים פרופיוניבקטריום אקנה, אשר מתרבים כאשר בלוטות העור השמן בפנים נסתמות ויוצרים תגובה דלקתית של העור, בעקבותיה מתפתחים אותם פצעונים מטרידים. השום מכיל מספר תרכובות גופרית שמסייעות במניעת שגשוגם של אותם חיידקים מזיקים, זאת על פי מחקר שפורסם בשנת 2017. שתיית חלב שום מסוגלת להעצים את יכולותיו של השום במניעת האקנה מכיוון שרכיבי התערובת השונים נספגים על ידי הדם ואז מופרשים מן הגוף באמצעות הזעה – מה מאפשר להם לפגוע בבקטריה בעומק הנקבוביות של העור ולהשמיד אותה, וכך להשאיר את העור שלכם נקי וחלק.

משקה חלב שום: אישה מחזיקה בלסתה ועל פניה פצעוני אקנה

2. מונע עצירות ונפיחות

על פי שיטת האיור ודה שהזכרנו קודם לכן, בעיות מעיים כגון עצירויות ונפיחויות מקורן בחוסר איזון במרכיב הפיזיולוגי והנפשי המכונה "ואטה", המתייחס למרחב ולאוויר שישנם לאדם. אותו אי איזון הקיים בואטה מתקשר לקור ולנוקשות שבהן מתאפיין האדם, ולכן מזונות שלהם תכונות הפוכות, כלומר חמימות ונעימות, יכולים למנוע את הסיבוך הזה. חלב שום ללא ספק נופל לקטגוריית המזונות החמימים והחלקים, ולכן עשוי לסייע לכם בטיפול והעברת מטרדי הבטן השונים, כך על פי שיטת הריפוי המסורתית.

3. מצמצם את הסיכון להתקררות ושפעת

החורך מתקרב אלינו בצעדי ענק ואיתו גם ההתקררויות, נזלות והשפעת; את כל אותן מחלות מדבקות ומציקות חלב השום עוזר לנו למנוע. במחקר משנת 2001 נמצא ששום מסייע בצמצום הסיכון להתקררות, בהקלת תסמיני מחלות החורף השונות ובהבטחת התאוששות מהירה מהן; החיבור שלו עם חלב חם – משקה מנחם שרבים אוהבים לשתות בחודשים הקרים והאפרוריים, הופכת הטיפול הזה למשתלם הרבה יותר, גם לכם וגם עבור הילדים, שנוטים לסבול עוד יותר מההצטננויות השונות.

משקה חלב שום: אישה מקנחת את אפה

4. משמש כמעורר חשק טבעי

חוקרים כבר יודעים להגיד לנו ששום הוא מעורר חשק מיני טבעי ויעיל – אך כולנו גם יודעים שריח הפה שנוצר לאחר אכילת שום בצורתו הטבעית ירחיק מאיתנו כמעט כל אדם אפשרי. אך דעו לכם שניתן להרוויח את יתרונותיו הבריאותיים של השום מבלי לסבול מאותו ניחוח בלתי נעים – כשהפתרון מצוי למעשה בחלב השום; במחקר שפורסם בכתב העת למדעי המזון נמצא שלחלב ישנה השפעה מנטרלת על אותם רכיבי שום גופרתיים האחראים לניחוחו החזק; משמעות הדבר היא שאתם יכולים לשתות חלב שום מדי יום וליהנות מהשפעתו המעוררת והבריאה, מבלי לחשוש בקשר לריח שעולה מכם.

5. מגן על הלב

בריאות הלב היא ללא ספק אחת מן הדאגות הבריאותיות החשובות ביותר לכל אחד מאיתנו – ללא תפקודה התקין של המשאבה האדירה הזו הגוף שלנו פשוט לא יכול לשרוד. לכן חשוב לדעת שאליצין – תרכובת הקיימת במינונים נדיבים בשום - הוכחה במסגרת מחקרים רבים (כמו למשל זה שנערך באוניברסיטת פוליטקניק שבהונג קונג) כמשככת, מרגיעה ומונעת מחלות לב שונות ומצבים בריאותיים כמו היפרגלוקמיה, היפרליפידמיה וקרדיומיופתיה היפרטרופית, המסכנים את כלי הדם בגוף. על מנת להרוויח את היתרון החשוב הזה של השום בהספקת האליצין ללב, מומלץ לכם לשתות חלב שום על בסיסי קבוע וליהנות מסגולותיו.

משקה חלב שום: אדם מחזיק בידו איור של לב עם קו מדידת דופק עליו

6 . עשוי לסייע בהורדת הסיכון ללקות בסרטן

רכיביו השונים של השום התגלו במחקרים כנוגדי חמצון עוצמתיים שביכולתם לפרק ולהשמיד את הרדיקלים החופשיים שפוגעים בהרכב ה-DNA האנושי ומובילים להתפתחות מחלת סרטן. כך למשל במחקר שנערך באוניברסיטת סלרנו שבאיטליה נמצא ששום טרי שמוצה לאורך תקופה ארוכה (עד 20 חודשים) מכיל תרכובות המונעות את ההרס החימצוני ושביכולתן לטהר את הגוף מן הרדיקלים החופשיים. לאור כל אלו, בהחלט ניתן להעריך כי לחלב השום עשויות להיות השפעות חיוביות בכל הנוגע לבלימת התפתחותם של גידולים סרטניים מסוכנים ברחבי גופנו. 

7. מסייע בשליטה על סוכרת

מעבר להיות השום רכיב מצוין לאבטחת בריאות ליבכם, הרכיבים השונים בו נמצאו גם כטובים לשמירה על מינון הסוכרים בדם, להשגת שליטה עליהם במקרה של סוכרת ובמניעת הסיבוכים ארוכי הטווח שקשורים למחלה הזו. כך, במחקר שפורסם בשנת 2013, נמצא כי השום מגביר ומחזק את השפעתה של המטפורמין, התרופה הנפוצה בעולם לטיפול בסוכרת, ולא רק שצריכת השום יחד עם נטילת התרופה עוזרת בצמצום רמות הסוכר בדם, היא אף מובילה לצניחת רמתם של הכולסטרול והטריגליצרידים המזיקים יחד איתה. במילים אחרות שתיית חלב שום יכולה לתרום לכם בכל הקשור לוויסות נכון של חומרים כמו סוכרים וכולסטרול בגופכם.

משקה חלב שום: כפית סוכר

8. מסייע בהנקה

לאימהות הוותיקות שבינכן גידול ילדים יכול בהחלט להיות דבר שכבר נראה כברור מאליו, אך אלו הטריות, שילדו את ילדיהן זה מכבר, יוכלו בהחלט להעיד על כך שהאימהות היא פלא טבעי; הצורך והרצון לטפל ולטפח את התינוק הרך שזה עתה נולד משנה את חיי ההורים הטריים – ובמיוחד את חיי האם – מן הקצה אל הקצה. אחד מהתחומים החשובים במסגרת הטיפול בתינוק בשנות חייו הראשונים הוא ההנקה, ולצריכת חלב שום יש חשיבות מיוחדת ביחס אליו, מכיוון שהמשקה הבריא הזה עוזר בהעלאת רמת הייצור של חלב אם בגוף האישה.

9. מטפל בכאבי  מפרקים

סובלים מכאבי פרקים? זה בהחלט דבר לא נעים כלל שאף מפריע ומגביל רבים מאיתנו בחיי היום יום, אז למה שלא תטפלו בבעיה בעזרת שתיית חלב שום בריא וטעים? לשני הרכיבים היוצרים את התערובת תכונות נוגדות דולקות, שיכולות להיות לעזר רב בצמצום הדלקת הפוקדת את המפרקים ובשיכוך הכאבים המתלווים לה. בנוסף, תכולת הסידן המצויה בחלב היא תורמת משמעותית לבריאות העצמות ולחיזוק הגוף, שתי השפעות שהופכות את ההתמודדות עם בעיות כמו דלקת מפרקים לקלה יותר.

משקה חלב שום: אדם תופס אזור פרק בגוף, ונקודת אור יוצאת ממנו.

10. מונע הזדקנות מוקדמת של תאים

נפש צעירה בגוף בריא – זה אחד היעדים שרבים מאיתנו מכוונים אליהם בחייהם, וללא ספק תחושת הרעננות המתלווה לגוף בריא ומתפקד היטב היא מעלה וברכה. כדי לשמור על גופנו במצב תקין וטוב ולהצעיר את התאים שלנו, מומלץ לשתות חלב שום, מאחר והרכיבים הבריאים הרבים שכבר מנינו במשקה זה מסייעים גם בחיזוק רקמות ותאי הגוף השונים - זאת בזכות כך שהם שומרים עליהם מוזנים כהלכה, וכך מונעים את הזדקנותם והתפרקותם בטרם עת.

כך תכינו חלב שום

רכיבים:

  • 500 מ"ל חלב (ניתן להשתמש גם בתחליפים כמו חלב סויה, אך הכתבה מתייחסת לחלב רגיל)
  • 10 שיני שום קלופות וקצוצות
  • 250 מ"ל מים
  • 2-3 כפיות סוכר

אופן ההכנה:

1. ערבבו את המים, השום והחלב בסיר קטן והביאו לרתיחה.

2. לאחר הרתיחה שמרו את התערובת על להבה בינונית ואל תערבבו את הרכיבים.

3. בדקו את תוכן הסיר מדי פעם לפעם. הורידו מן האש כשהתערובת מצטמצמת לכדי חצי מתוכן הנוזל המקורי שהכנסתם לסיר.

4. כעת סננו את התערובת והוסיפו את הסוכר כל עוד היא חמה.

5. ערבבו ושתו את חלב השום שהכנתם לרוויה.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו