print header

14 מזונות על מומלצים לגברים ונשים

  לא חסרות המלצות על מזונות שמומלצים לצריכה, אך תמיד אפשר למקד את הצורך המסוים שדרוש לכל אחד מאיתנו עבור בריאותו האישית ועל פי המאפיינים האישיים שלו. לנשים חשוב לצרוך מזון שמונע תסמינים שונים של גיל המעבר שמשפיעים בעיקר עליהן, מונע את סרטן הרחם וסרטן השד או שמסייע להתפתחות העובר והתינוק בעת ההנקה. לגברים לעומת זאת כדאי לצרוך מזונות שמונעים סוגי סרטן נפוצים אצלם ומשפרים את איכות הזרע והתפקוד המיני למשל. אז מה הם אותם המזונות המומלצים עבורכם?
 
מזונות על מומלצים לגברים ונשים: לחצו כאן כדי לצפות במזונות המומלצים עבור נשים
מזונות על מומלצים לגברים ונשים: לחצו כאן כדי לצפות במזונות המומלצים עבור גברים

 

7 מזונות על מומלצים לנשים

נשים סובלות מתסמינים שונים של גיל המעבר ורובן עוברות לפחות היריון אחד במהלך חייהן, מה שאומר שעליהן לצרוך את המזון הבריא והמומלץ ביותר למען בריאות ילדיהן, גם בתקופת ההנקה. במקביל, נשים סובלות לעיתים קרובות ממחסור בברזל בדם, מה שמוביל לאנמיה, ובשל כל הסיבות האלו מומלץ מאוד שתצרכו את המאכלים הבאים:
 

1. אדממה – מניעת תסמיני גיל המעבר

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: אדממה
לא רק שהם נחשבים לנשנוש נהדר, אלא שפולי הסויה הידועים בשם "אדממה" הם גם מקור מצוין לסיבים, שומנים בריאים, ותרכובות דמויות אסטרוגן אשר נקראות איזופלבנואידים. התרכובות האלה יכולות להיות החברות הטובות ביותר שלכן במהלך גיל המעבר, וביכולתן אף למנוע גלי חום. עם זאת, נשים שחלו בסרטן השד בעברן צריכות להימנע מצריכת מאכל זה.

2. אספרגוס – מניעת פגמים בעובר במהלך ההיריון

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: אספרגוס
אפרגוס נחשב למקור מצוין עבור ויטמין K, שעוזר לבנות את העצמות ועל כן הוא מומלץ לנשים שסובלות מבריחת סידן. עם זאת, היתרון העצום של האספרגוס לנשים הינו דווקא בתקופת ההיריון ואפילו לפניו, שכן הירק מלא בפולאטים, אשר עוזרים למנוע פגמים בהריון כמו למשל ספינה ביפידה – פגם שמתפתח בחודש הראשון אצל עוברים ומתבטא בפתח בחוליה אחת או כמה חוליות ובלט של עצבי חוט השדרה דרכו.

3. פפאיה – מפחית את הסיכוי לסבול מסרטן צוואר הרחם וסרטן השד

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: פפאיה
צבעה האדום-כתום של הפפאיה מגיע מתכולת הבטא-קרוטן הגבוהה שבה יחד עם הליקופן. אותו ליקופן הינו חשוב במיוחד עבור נשים, שכן הוא מפחית באופן משמעותי את הסיכויים שלהן לסבול מסרטן צוואר הרחם וסרטן השד. בנוסף לכך, הליקופן גם עוזר לשמור על לחץ דם תקין ומפחית את רמות הכולסטרול.

4. סרדינים – שיפור איכות חלב האם

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: סרדינים
לפני שאתן מעקמות את האף, כדאי שתדעו שהסרדינים הם לא בדיוק בשבילכן, אלא עבור התינוק שלכן, אם אתם מניקות. בדגיגים הקטנים האלה יש חומצות שומן בריאות מסוג אומגה 3, שיכולות לשפר את איכות חלב האם ובאופן כללי הם נחשבים למזון מומלץ עבור תינוקות (בגיל מתאים) שהאמהות שלהן נהגו לאכול סרדינים במהלך ההיריון. יש בהם גם פחות כספית מאשר בדגים משומרים אחרים, כך שהם מומלצים יותר לצריכה בהשוואה לדג טונה למשל.

5. זרעי פשתן – הגנה מפני סרטן השד

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: זרעי פשתן
זרעי הפשתן מכילים הרבה סיבים תזונתיים שמועילים לתהליכי העיכול ויש בהם גם תכולה גבוהה של ליגנאן. מחקרים רבים מראים שהליגנאן פועל בתוך הגוף כמו אסטרוגן, ובאותם מחקרים הוכח שהליגנאן מסייע להדוף סוגים שונים של סרטן ובעיקר את סרטן השד. עם זאת, חשוב לדעת שלא תוכלו לקבל את הליגנאן אם תצרכו שמן זרעי פשתן – עליכן לצרוך את הזרעים בצורתם המקורית.

6. בטטה – הגנה על בריאות העובר והתינוק

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: בטטה
בבטטה המתוקה תמצאו נחושת, סיבים, ויטמין B6, אשלגן וברזל, שכולם חשובים, אך מבין כל החומרים המזינים שבבטטה, זה שחשוב ביותר עבור נשים, ובעיקר בזמן ההיריון וההנקה, הוא הבטא קרוטן. הבטא קרוטן הופך בתוך הגוף לוויטמין A ואותו ויטמין דואג שהתינוק שלכן יתפתח עם ריאות חזקות ובריאות.

7. שעועית – מקור מצוין לברזל

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: שעועית לבנה ושחורה
בשעועית יש הרבה חלבון, ולא מתלווה אליו השומן הרב שמכילות מנות בשר שעשירות גם הן בחלבונים. העובדה הזו חשובה עבור נשים שחסר להן ברזל בדם, אך זה לא היתרון היחידי שיש לצריכת שעועית עבורן. היא יכולה גם להפחית את לחץ הדם ואת רמות הסוכר בדם, וגם את קצב הלב – זה חשוב במיוחד עבור נשים מבוגרות, שכן מחלות לב הן אחד מהגורמים המובילים למוות בקרב נשים.

 

7 מזונות על מומלצים לגברים

ישנם כמה וכמה מאכלים שיכולים לסייע לגברים להימנע מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר שתוקפים אותם, וכן להגביר את ספירת הזרע שלהם, לשפר את ביצועיהם במיטה ואף למשוך אליהם יותר נשים בדרך טבעית. הכירו את 7 מזונות העל המומלצים ביותר לצריכה עבור גברים.
 

1. עגבניות – הגנה מפני סרטן הערמונית

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: עגבניות
על פי מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד, גברים שאוכלים עגבניות ומוצרים שמבוססים עליהן, כמו רוטב עגבניות טבעי, הם בעלי סיכון נמוך באופן משמעותי לחלות בסרטן הערמונית. הסיבה לכך ככל הנראה היא הקרטנואיד שעונה לשם ליקופן, אשר נמצא בשפע בעגבניות והוא עוזר להדוף את סוג הסרטן הזה. חשוב שתדעו שבמחקרים נוספים שנערכו בנושא נמצא כי שתיית מיץ עגבניות אינה מועילה באותו האופן, ושכדי לספוג ליקופן ביעילות הגבוהה ביותר רצוי לבשל את המאכלים והמוצרים השונים שהוא מצוי בהם.

2. שום – שיפור המשיכה המינית

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: סוגי שום שונים
פרט לכך שצריכת שום מסייעת אף היא למנוע את סרטן הערמונית, תתפלאו לשמוע שגברים שאוכלים יותר שום הם בעלי ריח גוף מושך יותר עבור נשים, כך נמצא במחקר שנערך באוניברסיטת פראג. הסיבה לכך עדיין אינה ידועה לחוקרים, אך מה שכן ידוע זה שהשום יכול לייצר סוג של כימיקל שגורם למשיכה מינית, אשר מופרש בזיעה.

3. ברוקולי – הגנה מפני סרטן שלפוחית השתן

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: ברוקולי
ידוע לכולם שהברוקולי הוא בריא, אך לאחרונה התגלה כי הוא מזין ומומלץ אף יותר לצריכה עבור גברים ממה שחשבנו בעבר. הברוקולי, כך מסתמן, מסייע להגן על הגוף מפני סרטן שלפוחית השתן, שנחשב לסוג סרטן שנפוץ בקרב גברים פי 2-3 יותר מאשר אצל נשים. חוקרים ממליצים לצרוך לפחות 5 מנות עם ברוקולי במהלך השבוע, ולטענתם המנהג הזה יכול להפחית את הסיכויים לפתח סרטן בשלפוחית השתן בכ-50%. כדאי לדעת שלאותה המסקנה הגיעו החוקרים גם במקרה של צריכת כרוב באותו האופן.

4. אבטיח – הפחתת לחץ דם

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: אבטיח
יותר גברים נוטים לסבול מלחץ דם גבוה עד גיל 55 מאשר נשים, ועבורם מומלץ לצרוך מזונות שעשירים באשלגן. אחד הטובים ביותר לשם כך הוא האבטיח, שבו יש יותר אשלגן מאשר בבננה או בכוס מיץ תפוזים. יתרון נוסף שלו על המאכלים האלו הוא הליקופן, שכבר קודם לכן הוזכר כאחד הרכיבים החשובים עבור מניעת סרטן הערמונית. כאשר אי אפשר למצוא אבטיחים בחנויות, ניתן לאכול אבוקדו, כרוב קייל, קטניות שונות ועוד מאכלים אחרים שעשירים באשלגן.

5. אגוזי ברזיל – הגנה על בריאות הזרע וחיזוקו

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: אגוזי ברזיל
אגוזי ברזיל נחשבים לעשירים מאוד בסלניום, והמינרל הזה חשוב מאוד לשמירה על בריאות תאי הזרע. פרט לכך הוא גם עוזר להגביר את הפוריות שלכם, שכן הוא גם מסייע לתאי הזרע להפוך ל"שחיינים" טובים יותר. במחקר שנערך בבריטניה אף הוכח כי גברים שסובלים מבעיות בפוריות יכולים לפתור אותן על ידי אכילת אגוזי ברזיל בכמות מתונה ובאופן קבוע.

6. אוכמניות – מניעת אין-אונות

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: אוכמניות
גברים רבים נאלצים להיפטר מבעיות אין-אונות בעזרת טיפולים תרופתיים שונים, אך ניתן להחליף אותם במזון על כחול ובריא במיוחד – אוכמניות. הסיבה לכך היא שהאוכמניות עשירות בסיבים מסיסים, אשר עוזרים להיפטר מכולסטרול עודף במערכת העיכול לפני שהוא מצטבר על דפנות העורקים. במקביל, באוכמניות ישנן תרכובות שמסייעות להרפות את כלי הדם ולשפר את מחזור הדם, מה שמאפשר זרימת דם תקינה לאיבר המין, ולגברים מומלץ לצרוך חופן מהן 3-4 פעמים בשבוע.

7. כבד – הגברת ספירת הזרע

מזונות על מומלצים לגברים ונשים: מנת כבד
להמלצה על צריכת כבד לגברים יש 2 סיבות; האחת היא תכולת ויטמין ה-A הגבוהה שבו, כשבמחקרים הוכח שגברים שצורכים יותר ויטמין A הם בעלי ספירת זרע גבוהה יותר ומתפקדים טוב יותר במיטה. הסיבה השנייה היא תכולת האבץ שבכבד, שכן הגוף הגברי מפריש כשליש מכמות הצריכה היומית המומלצת של אבץ בכל שפיכה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.