print header

8 טעויות נפוצות בביצוע פעולות יומיומיות שגורמות לכאבים

 לאורך השנים אנחנו מסגלים לעצמנו הרגלים שונים לצורך ביצוע פעולות יומיומיות, שאולי נוחים עבורנו בטווח הקצר, אך בטווח הארוך גורמים לנו לסבול מכאבים ואפילו מדלקות שפוגעות בבריאותנו. כולנו עושים את הטעויות האלו מפעם לפעם, לכן חשוב להכיר ולתקן אותן אם רוצים להימנע מכאבים, ובנוסף יש גם פתרון טכנולוגי מתקדם שעוזר לטפל בהם ובכאבים אחרים ללא תופעות לוואי, ומומלץ להכיר גם אותו.
 
טעויות נפוצות שגורמות לכאבים: רופא מחזיק ברך של מטופל

1. יש לכם סגנון ריצה לא מאוזן 

כשאתם רצים, האם אתם מפעילים יותר לחץ על אחת הרגליים מאשר על השנייה? סגנון ריצה שכזה פוגע בגופכם וגורם לכאבים ברגליים ובגב. כדי לתקן את הבעיה הזו, ודאו שכשאתם רצים הרגליים שלכם נוחתות באותה צורה על האדמה – עקב קודם, לאחר מכן שאר כף הרגל ולבסוף החלק הקדמי שדוחף אתכם קדימה. לפי מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד על 52 אנשים שמבצעים ריצות באופן קבוע, 74% מהם חוו פציעות מדי שנה, אך אלו שנחתו על העקבים כמו שצריך היו בעלי סיכון מופחת פי 2 לסבול מהן.

2. אתם מנהלים שיחות טלפון ממושכות כשהראש מצמיד את הטלפון לאוזן ולכתף

רבים מבצעים שלל משימות בזמן שהם מדברים בטלפון, ולשם כך עליהם לשמור על ידיים פנויות – הם עושים זאת על ידי הצמדת הטלפון לאוזן ולכתף. תנוחה שכזו אולי מאפשרת לכם לפעול ללא הפרעה ואם מבצעים אותה למשך מספר שניות היא לא מזיקה, אך אם זה המצב לאורך זמן ובאופן קבוע, מופעל לחץ על הצוואר והגב העליון, מה שמוביל לכאבים. כדי לפתור את הבעיה פשוט העדיפו שלא להיעזר בתנוחה זו בזמן ביצוע שיחות ארוכות או השתמשו באוזניות.
טעויות נפוצות שגורמות לכאבים: אישה מדברת בטלפון

3. הכתפיים שלכם מגולגלות קדימה בזמן ישיבה

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכאבי גב עליון הוא הטיית הכתפיים קדימה בזמן ישיבה שיוצרת חוסר איזון בשרירי פלג הגוף העליון. זה יכול להיות בגלל העבודה שלכם – אם אתם מבלים זמן רב מול מחשב – וגם בגלל הכיסא עליו אתם יושבים, שלא מספק תמיכה מספקת. כדי לבדוק האם אתם סובלים מכך באופן קבוע ולא רק בישיבה, עמדו עם רגליים ברוחב הכתפיים ותנו לידיים ליפול מטה – אם האגודלים פונים קדימה המצב בסדר, אך אם כפות הידיים פונות אחורה והאגודלים מופנים למרכז הגוף, ככל הנראה אתם מגלגלים את הכתפיים יותר מדי קדימה בזמן ישיבה, מה שמשפיע עליכם גם במצב עמידה וגורם לכאבים מיותרים.

4. תנוחת המרפקים שלכם שגוייה בזמן עבודה מול מחשב או הרמת חפצים

עוד פציעה שמתפתחת לאורך זמן ושקשורה לישיבה מול מחשב נובעת מתנוחה לא נכונה של המרפקים בזמן ההקלדה וגם בזמן הרמת חפצים כבדים. ככל שהמרפקים שלכם רחוקים יותר מהגוף, כך גדל המשקל שמועמס עליהם ועל פלג הגוף העליון, וכששומרים על תנוחה שכזו לאורך זמן, אפילו אם לא מרימים חפצים כבדים – למשל בזמן עבודה מול מחשב – אותו הנזק עלול להיווצר. לכן ודאו שהמרפקים שלכם צמודים לגוף ככל הניתן במצבים שכאלה כדי להימנע מכך.
 
טעויות נפוצות שגורמות לכאבים: אישה יושבת מול מחשב נייד

5. אתם לא עושים בדיקות ראייה באופן קבוע

אתם בטח שואלים מה הקשר בין בדיקת ראייה לבין כאבים בגוף, אך תתפלאו לשמוע שאנשים שסובלים מבעיית ראייה לא מטופלת לרוב סובלים גם מכאבים בצוואר. הסיבה לכך היא שהם נוטים להישען קדימה במידה מוגזמת במהלך קריאה משום שהם לא מצליחים לראות בצורה ברורה את המילים שהם קוראים. לרוב זה קורה בתנאי תאורה לקויים או לאחר יום ארוך של קריאה והתבוננות במסכים, אז העיניים מתעייפות ומתחילות לראות מטושטש. אם אתם חושדים שאתם סובלים מבעיה שכזו ובגללה גם מכאבי גב, כתפיים או צוואר, לכו לבדוק את העיניים שלכם. רכישת משקפיים עשויה להיות הפתרון לכאבים שלכם, ואם זה לא המצב אז עדיין יש שורה של צעדים שאפשר לנקוט וגם פתרונות טיפול מתקדמים.

6. אתם שוכבים על המיטה או הספה בחוסר מעש כאשר כואב לכם הגב

אחרי יום עבודה קשה רבים מתלוננים ש"הגב הורג אותם", וכל מה שהם רוצים לעשות זה לשכב על המיטה, או גרוע מכך – על הספה – ולנוח עד שהכאב יעבור. עם זאת, דווקא חוסר התנועה מחמיר את הכאבים, משום שהוא מאט את זרימת הדם ומגביר את נוקשות השרירים. אם הגב שלכם כואב אחרי יום ארוך, העדיפו לעשות מתיחות או קצת יוגה כדי להגביר את זרימת הדם. תוכלו גם לצאת להליכה קצרה באוויר הפתוח, מה שיוכל בנוסף לשפר את מצב הרוח שלכם.
טעויות נפוצות שגורמות לכאבים: גבר מבוגר עם כאבי גב

7. יש לכם ברכיים ש"קורסות" פנימה בזמן הליכות וריצות

אנשים שסובלים משרירי עכוז וירכיים חלשים ומבצעים ריצות או הליכות באופן קבוע נוטים להפנות את הברכיים שלהם פנימה במהלך הפעילות. כשעושים זאת, הברכיים לא נמצאות בקו ישר עם הירכיים, והן סופגות זעזועים שהן לא אמורות לעמוד בהם לאורך זמן. כדי לפתור את הבעיה הזו מומלץ שתאמנו ותחזקו את שרירי הגלוטאוס מדיוס וגלוטאוס מקסימוס שלכם – אלו הם שריר העכוז האמצעי ושריר העכוז הגדול. אם לא תעשו זאת, הפעילות הגופנית שלכם רק תגרום לכאבים מיותרים.
 
8. אתם עושים שימוש בכריות ומזרנים שלא מתאימים לתנוחת השינה שלכם
גורם נוסף שמשפיע על הצוואר והכתפיים הוא תנוחת השינה שבה אתם שוכבים מדי לילה, והיא מושפעת בעיקר מהמזרן והכריות שבהם אתם משתמשים. ההמלצה הגורפת למניעת כאבים היא לבחור מזרן קשיח שיתמוך בגבכם כמו שצריך בזמן שאתם ישנים. המלצה נוספת היא לבחור בכרית בנפח שמתאים לצורת השינה שלכם; אם אתם ישנים על הגב או הצד, בחרו בכרית קונטור גבוהה, לשינה על הבטן בחרו בכרית נמוכה יחסית.
 
טעויות נפוצות שגורמות לכאבים: גבר שוכב במיטה

איך להיפטר מכל הכאבים האלה בעזרת מכשיר חכם אחד קטן

אם אתם ביצעתם את הטעויות האלו באופן קבוע עד היום וכאבים מלווים את שגרת החיים שלכם בגלל סיבות כאלו או אחרות, יש דרך פשוטה ומומלצת על ידי מטפלים רבים לשינוי המצב לטובה. מדובר על הנדי קיור לייזר, מכשיר מתקדם לטיפול בכאבים שונים ובדלקות המשלב 4 סוגי אנרגיה, אנרגיות לייזר רך, שדה אלקטרומגנטי, אינפרא אדום ואור אדום, שמטפלים לא רק בתחושת הכאב עצמה, אלא גם בשורש הבעיה שגורמת להם, וניתן להשתמש בו בכל חלקי הגוף – מכף הרגל עד הראש. המכשיר פועל בעזרת פולסים שחודרים לעומק הרקמות וממריצים את מחזור הדם והחמצן, מה שמוביל לתהליך ריפוי טבעי של הגוף ולהקלה מהירה על הכאבים. משום שהוא למעשה מאחד 4 שיטות טיפול שונות, המכשיר הקטן הזה משיג תוצאות קליניות מהירות ויעילות, ואין לשימוש בו שום תופעות לוואי. המכשיר מיוצר בישראל ונמכר בכל רחבי העולם, והוא מאושר על ידי משרד הבריאות ומכון התקנים הישראלי, הנציבות האירופית CE וה-FDA האמריקאי. בזכות יתרונות השימוש הרבים של המכשיר הזה, לצד אימוץ כל הטיפים שתוארו במסגרת הכתבה הזו, תוכלו להיפטר מהכאבים השונים שמטרידים אתכם ולשפר את איכות חייכם במידה ניכרת ובמהירות!
 
לפרטים נוספים על המכשיר שמטפל בכאבים - מלאו את פרטיכם:
 
 


הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.