print header

10 שיטות טבעיות לטיפול בשלפוחיות ויבלות ברגליים

 כפות הרגליים שלנו הן אמנם אחד החלקים החזקים והיציבים בגופנו שנושאות את כובד משקלנו ממקום למקום, אך מצד שני הן גם רגישות במיוחד, ולא חסרים מפגעים ומטרדים שעלולים להתפתח עליהן ולהכאיב עד מאוד. שניים מהמפגעים היותר נפוצים התוקפים את כפות הרגליים של רובנו לעיתים מזדמנות, הם שלפוחיות ויבלות. מספיקה ריצה קלה, הליכה מאומצת, או אפילו נעילת נעליים שאינן מתאימות, ובמהרה נגלה שהנגעים הללו "קפצו לביקור". כדי להקל את סבלכם ולעזור לכם להיפטר מהמטרד הזה, אנו מביאים בפניכם 5 שיטות טבעיות להעלמת שלפוחיות ו-5 להעלמת יבלות, שיסייעו לכם להיפטר מאלו ומאלו בקלות ובמהירות.

שלפוחיות ויבלות
 

שיטות להעלמת שלפוחיות

השלפוחיות הן לרוב תוצאה של חיכוך יתר של העור על משטחים שונים כאשר הוא לח. אימוני ריצה או הליכה מהירה, המובילים להזעה בכפות הרגליים, הם גורמים משמעותיים להופעתו של מטרד זה, על אף שיכולות להיות לו גם סיבות אחרות, ו-5 השיטות הבאות יסייעו לכם להעלים ולסלק אותו. 

1. הממליס

אם אתם סובלים מיבלות וטרם שמעתם על הממליס, צמח המגיע אלינו מאזור ארה"ב וקנדה ומכונה שם בחיבה "אגוז המכשפה", כדאי לכם מאוד להכיר אותו. הממליס מכיל בתוכו תמצית טאנין - תרכובת אורגנית חומצתית שמסייעת בייבוש השלפוחית, שומרת על אזור כף הרגל נקי כך שלא יזדהם עקב הופעת הנגע, ובסופו של דבר מובילה לסילוקו. בארץ תוכלו למצוא ולרכוש את ה-הממליס, בצורת קרם או תמצית נוזלית, בחנויות הטבע השונות. טלו את התכשיר שרכשתם, מרחו ממנו קלות על גבי השלפוחיות, והשפעותיו ימהרו לסייע לכם להיפטר מהמטרד. 

2. תה קמומיל

תה הקמומיל הוא לא רק משקה מיוחד שעוזר להירגע ולישון טוב יותר כפי שידוע לרובנו. מתברר שיש לו גם איכויות בריאותיות נוספות, כמו למשל כך שהוא מאפשר להקל על נגע השלפוחיות, להיפטר מהגירודים המציקים ומתסמיני הדלקת המתפתחים סביב האיזור, ובסופו של דבר להעלים לחלוטין את המטרד מכף הרגל. כדי להשתמש בו למטרה זאת, הכינו ספל של תה קמומיל מ-3-4 תיונים, תנו לתערובת להתקרר מעט עד שהיא חמימה ונעימה למגע בעור, ואז טבלו מטלית בכוס התה, סחטו אותה בעדינות, והניחו אותה על השלפוחית למשך כ-10 דקות. חיזרו על הפעולה הזאת מספר פעמים ביום עד שהשלפוחית תצמצם ותיעלם מעצמה. 

תה קמומיל

3. משחת שיניים

תתפלאו לשמוע, אך השילוב בין מי חמצן, אלכוהול, מנתול וסודה לשתייה, הקיים במרבית משחות השיניים, יעיל לא רק עבור חלל הפה שלכם, אלא גם כדי לטפל בשלפוחיות טורדניות. כל שאתם צריכים עבור כך זאת משחת שיניים לבנה וסטדנרטית, ללא מלבינים או תוספות מלאכותיות אחרות. הניחו מעט מהמשחה על האצבע שלכם או על מברשת שיניים ישנה, מרחו אותה על השלפוחית, והשאירו אותה כך למשך כשעתיים. לאחר מכן, הסירו את המשחה מהמקום בעזרת מטלית לחה. חיזרו על הפעולה פעם-פעמיים ביום עד שהשלפוחית תחלוף ותיעלם.

4. ביצה

אתם אולי מכירים אותה בתור בסיס למאכלים רבים וטעימים, אך מסתבר שלביצה טרייה, ובייחוד לקרום העוטף את החלבון והחלמון שבה (הידוע בביולוגיה כממברנה), ישנן איכויות מוכחות בחידוש וריפוי עור שניזוק, ולכן היא יכולה להיות לעזר רב במקרה של התפתחות שלפוחיות. כדי להשיג את הריפוי באמצעותה, טלו ביצה טרייה, שיברו אותה, והפרידו את הקרום הלבן הדק מהקליפה. הצמידו את הקרום אל השלפוחית באמצעות פלסטר, השאירו כך במהלך יממה אחת, והמטרד ימוגר. 

ביצים

5. כורכום

אם אתם רוצים להשתמש במרכיב טבעי לחלוטין, וכזה שהוא גם אנטי דלקתי וגם מכיל תכונות נוגדות חיידקים רבות, הכורכום הוא המתאים ביותר. האיכויות של צמח התבלין הזה, על מרכיביו הפעילים השונים, הופך אותו לאחת התרופות הביתיות היעילות ביותר כנגד שלפוחיות ברגליים. כדי לנצל יתרונותיו למטרה זאת, צרו משחה מערבוב של½  כפית אבקת כורכום עם מעט מים, דבש או שמן קוקוס, ומרחו אותה על השלפוחית. תנו למשחה להיטמע בעור במשך מספר שעות, או לחלופין – כסו את האזור בתחבושת והשאירו כך למשך הלילה, והנגע ימהר להיעלם.

 
שיטות להעברת יבלות

היבלת היא נגיף עור זיהומי המתבטא בגידול קטן, מחוספס ומטריד שנפוץ על כפות הרגליים שלנו, בעיקר לאחר הליכות ארוכות הגורמות לשפשוף ממושך של העור בנעל. כד להעביר יבלות בקלות, נסו את אחת מ-5 השיטות הבאות:

1. שמן צמחי

לרוב, השמנים השונים בהם אנו משתמשים בבית יימצאו באזור המטבח, שם הם ישמשו לבישול וטיגון, אך כאשר יבלת צצה על אחת הרגליים, הם ללא ספק יכולים להיקרא אל תחום המרפא, ולהיות לכם לעזר רב בהסרת המטרד. שמנים צמחיים, כדוגמת שמן זרעי פשתן, שמן זית, שמן תירס או שמן קיק, הם הטובים ביותר כנגד יבלות, ומכיוון שהם אינם מזיקים לעור כלל ניתן להשתמש בהם פעמים רבות. כל שאתם צריכים לעשות הוא לטבול חתיכת צמר גפן בשמן בו בחרתם להשתמש, להניחה על שטח העור הנגוע ביבלת ולהצמידה לשם באמצעות פלסטיק נצמד. גרבו גרב צמודה והישארו כך לאורך כל הלילה. בבוקר הסירו את צמר הגפן מהאזור, שטפו את הרגל, ותראו כיצד היבלת נעלמת לה.  

2.  לימון

הלימון, אותו פרי הדר בעל השימושים הרבים, מאפשר לנו גם לטפל במהירות וביעילות ביבלות המטרידות. החומצות הטבעיות הנמצאות בלימון במינונים גבוהים מחלחלות אל תוך שכבות העור המת המקיפות את היבלת, מרככות אותן, ובסופו של דבר גורמות להן לנשור מעצמן, כך שהעור באזור מתחדש ומתרפא. כדי להשיג אפקט זה, כל שעליכם לעשות הוא לטבול מטלית קטנה בתוך מיץ לימון טרי, להעבירה בתנועות סיבוביות על היבלת במשך מספר דקות, ואז לתת לכף הרגל להתאורר למשך מספר דקות עד שהמיץ מתייבש. חזרו על הפעולה שלוש פעמים ביום ותראו תוצאות חיובית בדמות היעלמות היבלת.

לימון

3. אלוורה מחוזק

האלוורה, צמח המרפא הנהדר, משמש על צורתיו השונות כתרופה לכמעט כל חבלת עור אפשרית, כולל גם ליבלות. עם זאת, הג'ל הסטנדרטי, כמות לא בהכרח יספיק על מנת להתמודד עם הנגע הזה ביעילות, ולכן מומלץ לערבבו עם שני רכיבים נוספים: רסק מתפוח אדמה לא מבושל וג'ל לחות. ערבבו את שלושת הרכיבים האלו יחדיו לכדי משחה, ומרחו אותה אותה על האזור הנגוע שלוש פעמים ביום. התכשיר יתברר לכם במהרה כיעיל וקטלני במיוחד כנגד היבלות.

4. בצל

כמו הלימון, גם הבצל שופע בחומצות שונות המאפשרות לו לשמש כתרופה טבעית לטיפול מהיר, המסוגלת להעביר את היבלות בן לילה. כדי להשיג תוצאה כזו, כל שאתם צריכים לעשות הוא לחתוך מן הבצל מספר חתיכות עגולות, להניחן על גבי היבלות ולהצמידן אליהן באמצעות ניילון נצמד. גרבו גרביים צמודות והשאירו את כף הרגל כך לאורך כל הלילה. בבוקר, כשאתם קמים, הסירו את הבצל מהמקום, ושטפו את האזור במים חמים למשך מספר דקות. לאט לאט תראו כיצד העור באזור היבלת מתרכך, עד שתוכלו לגרדה בקלות החוצה.

בצל שלם ופרוס על קרש חיתוך

5. לחם וחומץ

גם הפתרון הבא מערב שני מרכיבים בעלי חומציות שיסייעו להעברת היבלת בזריזות: טבלו חצי פרוסה של לחם יבש בתוך חומץ תפוחים, והצמידו אותה אל המקום הנגוע ברגליכם. עטפו בפלסטיק נצמד, גרבו על הרגל גרב כותנה צמודה, והשאירו כך לאורך הלילה. היבלת שלכם אמורה להיעלם עם הבוקר. 

מקור התמונות: FrazzmatazzAndrew Bossi

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו