maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

9 יתרונות בריאותיים מדהימים של פרע מחורר

  הטבע העניק לנו צמחים רבים שיכולים לשמש ככלי לטיפול טבעי בשלל בעיות שונות, וכיום ניתן להשיג בחנויות בריאות מגוון גדול של אותן תרופות שמבוססות על מתנת האדמה. אחד מהצמחים האלו הוא הפרע המחורר (היפיריקום) שיכול לטפל במגוון בעיות בריאות שאנשים רבים סובלים מהן, ולהביא למזור לגוף וגם לנפש. כדי שתוכלו ליהנות מאותו צמח נפלא, מומלץ שתכירו 9 מיתרונותיו הבולטים וכן את המינונים המומלצים שלו כך שהימים שלכם יהיו יותר רגועים, נינוחים ומלאים בבריאות.
 
יתרונות בריאותיים של פרע מחורר: פרחי פרע מחורר
 

מהו פרע מחורר?

פרע מחורר (Hypericum), ששמו באנגלית הוא 'St. John's wort', הוא צמח ממשפחת הפרעיים המאופיינים בריבוי של אבקנים ובפרחים צהובים. בישראל קיימים עשרה מינים של צמח הפרע, שנפוץ גם באמריקה, אסיה, אירופה ואפריקה, ומשמש כבר אלפי שנים כמרפא טבעי למגוון בעיות, ויש אפילו תרופות מרשם שמכילות את תמציתו. לפרע המחורר יש השפעה משמעותית על מצבים נפשיים שונים, כמו דיכאון, וניתן להשתמש בו בישראל בשלוש צורות: תמצית נוזלית, חליטה ותמצית יבשה. אמנם לא ידוע על מקרים רבים של תופעות לוואי כתוצאה משימוש בפרע המחורר, דוגמת יתר לחץ דם ורגישות לקרינת השמש, אך למרות זאת מומלץ להתייעץ עם רופא טרם השימוש בצמח על צורותיו השונות, כאשר המינונים המומלצים הם:
  • תמצית נוזלית (בריכוז 1:3), 45% אלכוהול – 4-10 מ"ל ביום.
  • חליטה: 3-12 גרם ליום.
  • תמצית יבשה (בריכוז 0.3%) – 300-900 מ"ג ביום.

את צורות הצמח השונות תוכלו לרכוש בחנויות טבע ובריאות, ומומלץ להתייעץ עם המומחים במקום כדי לוודא שאתם רוכשים את המינון הנכון.

9 יתרונות בריאותיים נפלאים של פרע מחורר:

כעת שאתם יודעים כיצד לצרוך את הפרע המחורר ובאילו מינונים, תוכלו לגלות את יתרונותיו שיהפכו אותו לשחקן חיזוק משמעותי במשימתכם לשמור על הבריאות ואיכות החיים שלכם, בייחוד במצבים של לחץ וחרדה:

1. נוגד דיכאון

ההשפעה המיטיבה של פרע מחורר בכל הנוגע לתחושות של דיכאון היא אחת הנודעות שלו, והוא משמש לשם כך כבר במשך אלפי שנים, עוד לפני שהמצב הנפשי הזה קיבל הגדרה. היתרון של הצמח הייחודי הזה נובע משילוב של 10 רכיבים, כמו פלבנואידים וביופלבנואידים, אשר משפיעים בצורה חיובית על דיכאון ועוזרים להפיג אותו באופן טבעי. ההשפעה של הרכיבים הללו חזקה כל כך שהוא משמש כרכיב מרכזי בתרופות מרשם נוגדות דיכאון אשר נפוצות במיוחד באירופה ופופולאריות הודות ליעילות של הפרע בטיפול בבעיה, כפי שנמצא במחקר שנערך בגרמניה במרפאה פרטית לנוירולוגיה ופסיכיאטריה.
יתרונות בריאותיים של פרע מחורר: אישה משפילה מבט מטה
 

2. מפיג חרדה

החיים המודרניים והעמוסים כיום גורמים לאנשים רבים להרגיש חרדות במצבים שונים, מה שעלול להשפיע על ההתנהלות היומית וגם על מצב הרוח הכללי. לכל אלו שסובלים מחרדות ושינויים במצבי רוח – הפתרון הטבעי עשוי להיות טמון בפרע המחורר, שכן הוא מביא לאיזון הורמונלי שיוצא לעתים משליטה ותורם ליצירת אותן חרדות לא נעימות. כתוצאה מצריכה של הפרע המחורר, המחשבות נעשות צלולות יותר, המוח מתנקה מגורמים שליליים וניתן ליהנות מימים נעימים ורגועים יותר בלי להיקלע למצבים בהם החרדה מחמירה עד למצב של התקף חרדה וחוסר תפקוד.

3. מקל על תסמיני גמילה

גמילה אינה קשורה רק לסיגריות או לאלכוהול, אלא לכל דבר שאנו מרגישים שאנחנו לא יכולים בלעדיו, כמו מאכלים מזיקים למיניהם. ההתנתקות הרגשית והגופנית מאותם רכיבים מזיקים שאנו אוהבים עלולה להיות קשה במיוחד, אך פרע מחורר יכול לעזור במשימה ולהקל על תסמיני גמילה מחומרים ממכרים. בין שמדובר בגמילה מעישון, מאכלים עתירי סוכר או כל דבר אחר, פרע מחורר יכול לקצר את הדרך להחלמה מאותן התמכרויות מזיקות, ולאפשר לנקות את הגוף מרעלים שהצטברו בו במהלך הזמן עקב צריכה ממושכת של אותם רכיבים מזיקים.
יתרונות בריאותיים של פרע מחורר: ערימה מסודרת של סיגריות

4. מפחית שינויי מצבי רוח

מצבי רוח הפכפכים, כמו מעבר קיצוני משמחה לכעס, מאפיינים שלבי מעבר שונים בחיים כמו מחזור הווסת החודשי וגם גיל המעבר. מלבד נשים, כל מי שסובל ממצבי רוח שמשתנים תדירות יודע שנוצרת תחושה של כליאה בתוך הגוף של עצמך, מה שבהחלט לא קל עבור אף אחד. פעמים רבות השינויים הקיצוניים הללו נובעים מתנודות הורמונליות שדורשות איזון כדי לחזור לתחושה של רוגע בלי גלים של מצבי רוח הפכפכים, ופרע מחורר יכול לסייע במשימה בצורה נפלאה. במחקר שנערך על ידי חברת התרופות ליכטוור בגרמניה, נטילה של טבליות פרע מחורר 3 פעמים ביום במשך 12 שבועות הקלה במידה ניכרת על מצבי רוח ועל המצב הפסיכולוגי של נשים בגילאים 43-65 שהיו לפני, במהלך ולאחר גיל המעבר, כך שהוא יכול לעזור גם במצבים הלא פשוטים הללו.

5. אנטי ויראלי

לוחמה בזיהומים שנוצרים בגלל וירוסים היא קשה מאוד, ומרבית הרופאים ממליצים פשוט להמתין ולנוח עד שהתסמינים יפחתו. אם אתם לא מעוניינים לחכות עד שזיהום ויראלי יעבור מעצמו, או מעוניינים למנוע אותו מלכתחילה, מומלץ לצרוך פרע מחורר על בסיס קבוע. הצמח הייחודי הזה יילחם בזיהומים ויראליים בצורה יעילה, מה שיקצר את משך זמן ההחלמה שלכם וגם יאפשר לכם להיות חזקים יותר במקרה שנגיף אחר יארוב לכם מעבר לפינה, כפי שקורה פעמים רבות במצבים הללו.
יתרונות בריאותיים של פרע מחורר: איור של נגיפים

6. נוגד דלקות חיידקיות

מלבד היותו לוחם יעיל נגד נגיפים, פרע מחורר יעיל מאוד גם בהדיפה של זיהומים חיידקיים שונים בגוף. הודות לתכולה גבוהה של נוגדי חמצון, פרע מחורר נלחם בדלקות אקוטיות וגם כרוניות, כמו דלקת פרקים, בצורה יעילה, כפי שנמצא במחקר שפורסם במגזין לרוקחות ניסויית. מעבר לכך, ההפחתה של הדלקות מביאה מזור לכאבים הנובעים מהן, כך שהצמח המופלא הזה מועיל בשתי חזיתות בכל הנוגע להקלה על דלקות ותופעות הלוואי הכואבות שלהן.
 

7. מאיץ החלמה של נגעים עוריים

הצמח הצהוב והקטן שהוא הפרע המחורר יעיל במיוחד בריפוי של נגעים עוריים שונים, כמו חבלות וכוויות - מה שמאפשר לעור לחזור למראהו החלק או לכל הפחות לשפר אותו. הריפוי המופלא הזה של העור נובע כתוצאה מכך שמריחת תמצית של פרע מחורר על האזור הנגוע ממריצה את זרימת הדם המחומצן אליו ובכך מחישה את תהליך ההחלמה של נגעים שונים על פני שטח העור.
יתרונות בריאותיים של פרע מחורר: פצע מחלים

8. מקל על כאבי הריון

בניגוד לצמחים רבים אחרים, פרע מחורר בטוח לשימוש בקרב נשים בהריון (לאחר התייעצות עם רופא) ויכול להקל במידה ניכרת על מגוון תסמינים כואבים שנשים רבות סובלות מהם במהלך התקופה הזו. את הצמח אין ליטול בצורות שדורשות בליעה, אלא מומלץ לרכוש משחת פרע מחורר בחנויות טבע ובריאות ולמרוח אותה על אזורים בעיתיים, כמו אלו שנוצרים בהם סימני מתיחה, כאבים ולחצים שונים שמאפיינים את תקופת ההיריון.

9. מונע לוקמיה ומטפל בה

במחקר שפורסם בשנת 2007 נמצאה סיבה לאופטימיות בקרב חולי לוקמיה – אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר בעולם. במחקר המקיף נמצא כי היפריצין, הרכיב הפעיל בפרע המחורר, גורם לתמותה של תאים סרטניים וגרורתיים בקרב חולים שמתמודדים עם מחלת הלוקמיה. ההפחתה הזו בגידולים עשויה לעזור רבות בשילוב עם טיפולים תרופתיים ועם כימותרפיה, ומלבד זאת, צריכה קבועה של הצמח הפלאי הזה יכולה להדוף סוגים שונים של סרטן הודות להיפריצין ונוגדי החמצון שלוקחים חלק בתפקיד הזה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו