print header

14 דרכים להארכת תוחלת החיים

מחקרים עדכניים הבודקים את תחום חלוקת התא, מבשרים כי תוחלת החיים של האדם עשויה לעלות ל-120 בשנים הקרובות. כולנו רוצים לחיות יותר ובאיכות חיים גבוהה יותר והטיפים הללו עשויים לעזור בכך. הם מבוססים על מחקרים שבחנו מנהגים שונים אצל אנשים בעלי תוחלת חיים ארוכה וכן היבטים מדעיים ורפואיים שונים. כשתקראו אותם, תגלו שחלק מהטיפים מומלצים גם ללא הערך המוסף של תוחלת החיים.

1. אהבו את אימכם
לא רק האמהות מקבלות תועלת מהקשר עם הילדים שלהן, אלא גם הילדים עצמם. מחקר שנערך בבית הספר לרפואה של הרווארד גילה ש-90% מהנבדקים שהיו בעלי קשר רעוע עם אימם, פיתחו מחלות חמורות עד גיל 40, בעוד שרק 50% מאלה שהיו בעלי קשר חזק עם אימם הציגו את אותם נתונים.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

2. עברו לגור בכפר
הנתונים מראים כי די במעבר לאזור כפרי בכדי להעלות את תוחלת החיים בעד כ-10 שנים. אם אתם אתם חיים בעיר ואין באפשרותכם לעבור לכפר, מחקר שנערך בבית הספר לרפואה של טוקיו, מגלה כי אפילו מגורים עירוניים לצד אזורים ירוקים ופתוחים יכולים לתרום לעלייה בתוחלת החיים.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

3. הורידו לחץ
מחקר שנערך בבית הספר לרפואה על שם ג'ון הופקינס, הראה כי גברים שהפגינו רמות גבוהות של כעס לאחר חשיפה לגורמים מעוררי לחץ, היו בעלי סיכון גבוה יותר לעבור התקף לב עד גיל 55. שליטה עצמית ניתן לתרגל באמצעות יוגה, אמנויות לחימה (טאי צ'י למשל), תרגילי נשימה, מדיטציה ואפילו באמצעות מזונות שונים כמו פסיפלורה.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

4. היו חביבים על חבריכם
חברים, כך מסתבר, לא רק מספקים לנו עזרה בעת צרה או שמחים בשמחתנו, הם גם יכולים לתרום משמעותית לתוחלת החיים שלנו. מחקר שנערך באוניברסיטת בריגהם מצא כי חיזוק הקשרים החברתיים יכול להאריך את החיים בעד כ-5 שנים. וזה לא נובע רק מתחושת רווחה, אלא גם מהעובדה שחברים יכולים לגרום לנו להיפטר מהרגלים המזיקים לנו, כמו עישון למשל.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

5. צחקו והרבה
צפו במופעי סטנדאפ, קראו בדיחות, בלו עם חברים מצחיקים ואל תרסנו את חוש ההומור שלכם. מחקרים רבים ביססו את ההשערה שצחוק משפר אספקטים שונים בבריאות שלנו, משיפור זרימת הדם, דרך שיכוך כאבים ועד לרווחה נפשית מוגברת. הגורם המרכזי האחראי על כל אלה הוא אנדורפינים המשתחררים בעת פעולת הצחוק. אלו הם תרכובות כימיקליות הקיימות במוח ומסייעות לווסת את תחושת ההנאה, לשכך כאבים וליצור מצב רוח חיובי.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

6. אכלו שום
שום ידוע כאנטיביוטיקה של הטבע והוא נמצא כבעל סגולות רפואיות למכביר. בין יתרונותיו: חיזוק מערכת החיסון, הורדת לחץ דם, אנטי-בקטריאליות, חיטוי, ניקוי הקיבה ואף פעילות אנטי סרטנית. השום מכיל אליצין, תרכובת שמקנה לו את טעמו וחריפותו, אך מקנה לו גם את סגולותיו הרבות. הוסיפו שום לתפריט שלכם באופן קבוע, הרווח שלכם הוא לטווח הקצר והארוך כאחד.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

7. למדו שפה זרה
אמנם לא ידוע על קשר ישיר בין לימוד שפות להארכת תוחלת החיים, אבל בפירוש ידוע על הקשר בין לימוד שפה חדשה לבין שיפור משמעותי ביכולת התפקוד המוחי. מחקרים מצאו שלימוד שפה חדשה תורם לזיכרון ולתפקוד הכללי של המוח, מה שבסופו של דבר ישאיר את המוח שלנו בריא וצלול לאורך הרבה יותר זמן. והדבר היפה הוא שלא באמת צריך להיות מומחה לשפה או אפילו לדבר שוטף. התועלת מגיעה רק מהעיסוק בה, אפילו ברמה הבסיסית.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

8. השתמשו בחוט דנטלי
שאריות מזון הנמצאות בין השיניים שלנו נרקבות ויוצרות בקטריות. מעבר לאי נעימות שבהבל הפה, יש כאן סכנה של זיהום בדם. בנסיבות מסוימות יכולות הבקטריות לחדור למערכת הדם דרך הפה, מה שנמצא כקשור למחלות לב ומחלות נוספות. הרגל פשוט שיכול למנוע מוות בטרם עת.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

9. שמרו על נישואים מאושרים
מחקרים גילו שחיי נישואים הביאו לתוחלת חיים ארוכה יותר, במיוחד אצל גברים. מנגד, מחקר אחר מצא כי כעס כבוש עשוי לקצר את תוחלת החיים. המסקנה היא ברורה - עשו ככל שאתם יכולים כדי להחזיק את הנישואים שלכם מאושרים. דעו שויתורים קטנים היום, יכולים להתבטא במספר שנות חיים בשלב מאוחר יותר.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

10. אכלו תפוחים
תפוחים הם פרי טעים וגם בריא, כאן אין חדש. אבל מחקר שפורסם לאחרונה בירחון לחקלאות וכימיית מזון, מתאר כיצד נוגדי חמצון מסוימים הקיימים בתפוחים, הצליחו להאריך את אורך החיים של החיות שנבדקו בעד 10%. למרות שהמחקר עדיין לא הוכח על בני אדם, תפוחים הם עדיין גורם משפר בריאות מעולה, כשנוגדי החמצון ושאר רכיבי הפרי מסייעים להורדת כולסטרול, לשיפור לחץ הדם ולמניעת סרטן.

דרכים להארכת תוחלת החיים

11. דעו מתי להתעורר
מחקרים גילו כי ישנו טווח שעות שינה מומלץ, שכל מי שנמצא בתוכו תורם להארכת תוחלת חייו. על פי המחקרים מי שישן בין 6 ל-8 שעות בלילה נמצא בקבוצה עם אחוזי תמותה נמוכים יחסית. לעומת זאת מי שישן מעל 8 שעות ומתחת ל-4 שעות בלילה, הם בעלי סיכון גבוה יותר למוות מוקדם.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

12. אמצו חיית מחמד
חשיפה של ילדים לחיות מחמד בשנותיהם הראשונות, משפרת משמעותית את מערכת החיסון, כך מצאו מחקרים. כאשר מערכת החיסון של הילדים צריכה להתמודד עם חידקים שמגיעים מחיות המחמד, היא לומדת להתגבר עליהם והופכת חזקה יותר, מה שישרת אותם לכל אורך חייהם. מלבד זאת, מחקרים גילו גם כי שהות במחיצת בעל חיים ידידותי גורמת לשחרור אנדורפינים ומשיגה את אותה תועלת שאנו מקבלים דרך הצחוק.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

13. הביאו ילדים
מחקרים שנערכו במשפחות שונות מצאו כי ככל שנשים הביאו לעולם יותר ילדים, הן חיו יותר שנים. פסיכולוגים שבחנו את הנושא העלו את ההשערה כי העלייה בתוחלת החיים היא תוצאה של הקשר החיובי עם יותר ילדים וכמובן התמיכה שהן מקבלות בגיל מבוגר מהילדים.

דרכים להארכת תוחלת החיים
 

 

14. למדו כמה שיותר
לימודים ותארים מפתחים אותנו באופן אישי, הן מבחינת קריירה, הן מבחינה שכלית והן מבחינת עומק אינטלקטואלי. אבל יש בצדם עוד יתרון אחד גדול שעלה במחקרים שונים. נמצא כי קיימת התאמה בין כמות הלימודים של בני אדם לבין מספר שנות החיים. הסיבה לא ידועה באופן ודאי, אך הקשר נמצא כמובהק.

דרכים להארכת תוחלת החיים

 

מקור: סיוון גולני
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו