print header

כל החידושים בתחום מכשירי שמיעה שכדאי להכיר בשנת 2020

 מה הופך את מכשירי השמיעה בימינו לכל כך חכמים ומתקדמים? בעבר, סבלו מכשירי השמיעה מתדמית בעייתית ביותר בלשון המעטה. הם נתפסו על ידי המשתמשים בהם כגדולים ומסורבלים, כמיושנים וככאלה שלרוב לא יודעים לתת מענה אמיתי ומספק לירידות שמיעה שונות. למרבה הצער, רבים עדיין מאמינים כי אלו הם מכשירי השמיעה גם בימינו, נמנעים משימוש או אפילו התנסות בהם וגוזרים על עצמם פגיעה משמעותית באיכות החיים.כל זאת מבלי שהם מודעים לכך כי היום מכשירי השמיעה הם לא פחות מגאדג'טים חכמים ומתקדמים שלא רק מסייעים להחזיר את השמיעה התקנית למשתמשים, אלא מאפשרים חווית שימוש מתקדמת שהופכים אותם לבן הלוויה המושלם לכל משתמש. בואו נכיר את החידושים הגדולים במכשירי השמיעה המתקדמים בשנת 2020:
 
מאפיינים מתקדמים של מכשירי שמיעה: מכשיר שמיעה

שמע איכותי ומתקדם יותר מתמיד

מה שאפיין את מכשירי השמיעה בשנים עברו, הוא הגברה חסרת הבחנה של מקורות הסאונד. זה אולי טוב ברגעים שבאמת יש צורך בהגברה של מקור קול, אבל כשמטוס רועש עובר בשמיים למשל ומכשיר השמיעה מגביר את הסאונד ללא הבחנה, זה כבר הופך להיות פשוט לא נעים. היום, כבר לא תמצאו את הטכנולוגיה המיושנת הזאת. מכשירי השמיעה מציגים טכנולוגיות פשוט יוצאות דופן - הם יודעים לזהות במדויק היכן נמצא המשתמש ובהתאם לכך לשנות את ההגדרות, הם סורקים את הסביבה בצורה מהירה ומתמקדים על מקורות הסאונד החיוניים כמו דיבור של אנשים, הם מזהים רעשי רקע מיותרים ומסננים אותם והם מצוידים במנגנונים למניעת פידבק וניטרול טנטון. דגמים שונים מצוידים כמובן בטכנולוגיות ומאפיינים שונים, אבל ככלל מכשירי השמיעה היום מאופיינים בשמע מתקדם ואיכותי ביותר. לכל החידושים בתחום מכשירי שמיעה מומלץ לעיין בקטלוג מכשירי שמיעה.

עיצוב מינימליסטי לדיסקרטיות מושלמת 

את אחת הבעיות הגדולות של משתמשי מכשירי השמיעה, פתרו בחברות המכשירים המובילות עם עיצובים פשוט יוצאים מן הכלל. קחו למשל את המכשירים בתצורת ה-CIC, אשר נכנסים כולם על שלל מכלוליהם לתוך תעלת האוזן של המשתמש. הם למעשה כמעט ובלתי נראים לעין. כמו כן, המכשירים בתצורות המוכרות יותר כמו ה-BTE וה-RIC, בהם המעבד מורכב מאחורי האוזן, גם הם עדינים ומאופיינים בעיצוב מינימליסטי למדי שהוא גם נוח להרכבה וגם דיסקרטי במידה רבה ביותר. 

מכשירים שמתחברים לבלוטות'

המאפיין הזה, הקיים במגוון של מכשירי פרימיום כיום, הוא אחד הייחודים ביותר. הוא מאפשר למשתמשים בו לחבר מקורות שמע שונים ישירות למכשיר השמיעה ולהנות מהם באיכות הגבוהה ביותר שיש. כך ניתן לקבל שיחות טלפון ישירות למכשיר, מוזיקה מהטלפון החכם, או לצפות בסרטים וסדרות עם סאונד שמגיע ישר מהטלוויזיה החכמה למכשיר השמיעה. בנוסף, האפליקציות הייעודיות המגיעות עם מרבית מכשירי השמיעה תומכי הבלוטות', מאפשרות שליטה ישירה ופשוטה במכשיר ובהגדרות שלו באמצעות הטלפון הנייד. כמו כן, דרך האפליקציה מתאפשר איסוף של מידע על דפוסי השימוש, מה שמסייע לקלינאי התקשורת ולמשתמש בעצמו לשפר כל הזמן את הגדרות המכשיר וככה הלכה למעשה לשמוע טוב יותר עם הזמן. 

מכשירי שמיעה נטענים

החלפת הסוללות במכשירי השמיעה הייתה מאז ומתמיד עניין מעט מטריד בעבור המשתמשים בהם. זה עולה כסף רב מדי שנה, הן תמיד נגמרות בזמן הלא נכון ואם נתקעת בלי סוללות להחלפה, אתה פחות או יותר בבעיה. לכן אחד המאפיינים היותר חשובים במכשירים של ימינו הוא אפשרות ההטענה. המכשירים הנטענים מגיעים עם עמדות הטענה נוחות המאפשרות גם אחסון של מכשירי השמיעה, מספקות אינדיקציה באמצעות נורות חיווי על מצב הסוללה וההטענה ונותנות את האפשרות להנות כל הזמן ממכשיר שמיעה טעון בלי צורך ברכישה של סוללות. במרבית הדגמים, טעינה של כשלוש שעות תאפשר שימוש ארוך למדי של כ-24 שעות, בעוד שכחצי שעה של טעינה תאפשר שימוש של ארבע או חמש שעות לערך.

בשורה התחתונה…

מכשירי השמיעה של היום הם ממש לא מה שהיה בעבר. הם מספקים חווית משתמש טובה במיוחד עם שמע איכותי ביותר, הם נוחים וקלים להרכבה ולתפעול, הם בעלי מאפיינים ייחודיים שהופכים אותם לבשורה טכנולוגית ובמרבית המקרים כלל לא ניתן להבחין אפילו בקיומם. מי שסובל מירידה, ליקוי או אובדן שמיעה ברמה כזו או אחרת ולא מטפל בכך, גוזר על עצמו חיים של בידוד וריחוק חברתי ומסתכן בחרדה ודיכאון מתמשכים. מומלץ לשכוח מהסטיגמה על מכשירי השמיעה ולכל הפחות להתנסות בשימוש במכשירים, עדיף לפני שאובדן השמיעה מתקבע ולא ניתן לטפל בו, כך שיפה שעה אחת קודם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.