print header

רשימת אירועים חינמיים ברחבי הארץ לכבוד חג החנוכה

"חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך" אומרות מילות שיר החג המפורסם, שרבים אכן יסכימו איתן; 8 הימים הטובים האלו, שבהם מוארים הבתים והרחובות באור חנוכיות ואנו אוכלים לביבות וסופגניות לרוב ושרים את מגוון השירים של החג, הם כיף גדול לילדים וגם להורים. במהלך ימי החנוכה מתמלאות ערי הארץ השונות בשלל פעילויות לכל המשפחה, ומתוכן גם ישנן רבות אשר פתוחות לציבור הרחב ללא תשלום. אספנו לפניכם כאן כמה מתוך אותם אירועים חינמיים המתקיימים ברחבי הארץ ואנו מקווים שתוכלו להגיע אליהם עם ילדיכם ולחגוג את החג בשמחה גדולה.

אירועים לחנוכה: חנוכייה מוארת

לאירועי חנוכה באזור המרכז לחצו כאן

לאירועי חנוכה באזור הצפון לחצו כאן

לאירועי חנוכה באזור ירושלים והסביבה לחצו כאן

לאירועי חנוכה באזור הדרום לחצו כאן

אירועים באזור המרכז:

1. חנוכה בתל אביב

בעיר העברית הראשונה יחגגו את חג האורות במלוא הדרו, עם שלל אירועים ופעילויות בכל רחבי העיר ובשכונות השונות, ביניהם גם כמה חינמיים לחלוטין שמיועדים לכל המשפחה:

 • "זוהר צפוני" – ליל אורות בקאנטרי נווה שרת (5.12.18, בשעות 19:00-23:00)

בקאנטרי של השכונה הצפונית יציינו את החג בליל חזיונות ויזואליים-אינטראקטיביים, עם מיצגי וידאו ותאורה חדשניים ומרתקים, יצורי שמיים ודמויות ענק מוארות. לפרטים נוספים על האירוע, היכנסו לקישור הבא.

 • "הימים מתקצרים" – שבת פתוחה לכל המשפחה בגן הבוטני (8.12.18, בין השעות 9:30-14:00)

בשבת הפתוחה בגן הבוטני, המאורגנת על ידי חברת גני יהושע ותנועת בינ"ה ליהדות חברתית, תזכו אתם והילדים שלכם לצאת לסיור חורפי בגן במהלכו תלמדו על מקורות החג, תכינו חנוכיות מחומרים טבעיים ותחשפו לנושא החקלאות העירונית. הכניסה לאירוע חופשית, אך יש להירשם מראש בקישור הבא.  

 • "כנפיים של קרמבו מאירים" את העיר –  מרכז קהילתי בית דני (6.12.18, בין השעות 18:30-17:00)

תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", המשלבת בפעילותה ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, מאירה את חנוכה באור גדול עם אירוע מרגש הכולל הדלקת נרות, מוזיקה טובה ושלל פעילויות לילדים ונוער. לפרטים נוספים ניתן לפנות לחוליאן בטלפון: 050-742-0989, או להיכנס לקישור הבא.

 • סדנת "דמי חנוכה" – מרכז קהילתי בית פרנקפורט (9.12.18, בין השעות שעות 16:30 – 17:30)

בבית פרנקפורט ארגנו לילדיכם סדנה מיוחדת, במסגרתה כל אחד מהם יקבל פטיש ואזמל ויחפור באבן אישית עד למציאת מטבע חרס שאותו יוכל להפוך למדליה. בנוסף ילמדו הילדים על הסימנים שעל גבי המטבעות, וכך ילמדו שיעור קצר על ארכיאולוגיה; פרטים נוספים תוכלו לקבל בקישור הבא.

אירועים לחנוכה: מטבעות שוקולד

2. חנוכה ברמת גן

שכנתה של תל אביב, עיר הגנים רמת גן, תציין את חנוכה בשלל אירועים בעלי אופי מקומי וקהילתי שיתקיימו בשכונות העיר השונות ללא עלות – וכן בשני מצעדים גדולים ומאירים:

 • אירועי חנוכה בשכונות העיר (לאורך כל ימי החג)

בשכונות העיר רמת גן ייערכו פעילויות ומופעים חינמיים לילדים ולכל המשפחה, שיכללו הופעות קרקס, הצגות, תהלוכות לפידים ועוד. לפרטים נוספים על כל האטרקציות ומיקומן, היכנסו לקישור הבא.  

 • מרוץ הלפיד – מוזנק ממרום נווה (10.12.18, בשעה 16:00)

את החג גדוש האירועים הזה יחתמו ברמת גן במרוץ הלפיד המסורתי שבו ירוצו זה לצד זה חיילי חטיבת הצנחנים עם התושבים. את המרוץ יחתום טקס חגיגי במעמד ראש העיר ובשילוב מופע של הזמרת עינת שרוף.  

אירועים לחנוכה: לפיד בוער

3. חנוכה בחולון

"עיר הילדים" תציין את חג חנוכה בכמה וכמה אירועים ופעילויות ללא תשלום – שיאירו את החג לכל המשפחה:

 • מצעד לפידים – מבית ספר כצנלסון עד מרכז קהילתי וולפסון (4.12.18, החל מהשעה 17:00)

מקושטים בסטיקלייטים (מקלות אור) ואיפור צבעוני ייצאו הילדים והנוער של העיר חולון למצעד לפידים חגיגי ומאיר עיניים, שבסופו תחכה להם חלוקת סופגניות ומופע קסמים שיעיף אותם באוויר. פרטים נוספים בטלפון: 03-6519181 וכן בקישור הבא.

 • סדנת קישוט סופגניות לנוער – במרכז קהילתי נאות שושנים (3.12.18, החל מהשעה 17:30)

אם ילדיכם הבוגרים חובבי אפייה, או לחלופין חובבי צילום אוכל, שלחו אותם לסדנה הזו - המיועדת לתלמידי כיתות ז'-י"ב - שבה הם ילמדו להכין סוגי מילויים שונים ולקשט את הסופגניות בשלל טכניקות. פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון: 03-5503977 ובקישור הבא.

אירועים לחנוכה:

4. הפנינג חנוכה בהרצליה  - במפגש הרחובות סוקולוב ובן גוריון (7.12.18, בין השעות 10:00-13:00)

בהרצליה היפה יציינו את החג בהפנינג גדול וחינמי לכל המשפחה במרכזה של העיר; שחקני רחוב, מתחמי פעילות וחוויה, אטרקציות כמו איגלו צילום ותא קריוקי, וכמובן חלוקת שי לכבוד הימים הטובים של חג האורות – כל אלו ועוד מובטחים לכם אם תגיעו לחגוג במקום. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז לפיתוח עירוני בטלפון: 09-9508701 או להיכנס לקישור הבא.

אירועי חנוכה בצפון הארץ

1. חנוכה בחיפה

בבירת הכרמל הרב תרבותית חגיגות החנוכה השמחות והמנצנצות הן כבר מסורת ארוכת שנים, וגם השנה לא פוסחים עליהן. תושבי העיר והמבקרים בחיפה יוכלו ליהנות משלל אטרקציות מגוונות ללא עלות:

 • החג של החגים במושבה הגרמנית (בין התאריכים 8.12-22.12.18)

פסטיבל החג של החגים נערך בחיפה מדי חודש דצמבר, ומציין את חגיהם הסמוכים של 3 הדתות הגדולות: יהדות, נצרות ואסלאם. אירועי הפסטיבל נערכים בכל רחבי העיר, אך במושבה הגרמנית היפה הם ייתפסו אופי של מסיבה גדולה - עם שלל אמנים, מוזיקאים, רקדנים ופעלולני רחוב שיעלו שם הופעות פתוחות לציבור במהלך חג החנוכה וגם לאחריו. לפירוט שלל האירועים והמופעים היכנסו לקישור הבא.

אירועים לחנוכה: החג של החגים בחיפה
 • מאירים את העיר בחגים (בין התאריכים 29.11-12.12.18)

במהלך החנוכה יוארו שכונותיה של חיפה בשלל אירועים מקומיים וקהילתיים שיכללו כמובן את כל מוטיבי החג המסורתיים שכולנו אוהבים: הדלקת נרות, מצעדי לפידים, סדנאות יצירה לילדים, מופעים שונים וחלוקת סופגניות. לפרטים על כלל האירועים השונים ברחבי העיר היכנסו לקישור הבא.

2. מאירים את חדרה – מופע החברים מהטלוויזיה באולם הספורט "צפרירים" (4.12.18, החל מהשעה 17:00)

בעיר האנרגטית חדרה יציינו את חנוכה בהפנינג חינמי וכיפי לכל המשפחה, עם כל הכוכבים המונפשים שהילדים שלכם אוהבים לאהוב: סמי הכבאי, מטוסי על, תותית ועוד. בנוסף אמן האשליות אלחנן בר יככב במופע לייזר, אור ואש. לפרטים נוספים היכנסו לקישור הבא.

3. הפנינג חנוכה ברחוב בן עמי בעכו (2.12.18, החל מהשעה 17:00)

בעיר הנמל הצפונית והצבעונית יתקיים הפנינג חנוכה מדליק במיוחד שיכלול הפעלות שונות לאורך רחוב בן עמי; יהיו שם מתקנים מתנפחים, סדנאות יצירה לילדים, דוכני איפור וקליעת צמות, ומופע מוזיקלי שמח ומבדר לכל המשפחה – הכל כמובן פתוח לציבור וללא עלות. פרטים נוספים תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק של עיריית עכו

אירועי חנוכה בירושלים והסביבה:

1. חנוכה בירושלים

אין שום ספק שגם בירת ישראל הולכת ללבוש חג ולציין את החנוכה עם שלל אירועים לכל המשפחה, המיועדים לתושבים המקומיים וכמובן גם למטיילים ולתיירים הרבים המגיעים אליה לכבוד הימים הטובים הללו. בין הפעילויות החינמיות שייערכו בעיר אפשר למצוא את הבאות:

 • פסטיבל חנוכליים בעיר העתיקה (4.12-6.12.18, בין השעות 17:00-21:00)

העיר העתיקה של ירושלים, ללא ספק מהמקומות המיוחדים בישראל, תציין את החג בשלושה ימים שבהם יתקשטו רחובותיה היפים במיצגי אור מיוחדים, באמני רחוב שיופיעו להנאת הקהל, וכמובן בהמוני משפחות ומבקרים שישטפו את המקום. לפרטים נוספים לגבי האירוע היכנסו לקישור הבא.

אירועים לחנוכה: העיר העתיקה בירושלים
 • מעגל שירה מקודשת לכבוד הנר השמיני במתחם התחנה הראשונה (9.12.18, החל משעה 18:30)

במתחם התחנה הראשונה התוסס יציינו את סיום החג באווירת קדושה, שרק בעיר המיוחדת הזו ניתן באמת לחוש בה. המוזיקאי שמעון לב טהור יוביל את הדלקת נר שמיני בשירה ובריקודים מחממי לב.

 • "באנו חושך לגרש" - הצגות ילדים על פי סיפורים ואגדות אהובות במוזיאון לאמנות האסלאם (4.12-6.12.18 ו-9.12-10.12.18 בשעה 12:00)

במוזיאון לאמנות האסלאם שבירושלים תוכלו  ליהנות משורה של הצגות ילדים איכותיות שיעלו במקום במהלך החג - ביניהן גם הצגות של תיאטרון אורנה פורת ותיאטרון אלמינא - ולילדיכם תוענק הזכות להיכנס ללא עלות ולצפות בהן. לפרטים נוספים ורשימת ההצגות שיופיעו במקום היכנסו לקישור הבא.

2. הפנינג חנוכה במודיעין ברחבת בית הכנסת החשמונאי העתיק (7.12.18, בין השעות 10:00-13:00)

בעיר שקרויה על שם המקום ממנו יצאו מתתיהו הכהן ומשפחת החשמונאים, יחגגו את חג האורות בהפנינג לכל המשפחה עם סדנאות יצירה, הפעלות מרתקות, מספרי סיפורים, נגני כלי זמרים, מופע "שלמה המלך והדבורה" ועוד ועוד.

אירועי חנוכה בדרום הארץ:

1. מסיבת חנוכה בבית האמנים בנגב שבבאר שבע (5.12.18, בשעה 17:00)

בבית האמנים שבבירת הנגב מציינים את החג השמח בפתיחה חגיגית של תערוכת "בין חושך לעיר" שתציג יצירות שונות של אמנים מקומיים. בטקס הפתיחה יודלק נר רביעי של חנוכה בליווי שירים וכיבוד קל, וכן  גם יתקיים קונצרט של אוסף שאנסונים צרפתיים ומופע "סיור העששיות" של מרכז המבקרים "שער לנגב". לפרטים נוספים ניתן להתקשר לטלפון: 08-6273828, או לפנות לקישור הבא.

אירועים לחנוכה: סביבונים

2. אירוע הדלקת נר והרצאה של אברי גלעד באשכול הפיס רחוב בן צבי באשקלון (2.12.18, בשעה 19:30)

בעיר אשקלון יציינו את כניסת החג באירוע חגיגי במעמד ראש העיר, שיכלול הדלקת נר ראשון ולאחריה הרצאתו המרתקת של איש התקשורת והמנחה אברי גלעד, שידבר על התמודדותו האישית עם הפרעות קשב וריכוז.

מקור התמונות:EdoM, Hanay ,Maor X, צביקה היגר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.