print header

הכירו את מיזם השיעורים הפרטיים ברשת בחינם של משרד החינוך וישראל דיגיטלית

  למרות שילדינו מעבירים מדי יום שעות ארוכות בבית הספר, הם לא תמיד מקבלים את היחס האישי שדרוש להם ללמידת החומר בתוך כיתה של עשרות תלמידים. כך נוצר מצב שמרבית התלמידים צריכים לקבל גם שיעורים פרטיים בנושאי הלימוד השונים אחרי שעות בית הספר, אשר יעלו לנו, ההורים, לא מעט כסף. עם זאת, חברת Lnet שעוסקת בפיתוח טכנולוגיות למידה יצרה שיתוף פעולה עם משרד החינוך ומיזם "ישראל דיגיטלית", ויחד הם בנו פלטפורמה אינטרנטית שבה כל תלמיד בישראל בכיתות ז' עד יב' יכול לקבל שיעורים פרטיים או קבוצתיים בחינם. אם עוד לא הכרתם את כל זה, כדאי מאוד שתירשמו את ילדיכם כבר עכשיו ותיהנו ממה שמגיע לכל ילד – חינוך אישי שמתאים לרמתו מבלי שיהיה תלוי במצב הכלכלי של משפחתו. לחצו כאן או על התמונות שבכתבה כדי לעבור לאתר השיעורים הפרטיים ברשת, והמשיכו לקרוא כדי לגלות מה ניתן לעשות בו ואיך.
 
מיזם שיעורים פרטיים חינם ברשת: עמוד הבית של האתר

מה מציע האתר?

באתר כל תלמיד בישראל מכיתה ז' עד י"ב יכול לקבל שיעורים פרטיים שאינם שונים מאלו שהכרתם עד עכשיו, אלא שבמקרה הזה הם נעשים באמצעות המחשב. הילד והמורה נפגשים ב"כיתה וירטואלית" אליה שניהם מתחברים במקביל, שם הם יכולים לדבר, לשתף קבצים ובעיקר ללמוד. קיימות 4 אפשרויות שונות ללמידה, הכוללות שיעורים פרטיים, שיעורים קבוצתיים, עזרה מידית ממורה וקורסים לפי נושאים.

איך להשתמש באתר?

כדי להתחבר לשירותי האתר, עליכם להשתמש בקוד משתמש וסיסמה שילדכם קיבל ממשרד החינוך בבית הספר. אם הוא לא קיבל קוד וסיסמה, יש שלוש דרכים לקבל אותם: במזכירות בית הספר שלו, דרך טופס מקוון להפקה עצמית (רק למי שמס' טלפון או כתובת הדוא"ל כבר מעודכנים במשרד החינוך) או דרך מוקד הסיסמאות של משרד החינוך במספר טלפון 03-9298888 בימים א'-ה' בין השעות 07:30 ועד 22:00. לאחר שילדכם קיבל את הקוד והסיסמה שלו, עליו ללחוץ על "התחברות" בפינה העליונה השמאלית של המסך, להקליד את שם המשתמש והסיסמה ולהיכנס. זה כל התהליך! לאחר מכן ניתן כבר להתחיל בקבלת שיעורים פרטיים.
 
מיזם שיעורים פרטיים חינם ברשת: מיקום כפתור ``התחברות``

הסבר על קבלת שיעור פרטי וקורסים

נכון לינואר 2019, שירותי האתר אינם מאפשרים שיעורים פרטיים בשל חוסר במורים, כך גם לגבי שיעורי קורסים שמטרתם לקבל חיזוק בנושא מסוים לאורך מספר שיעורים. לאחר שיחה שביצענו עם מוקד השירות נאמר לנו כי השירות עתיד לחזור וכן להישאר שכדאי מחוברים לאתר ולהתעדכן בו מידי פעם לפעם.

הסבר על קבלת שיעור קבוצתי

אם הילד שלכם מעוניין בשיעור קבוצתי, תוכלו להזמין עבורו אחד שכזה עם מורה לבחירתכם. כדי לעשות זאת, בחרו במסך הראשי של האתר את מסגרת הלימודים שלו (חטיבה או תיכון), את הנושא שבו ילדכם צריך חיזוק (לדוגמה: מתמטיקה לתיכון 5 יח"ל), את זמן הלימוד (אחר כך) ולבסוף לחצו על "שיעור קבוצתי" - כך תיפתח בפניכם רשימת מורים המציעים את השירות הזה בתחתית העמוד.
 
מיזם שיעורים פרטיים חינם ברשת: בחירת נושא וסוג שיעור
בחרו שיעור עם נושא שמתאים לילדכם ולחצו על "הרשמו לשיעור".
מיזם שיעורים פרטיים חינם ברשת: בחירת מורה, נושא שיעור והרשמה אליו
במסך שיפתח תוכלו להזמין לילדכם את השיעור המבוקש ולהגיע לסיכום הזמנה מסודר – כל זאת לאחר כניסה והזדהות באמצעות שם משתמש וסיסמה. השיעור שהוזמן יופיע באזור האישי של התלמיד, תחת "השיעורים שלי".
הסבר על אפשרות "מורה עכשיו"
אם ילדכם מבצע את שיעורי הבית או לומד למבחן ונתקע בשל שאלה מסוימת שהוא לא מוצא לה תשובה, ניתן לקבל מענה מידי במקום לחכות לשיעור הפרטי בעזרת האפשרות "מורה עכשיו". עם זאת, שימו לב שהשירות הזה פעיל אך ורק בימים א'-ה', בין השעות 15:00-23:00. כדי לבחור עזרה מידית ממורה, הסתכלו תחת הנושאים השונים ולחצו על "כניסה לתור" תחת המקצוע הנדרש.
 
בחירת תור לעזרה מידית
כעת תועברו לעמוד המתנה שיראה לכם את מיקומכם בתור. ההתקדמות בתור היא אוטומטית, ולכן ריענון של העמוד יחזיר אתכם לסוף התור. יש להיאזר בסבלנות. כשיגיע תורכם יהיו לכם 60 שניות ללחוץ על הקישור שיכניס אתכם לחדר הלימוד הווירטואלי. אם לא תלחצו בזמן, התור יעבור לתלמיד שמחכה אחריכם. בחדר הווירטואלי ילדכם יוכל לדבר עם המורה, להציג בפניו שאלות, לראות הסברים על גבי לוח וגם לפתור שאלות בעצמו.

מקור תמונה ראשית: City of Seattle Community Tech

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.