print header

10 יתרונות בריאותיים של צמח הג'ינסנג "מרפא הכל"

  האם תיארתם לעצמכם אי פעם שאתם יכולים להפחית את הסיכון שלכם לחלות בסרטן, סכרת ומחלות אחרות, לשפר את הרגשתכם ואת התפקוד היומיומי שלכם, והכול באמצעות לגימת תה טבעי? אם אתם חושבים שזה לא ייתכן, כנראה שטרם הכרתם את שורש הג'ינסנג בעל הסגולות הייחודיות, אותו ניתן בקלות להוסיף לתה שלכם ובכך לשדרג אותו באופן ניכר. הג'ינסנג, או בשמו האחר "פאנאקס" שמשמעותו "מרפא כל", משמש ברפואה הסינית לטיפול במחלות שונות כבר אלפי שנים, וכיום הוא נפוץ מאוד בשימוש בכל רחבי העולם. בארץ תוכלו למצוא אותו בחנויות הטבע והבריאות בצורת תיונים או בצורת אבקה, אותה תוכלו לחלוט במים חמים ולהוסיפה לכוס התה היומית שלכם. בג'ינסנג ישנם חומרים פעילים הנקראים ג'ינסנוסידים, שעד היום נמצאו ובודדו 31 מתוכם, והם הנותנים לצמח את תכונותיו הרפואיות הייחודיות. סוגי הג'ינסנג הידועים כיום בעולם הם הקוריאני, לו תכונות מחממות והוא מומלץ לצריכה בימי החורף הקרים כנגד הצטננות ושפעת, והאמריקאי, לו תכונות מקררות, ולכן עדיף לשתות אותו בחודשים חמים או כדי להילחם במחלות דלקתיות שונות. בדיקות ומחקרים רבים שנעשו במשך השנים הוכיחו כי לג'ינסנג יתרונות בריאותיים בלתי מבוטלים שכדאי לכל אחד מכם להכיר, ובכתבה הבאה נפרט את ה-10 המשמעותיים ביותר.    
 
יתרונות בריאותיים של צמח הג'ינסנג: שורש ג'ינסנג
 

שימו לב - לפני שנפרט את היתרונות של הג'ינסנג, יש לציין שצריכתו עלולה להיות מסוכנת לאנשים אשר נוטלים תרופות מדללות דם ולסובלים מיתר לחץ דם, אינה מומלצת בסמיכות לצריכת אלכוהול או קפאין ונהוג שלא לצרוך אותו מעבר ל-3 שבועות ברציפות.

1. מונע סרטן

במספר מחקרים שנעשו על הג'ינסנג נמצא כי הוא בעל תכונות ייחודיות המאטות את התפתחותם של תאים סרטניים ומונעות את מחלת הסרטן. חוקרים שבדקו את השפעתו של הג'ינסנג על יותר מ-4,000 נחקרים מצאו כי אלו שצרכו את הצמח באופן קבוע היו בעלי סיכון נמוך יותר לחלות במספר סוגי סרטן, כדוגמת סרטן הריאות, הכבד, הלבלב, השחלות והקיבה. במחקר נוסף נמצא כי הג'ינסנג יכול לשפר את איכות חייהם של אלו הסובלים מסרטן השד ולהגדיל באופן משמעותי את סיכויי הישרדותם.

2. עוזר למתמודדים עם סוכרת מסוג 2

סוכרת מסוג 2 היא מחלה כרונית המקשה על חייהם של הסובלים ממנה, אך מחקרים לא מועטים הוכיחו כי שימוש בג'ינסנג עשוי לסייע לטיפול בה, ולצריכתו ישנה השפעות חיוביות על יכולת השליטה של הגוף ברמות הסוכר בדם. במחקר שנערך באוניברסיטת מרילנד נמצא כי חולים בסוכרת מסוג 2 שנטלו ג'ינסנג לפני או בזמן שלגמו משקה ממותק, הציגו עלייה פחותה ברמות הסוכר בדם. במחקר נוסף שנערך הראו החוקרים כי אצל חולי סוכרת מסוג 2 ששילבו בתזונתם היומית כ-3 גרם ג'ינסנג היו רמות הסוכר נמוכות ב-60% מאלו שנמצאו אצל נחקרים שלא צרכו את הצמח. בזכות תכונותיו אלו הג'ינסנג זכה להיקרא "זריקת האינסולין הטבעית".
יתרונות בריאותיים של צמח הג'ינסנג: סוכר ומד לרמות סוכר

3. מסייע בהפחתת משקל, שומן וכולסטרול

לא מעט פעמים במהלך חיינו אנו מוצאים את עצמנו נאבקים ברעב ובדחף האכילה כדי להוריד משקל, ולאחר מכן גם נלחמים כדי לשמור עליו ולא להשמין. כל מי שמזדהה עם תחושה זאת ישמח לשמוע שדרך טבעית להפחתה במשקל ולשמירה על משקל תקין, למלחמה בשומן ולהורדת רמות הכולסטרול הרע בדם, נמצאת בג'ינסנג המופלא. השימוש בצמח הוכח במחקרים שונים כמאיץ את רמת חילוף החומרים של הגוף, כמסייע לקצב שריפת שומנים מהיר וכמדכא טבעי לתחושת הרעב, כך שאם ברצונכם לרזות או לשמור על משקלכם, לגמו תה ג'ינסנג פעם ביום והקפידו על תזונה נכונה.

4. מגביר את החשק המיני ומסייע בתפקוד המיני

אם רמת התפקוד או רמת החשק שלכם במיטה ירדה לאחרונה, אל תשקעו בדכדוך, כי יש לכך פתרון והוא זמין וטבעי. מחקרים רבים, כמו זה שנערך באוניברסיטת אילינוי שבארה"ב, הוכיחו כי צריכת ג'ינסנג עשויה לשפר את ביצועיכם במיטה פלאים, כשהג'ינסנג הקוריאני האדום הוא המומלץ ביותר לגברים הסובלים מבעיות זקפה, מכיוון שהוא בעל תכונות מעוררות חשק ויכול לשפר את זרימת הדם לפין בעת גירוי מיני. כמו כן, מחקר נוסף הראה כי לג'ינסנג ישנן תכונות המועילות להשבת התשוקה המינית לנשים בגיל המעבר, הסובלות לעיתים מירידה בתפקודן המיני.  
יתרונות בריאותיים של צמח הג'ינסנג: זוג מתוסכל בזמן אקט מיני במיטה

5. מפחית לחצים וחרדה ותורם להעלאת מצב הרוח והאנרגטיות

ירידה במצב הרוח וברמות האנרגיה, נדודי שינה ועייפות כללית, כל אלו עלולים להיות תוצאה של אי שקט נפשי הנובע מחרדה, לחץ ושחיקה. גם בתחום הזה יכול הג'ינסנג להיקרא למשימה ולהשיב לנו את השלווה ואת האנרגיות האבודות. במחקרים שונים נמצא כי הג'ינסונידים הפעילים בג'ינסנג יעילים כנוגדי דכאון, כתרופה טבעית לחרדה וכבעלי יכולת משמעותית לספק מרגוע עבור הנפש ולהשיב לנו את רמות האנרגיה התקינות. 

6. משפר את רמות התפקוד המנטאלי ותפקודי המוח

היכולת שלנו לחשוב בבהירות ולתפקד ברמה הגבוהה ביותר הולכת ופוחתת במהלך יום עבודה לחוץ ושוחק. עם זאת, אתם לא תאמינו עד כמה כוס תה ג'ינסנג אחת במהלך הפעילות השוטפת שלכם תוכל לחולל פלאים ולהוביל אתכם לסיים את היום רעננים כפי שהתחלתם אותו. הג'ינסנג הוכח כמעורר ומאיץ את הפעילות המוחית, מחזק את התאים האפורים ומאפשר לבצע ביעילות משימות הדורשות יכולות ריכוז משמעותיות. הוכחה נוספת ליתרונו של הצמח בתחום זה ניתנה לנו במחקר שנערך בדרום קוריאה, בו נמצא כי חולי אלצהיימר שצרכו ג'ינסנג הראו שיפור בתפקוד המוחי שלהם למשך כ-3 חודשים מסיום הטיפול.  
יתרונות בריאותיים של צמח הג'ינסנג: אשה עובדת על מחשב

7. משפר את תפקודי הריאות

שמירה על בריאות גופניות וביצוע אימוני כושר - אלו תמיד פעילויות טובות ומבורכות, ובעניין הזה צריכה של ג'ינסנג טרם האימון יכולה רק לשפר ולשדרג את התהליכים המתרחשים בגופנו בעת עיסוקים ספורטיביים אלו. השימוש בצמח לפני היציאה לאימון יגרום לגופכם לנצל את מאגרי החמצן שבריאות בצורה יעילה יותר במהלכו. מעבר לכך, הג'ינסנג הוכח כמשפר את ביצועי הריאות ואת עמידותן באופן כללי, כך למשל במחקר שבו הוזרקה תמצית ג'ינסנג לנחקרים נמצא כי תפקוד ריאותיהם ויכולתן לנקות מעצמן טפילים ובקטריות שונים השתפרה בצורה משמעותית. 

8. מפחית כאבי מחזור

הנשים שבינינו יודעות כי כאבי מחזור הם תופעה שכיחה אך טורדנית מאוד המשבשת את שגרת חייהן לעיתים תכופות. גם פה הג'ינסג נכנס לתמונה ויכול לסייע בהפחתת כאבי הווסת החודשית, בעיקר מכיוון שהוא נמצא כשימושי מאוד בטיפול בכאבים הנגרמים מהתכווצויות השרירים המגיעות יחד עם הופעת המחזור ובהעברתם. בנוסף לכך הג'ינסנג מסייע לגוף להיאבק בתסמינים המנטליים המלווים את המחזור החודשי, כגון דעיכת רמות האנרגיה, עייפות גוברת ושינויי מצב רוח תכופים.
 
יתרונות בריאותיים של צמח הג'ינסנג: אשה מחזיקה את רגליה בתנוחת עובר

9. נלחם בהזדקנות העור ובנשירת שיער

שורשי הג'ינסנג עשירים במינרלים, ויטמינים ונוגדי חמצון הטובים מאוד לבריאות עורנו ולמניעת הזדקנותו. הם מאיצים את פעולת תאי העור, מקלים עליהם בפעולתם להעלמת תאים מתים ובחידוש וריענון עור הפנים. שתיית תה ג'ינסנג אחד ביום תתרום משמעותית להפחת חיים חדשים בעור ובהמרצת מחזור הדם בגופנו. אותן התכונות של הצמח מסייעות גם במניעת נשירת שיער - הנובעת פעמים רבות מחולשת המערכת החיסונית - על ידי כך שהוא משפר את בריאותו הכוללת של הגוף.

10. מחזק ומשדרג את המערכת החיסונית

המערכת החיסונית של גופנו היא מורכבת ורגישה עד מאוד, ואת זה יכול להעיד כל מי שאי פעם נדבק בשפעת והושבת למיטתו למשך מספר ימים. כדי לשמור על בריאות תקינה לאורך זמן ולמנוע מהשפעת וההצטננות הנפוצים לתקוף אותנו פעם אחר פעם, אנחנו זקוקים לחיזוק טבעי וקבוע שיעניק למערכת איתנות ויציבות, וזה בדיוק מה שהג'ינסנג עושה. במחקר שנערך בבית ספר לרפואה שבאטלנטה, ארה"ב, נמצא כי צריכה קבועה של תה או אבקת ג'ינסנג מעלה את רמת התאים החיסוניים בדם ומורידה את הסיכון להתקרר ולחלות בשפעת ושאר מחלות ויראליות. אם לא שפר מזלכם וכבר חליתם, דעו כי בנוסף לכל הוכח שצריכת ג'ינסנג תקצר את משך המחלה ותקל על תסמיניה. 
 
מקור התמונות: Jenya Kushnir, Janine
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו