print header

כדאי לדעת: אלו הם סימני המחסור במגנזיום

 מגנזיום הוא אחד מהמינרלים החיוניים ביותר לתפקוד תקין של הגוף - הוא מסייע לפעילות סדירה של מערכת השרירים והעצבים, עוזר לגוף לווסת באופן יעיל רמות כולסטרול גבוהות, שומר על קצב הלב, מחזק את מערכת החיסון ולוקח חלק בייצור חלבונים ואנזימים שונים. בשל חשיבותו הרבה לגוף זה מאוד מדאיג לגלות שרבים מאיתנו סובלים מרמות נמוכות של מגנזיום, ומכיוון שלא ניתן לאבחן במדויק מחסור במגנזיום בבדיקת דם רגילה, רק מעטים מודעים לבעיה הזאת. למחסור זה עלולות להיות השפעות שליליות משמעותיות אם הוא נמשך לאורך זמן. המידע שתמצאו בכתבה הזאת יעזור לכם להתמודד עם האתגר הזה בעזרת מספר תסמינים נפוצים של מחסור במגנזים, המלצות על מספר מזונות שמכילים את המינרל החיוני הזה וגם היכרות עם טכנולוגיה חדישה שהובילה לפיתוח תוסף מגנזיום יעיל במיוחד ונטול תופעות לוואי.
 
סימנים למחסור במגנזיום: סוגי קטניות שונים

9 תסמינים למחסור במגנזיום

1. התכווצויות שרירים

מגנזיום ממלא תפקיד מרכזי בשמירה על שרירים "רגועים" שיכולים לתמוך היטב בתפקוד היומיומי של הגוף שלנו. לכן מחסור במגנזיום עלול להוביל לחוסר איזון שיגרום לגירוי של שריר מסוים והעצבים ששולטים עליו, דבר שיוביל לעוויתות והתכווצויות שרירים בלתי רצוניות. ההתכווצויות הללו מופיעות בעיקר בשרירי הרגליים, בשעות הלילה או במהלך פעילות גופנית, כך שאם התחלתם לסבול ממחזורי התכווצויות בתדירות גבוהה, ייתכן שמדובר בבעיה שניתנת לפיתרון על ידי שינויים בתפריט או נטילת תוסף מגנזיום.

2. לחץ דם גבוה

בעוד שהגורם המוביל להופעת לחץ דם גבוה הוא צריכת נתרן (מלח) מוגברת, הסיבה השנייה לתופעה המסוכנת הזו היא מחסור במגנזיום המתמשך לאורך תקופה ארוכה. אם נבדקתם וגיליתם שאתם סובלים מלחץ דם גבוה לאחרונה, כדאי להתייעץ עם רופא על מנת לשקול תוספת מגנזיום לתפריט שלכם במקביל להפחתת רמות המלח לפני שימוש בתרופות.

3. חרדה או דיכאון

מגנזיום שולט על מצבי הרוח שלנו ומסייע להרגעת הגוף, כך שמחסור במגנזיום לאורך זמן עלול גם להוביל לשינויים בתחושתנו הפנימית, עד לכדי התעוררות התקפי חרדה או הרגשת דיכאון. אם אתם חשים בשינויים במצב הרוח אשר משפיעים על אורח החיים שלכם, קיים סיכוי שהם קשורים לרמות נמוכות של מגנזיום. לפני שתשקלו התערבות תרופתית, נסו להוסיף לתפריט שלכם תוספי מגנזיום למספר ימים ולנהל רישום על מנת לראות האם אתם מבחינים בשיפור בתחושותיכם.

4. נטייה להיפצע בקלות

מגנזיום ממלא תפקיד חיוני בבריאותנו ובתפקוד השרירים באמצעות ייצור חלבונים ובניית מאגרי השריר, ובכך הוא מבטיח שהעצמות, השרירים ותפקודי מערכת השלד יפעלו בצורה נכונה. אחת התוצאות של מחסור במגנזיום עלולה להיות התפתחות של אוסטאופורוזיס בגילאים מתקדמים. אוסטאופורוזיס, או דלדול עצם, היא מחלת שלד שבה דחיסות המינרלים בגוף פוחתת, והתוצאה היא שרירים מוחלשים ונטייה להיפצע בקלות יחסית. נטייה מוגברת לפציעות ולשברים בעצמות מחייבת פנייה לרופא וקבלת תוספי מגנזיום וסידן. 
 
סימנים למחסור במגנזיום: בחורה יושבת על הרצפה

5. תסמונת קדם וסתית קשה

חלק מהנשים הסובלות מדי חודש מתסמינים קשים הקשורים לתסמונת קדם וסתית, סובלות גם ממחסור במגנזיום שאחראי בין היתר על שיכוך כאבים באמצעות הרגעת התכווצויות. כיוון שמדובר בכאבים תכופים המשבשים מאוד את שגרת חייהן של נשים בגילאים שונים, אם את עצמך או בנותייך סובלות ממיחושים או התכווצויות תכופות טרם תחילת המחזור החודשי, כדאי לכן מאוד להוסיף מגנזיום לתפריט היומי לאורך כל החודש.

6. התקפי מיגרנה

ישנן סיבות רבות מאחורי כאבי הראש המוכרים האלו, אבל אם אתם מוצאים את עצמכם סובלים ממיגרנות קשות או מכאבי ראש חוזרים, עלול כאב זה להצביע על חוסרים במגנזיום. על מנת לבדוק האם קיים הסבר תזונתי לבעיה, נסו להוסיף לתפריט שלכם מזונות עשירים במגנזיום כמו אלו שיופיעו בהמשך הכתבה או קחו תוספי מגנזיום למשך מספר שבועות, ובדקו האם כאבי הראש חולפים. אם אינכם חשים השפעה או שינוי, מומלץ לפנות לרופא על מנת לבדוק סיבות אפשריות נוספות.

7.נדודי שינה

בעוד שהגורם השכיח ביותר לנדודי שינה הוא לחץ מאירועי היום שמסרבים לעזוב אותנו, לא רבים יודעים שהם יכולים להיגרם גם על ידי מחסור במגנזיום, מאחר והוא מסייע בהרפיית שרירים, הרגעה, הפגת מתחים ושחרור כלי דם מכווצים, כשאי המצאותו מונעת מן הגוף את כל אלו. אם אתם מוצאים את עצמכם מתקשים להירדם או מתעוררים מספר פעמים רב במהלך הלילה, נסו לאכול לאורך היום, ולארוחת ערב במיוחד, מזונות עם תכולת מגנזיום גבוהה.

8. כאבי שרירים

במקביל להתכווצויות שרירים עלולות רמות נמוכות של מגנזיום לגרום גם לכאבי שרירים חמורים יותר, הידועים בשם פיברומיאלגיה או דאבת. סימני המחלה מתחלקים לכאבי שרירים מפושטים, כאבים נקודתיים בעת לחיצה, קיפאון שרירים לפרקי זמן מסוימים ולפעמים גם דלקות מפרקים. במקרים של כאבי שרירים שאינם חולפים, נסו ליטול תוספי מגנזיום למשך מספר ימים ולראות האם אתם מבחינים בשינוי במידת הכאב או בתדירותו.
 
סימנים למחסור במגנזיום:אישה מחזיקה את העורף שלה

9. תנודות חריגות ברמות הסוכר בדם

מגנזיום משמש כמרכיב חשוב שנחוץ לתהליך ייצוב רמת הסוכר בדם ופועל לשיפור קליטת גלוקוז. מסיבה זו נמצאת אוכלוסיית הסוכרתיים בקבוצה שצריכה להקפיד במיוחד על צריכת מגנזיום באופן סדיר. אם אתם שמים לב שרמת הסוכר בדם שלכם סובלת מתנודות חדות או שאתם מרגישים רעבים כל הזמן בלי קשר לכמות המזון שאתם צורכים, ייתכן שהמקור לבעיה הוא צריכת מגנזיום לקויה.

כיצד ניתן לסייע בהעלאת רמות המגנזיום בגוף?

הצריכה היומית המומלצת של מגנזיום לאנשים מעל גיל 30 עומדת על 420 מ"ג לגברים ו-360 מ"ג לנשים. למחסור במגנזיום יש גורמים רבים וכפי שכבר הבנתם, גם לא מעט תסמינים ותופעות לוואי שליליות, לכן השאלה המתבקשת היא מה ניתן לעשות כדי למנוע אותו. התשובה הפשוטה היא כמובן לעשות שינוי בהרגלי התזונה כדי לכלול בתפריט הקבוע יותר מאכלים שעשירים במינרל החשוב הזה, כמו למשל בננות, ירקות ירוקים עליים, שוקולד מריר, קטניות וגם שקדים, אגוזים וגרעינים שונים. אך למרבה הצער יש בעיה לא קטנה שקשורה לדרך הפעולה הזאת. בשל הבדלים גנטיים, משטרי אימון גופני, השפעות של רכיבי מזון אחרים שאנו אוכלים וסיבות נוספות, ספיגת המגנזיום בפועל של רוב האנשים נעה על טווח של 76%-24% מכמות המינרל שנצרכה. המאכלים האלו אמנם מכילים כמויות יחסית גבוהות של מגנזיום אך יש דרך נוספת ובטוחה יותר לפעול.

מגנזיום גליצינאט ליפוזומלי - תוסף מזון יעיל ונטול תופעות לוואי

כפי שכבר נאמר, ספיגת המגנזיום מהמזון שאנו אוכלים שונה מאדם לאדם ורק לעיתים רחוקות היא מתקרבת לכמות האמיתית של המינרל שבמזון שאנו אוכלים. גם כאשר מדובר בתוספי תזונה יש בעיה דומה והדבר הוכח במסגרת מחקרים שונים שהראו עדיפות ברורה ברמת הספיגה לתוספי מגנזיום מבוססי קלאציה (קשירה) לחומצת האמינו גליצין. תוספים שכאלו עושים שימוש בטכנולוגיית TRAACS ליצירת תרכובות מינרלים וחומצות אמינו, מה שמוביל לשיפור הספיגה והזמינות הביולוגית של המגנזיום ולמניעת תופעות הלוואי האופייניות לנטילת תוספי מינרלים. בחברת אקוסאפ לקחו את העיקרון הזה צעד אחד קדימה בעזרת שילוב עם הטכנולוגיה הליפוזומלית - שיוצרת סוג של מעטפת המורכבת ממולקולות שומניות הנקראות 'ליפוזומים', המכילה את המינרל.  הליפוזום מגן על המגנזיום מפני התפרקות במערכת העיכול, תוך שהוא מסייע במניעת תופעות הלוואי. בנוסף, המבנה המולקולרי של המגנזיום מאפשר ספיגה יעילה של החומר הפעיל גם במקביל לצריכת מוצרי חלב ומזונות המכילים קפאין, חומצה פיטית ועוד. שלל המאפיינים הללו הופכים את תוסף המגנזיום של אקוסאפ - LIPO MAG - ליעיל ולבטוח לנטילה, כך שגם אם זיהיתם אצלכם או אצל יקיריכם חלק גדול מתסמיני המחסור במגנזיום שתוארו בכתבה, תוסף זה בהחלט יוכל לעזור לכם. 
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.