print header

10 יתרונות בריאותיים ושימושיים של תרכובת הקמפור

אם אתם סובלים באופן קבוע משיעול, אף סתום, יבלות ועקיצות חרקים, ומעולם לא שמעתם על הקמפור, אין ספק שהגיע הזמן שתכירו את החומר השימושי הזה. הקמפור היא תרכובת אורגנית שמופקת מעץ אסייתי בעל שם זהה, וניתן למצוא אותה בחנויות הטבע הנבחרות ובאתרי אינטרנט שונים כשמן אתרי או כטבליות מוצקות דמויות שעווה. הריח שלה חזק, העוצמה שלה אדירה והסגולות הרפואיות שלה יעזרו לכם לטפל ביעילות ובטבעיות בשלל בעיות בריאותיות. הכירו את מאפייני הקמפור ואת 10 היתרונות הבריאותיים והיעילים שתוכלו להפיק ממנה.
 
 

מהי הקמפור? 

הקמפור היא תרכובת אורגנית המופקת בעיקר מעץ הקמפור האסייתי ומצויה גם במספר צמחים אחרים. התרכובת הלבנה-שקופה היא בעלת ריח חזק ומרקם שדומה לשעווה אשר נעשית מוצקה בטמפרטורת החדר וידועה בשל מגוון שימושיה הרחב. את הקמפור ניתן להשיג כשמן אתרי ובטבליות מוצקות, והחומר מצוי אף במשחת ויקס שחלק מכם וודאי זוכרים. המנעד הרחב של שימושי התרכובת נע בין צורכי בישום ושימור, אך מעבר לכך לקמפור יש תכונות אנטי דלקתיות, מאלחשות, מחטאות, משככות כאבים, ונוגדות גודש בדרכי הנשימה, מה שהופך אותה ל"כוכב" בעל יתרונות רבים ברפואה הטבעית. השימוש בקמפור מיועד לצרכים חיצוניים בלבד לנצל אותה לשימושים פנימיים טרם היוועצות עם רופא. בנוסף, הקפידו למהול את השמן האתרי של הקמפור עם שמן אחר לפני מריחה חיצונית, מכיוון שהקמפור היא תרכובת חזקה שעלולה לגרום לגירוי בעור.

1. הקלה על שיעול 

לקמפור יש את הכוח להקל על מגוון תסמינים של מחלות המופיעות בדרכי הנשימה כמו שיעול טורדני וגודש בחזה, ולכן משחות רפואיות רשמיות שונות שמיועדות למריחה על גרון וחזה גדושים בליחה מכילות את החומר היעיל הזה. חלק מסגולותיו של הקמפור נובעות מריחו העז שמזכיר מעט את ריח המנטה וביכולתו לפתוח את דרכי הנשימה. 
יתרונות הקמפור: אישה שוכבת על ספה עם כוס משקה חם בידה
אופן השימוש:
ערבבו 4-5 טיפות של שמן אתרי קמפור עם כף של שמן שקדים ועסו בעדינות את החזה של הסובלים מגודש ושיעול בקרב בני הבית. אפשרות נוספת להקלה על שיעול טורדני: טפטפו טיפות אחדות של קמפור לקערת מים חמים ושאפו את האדים שעולים ממנה. 

2. טיפול באקנה

הסגולות האנטי דלקתיות של הקמפור מסייעות לו לסייע לנו בכל מה שקשור בטיפול והקלה על מצבים של נפיחות, אדמומיות ודלקתיות של העור, כמו במקרה של אקנה, בעברית חטטת, שהיא למעשה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות.
יתרונות הקמפור: אישה מחוייכת עם עור פנים חלק
אופן השימוש:
מזגו כוס של שמן זית לצנצנת בעלת מכסה, הוסיפו כפית אחת של שמן אתרי קמפור, אטמו את הצנצנת עם המכסה ונערו היטב. לאחר שטיפת הפנים בסבון הניקוי בו אתם נוהגים להשתמש וייבוש הפנים במגבת, מרחו מעט מתערובת השמנים שהכנתם על פצעי האקנה ועסו את הפנים במשך 5 דקות. השאירו את השמן על הפנים למשך הלילה, והסירו אותו בבוקר בעזרת מים פושרים וסבון פנים עדין. חזרו על הפעולה פעם אחת ביום.
 

3. הקלה על אף סתום

לקמפור יש כאמור סגולות רפואיות המסייעות בהקלה על גודש בדרכי הנשימה, ולכן התרכובת יעילה בטיפול באף סתום ומנוזל ושחרור דרכי הנשימה.
יתרונות הקמפור: נערה מחזיקה חתול בידה ברחוב, במזג אוויר חורפי
אופן השימוש:
כדי להשיג הקלה מהירה ערבבו טיפות אחדות של שמן אתרי קמפור עם כפית שמן חרדל מחומם קלות ומרחו את התערובת על החזה, הגב והגרון שלכם בתנועות עיסוי מעגליות לפני שאתם הולכים לישון בלילה.

4. טיפול בפצעי קור

פצעי קור בשפתיים הם תופעה שכיחה, טורדנית, מכאיבה ולא אסתטית, הנובעת מווירוס ההרפס המדבק. השימוש בשמן האתרי המופק מקמפור על פצעי קור ישיג לכם לכל הפחות הקלה זמנית בכאב ובגירוי השפתיים, בזכות סגולותיו בשיכוך כאבים ובטיפול בדלקות.

יתרונות הקמפור: תמונת תקריב של החצי התחתון של פני אישה
אופן השימוש:
ערבבו 2-3 טיפות של שמן אתרי קמפור עם כף אחת של שמן קוקוס מכבישה קרה (אם שמן הקוקוס התמצק, הכניסו את צנצנת השמן לקערת מים חמים). השתמשו בפד כותנה כדי למרוח את התערובת על הפצעים בשפתיים וחזרו על הפעולה בין 3-4 פעמים ביום. 

5. טיפול נגד כינים

תרכובת הקמפור, בשילוב עם שמן הקוקוס, מגיעה גם לעזרת ההורים בקרב האין סופי נגד הכינים של הילדים שלהם. שמן הקוקוס חונק את הכינים שמטיילות על ראשי הילדים והקמפור מצטרף ומחסל אותן בזכות תכונותיו האנטי טפיליות. אם זה לא מספיק, על הדרך גם תזכו ליתרון של הזנה וטיפוח של השיער של ילדיכם. 

יתרונות הקמפור: נערה יושבת על סלע
אופן השימוש:
ערבבו כף של טבליית קמפור מרוסקת עם שתי כפות מומסות (כפי שהוסבר בסעיף הקודם) של שמן קוקוס מכבישה קרה, ומרחו אותם על השיער הנגוע בכינים. אספו את השיער לתוך כובע רחצה והשאירו את התערובת על הראש למשך הלילה. חפפו את השיער ביום למחרת וחזרו על הפעולה 2-3 פעמים בשבוע למשך חודש כדי להיפטר לחלוטין מהכינים.

6. הקלה על כאבי שרירים

התכונות האנטי דלקתיות של הקמפור יעילות מאוד בטיפול וריפוי של כאבי שרירים, ובנוסף לכך שימוש בשמן אתרי קמפור לעיסוי השרירים הכואבים מעודד זרימת דם לאזורים בהם קיימת תחושת סבל, ובנוסף מפחית את תחושת הנוקשות.

יתרונות הקמפור: גבר מתאמן ברחוב
אופן השימוש:
ערבבו 5-6 טיפות של שמן אתרי קמפור עם 1-2 כפות של שמן זית שחומם קלות, ועסו את השרירים הכואבים בגופכם פעם או פעמיים ביום.

7. טיפול בעקבים סדוקים

עקבים סדוקים ויבשים ברגליים יכולים להיות בעיה מציקה שבעיקרה היא אסתטית אך עלולה גם להחריף ולהיות מלווה בכאב ותחושת גירוי. תרכובת הקמפור לא רק שמפחיתה את הכאב הנובע מהבעיה, אלא שהיא אף מאיצה את תהליך ההחלמה על ידי הזרמת דם לאזור הפצוע.
יתרונות הקמפור: רגלי ארבע נשים בחצאיות
אופן השימוש:
ערבבו טבליית קמפור קטנה בגיגית של מים חמים והשרו את הרגליים בתוכה למשך 10 דקות. שפשפו את עקבי הרגליים בעזרת אבן להסרת עור קשה, שטפו את הרגליים במים נקיים ונגבו בעזרת מגבת יבשה.

8. טיפול ביבלות

יבלות ברגליים נגרמות מזיהום נגיפי הגורם להיווצרותם של גידולים זעירים על פני השטח ולתחושת כאב בזמן עמידה או הליכה. תרכובת הקמפור בעלת סגולות החיטוי משמשת כאמצעי טיפול יעיל ומהיר כנגד יבלות. 

יתרונות הקמפור: רגליים נעולות בסנדלים
אופן השימוש:
ערבבו ¼ כוס שמן קוקס מומס (הניחו את צנצנת שמן הקוקוס בקערת מים חמימים כדי להמיסו), יחד עם כף אחת של שמן עץ אורן ו-2 כפיות של שמן אתרי קמפור ומזגו לגיגית גדולה. השרו את רגליכם בתערובת למשך 5 דקות מדי יום, ושטפו את רגליכם במים נקיים בסיום. בנוסף, מרחו את תערובת השמנים ישירות על היבלת 2-3 פעמים ביום.

9. הרחקת חרקים ויתושים

ריחה העז של תרכובת הקמפור הוא דוחה חרקים ויתושים מעולה המשמש כתחליף טבעי ובטוח למוצרים עמוסי כימיקלים ומסוכנים שאנו נוהגים בדרך כלל להשתמש בהם.
 
יתרונות הקמפור: יתוש על עור אדם
אופן השימוש:
ערבבו ½ כוס מים חמים עם 20 טיפות של שמן אתרי קמפור, הניחו לתערובת להתקרר מעט ומזגו אותה לבקבוק התזה. רססו את האזורים בהם הבחנתם בנוכחותם של חרקים או יתושים. לשיטת טיפול נוספת, הוסיפו 2 טיפות של שמן אתרי קמפור למכשיר אדים והפעילו אותו בחדר בו קיימים יתושים.

10. טיפול בתסמונת הרגל חסרת המנוח

תסמונת הרגל חסרת המנוח היא הפרעה נוירולוגית תחושתית המתבטאת בצורך עז ובלתי רצוני להזיז את הרגליים ומפריעה לשינה של אלו הלוקים בה. הרכיבים הפעילים שבשמן הקמפור מסייעים להפחית את הופעת התסמונת המטרידה ולהקל על קשיי הירדמות.
יתרונות הקמפור: רגליים מבצבצות משמיכה על מיטה

אופן השימוש: 

ערבבו מספר טיפות של שמן אתרי קמפור עם שמן זית שחומם קלות, ועסו את כל חלקי הרגל הפגועה במשך 5-10 דקות. חזרו על הפעולה מדי ערב לפני הכניסה למיטה. 

מקור התמונות: carrotmadman6

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.