print header

8 סוגי תה שיעזרו לכם לרדת במשקל

 ניסיתם כל כך הרבה דיאטות ושיטות לרדת במשקל, ואף פעם לא הצלחתם לעמוד באתגר? רגע לפני שאתם מרימים ידיים או מחליטים לעבור לחיות בחדר הכושר, מצאנו עבורכם שיטה טבעית ומוכחת מדעית שתעזור לכם לכבוש את המטרה – באמצעות צריכת תה! גם אנחנו הופתענו לגלות שיש למשקה המוכר הזה כמה סוגים שעשויים לעזור לכם לרדת במשקל, חלקם אפילו במהירות. אם ניסיתם בעברכם את התה הטיבטי שהבטיח הרזייה והתאכזבתם, כדאי שתנסו את 8 הסוגים הבאים שתרצו להכניס כבר היום לתפריט היומי או השבועי שלכם - גם כי הם מעודדי תהליכים המסייעים לירידה במשקל באופן טבעי, וגם מכיוון שיש לכל אחד מהם יתרונות בריאותיים משלו. אז הכינו ספל מתאים, הרתיחו מים והתחילו לקרוא את המדריך הבא.
 

דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני בחירת התה:

לפני שאתם ניגשים לרשימה ובוחרים את התה שמתאים לכם, חשוב לקחת בחשבון את הפרטים הבאים:
 
  • רמת קפאין – ישנם סוגי תה נטולי קפאין, בעוד אחרים מכילים בתוכם אפילו את אותה רמה שניתן למצוא בקפה.
  • טעם – נובע ממקור התה, למשל מהצמח ממנו הוא נלקח.
  • זמן השרייה – את רוב התיונים מספיק להשרות לזמן קצר במים רותחים, בעד אחרים דורשים שיטת השרייה מיוחדת שהיא לעיתים ממושכת יותר.

 

8 סוגי תה שתורמים לירידה במשקל

כעת תכירו את 8 סוגי התה המומלצים, שיעזרו לכם באופן ישיר או עקיף לרדת במשקל.

1. תה ירוק – לזירוז תהליך העיכול

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: תה ירוק
רבים כבר יודעים שתה ירוק עשיר בסגולות רפואיות, והיום תגלו שהוא גם מצוין עבור ירידה במשקל, כשניתן למצוא אותו כמרכיב במוצרים מיוחדים שנועדו למטרה הזו. ישנם לא מעט מחקרים שמראים שצריכת תה ירוק באופן קבוע עשויה לשפר את תהליך העיכול ובכך להביא לירידה במשקל. אחד מהם נערך בהולנד וחשף כי נבדקים ששתו את סוג התה הזה, הורידו 0.2-3.5 ק"ג יותר מאלו שלא לגמו ממנו. ממצאי מחקר אחר העלו כי צריכת 4 כוסות תה ירוק למשך חודשיים הובילה לירידה במשקל, במסת הגוף ובהיקף המותניים בקרב אלו שהשתתפו בו. מחקר נוסף שנערך בתחום הראה כי תה ירוק מסמן לתאי השומן שבגופנו מתי עליהם לשחרר שומנים, ואז גם משפר את יכולתו של הכבד להפוך אותם לאנרגיה. כדי ליהנות מכל אלו ולהיטיב את תהליך העיכול שלכם, הקפידו לשתות תה ירוק במהלך היום – בעיקר לפני ובמהלך ארוחות וגם לפני פעילות גופנית.

2. תה כורכום – לטיפול בתסמונת מטבולית

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: תה כורכום בספל, ולידו צנצנת עם אבקת תה כורכום
צמח הכורכום עשיר בחומרים מזינים כמו נוגדי חמצון שהופכים אותו לאוצר בריאותי של ממש, ולכן אין זה מפתיע שגם התה המופק ממנו מומלץ לכם מאוד. אחד מהמרכיבים שיש בצמח הזה, שנקרא כורכומין, עשוי אפילו לעזור לכם לזרז את תהליך הירידה במשקל, שלעיתים מרגיש איטי ומייגע. הטענה הזו הוכחה במחקר מקיף שנערך בשנת 2019 בקרב 1,646 משתתפים עם תסמונת מטבולית - שהיא מצבור של תסמינים שאחד מהם הוא השמנה בטנית, והם שמעלים את הסיכוי לסבול ממחלות כמו סוכרת מסוג 2. תוצאות המחקר הראו כי אלו שצרכו תה כורכום נהנו מירידה משמעותית במדד ה-BMI שלהם כמו גם במשקל, בהיקף המותניים וברמות ההורמון לפטין, שמיוצר בתאי שומן. רוצים גם לזכות ביתרונות הללו של תה הכורכום ועוד? הכינו אותו בעזרת המתכון הפשוט הבא.

3. תה קומבוצ'ה – לשיפור בריאות המעיים

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: בקבוק תה קומבוצ'ה ליד עציץ
למרות שהמשקה הזה גם נקרא "פטריית התה", מדובר למעשה בסביבת מחייה של 32 זני אורגניזמים שניזונים זה מזה ויוצרים את התה המיוחד הזה. בין שלל היתרונות הרבים שלו, יש בו מרכיבים פרוביוטיים שלא רק מורידים את מספר הקלוריות שמתווספות למשקל שלנו כשאנו אוכלים, אלא גם משפיעים על ההורמונים שמיוצרים בגוף ומקושרים לתיאבון, אחסון שומנים והשמנת יתר. בזכות צריכת התה הזה שמכיל אותם, אנו יכולים לשמור על איזון המתקיים במעיים שלנו בין החיידקים "הטובים" לבין אלו "הרעים", ובכך להשגיח טוב יותר על המשקל שלנו. יתרה מכך, יש במשקה הזה חומצות אצטיות, שמסוגלות להרגיע את התשוקה שלנו לאוכל כשהיא מתעוררת, לעכב את יצירת תאי שומן החדשים שנוצרים בגופנו ולהוריד נפיחויות. אתם מוזמנים לקרוא עוד על תה הקומבוצ'ה וגם ללמוד כיצד להכין אותו בכתבה הבאה.

4. תה נענע – להורדת התשוקה לאוכל

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: ספל עם תה נענע לצד עלי נענע
גם אתם חווים התקפי כמיהה למזונות מתוקים, מלוחים ולאוכל משמין באופן כללי, ככה סתם באמצע היום? רגע לפני שאתם שולחים אליהם יד, הכינו לעצמכם כוס תה נענע. סוד הקסם של המשקה הזה טמון בניחוח שלו, כך לפי מחקר שהתפרסם בכתב העת לרפואה נוירולוגית ואורתופדית, שבמסגרתו נמצא שאנשים ששאפו שמן אתרי נענע מדי שעתיים, הורידו יותר מ-2 ק"ג בחודש! סיבה אפשרית להשפעה הזו, לפי מומחים, היא שהניחוח החזק של הנענע יכול לעורר את האזורים של חוש הריח במוח שמשפיעים על התיאבון שלנו. בנוסף לכך שהתה הזה נהדר לירידה במשקל, הוא גם עוזר בהרגעת מצבי מתח ולחץ - שבמהלכם רבים מאיתנו מעדיפים לשלוח יד אל מזון מנחם. במסגרת זו, המשקה הזה מוריד את ההשפעה השלילית שיש להורמון הלחץ קורטיזול על מערכת העיכול שלנו. אם אתם מעוניינים לצרוך את התה הזה וליהנות מהיתרונות הללו, מומלץ לעשות זאת לפני ואחרי ארוחות.

5. תה אולונג – להעלאת רמות האנרגיה

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: תה אולונג
התה החמישי ברשימה מגיע אלינו מסין הרחוקה, מופק מצמח הקמליה ועשיר ביתרונות בריאותיים, כפי שתוכלו לראות במדריך הבא שגם עוסק בירידה במשקל. בנוסף לכל מה שמובא בכתבה בקישור שצירפנו, כדאי לדעת כי יש בתה הזה חומר בשם קטצ'ין שמשפר את היכולת של גופנו לפרק שומנים ובכך מזרז את תהליך איבוד השומן. הודות לרכיב זה וגם לקפאין שניתן למצוא בתה האולונג, המשקה הזה מעלה את רמות האנרגיה שלנו וכתוצאה מכך מאפשר לנו לערוך פעילות גופנית לזמן ממושך יותר. כדי להרגיש יותר נמרצים ולרדת במשקל, אתם מוזמנים לשתות את תה האולונג בפני עצמו, או לשלב אותו עם תה ירוק.

6. תה לבן – למניעת היווצרות תאי שומן

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: תה לבן
משקה נוסף שמופק מצמח הקמליה הוא התה הלבן, שבניגוד לשאר סוגי התה – מכיל בעיקר את עלי הצמח. מפני שהוא מעובד קלות, יש בו כמויות גבוהות יותר של פוליפנולים וקטצ'ין (אותו כבר הזכרנו לטובה בסעיף הקודם) והמרכיבים האלו מסייעים למניעת היווצרות תאי שומן חדשים. ההשפעה הזו הוכחה במחקר שנערך על תאי שומן במעבדה ושפורסם בשנת 2009 בכתב העת לתזונה ולחילוף חומרים. בנוסף לתרומה הזו, הקטצ'ין שבתה הלבן עשוי לסייע בזירוז תהליך העיכול של השומנים ובהעלאת רמות האנרגיה, מה שבסופו של דבר יעזור לכם לרדת במשקל מהר יותר. 

7. רויבוש – להורדת התשוקה לאוכל

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: תה ועלי רויבוש
רויבוש - אם טרם שמעתם עליו - הוא צמח דרום אפריקאי ממשפחת הקטניות, ממנו מכינים חליטת משקה חם מתקתקה שזכתה למעמד של משקה לאומי בארץ מוצאו. התה הזה עשיר בפוליפנולים ופלבנואידים – חומרים שמקושרים באופן ישיר לירידה במשקל. לפי מחקר שנערך ב-2014, נראה כי המשקה הזה עשוי לשפר את תהליך ההרזיה על ידי העלאת רמות הורמון הלפטין שמסמן למוח כשאנו רעבים, על מנת שלא תמשיכו לאכול. בנוסף למרכיב הזה, ניתן למצוא בתה המיוחד הזה חומר בשם אספלאטין, ששומר על תחושת שובע לזמן ממושך יותר ומפחית את ייצור הורמון הלחץ קורטיזול - זה שגורם לנו לשלוח יד אל הצלחת או לפתוח את המקרר כשאנחנו במתח. בשל כל אלו, אם תכניסו את משקה הרויבוש לתפריט שלכם, הוא יעזור לכם להישאר רגועים וירחיק אתכם מאוכל משמין ליותר זמן. מפני שאין בתה הזה קפאין, אתם יכולים לצרוך אותו בכל שעה – מומלץ בעיקר במהלך ארוחה וכמובן שבזמן שאתם חשים לחוצים.

8. תה פו-אר – לירידה במשקל

סוגי תה שעוזרים לרדת במשקל: תה פו-אר

המשקה האחרון ברשימה הוא סוג התה המותסס המפורסם ביותר, שמגיע אלינו ממחוז יונאן שבסין. תרומתו להרזיה נבחנה במחקר מרתק משנת 2016, שבו 59 נבדקים הסובלים מעודף משקל ומהשמנת יתר שתו תה פו-אר מדי יום. החוקרים גילו כי צריכה יומית של המשקה אכן תרמה להם לרדת במשקל, הורידה את מדד ה-BMI שלהם ושיפרה את רמות הליפידים בגופם. כעבור 4 שבועות בלבד, נרשמה ירידה בכמות השומן בזרועות, ברגליים ובבטן של הנבדקים, כמו גם במשקל הכללי ובתיאבון שלהם. כדי ליהנות מהיתרונות הללו ולזכות בתהליך הרזיה מהיר ויעיל, כדאי לשטוף קודם את עלי התה האלו על מנת להסיר מהם כל מיני לכלוכים, ואז להשרות אותם במים חמים למשך כ-2 דקות, לשתות לעיתים קרובות ולחכות לתוצאות המיטיבות.

מקור התמונות: muskul.projulesForban300

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.