print header

רפואת העתיד - פיתרון בהווה!רפואה וטכנולוגיה זו מגמה עולמית שהולכת ותופסת תאוצה עם השנים, וזאת בניסיון לספק שירות חיוני, יעיל ומותאם הרבה יותר לאורח החיים הדינאמי שלנו. מומחים מכנים אותה רפואת העתיד, ולא למרבה ההפתעה, ישראל היא אחת מהמדינות הבולטות שמובילות אותה! היכולת לסנכרן בין טכנולוגיה, מדע ורפואה לטובת בני האדם, אינה מובנית מאליה ורצוי להעריך פיתוחים ששמים זאת לנגד עיניהם, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהישג ישראלי מוביל.

רפואת העתיד, כפי שהיא באה לידי ביטוי בהווה, היא היכולת לפקח גם מרחוק על הבריאות ואיכות החיים של בני האדם. זו היכולת לעקוב אחרי הנתונים הבריאותיים שלהם בזמן אמת, לאבחן בעיות ולספק מענה מיידי ושירות אישי לכל אחד. רפואת העתיד היא החדשנות שבה מנתבים את יתרונות הטכנולוגיה אל חסרונות הרפואה ויוצרים ביחד שירות אחד שלם וחיובי.

מחקרים קליניים שנערכו בשנים האחרונות קבעו ששימוש באמצעי הטלרפואה משפר באופן דרמטי את הטיפול הרפואי, כמו גם חוסך זמן, מקטין משמעותית את מספר האשפוזים החוזרים ומשפר את שגרת החיים. יתרון נוסף שיש לרפואה מרחוק היא היכולת להוריד את רמת החרדה ולהעניק לאדם תחושה של אחריות, שליטה וביטחון.

מה שנראה לפני 20 שנה כרעיון יומרני, נחשב היום לאחד הפתרונות המדויקים ביותר בעולם הרפואה. מרעיון תיאורטי, הפכה התשתית לפרקטיקה משוכללת; ברגע זה, באמצעות מכשור טכנולוגי חדיש, עשרות אלפי נתונים רפואיים, ביניהם שידורי אק"ג, משקל גוף ולחץ דם, משודרים למוקד הרפואי. במוקד, מרוכזות רשומות רפואיות של כל מנוי, המתפקדות כתיק אישי ממוחשב בו מופיעים פרטים דמוגרפים, היסטוריה רפואית ומדדי בסיס שמתעדכנים באופן שוטף. כל נתון שמועבר למוקד באמצעות מגוון המכשירים הטכנולוגיים, נרשם באופן אוטומטי ברשומה הרפואית, ומטופל באופן מיידי.

שחל
מקור: שחל - רפואת העתיד

אם עד לא מזמן נדרשנו לגשת לקופת חולים או חדר מיון בשל כאבים בחזה, היום כל מה שנדרש הוא לשבת על הכורסא בבית, להצמיד את אלקטרודות האק"ג אל החזה ולהעביר את הנתונים באמצעות הטלפון ישירות אל המוקד. אם פעם שקלנו האם לנסוע לחו"ל מחשש שנתרחק מקירבתו של בית חולים, הרי שהיום באמצעות לווין, ניתן לשדר את נתוני האק"ג מכל נקודה בעולם ולקבל חזרה תוצאות והנחיות מהרופא. רפואת העתיד כבר כאן, נכונה לספק לנו איכות חיים גבוהה יותר.

הצורך הרפואי תורגם למכשור טכנולוגי, לדוגמא:

Cardio'B - לשידור אק"ג מלא 12 לידים
מכשיר ידידותי שמעביר באמצעות הטלפון או הסלולארי, שידור אק"ג ישיר למוקד הרפואי בלחיצת כפתור. המבנה הארגונומי של המכשיר מבטיח הצמדה מלאה של האלקטרודות האלסטיות לגוף, ללא מאמץ לאורך כל השידור.

קרדיוסנסי - CardioSen'C - לשידור אק"ג סלולארי-דיגיטלי.

פריצת דרך טכנולוגית באיכות ונוחות השידור. זהו מכשיר מתקדם לדגימת מצב הלב באמצעות שידור אק"ג מלא 12 לידים, שפועל אוטומטית באמצעות טכנולוגיית הסלולר בשילוב אמצעים אקוסטיים. בקרת השידור הכפולה מאפשרת העברה מלאה, נוחה ונקייה של הנתונים, מה שמאפשר לצוות הרפואי לפקח, להתערב ולתקן בזמן אמת. המכשיר מספק נתונים על זרימת החשמל בלב ומאבחן בעיות כמו: קצב לא תקין (פעימות מהירות, איטיות או בלתי סדירות), חסימות במעבר החשמל (במקרה של התקף לב), ושינויים חשמליים הנגרמים בלב עקב חסימות בכלי דם ומצוקת חמצן.

מערכת טלרפואה ביתית CTC
מערכת ביתית המחוברת לקו הטלפון ומאפשרת חיוג אוטומטי מהיר ואמין למוקד. זוהי מערכת פשוטה לתפעול, שפועלת במתכונת אינטרקום ומאתרת את המתקשר ופרטיו, מה שמבטל את זמן ההמתנה למענה. 

טלדלת - TeleDoor
מערכת ממוחשבת המאפשרת נעילה או פתיחה של דלת הכניסה לבית מהמוקד הרפואי. מיועדת למקרה חרום בו המנוי נזקק לטיפול דחוף ואינו נמצא במצב שמאפשר לו את פתיחת דלת ביתו בכוחות עצמו.

טל-פרס - TelePress
מכשיר למדידה ושידור של ערכי לחץ דם, מעביר את נתוני המדידה באופן אוטומטי באמצעות קו טלפון למוקד (ללא צורך ביצירת קשר טלפוני). נתוני המדידות עוברים ישירות גם לרשומה הרפואית של המנוי, כך שהמערכת יכולה להתריע על חריגת ערכים, הדורשת התייחסות מיוחדת.

רפואת העתיד היא אלטרנטיבה יעילה ומדויקת שאינה מיועדת רק לקשישים שסובלים מבעיות לב או לחץ דם. בקבוצת הסיכון יכולים להיות גם צעירים מעשנים או אנשים שסובלים מלחץ נפשי, ממשקל יתר, מכולסטרול גבוה או כאלה בעלי היסטוריה משפחתית של בעיות לב. בעיקרון, כמעט כל אחד מאיתנו יכול להיות חלק מקבוצת הסיכון ועל כן, הצורך בעירנות גבוהה במה שקשור למצב הבריאותי שלנו הוא מובהק.

אם אתם רוצים לשפר את איכות החיים שלכם או מוצאים עצמכם דואגים לשלומם של היקרים לכם, הצטרפו אל רפואת העתיד, בכדי שלא תשארו מאחור.

 

 מעוניינים להצטרף?  לחצו כאן ומלאו את פרטיכם!

ליקטה וכתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.