print header

10 מיתרונותיו הבריאותיים הבולטים של צמח האניס

ערק, אוזו, ראקי – אלו הם 3 משקאות אלכוהוליים הנפוצים מאוד באזורנו, ויש כאלו המוכנים להישבע ששתייתם היא סגולה לחיים ארוכים. אולי זוהי רק אמונה ותו לא, אך מצד שני יכול להיות שיש משהו בדבריהם, כי המשותף לשלושתם הוא התבססותם על צמח האניס, שידוע בקרב רבים ובמשך שנים רבות כבעל סגולות בריאותיות מדהימות. כדי שתכירו קצת יותר את האניס, את תפקודו ואת יתרונותיו, אנו מביאים בפניכם הסבר קצר כיצד ניתן לצרוך אותו, וכן את רשימת 10 היתרונות הבולטים של הצמח המיוחד הזה.

פרחי אניס

כיצד לצרוך את האניס 

צריכת האניס לשימושים בריאותיים לא נעשית באמצעות שתיית משקאות אלכוהוליים המכילים אותו, אלא באמצעות צריכת שמן אניס או שימוש בתמצית, מוצרים הנמכרים בחנויות הטבע השונות. בנוסף תוכלו למצוא בקישור הזה מתכון קל להכנה של חליטת זרעי אניס, וגם זו דרך טעימה ופשוטה לצרוך את הצמח הבריא הזה.

10 יתרונותיו הבריאותיים של האניס

1. משכך טבעי לכאבים קשים

שמן האניס עשיר בתכונות בריאותיות ובחומרים המטיבים עם גופנו, והוא גם משפר את זרימת הדם ותורם לתהליך ניקוי הרעלים מהגוף. בגלל כל אלו, יכול שמן האניס לתפקד כמשכך טבעי ועוצמתי עבור כאבים קשים, בעיקר אלו הנובעים ממחלות ודלקות פרקים כאלו ואחרות, כדוגמת שגרון וראומטיזם. בנוסף לכך, התכונות נוגדות העוויתות של שמן האניס יכולות לסייע גם בשיכוך כאבי שרירים.

2. מסייע לטפל בהפרעות שינה

אם לוגמים ממנו לאחר ארוחת ערב דשנה או ממש לפני הכניסה למיטה, תה מחוזק בתמצית אניס הוא פתרון יקר ערך לטיפול בהפרעות שינה למיניהן. מאחר ולאניס יש השפעה שמסייעות לעצבי הגוף להירגע ולהירפות במהירות, צריכתו בשעות הערב תאפשר לכם לשקוע בשנת הלילה ביתר קלות. שימו לב שכאשר אתם מכינים את תה האניס, צריך להיות זהירים ולא להרתיח את המים יתר על המידה, מכיוון שתמצית האניס נוטה להתאדות מהר, מה שעלול לפגוע ביכולתו של המשקה לסייע לכם. אם אתם רגישים לטעמה המריר של תמצית האניס, תוכלו להוסיף דבש לתערובת בעת החליטה, או לאחר התקררותה.

אישה ישנה

3. מסייע בהרגעת הגוף והנפש בזמני לחץ והתפרצויות זעם

מכיוון שכאמור האניס הוא בעל תכונות הממתנות ומרגיעות את עצבי הגוף, הוא יכול לשמש כתרופה טבעית להתמודדות עם מצבי לחץ ולהרגעת התפרצויות והתקפי היסטריה וזעם, העלולים לקרות לכל אחד מאיתנו. צריכת זרעי הצמח או תמציתו, התגלתה כיעילה ביותר בהפחתת מצבי לחץ וכעס, תגובות היפר אקטיביות וכן התכווצויות ופרכוסים הנובעים מהם, וזאת מכיוון שהאניס ממתן ומווסת את מחזור הדם בגופנו, מסדיר את תהליך הנשימה ותורם להרגעת מערכות הגוף השונות. יחד עם זאת, יש להתייעץ עם רופא מומחה טרם השימוש בצמח לשם מטרות אלו.

4נלחם בבקטריות ובפטריות התוקפות את גופנו

במספר מחקרים נמצא שתמצית האניס יעילה מאוד במניעת התפתחותם של מגוון זני בקטריות, פטריות ווירוסים. כך למשל, מצאו חוקרים מטאיוואן שבאמצעות 4 מרכיבי אניס נוגדי בקטריות בלבד ניתן להילחם ולטפל ביותר מ-70 סוגי בקטריות, שפיתחו עמידות לתרופות הרגילות. העלייה הדרמטית בכמות סוגי הבקטריות המזיקות הללו נחשבת לאתגר גדול שעומד בפני עולם הרפואה, אך ייתכן מאוד שהאניס יהפוך בעתיד לאחד מהכלים היעילים ביותר בקרב הזה. במחקר נוסף, שנערך  בדרום קוריאה, הראו החוקרים כי לשמן ולתמצית האניס יש יכולות נוגדות פטריות חזקות, בייחוד כנגד פטריית הקנדידה המסוכנת.

בקטריות
 

5. בעל השפעה חיובית על רעננות העור וצמיחת השיער

אתנול הוא אחד מהרכיבים המרכזיים של האניס, והריח המיוחד שבו מתאפיין הצמח נובע מהחומר הזה. אחת מהסגולות שמעניק החומר הזה לאניס היא היכולת לתרום ולהשפיע באופן חיובי על בריאות עורכם, ולשמור עליו חלק ומבריק. שמן אניס מעורב עם חמאת שיאה או כל סוג אחר של שמן בריאותי יכול לעשות פלאים לעורכם, ולהבריאו במהירות מנגעים כדוגמת אקנה, נקודות שחורות ועוד. בנוסף נמצא כי האניס תורם לצמיחת השיער, ולתיקונו והבראתו של שיער שניזוק. עיסוי עמוק של שמן אניס על הקרקפת מסייע לצמיחת שיער חדש והיפטרות מהירה מקשקשים ואף כינים.

6. תורם לבריאות הלב ומונע קרישי דם

שמן האניס הוכח כחשוב ויעיל לשמירה על רמות לחץ דם תקינות בגוף וכמסייע לשמירה על בריאות הלב, משום שהוא מפחית לחצים גופניים שונים ומסייע לו לפעול בצורה תקינה יותר. מכיוון שהאניס מנקה רעלים מהגוף, הוא מאפשר גם את זרימתו התקינה של הדם, ממריץ את הפעילות הלבבית ותורם לפעילות התקינה של האיבר החיוני הזה. במחקר שנערך בשנת 2007 התגלה שהאתנול, מהמרכיבים הבולטים והמרכזיים באניס, יעיל במיוחד במניעת התפתחותם של קרישי דם מסכני חיים לאורך עורקי הגוף.

שתי ידיים תוחמות קו היוצר צורת לב

7. משפר את תהליך העיכול

ברפואת מזרח אסיה העתיקה, שמקורה באזור סין, וכך גם ברפואתם של ילידי אמריקה האינדיאנים, אניס שימש במשך שנים גם כמרענן חך וגם כתרופה יעילה לבעיות שונות במערכת העיכול. אותם עמים זיהו כבר לפני שנים רבות את תכונותיו היעילות של האניס בתחום זה, המאפשרות לו ולתוצריו להוות טיפול טבעי ושימושי עבור אנשים הסובלים מבעיות של עיכול איטי, גזים, התכווצויות תוך בטניות, עצירות, שלשולים ושאר מחלות מעיים. כדי להשתמש בו באופן המיטבי ביותר לצורך זה, הוסיפו מספר טיפות של שמן אניס לתוך כוס מים ושתו מהתערובת לאחר כל ארוחה גדולה שאתם אוכלים.

8. מסדיר את פעילות המחזור החודשי ומסייע לייצור החלב בגוף

לאניס ישנה השפעה חיובית על רמת ייצור ההורמון הנשי אסטרוגן, ולכן הוא בעל יתרונות חשובים במיוחד עבור בריאותן של נשים ותקינותם של תהליכים שונים, כדוגמת המחזור החודשי וייצור החלב בגוף. במקרה של עיכוב בקבלת המחזור החודשי, בגלל סיבות גופניות או מנטליות כאלו ואחרות, מומלץ ללגום תה אניס, שבהחלט עשוי להסדיר את תהליכי הווסת בגוף ולשכך את הכאבים וההתכווצויות. כמו כן, האניס מכיל חומרים המשפרים את יכולתו של הגוף לייצר חלב, ולכן הוא מומלץ לצריכה מתונה עבור אימהות מניקות.

נערה שוכבת בתנוחת עובר

9. תורם לבריאות חלל הפה

אחד מהיתרונות המעניינים של זרעי האניס הוא שהם תורמים לשמירה על בריאותם של חלל הפה והחניכיים. התכונות נוגדות הבקטריות והמיקרובים של האניס הופכות אותו למרענן חך יעיל במיוחד ולאחד המרכיבים האידאלים עבור תכשירי היגיינת פה למיניהם, ולכן בתרבויות שונות משמש האניס כמרכיב בתכשירי שטיפת פה למיניהם. בנוסף, השימוש באניס מסייע בהעלמת ריחות רעים מהפה, כמו גם בהורדת נפיחויות שונות באזור חלל הפה.

10. מכיל נוגדי חמצון חיוניים

נוגדי חמצון הם חומרים המצויים בצמחים באופן טבעי ומגנים על תאי הגוף מהרס עקב חשיפה לרעלים סביבתיים ורדיקלים חופשיים המחישים את תהליכי ההזדקנות ואת התפתחותן של מחלות מסכנות חיים. במחקר שפורסם בשנת 2007, מדענים מצאו כי בזכות התכונות נוגדות החמצון שלו, האניס צמצם עד מנע לחלוטין את היווצרותם של תאים סרטניים לאחר חשיפה לחומר מסרטן. המדענים הסיקו כי לאניס ישנן תכונות העשויות לסייע רבות בתחום ריפוי הסרטן.

מקור התמונות: JanineA1online2020

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.