print header

מאגר חינמי של דפי עבודה וסרטונים ללימוד השפה האנגלית

בעידן הגלובלי שבו אנו חיים, חשוב יותר מתמיד שהילדים שלנו ישלטו בשפה האנגלית כבר מגיל צעיר. מחוץ למסגרת בית הספר הכרת השפה האנגלית מתבצעת לרוב באופן אגבי, דרך משחקי מחשב ותוכניות טלוויזיה, אך אם אתם רוצים לסייע לילדיכם לרכוש את המיומנות החיונית הזאת, יש גם דרך אחרת וטובה הרבה יותר. בכתבה שלפניכם תמצאו קישורים למאגרים של דפי עבודה, צביעה וסרטונים חינוכיים שיעזרו לילדים הקטנים שלכם ללמוד אנגלית בצורה קלה ומהנה, החל מההיכרות הראשונית עם אותיות ה-ABC ועד לבניית אוצר מילים והרכבת משפטים בסיסיים. השימוש במאגרים האלה הוא חינמי לחלוטין, ואין שום ספק שהם יעסיקו את ילדיכם למשך שעות ארוכות ויעזרו להם להכיר ולהשתמש בשפה האנגלית כבר מגיל צעיר.

ילדים קוראים מספר
 

לחצו על שם הפעילות או על התמונה המצורפת כדי לעבור לאוסף המבוקש

 

דפי צביעה של אותיות ה-ABC

דפי הצביעה הפשוטים האלה הם דרך נהדרת לערוך היכרות ראשונית בין הילדים שלכם לבין אותיות הא'-ב' האנגלי. בתוך כל אות יש ציורים של חיה או חפץ בעלי שם שמתחיל באותה האות, ואותם הילדים יכולים לצבוע בצבעים שונים כדי לקבל ציור מדליק ומגוון. לאחר שנכנסתם לקישור, בחרו את דף הצביעה אותו אתם מעוניינים להדפיס ולאחר מכן לחצו על Ctrl ו-P או על אייקון המדפסת שמופיע בפינה הימנית העליונה של המסך, או בחלקו התחתון.

דפי עבודה באנגלית
 

סרטוני היכרות ראשוניים עם צלילי האותיות

זוהי דרך נוספת להכיר לילדים את האותיות השונות ואת דרכי הכתיבה של האותיות הראשיות והרגילות, לצד בנייה ראשונית של אוצר מילים. כל אחד מהסרטונים כולל כמה וכמה מילים שמתחילות באות מסוימת ועוזר לילדים לבצע את הקישור לפירוש המילה בעזרת ציורים משעשעים.

דפי עבודה באנגלית
 

דפי מדבקות לאותיות ה-ABC

אם הילדים שלכם מתעניינים במדבקות יותר מאשר בדפי צביעה, מאגר דפי העבודה הזה הוא במיוחד בשבילם. סימון המקומות בהם יש להדביק מדבקות מבוצע באמצעות האות עצמה אותם הילדים יוצרים, כך שמדובר בתרגול יעיל מאוד שחושף אותם לאותיות לאורך כל הפעילות. לאחר שנכנסתם לקישור, בחרו את דף העבודה אותו אתם מעוניינים להדפיס ולאחר מכן לחצו על Ctrl ו-P או על אייקון המדפסת שמופיע בפינה הימנית העליונה של המסך, או בחלקו התחתון.

דפי עבודה באנגלית
 

תפזורות מילים ודפי מדבקות מתקדמים

דפי העבודה האלו משלבים את עקרונות זיהוי האותיות השונות יחד עם בניית אוצר מילים בסיסי. בכל תפזורת הילדים מתבקשים למצוא מילה אחרת שרשומה בתחתית הדף ולהקיף את האותיות המתאימות שמופיעות בציור. אחרי שהילדים מצאו את המילה העיקרית, אתם יכולים לעודד אותם לנסות למצוא ולהרכיב מילים נוספות שהם מכירים בעזרת האותיות שבתפזורת. לאחר שנכנסתם לקישור, בחרו את דף העבודה אותו אתם מעוניינים להדפיס ולאחר מכן לחצו על Ctrl ו-P או על אייקון המדפסת שמופיע בפינה הימנית העליונה של המסך, או בחלקו התחתון.

דפי עבודה באנגלית
 

סרטונים לימודיים ושירים על צורות וצבעים

אוסף הסרטונים הזה הוא דרך מהנה וקלה לחשוף את הילדים למילים ומשפטים תיאוריים על צורות וצבעים. חלק מהסרטונים הם שירים וסיפורים שבהם הילדים יכולים לצפות וללמוד על ידי שמיעה וחיקוי, ואילו אחרים מציעים חוויה אינטראקטיבית שמאפשרת להם לבחור את התשובות הנכונות לשאלות בסיסיות, ובכך לשפר את הבנת הנשמע ואת אוצר המילים שלהם.

דפי עבודה באנגלית
 

הפכים, רגשות ושמות תואר

עבור ילדים שכבר מכירים את אותיות ה-ABC ושיש ברשותם אוצר מילים ראשוני, השלב הבא הוא למידת משפטים על ידי הכרת שמות תואר ותרגול יכולת הדיבור. אמנם הילדים שלכם יכולים לעשות זאת באופן חלקי בעזרת משחקי מחשב ותוכניות טלוויזיה, אך עדיף הרבה יותר להשתמש בתוכן שהותאם במיוחד לשם מטרה זו. מרבית הסרטונים שבאוסף הבא חוזרים על מילים ומשפטים כמה פעמים, כדי לאפשר לילד להגיד אותם יחד עם הקריין אחרי שהוא למד אותם בעצמו.

דפי עבודה באנגלית

מבוכי ABC וחיבור בין האותיות

דפי העבודה האלה יעזרו לילדים שלכם לתרגל את השפה האנגלית, ובמקביל הם גם יחזקו כישורים קוגניטיביים אחרים כמו פתרון מבוכים וחיבור קווים. באוסף דפי העבודה הזה יש 3 סוגי פעילויות שונים, כך שגם אם ילדיכם לא אוהב פעילות מסוימת, תמיד תוכלו להציע לו אחת אחרת. לאחר שנכנסתם לקישור, בחרו את דף העבודה אותו אתם מעוניינים להדפיס ואז מכן לחצו על צירוף המקשים Ctrl ו-P או על אייקון המדפסת שמופיע בפינה הימנית העליונה של המסך, או בחלקו התחתון.

דפי עבודה באנגלית

 

לחצו כאן כדי להכיר דרכים נוספות להכנת הילד לקראת חיים עצמאיים ובריאים

תמונה ראשית: Thelmadatter

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.