print header

8 סימנים שיעזרו לכם לזהות אהבה מזויפת בזוגיות

 מהי בעצם אהבה במערכת יחסים זוגית ואיך אפשר להגדיר אותה? כמעט בלתי אפשרי להסביר זאת בצורה מקיפה ומדויקת, במיוחד כאשר אנו מנסים לנתח קשרים שאנחנו מעורבים בהם. מאחר שאהבה היא מושג מעורפל כל כך, לפעמים אנחנו לא נזהה מצבים שבהם היא לא קיימת, לפחות לא בצורה שיכולה להעניק לנו את כל הדברים שאנחנו באמת צריכים מזוגיות טובה. בנוסף, ברוב המקרים בני ובנות זוג שמעניקים "אהבה מזויפת" לא מודעים לכך, ומבחינתכם הם אוהבים את הצד השני בקשר שלהם בכל ליבם. אז איך בכל זאת אפשר לזהות מערכות יחסים שבהן שוררת אהבה מזויפת? ישנם סימנים מחשידים שונים לכך, כמו ה-8 המפורטים בהמשך. אם חלק גדול מהם מאפיין את הקשר שלכם, כדאי שתשאלו את עצמכם האם זהו סוג האהבה שמגיע לכם לקבל...

1. הבעת אהבה רק ברשתות חברתיות ובנוכחות אנשים אחרים

המרדף אחרי התמונה הזוגית המושלמת לפרסום ברשתות החברתיות הוא במקרים רבים תוצאה של ביטחון עצמי נמוך וצורך בקבלת אישור מהסביבה. כאשר יש לו חלק גדול מדי בחיים שלכם, כל יציאה לבילוי במסעדה או חופשה במלון מלווה בצורך להצטלם מחובקים ולהיראות כמו הזוג הכי מושלם בעולם. אמנם מדובר בנושא שרצוי לשנות, אך אין לו קשר ישיר למידת הכנות של האהבה בקשר. הבעיות מתחילות כאשר ההתנהגות הזאת מאפיינת רק מצבים של יציאות מחוץ לבית ובילוי עם חברים. אם בני או בנות הזוג שלכם לא מביעים חיבה וקרבה אינטימית כאשר אתם לבד, יכול להיות שהם מודדים את "הצלחת" האהבה והקשר הזוגי שלכם באופן שגוי. הם אולי משקיעים בזוגיות רק כדי לקבל חיזוקים מהסביבה או חושבים שכמות הלייקים והתגובות מהסביבה היא ביטוי לכך שהם בקשר מוצלח.
סימני אזהרה לאהבה מזויפת: זוג מצלם את עצמו ומתנשק

2. שיחות יבשות וחסרות משמעות

כאשר שוררת אהבה אמיתית בין שני אנשים אין להם בעיה להיפתח, להפגין סקרנות כלפי האחר ולהפגין פגיעות זה מול זה, מה שלרוב מוביל לשיחות עמוקות, שיתוף אירועים משמעותיים מהעבר וכדומה. אם בזוגיות שלכם אירועים שכאלה כמעט ולא קורים, רוב השיחות שלכם עוסקות בענייני היומיום ואתם לא מרגישים עניין מספק בחיים ובמחשבות שלכם מעבר לכך, כדאי שתנסו להבין למה. ישנים מקרים שבהם אנשים מתקשים לעשות זאת כי יש להם אופי סגור או חוסר ביטחון עצמי, אך לפעמים זה סימן לכך שלצד השני בקשר פשוט אין עניין במי שאתם. אם שיחות עמוקות ואישיות שאתם מנסים לפתח לא מובילות לשום מקום באופן קבוע, כדאי שתדברו בכנות על התסכול שהמצב הזה גורם לכם ותנסו לברר מה הסיבה שמובילה לכך.

3. רצון חריג בשינוי אישיות והרגלים

סגנון לבוש יחודי, כלים על השולחן, איחורים לפגישות, האזנה לסוג מוזיקה מסוים, כל אלו עלולים להיות הרגלים ותכונות שזוגות יריבו עליהם באופן קבוע. במערכת יחסים שמבוססת על יסודות פגומים, במסגרת הריבים האלו צד אחד בדרך כלל ינסה לשנות את הדברים שהוא לא אוהב בצד השני, באופן המבטא ציפייה לשינוי והקרבה שמשרתים רק אותו. בפועל משמעות ההתנהגות הזאת היא ציפייה להתאמת בן או בת הזוג לאידיאל מסוים שלעיתים אינו מציאותי, משום שהצרכים של צד אחד יותר חשובים מהצרכים של הצד השני ומהקשר הזוגי עצמו. זו עלולה להיות נורת אזהרה גדולה לכך שהאדם מרגיש אהבה מזויפת כלפי הצד השני, ולא מבין שהדרישות שלו משרתות רק אותו, מה שמתקשר בצורה ישירה לסימן הבא...
סימני אזהרה לאהבה מזויפת: גבר ואישה לא מרוצים יושבים זה מול זו

4. אין עבודה משותפת לצורך מציאת פתרונות לבעיות המשותפת

אהבת אמת לא פותרת את כל הריבים בזוגיות, אך היא מאפשרת לשני הצדדים לתקשר ולעבוד ביחד לצורך מציאת דרכי פעולה ופשרות שיקלו על ההתמודדות עם בעיות שונות. אחת מהסיבות לזה היא שיש הבנה משותפת לכך שהאחריות לפתרון הבעיה לא מונחת רק על כתפיו של צד אחד. אם בן או בת הזוג שלכם מסרבים לקבל את הקביעה הזאת והם מעדיפים להתעלם מבעיות ולחזור על ריבים מסוימים שוב ושוב, זה טבעי שתרגישו שההתנהגות הזו מביעה חוסר אכפתיות בצרכים וברגשות שלכם. לאורך זמן תחושותיכם עלולות להתחזק ולהחמיר - אל תתעלמו מהן, כי אדם שלא מוכן לעבוד לצדכם כדי לעזור להקל על האווירה בזוגיות הוא כנראה אדם שלא חש מחויבות חזקה אליה. 

5. תמיד יש משהו חשוב יותר מזמן זוגי

כאשר האהבה בקשר אינה חזקה ואמיתית, תמיד יש משהו שחשוב יותר לאחד מהצדדים מאשר בילוי זמן איכות זוגי. מהצד הנפגע זה יראה כאילו שתמיד יש לצד המתחמק תירוצים קלושים ושדברים אף פעם לא תלויים בו אלא בצד שלישי שקל להאשים כדי לחמוק מאחריות. אמנם ביטול תוכניות הוא לפעמים חלק בלתי נפרד מהחיים, אך כאשר יש אהבה חזקה בקשר שני הצדדים תמיד פועלים ביחד כדי לפצות על מקרים שכאלה. זכרו שזמן זוגי איכותי בקשר חזק הוא לא תמיד יציאה למסעדות יוקרתיות או בילוי עם חברים, אלא גם ערב שקט של פעילויות משותפות, טיול משותף באזור הבית וכדומה.
סימני אזהרה לאהבה מזויפת: אישה מתוסכלת על ספה וגבר מאחוריה עם טלפון

6. עיסוק חריג במערכות יחסים קודמות

לרבים ורבות מאיתנו יש בן או בת זוג משמעותיים מהעבר, כאלה שקשה לנתק מהמחשבות לא משנה כמה קשה ננסה. אך למרות זאת, במצב שיש בקשר אהבה אמיתית ומשמעותית, לרוב אין סיבה להקדיש להם מחשבה לעיתים קרובות. כאשר המחשבות של האדם שאתם איתו ממוקדות באהבה מהעבר, הם כל הזמן ישוו אתכם אליה, יעלו אותה בשיחות איתכם וסביר להניח יחושו חרטות בנוגע לנסיבות שהובילו לפרידה ממנה. אם אתם רואים ומרגישים שזה משפיע על התקשורת והתחושות ביניכם, זהו סימן שהאדם שאתם איתו עדיין מסובך עם אהבה למערכות יחסים מהעבר שלו. עד שהוא יצליח להשתחרר ממנה האהבה שתשרור בקשר שלכם לא תהייה הדדית בעוצמתה ובאיכותה, וזה מצב שעלול להוביל לריבים ולתחושות רעות מאוד.

7. אין לכם תוכניות משותפות לעתיד

במערכת יחסים עמוקה ובעלת משמעות העתיד המשותף הוא נושא שחייב לעלות במוקדם או במאוחר - אם הצורך לדון בכך מגיע רק מצד אחד, כנראה שהכוונות של הצד השני אינן זהות, למרות שהוא בטוח בכך שהוא חש אהבה אמיתית ועמוקה. התוכניות המשותפות הן לא בהכרח דברים גדולים כמו להתחתן, להביא ילדים ולעבור לגור במקום חדש אחרי הפנסיה, אלא גם דברים קטנים יותר כגון טיולים משפחתיים או תכנוני ארוחות חג גדולות. אם בני הזוג שלכם אף פעם לא מעלים רעיונות לתוכניות שכאלה, יכול להיות שאין להם עניין ארוך טווח במערכת היחסים והם פשוט חיים איתכם מיום ליום ומתוך כוחו של הרגל.
סימני אזהרה לאהבה מזויפת: גבר ואישה הולכים על חוף

8. עיסוק מוגזם בדברים שנועדו להרשים אנשים אחרים

כולנו אוהבים להרשים את הסביבה ולשתף חברים בחוויות חיוביות שאנו עוברים, אך אנשים מסוימים מתמקדים בכך יותר מדי. אם זה מגיע על חשבון דברים שקשורים לזוגיות שלכם או שהעיסוק בנושא הזה משמעותי מדי, זה סימן מחשיד מאוד. העיסוק הזה בא לידי ביטוי למשל בכך שבן או בת זוג לובשים בגדים מהודרים במיוחד לכבוד יציאות, מתעקשים על בילוי במקומות היקרים והיוקרתיים ביותר, מבלים זמן רב בתיעוד ושיתוף הבילוי (כפי שהוצג בתחילת הכתבה) וכדומה. במקרים שכאלה אתם צריכים לשאול את עצמכם האם עיקר הבילוי הוא זמן איכות זוגי, או שהזוגיות היא רק אמצעי להשגת סטטוס כלשהו והשתתפות באירועים מסוימים עבור בני הזוג שלכם. אם אתם חושבים שהם נוטים לכיוון האפשרות השנייה, זהו מאפיין מובהקת של אהבה מזויפת.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.