print header

8 דברים שצריך לנקות כשאחד מבני הבית חולה

 כולנו מכירים את המקרים בהם אחד מבני המשפחה חולה, מה שמוביל למצב בו יתר דיירי הבית נכנסים לכוננות מלאה ומשתדלים להימנע מכל מגע שיסכן גם אותם בהידבקות. עם זאת, פעמים רבות חרף כל מאמצינו הכבירים, בסופו של יום גם אנו מוצאים את עצמנו מרותקים אל המיטה מבלי להבין מה עשינו לא נכון. למרבה ההפתעה, הסוד למניעה יעילה מפני הידבקות טמון בדברים הקטנים שאינם זוכים לתשומת לבנו. אם אתם רוצים לוודא שהחורף הזה תישארו בריאים ואיתנים, מומלץ שתכירו את 8 הדברים הבאים שחשוב להקפיד ולנקותם בתכיפות רבה יותר כשאחד מבני הבית חולה.
 
אדם חולה שוכב במיטה ומתכסה בשמיכה
 

1. מראות הבית

אנו משתמשים בהן מדי בוקר לפני העבודה, אחרי המקלחת וטרם יציאה למקום בילוי בערב, עם זאת, כמעט ואיננו טורחים לנקות את מראות הבית בתכיפות רבה יותר כשאחד מבני המשפחה חולה. כדאי לדעת שחיידקים ונגיפים עלולים להצטבר על המראות בשל העובדה שרובנו מרשים לעצמנו לקרב אליהן את פנינו, ולנשום ולהשתעל עליהן מבלי להיזהר. לכן הקפידו לנקות ואף לחטא את המראות באלכוהול, בעיקר אם מדובר במראות נפתחות בארונות האמבטיה, וזאת בשל הסיכויים הגבוהים יותר שניגע בהן עם ידיים חשופות.

2. ידיות על כל סוגיהן

אולי אנחנו לא שמים לב לכך, אך ישנו מגוון עצום של ידיות בהן אנו עושים שימוש בבית החל מידיותיהן של הדלתות הפנימיות, דרך ידיות המקרר, התנור, המדיח, מכונת הכניסה והמגירות, ועד לידיות הברזים. אם נהיה מציאותיים, גם האדם הזהיר ביותר אינו יכול להקפיד ולזכור בכל פעם מחדש שלא לגעת בידיות השונות עם ידיים חשופות – לכן, מרגע שאחד מבני הבית חלה וגם מעט לאחר שהחלים, הקפידו לחטא את הידיות השונות או לחילופין סייעו לאדם החולה במגוון דרכים שימנעו ממנו לגעת בהן שלא לצורך.
ידית של דלת כניסה לבית

3. מסנני המזגן

גם בתקופת הקיץ וגם בתקופת החורף, אנו מקפידים להדליק את המזגנים בבית על מנת לשמור על זרימת האוויר בחדרים השונים. על פניו זוהי הפעולה הנכונה ביותר לעשות בעיקר כשאחד מבני הבית חולה, אך התועלת שלה יורדת כאשר איננו מקפידים לנקות את מסנני המזגן בזמן המחלה ואחריה. ההסבר לכך נעוץ בעובדה שמלבד האבק הרב המצטבר עליהם, המסננים של המזגן עלולים להיות קרקע פורייה להצטברותם של חיידקים ונגיפים שונים, ואלו יכולים להתפזר באוויר בשנית בזמן הפעלת המזגן.

4. שלט הטלוויזיה ומקלדת המחשב

התקופה במהלכה מחלה מרתקת אותנו לבית עלולה להיות חוויה משעממת למדי, ומסיבה זו מובן מדוע שלט הטלוויזיה ומקלדת המחשב זוכים למגע תכוף עם ידיו של אדם חולה ומדבק. כך יוצא שעל שני חפצים הזוכים לשימוש נרחב וממושך גם מיתר דיירי הבית, מצטברים חיידקים ונגיפים שונים, מה שרק מגביר את הסיכויים להידבקויות במחלות. לכן, השתדלו לנקותם בתכיפות רבה יותר תוך הקפדה על חיטוי החללים המצויים בין המקשים של שניהם.
מקלדת מחשב
 

5. מתגים חשמליים

מצד אחד איננו מייחסים חשיבות גדולה למתגים שבבית בשל גודלם הקטן, אך מן הצד השני הם אלו שמאפשרים את השימוש שלנו במכשירי החשמל השונים בבית ולכן הם זוכים לשימוש ומגע תכוף מצדנו בידיים חשופות. לכן, בפעם הבאה שאחד מבני המשפחה חולה, ודאו שמתגי הבית עברו חיטוי יסודי, בין שמדובר במתגים על קירות ובין שמדובר במתגים של מכשירים חשמליים שונים דוגמת מנורת צד, מעבד מזון, רמקולים למחשב ועוד. 

6. פנים הרכב

ייתכן שהקפדתם לנקות ולחטא את הבית, אך חשוב לזכור שהסכנה להידבקות קיימת גם מחוצה לו, ברכב המשפחתי למשל. אם אתם חולקים את רכבכם עם יתר בני המשפחה, הקפידו לנקות את חלקיו שעשויים לזכות למגע התכוף ביותר וביניהם ידית ההילוכים, ההגה, כפתורי הרדיו וידיות האיתותים.
פנים הרכב

7. כריות המיטה והספה שבסלון

כולנו יודעים שמנוחה מרובה בעת מחלה היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה, ולכן אין זה מפתיע שכריות המיטה וכריות הספה הופכות לקרקע פורייה עבור חיידקים ונגיפים. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בשאריות הרוק הנותרות על הכריות לאחר שהאדם החולה הניח עליהן את ראשו ונרדם. אם בחוץ השמש זורחת, שיטה נהדרת בעזרתה תוכלו לחטא את הכריות וגם להקנות להן ריח נפלא היא באמצעות השארתן במקום שזוכה לאור ישיר לאורך היום במשך מספר שעות. פשוט ויעיל!

8. אביזרים שונים בחדר השירותים

בעוד שאנו מקפידים לשמור על ניקיונם של מושב וידית האסלה, ישנם פריטים נוספים בחדר השירותים שרצוי לתת עליהם את הדעת בשעה שאחד מדיירי הבית חולה. בין האביזרים השונים ניתן לציין את מטהר האוויר, המתקן לנייר הטואלט ואת פח האשפה, הזוכים למגע ישיר וחשוף מצד כל דיירי הבית ועלולים להביא להידבקות במחלות.
 

מקור: Ryan HydeDarrylMichaelMaggs

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו