maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

24 רעיונות להעסקת הילדים מחוץ לבית

בפעמים בהן אנו נמצאים עם הילדים או הנכדים, במכונית, בתור בסניף הדואר, במסעדה או בעת הליכה לגן השעשועים המרוחק, לעתים איננו מצליחים לחשוב על דרך שבאמצעותה נוכל להעסיק אותם, מה שעלול להוביל לבלגן, רעש או לביצוע שטויות למיניהן מצדם. אי לכך, ודאי תשמחו להכיר 24 רעיונות יצירתיים ומקוריים שיצליחו להפוך את אותם זמנים משעממים לרגעים מהנים, משמעותיים ומאחדים, שישמחו אתכם ואת הילדים. 
 
משחקים מדליקים לילדים
 

1. יצירת סיפור בהמשכים: כל אחד בתורו מוסיף משפט לסיפור שאותו תרקמו יחד. רצוי שתנדבו אתם את המשפט הראשון, כדי למנוע ויכוחים במקרה שיש לכם מספר ילדים.

2. שמות מקוריים למאכלים: אפשרו לילדים לקרוא את התפריט במסעדה בזמן שאתם ממתינים למלצר, והציעו להם לתת שמות חדשים למנות שנראות להם הכי טעימות ומזמינות.   

3. הערכת כמות: בזמן שאתם יושבים במסעדה או ממתינים בתור ארוך בקשו מהילדים שיספרו את כמות האנשים שלובשים חולצה לבנה, עונדים שעון, מחזיקים תיק וכדומה. מי שימצא את הכמות הגדולה ביותר, אשר נראית נכונה בעינכם, יהיה זה שיציע את האובייקט הבא שיש לספור.

משחקים מדליקים לילדים

4. משפט אמת ובדיה: בין שמדובר בנסיעה ברכב או בזמן ההליכה לחוג, כל אחד בתורו צריך לומר משפט שקר ומשפט אמת. המשתתפים האחרים צריכים לנחש מה מהסיפורים אמתי ומהו השקרי.

5. סיומת של מילים: המשחק המקסים הזה מתאים בעיקר לזמן הנסיעה במכונית או למקומות שבהם נוכחים מספר אנשים. המשתתף הראשון מעלה שם של חיה, לדוגמה: תרנגול. הבא אחריו צריך לציין שם שמתחיל באות האחרונה של החיה הנבחרת, לדוגמה: למה – וכן הלאה... אם תרצו להפוך את המשחק לתחרותי יותר, ניתן לוותר על התורות, והראשון שעונה הוא זה שממשיך. אפשר להחליף את הנושא לכל רעיון אחר שבו תחפצו.

6. זהה את המפורסם: כל אחד בתורו חושב על שם של אדם מפורסם או ידוע שכל הנוכחים מכירים (אפשר גם לחשוב על מכר מהמשפחה לדוגמה), ולכל המשתפים יחד יש 20 שאלות לשאול בכדי לדלות כמה שיותר פרטים על אותו אדם ולהגיע לתשובה. על השאלות להיות כאלה שניתן לענות עליהן ב"כן" או "לא" בלבד. 

משחקים מדליקים לילדים
 

7. נחש את החפץ: בדומה למשחק הקודם של הניחושים, כל אחד בתורו בוחר עצם מסוים ברכב, כששאר המשתתפים הופכים למרגלים; עליהם לנחש על מה הסתכל המשתתף על סמך פרט מידע קטן שהוא ינדב: "איתרתי משהו לבן בזווית העין שלי", "איתרתי משהו שמתחיל באות ט'" וכן הלאה. כך הילדים גם יוכלו לבחון את הזיכרון שלכם בנוגע לדברים שאתם לא יכולים לראות בזמן הנהיגה, שמונחים בחלל הרכב. 

8. זמזום שיר מוכר: כל אחד בתורו מזמזם שיר שכולם מכירים, ושאר המשתתפים צריכים לנחש באיזה שיר מדובר. מאחר שרובנו לא זמרים דגולים, המשחק יהפוך למצחיק ומעניין במיוחד.

9. משחקים תוצרת בית: אם יש לכם מעט זמן פנוי, תוכלו להכין יחד עם הילדים משחקים מגוונים, שאת חלקם ניתן לקחת איתכם לכל מקום. לחצו כאן או על התמונה הבאה, ותוכלו ליהנות מהדרכות פשוטות ומדליקות להכנת משחקים תוצרת בית. 

משחקים מדליקים לילדים

10. איתור מהיר: הכינו לפני היציאה מהבית רשימה של דברים הגיוניים שהילדים צריכים למצוא במהלך ההליכה, הנסיעה או בזמן השהות בתור. לדוגמה: מכונית אדומה, כלב שחור, טלפון ציבורי וכן הלאה. שימו לב שאתם מכינים רשימה מציאותית, כדי שהילדים לא ירגישו מתוסכלים ויפרשו מהמשחק.

11. לוחיות רישוי: בזמן הנסיעה במכונית הילדים יכולים לחפש לוחיות רישוי שהמספר האמצעי שלהן הינו זהה (333 לדוגמה). כל מי שמוצא זוכה בנקודה.

12. סיפור חיים: בזמן ההליכה ברגל או בזמן הנסיעה, בחרו באדם אקראי שנמצא בטווח ראייתכם. כל עוד האדם שעליו תנהלו את השיחה לא ישמע אתכם, תוכלו להמציא סיפור דמיוני לחלוטין בנוגע לחייו: לאן הוא הולך או נוסע, איך עבר עליו הבוקר, מה הוא אכל או שתה וכן הלאה. כדאי לבנות את הסיפור יחד, כך שכל בן משפחה ינדב בתורו מספר פרטים מעניינים שהוא המציא.

משחקים מדליקים לילדים

13. משחק הא'-ב': בחרו נושא וכל אחד בתורו צריך להגיד מילה שמתחילה באות הבאה בא'-ב' שמתקשרת לנושא. לדוגמה, הנושא הוא שמות של בנות, ומהלך המשחק הוא: אורנה, בתיה, גלית, דנית וכן הלאה. 

14. משפט משמות המשתתפים: כל אחד בתורו צריך לחשוב על משפט שלם והגיוני ככל הניתן, כשעליו להשתמש באותיות של שמו המלא בלבד. לדוגמה, אור בר – אני ומשה רוצים במבה רגילה.  

משחקים מדליקים לילדים

15. נקניקיות רציניות: בוחרים אדם אחד שינחה את המשחק, כשעליו לשאול כל משתתף בתורו כל שאלה העולה במוחו, ועל המשתתפים להשיב "נקניקיות" על כל שאלה. המטרה היא לא לצחוק. מי שצוחק יוצא מהמשחק, והמנצח יהיה המנחה של הסבב הבא. לדוגמה: "עם מה אתה הכי רוצה ללכת לישון"? - נקניקיות!

16. אם אתם מעוניינים להעביר את הזמן בהנאה, הן בגינה והן בחצר המשחקים, תוכלו להכין יחדיו בקלות משחק אחד או יותר מבין 15 הפעילויות המהנות הבאות.

17. אוצר מילים: אם אתם נמצאים במקום שבו יש לכם דפים ועטים בהישג יד, תוכלו לשחק את המשחק הנהדר הזה. כל שעליכם לעשות הוא להחליט על אות מסוימת, לדוגמה האות מ', וכל אחד צריך להכין בזמן מוגבל, שאותו תקבעו מראש, רשימה של מילים שהוא מכיר באות הזו. לבסוף, יש להשוות את התוצאות, וכל מי שכתב מילה שלא נוכחת באף רשימה נוספת זוכה ב-10 נקודות. 

משחקים מדליקים לילדים

18. אותיות הא'-ב' לאחור: אתגרו את הילדים, וגם את עצמכם, ונסו לומר את הא'-ב' מהסוף להתחלה. מי שיעשה זאת הכי מהר יזכה במחיאות כפיים סוערות.

19. שירים לפי נושאים: בחרו נושא וכל אחד בתורו צריך לשיר שיר שמכיל מילה שקשורה אליו. לדוגמה: פרחים: "כלניות, כלניות...", "כבר פורחים נרקיסים..." וכן הלאה.

20. מה השתנה?: אם אתם נמצאים במקום שבו תוכלו ללכת להתחבא לרגע, המשחק הבא הוא פשוט נפלא. עליכם לשנות את מיקומו של אחד מפריטי הלבוש שעליכם או כל חפץ אחר שמונח עליכם, כגון: קשירת השרוכים באופן שונה, להזיז את טבעת הנישואין לאצבע אחרת וכדומה, והילדים ינסו לנחש מה השתנה. כמובן שיש לאפשר להם לסרוק אתכם לפני כן, כדי שיוכלו להצליח במשימה. 

משחקים מדליקים לילדים

21. ספירת צעדים: בזמן שאתם הולכים ברחוב או מחכים בתור, תוכלו לאתגר את ילדיכם ולשאול כמה צעדים יש לפסוע בכדי להגיע לעמדה של הפקידה או עד לפח הקרוב למשל. לאחר מכן בדקו את המרחק, ומי שייתן את התשובה הקרובה ביותר לנכונה הוא זה שישאל את השאלה הבאה.

22. הכרת המשפחה או החברים: כל אחד בתורו שואל שאלות על עצמו, כמו: "מה הצבע האהוב עליי", איזה אוכל אני הכי אוהב לאכול", "מה ארצה להיות כשאהיה גדול" וכדומה, והמשתתפים צריכים לענות על השאלות. המנצח הוא זה שיזכה לשאול את השאלות בסיבוב הבא. 

23. סיפור ההורים: כל ילד בתורו צריך לנסות לנחש את סיפור ההיכרות של ההורים או הסבים, לפרטי פרטים; איפה הם ראו אחד את השנייה לראשונה, מה הם לבשו וכדומה. כך גם תהייה לכם הזדמנות נהדרת לשתף את הילדים בחייכם שקדמו להם.

24. למרבה המזל ולמרבה הצער: על המשתתף הראשון לומר אמירה מצערת: "למרבה הצער, האריה הזה עומד לתקוף אותנו", ועל המשתתף השני להשיב באמרה חיובית שסותרת את זו השלילית: "למרבה המזל, לקחתי שיעורי אילוף אריות". ככל שהמשפטים שלכם יהיו מוגזמים יותר, כך יהיה לכם ולילדיכם יותר כיף לשחק!

 
מקור התמונות: Penny Dugmore  Michael Newman  clappstar

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: