print header

9 סימנים לכך שהגבר מזניח את האישה שלו בנישואים

  אפשר להגיד הרבה דברים על הבעיות שבין גברים ונשים בחיי הנישואים, אך רבים יסכימו שפעמים רבות, הריבים, הוויכוחים והצרות שצצות נובעים מתוך חוסר תקשורת ולא יותר מזה. אמנם זה לא נכון עבור כל הזוגות, אך במקרים רבים הגברים שבבית הם אלו שנוטים להיות בעלי קשיים ביכולת התקשורת עם הנשים, וזאת אפילו אם הם לא מודעים לכך. כתוצאה מאותם קשיים בתקשורת או חוסר היכולת של האישה לבטא את רגשותיה ומחשבותיה, היא מרגישה מוזנחת, אך ניתן לתקן את המצב אם יודעים בדיוק על אילו מנהגים או פעולות הגבר צריך לעבוד. לפניכם 9 סימנים לכך שהגבר מזניח את אשתו בנישואים, וכמה טיפים שיעזרו לו (וגם לנשים) להפוך להיות תומך ואוהב יותר, למען שלום הבית ושלום חיי הזוגיות בבית.
 
סימנים לכך שהגבר מזניח את אשתו: זוג ושב על ספסל עם הגב אחד לשני

1. הוא משאיר את אשתו לבד לעיתים קרובות

אחת הדרכים המהירות ביותר להרוס את חיי הנישואים היא להשאיר את האישה לבד לעיתים קרובות. זה כולל הקדשת שעות רבות מדי לעבודה ובנוסף בילוי עם החברים ברוב הערבים. זה מוביל לכך שלגבר אין זמן שבו הוא מבלה עם אשתו לבד, וכשהוא כן, הוא לרוב עושה זאת במקביל לביצוע מטלות כמו קניות או במהלך סוף שבוע עם הילדים. אמנם גם לאישה יש עבודה וחברים, אך בחברה שלנו נהוג שהיא גם המטפלת העיקרית בילדים, ויש לה צורך לחלוק את האחריות הזו עם בעלה ובה בעת לקבל ממנו את תשומת הלב הראויה.
 
עבור רוב הנשים, החשש העיקרי בנישואים הוא לחוות תחושת בדידות, וכשזה קורה המצב מוביל לריבים והתנהגות פוגענית מצדה כלפי הבעל. אם האישה "מנדנדת" על כך שהגבר צריך לבלות זמן רב יותר בבית ועם ילדיו, סביר להניח שהיא מרגישה בודדה בנישואים ושנוצר ריחוק בינה לבין בעלה, ולכן מומלץ לזכור שהמחויבות הראשונית של כל גבר היא לאשתו ולמשפחתו, ורק לאחר מכן לבילוי עם חברים. כמובן שלכל דבר יש חשיבות וזמן, אך אולי ניתן לחלק את הזמן הזה בדרך יעילה יותר...
 

2. הוא נמנע מאינטימיות

אם הגבר לא נותן לאשתו להתקרב אליו מבחינה רגשית, זה עלול להוביל ליחסים הרסניים בנישואים. זה הרי לא הוגן שהגבר מספק לאשתו תשומת לב רק כשהוא מרגיש שיש לו צורך בכך, כמו למשל עבור קיום יחסי מין. הקרבה והחיבה צריכים להיות שם תמיד, ולא רק לשמש כאמצעי למטרה כלשהי.
 
את הקרבה והאינטימיות יוצרים לא רק בעזרת שיחות אחד עם השנייה, אלא גם בדרכים פשוטות כמו מתן חיבוק, החזקת ידיים ובילוי זמן איכות יחדיו. הדבר החשוב הוא לגרום לאישה להרגיש מחוברת לבעלה ולא מנותקת ממנו. שבו יחדיו מדי ערב, שאלו את האישה איך עבר עליה היום, ואם תעשו זאת אפילו רק לחצי שעה אתם תראו שאט אט היחסים ביניכם יהיו אינטימיים יותר וישתפרו כמעט בכל התחומים הקיימים.
סימנים לכך שהגבר מזניח את אשתו: זוג שוכב במיטה וכל אחד מסתיר את פניו מתחת לשמיכה

3. הוא תמיד מנסה "לתקן" אותה או את המצב שלה

אפילו אם האישה שלכם לא אומרת זאת, היא רואה בכם, הגברים, כמוקד הכוח של המשפחה. כשהיא מדברת על דברים שנראים כמו תלונות, היא מקווה שאתם תוכלו לעזור לה להתמודד עם העומס שהיא חווה, וזו מחמאה שאסור לזלזל בה. עם זאת, במקום תמיד לנסות לתקן את המצב, עליכם לפעמים פשוט להקשיב לה ולספק כתף תומכת. תוכלו אפילו לשאול האם היא צריכה פתרון, ולעיתים קרובות אתם תגלו שלא תמיד צריך לפתור לה את הבעיות. מה שחשוב זה שהאישה שלכם תדע שהגבר שלה מקשיב לה ומבין אותה.
 

4. הוא מתייחס לחוסר הביטחון העצמי שלה בקלילות רבה מדי

גברים רבים נוטים להגניב מבטים לנשים אחרות, בין שבקניון ובין שעל מסך המחשב, ולא רק שזה גורם לאישה לפקפק ביכולת של בעלה להישאר נאמן לה, אלא שזה גם גורם לה להרגיש שהיא לא מושכת עבורו. הנשים שלכם צריכות שתחזקו להן את הביטחון העצמי ושתימנעו מבדיחות או התלוצצויות על נושאים שעלולים להפחית אותו. זה בסדר להסתכל על נשים אחרות (עם העיניים בלבד), ולמעשה זה אך טבעי, אך מומלץ שלא תעשו זאת בצורה שתגרום לנשים שלכם להרגיש שלא בנוח.
 
זכרו שהאישה שלכם הקדישה לכם את חייה, והנאמנות והאהבה שלכם הם הדלק של הנישואים. אחד הדברים שמדגישים זאת זה טבעת הנישואים, וכשהגבר מסיר אותה זה עלול לסמן לאשתו שהוא מנסה להסתיר דבר מה ממנה. אם אין לכם מה להסתיר, ענידת טבעת הנישואים באופן קבוע זה ביטוי קל ופשוט שיכול להבהיר לה שאתם שלה, ולחזק את הקשר ביניכם אם אתם נמנעים מכך.
 
בנוסף, כשהאישה מרגישה חוסר ביטחון עצמי היא שואלת דברים כמו "אתה חושב שאני עדיין יפה?", "אתה אוהב אותי?" או "אתה חושב שהיא יפה?". אלו הן לא מלכודות, אלא סימנים לכך שהאישה רוצה להרגיש שאתם קרובים אליה – היא מחפשת הבטחה לכך שהאהבה והנאמנות שלכם היא לנצח. במקום להתבדח באותו רגע, הביטו לה בעיניים והבטיחו לה שהיא האישה היפה ביותר בחייכם.
סימנים לכך שהגבר מזניח את אשתו: זוג עם טבעות מחזיק ידיים

5. הוא לא אומר "אני מצטער"

בכל זוגיות יש ריבים והם לא הרסניים כפי שרבים (ורבות) חושבים, אך סירוב להודות בטעות ולהגיד "אני מצטער" הוא המצב הקשה באמת שמכרסם ביציבות של מערכת היחסים. בעוד שריבים זה לא דבר נעים, הם למעשה עוזרים בסופו של דבר לחזק את הקשר לאחר שפותרים אותם, ועבור האישה שלכם אמירת "אני מצטער" מראה שאתם יכולים להתפתח ולהתקדם הלאה בניסיון ליצור משפחה שלווה, תומכת ומאושרת.
 
גברים רבים רואים באמירת "אני מצטער" הבעה של חולשה, ומאמינים שאם יגידו זאת האישה שלהם לא תכבד אותם, אך ההפך הוא הנכון. אם אתם מבקשים סליחה אתם תעזרו לרפא את הלב הכואב של האישה שלכם, שחוותה פגיעה על ידיכם, בין שאתם חושבים שמה שהיא מרגישה מוצדק ובין שלא. זה מראה לה שאתם יכולים עדיין לעבוד יחדיו כדי לשפר את חיי הנישואים, ושאתם מבינים מה מפריע לה בהם.

6. הוא מתעלם מהחשיבות של המחוות הקטנות

אף אישה לא באמת צריכה תכשיטים יקרים או ארוחות יוקרתיות. אמנם כל אלו נחמדים, אך הם לא הכרחיים. נשים מרגישות שהבעלים שלהן אוהבים אותן הרבה יותר כשהם מעניקים להן מחוות קטנות, זאת משום שמחוות גדולות דווקא עלולות לסמל על כך שהגברים מנסים לפצות על דבר מה רע שעשו. תנו לאישה שלכם לדעת שאתם חושבים עליה על ידי כך שתגיעו הביתה מהעבודה עם פרח קטן, או פשוט שלחו לה הודעת טקסט נחמדה במהלך היום. הציעו לעזור בהכנת ארוחת הערב או בשטיפת הכלים, והיו בטוחים שמחוות קטנות שכאלה יהיו בעלות השפעה משמעותית יותר מכל דבר אחר.
 
עוד דבר שחשוב לזכור זה כמובן את יום ההולדת ויום הנישואים. חגגו את הימים האלה יחדיו ואל תשקיעו דווקא במחיר המתנה, אלא פשוט בכך שהיא תהיה אישית ומרגשת. הדרך הטובה ביותר להשקיע בנשים היא לבלות איתן זמן ולהראות שמקשיבים להן, ולאו דווקא לבזבז עליהן כסף.
סימנים לכך שהגבר מזניח את אשתו: גבר מחזיק זר פרחים

7. הוא הופך את יחסי המין ללא מהנים עבורה

גברים רבים מנתקים בין יחסי המין לבין האינטימיות בינם ובין הנשים שלהן. אם אתם מתרכזים רק בהגעה לפורקן, אתם יכולים להיות בטוחים שיחסי המין אינם מהנים עבור הנשים שלכם. זה מראה על כך שאתם מעוניינים רק באינטרסים שלכם, וזה מפחית את האינטימיות והקרבה ביניכם.
 
מטרת יחסי המין בנישואים היא לאו דווקא לספק את החשק, אלא ליצור קרבה בין בני הזוג, וניתן להשוות זאת לארוחת ערב; אם תאכלו שניצל שחיממתם במיקרוגל תוך 3 דקות אתם לא תיהנו ממנו כמו מתבשיל שעמלו על הכנתו במשך זמן רב. עבור תבשיל שכזה יש צורך במרכיבים שונים, וכן בסבלנות, וזה נכון גם במקרה של יחסי המין. אם אתם רוצים להחזיר את הכיף ליחסי המין שלכם, חשבו עליהם כתבשיל ולא כארוחה שאפשר לחמם במיקרוגל.

8. הוא הולך לאיבוד במרירות ובכעס שלו

אם גבר נשאר שקט למשך זמן רב, בת זוגתו מהר מאוד מתחילה לחשוש. נשים אוהבות לדבר על דברים ולפרוק את מה שעל הלב, בשעה שגברים לרוב נמנעים מכך משום שהם מאמינים שהם יכולים להתמודד עם הבעיות שלהם בעצמם או שאין צורך להטריד את הנשים שלהם. אם אתם לחוצים בנוגע לעבודה, כסף או אפילו מערכת היחסים שלכם, אל תשמרו את הכל בלב, משום שהאישה מרגישה זאת וכשאתם מסרבים לדבר היא מרגישה שאין ביניכם אהבה.
 
החשש הזה שהנשים חוות גורם להן לרדוף אחרי הבעל ולנסות לדובב אותו, אך לא משום שהן מזלזלות בו, אלא פשוט כדי להרגיש קרבה אליו. האישה רוצה שהגבר שלה יסמוך עליה, וכשהיא לא יודעת מה עובר עליו, היא לעיתים מתחילה לחשוב שהבעיה היא בה. כדי למנוע זאת מראש, אם אתם מרגישים שהעולם כולו יושב על כתפיכם, שתפו את בת הזוג שלכם בתחושות שלכם. זה גם יעזור לכם לבטא את עצמכם במילים ולהרגיש שלא הכל נורא כמו שהוא נראה.
סימנים לכך שהגבר מזניח את אשתו: אישה וגבר יושבים אחד לצד השנייה

9. הוא לא לוקח אחריות

בין שמדובר בהתמכרות לדבר מה ובין שמדובר בטעויות שחוזרות על עצמן, גברים רבים נוטים שלא להכיר בחולשות שלהם ואף להאשים את הנשים בהן. "אני שותה בגלל שהיא מנדנדת לי כל הזמן", "אני בוגד כי היא לא מטפלת בצרכים שלי", "אני מתפקד גרוע כי היא לא תומכת בי" וכדומה. הגיע הזמן שתיקחו אחריות על המעשים וההתנהגות שלכם.
 
אתם הם אלו שבוחרים לשתות, לבגוד, לא לעבוד או כל דבר אחר, וניסיון להאשים אדם אחר רק מסיר מכם את האחריות על כך. בחרו מהיום לפעול אחרת. בחרו ליצור לעצמכם את החיים שאתם רוצים שיהיו לכם, יחד עם בת הזוג שלכם. יתרה מכך, אם אתם מרגישים שהאישה שלכם היא השורש של כל הצרות שאתם חווים, היו "גברים" ודברו איתה על כך. היא לא תוכל להשתנות לעולם אם היא לא תדע מה מטריד אתכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.