print header

30 עובדות על הורות שאף אחד לא מדבר עליהן

  בעוד שכל משפחה היא שונה מאחרת, עדיין יש חוויות ותחושות שכל הורה חווה אך לא מוציא עליהן מילה. על אף שמי שלא הביא ילדים מעולם לא יבין אותן במלואן, ישנן כמה אזהרות שאנשים שמצפים לילדים צריכים לשמוע – כאלה שהן לא רק "תחווה את האושר הכי גדול בחייך" או "אין אהבה גדולה יותר מזו". כמובן שלא כולן מרתיעות, וחלקן אף מעודדות, אך בין אם אתם מצפים לילד ובין אם אתם הורים כבר זמן מה וחווים דברים שנראה לכם שלא קורים לאחרים, הנה 30 עובדות על הורות שאף אחד לא מדבר עליהן ושעליכם להכיר.
 

על פקפוק ביכולות ההורות שלכם

1. אתם תתהו לא פעם האם באמת מתאים לכם להיות הורים, ותחשבו שאולי זו הייתה טעות. כל מי שאומר שהורות זה אושר מתעלם מכך שהיא מביאה איתה הרבה רגעים של סבל, שיגרמו לכם לתהות האם זה בכלל מתאים לכם.

2. תפגעו בילדיכם בטעות לפחות פעם אחת, ותחושת האשמה תהיה בלתי נסבלת. הילדים שלכם יפלו על הראש או יפגעו קלות בצורה כזו או אחרת, וזאת פשוט מכיוון שתאונות קורות. אל תאשימו את עצמכם יותר מדי – זה קורה לכולם.

3. הורות היא עבודה קשה יותר ממה שאתם מצפים. רוב ההורים חושבים שהחודשים הראשונים הם החלק הקשה ביותר, אך הקושי לא נפסק גם עד גיל הנעורים. אתם עוד תתגעגעו לימים שבהם הדאגה הגדולה ביותר שלכם הייתה האם הילד ישן מספיק או לא.

4. תהפכו להיות ההורים שלכם, וזה יקרה לאט ובצורה שלא תבחינו בה כלל. עם זאת, יגיע יום אחד שבו תזרקו משפט שיזעזע אתכם עד עמק נשמתכם, כי זה בדיוק אותו המשפט ששמעתם מהוריכם בילדותכם. צריך להכיר בכך שבאופן מסוים אתם תהפכו להיות אימא או אבא שלכם, לפחות בצורה חלקית.

5. תהיו ה״מתורגמנים״ וה״פרשנים״ של ילדיכם, כשלזמן מסוים רק אתם תבינו אותם ואת מה שהם מנסים להגיד. רק אתם תדעו ש"ננה" זה "בננה" ושהילד רעב, או שבכל פעם שהוא רואה את סבא עם הזקן הגדול שלו הוא יתחיל לבכות פשוט כי הוא מפחד מהזקן ולא מסבא עצמו - ואתם תצטרכו להיות הדוברים של הקטנצ׳יק.

עובדות על הורות שלא מדברים עליהם: תינוק אוכל בננה

על השינוי העצום שיתרחש בחייכם

6. חשבונות הנטפליקס, הספוטיפיי או היוטיוב שלכם יתחילו להציע לכם בעיקר תכנים לילדים אם אכן תשתמשו בהם כדי לשעשע ולהעסיק את ילדיכם. אל תתפלאו אם לפתע תפסיקו לקבל המלצות טובות לתכנים, והחשבון שלכם יהפוך להיות החשבון של ילדיכם.

7. חיית המחמד שלכם כבר לא תהיה בעדיפות העליונה ותפסיק להיות מרכז תשומת הלב של הבית. אתם תלטפו אותה פחות ותשחקו איתה פחות, אך אל דאגה – הילד עוד יגדל וישחק איתה מספיק בעצמו.

8. אם חשבתם שלעשות כביסה כל כמה ימים זה סיוט, כדאי שתתחילו להתרגל, כי יהיו לכם פי 4 יותר בגדים לכבס כשהזאטוט שלכם ילכלכך את בגדיו מדי יום באוכל, ותוכלו לנחש בעצמכם במה עוד. 

9. שום דבר כבר לא יביך אתכם, אפילו לא להניק בפומבי, לשיר לילד באוטובוס או לקחת אותו לבית הספר בפיג'מה. יהיו לכם דברים אחרים וחשובים יותר לדאוג בנוגע אליהם.

10. תבינו שאין מספיק שעות ביממה, וזה יימשך זמן רב מאוד. הילדים שלכם יצטרכו שתסיעו אותם למקומות, שתיקנו להם דברים וכמובן שתעסיקו אותם, וכל אלו יעמיסו על רשימת המטלות שלכם.

עובדות על הורות שלא מדברים עליהם: אימא ובת מחזיקות כביסה מקופלת

11. כל יום שבו תצליחו להתקלח למשך יותר מ-5 דקות הוא ברכה, וכך גם כל יציאה קצרה מחוץ לבית – אפילו לקניות – תהפוך לטיול משחרר שיאפשר לכם לראות נופים אחרים שהם לא ארבעת קירות ביתכם. 

על השינוי העצום שיתרחש בכם

12. תהפכו להיות נינג'ה, כי כשהילד שלכם יישן, תעשו הכל כדי לוודא שהוא לא יתעורר. תתגנבו מחוץ לחדר שלו בלילה אחרי שתרדימו אותו או לתוך חדרו כשהוא ישן כדי לקחת דבר מה ששכחתם שם, והכל על קצות האצבעות ובחרדה שבכל רגע הוא עלול להתעורר.

13. תצחקו יותר משחשבתם שאפשרי, כי בואו נודה בזה, ילדים הם עם מצחיק. הם אומרים ועושים דברים כל כך לא צפויים שלפעמים תגיעו למצב שחסר לכם אוויר, אך לא חסר לכם צחוק.

14. תחסכו כסף על עצמכם כדי לקנות לילדיכם צעצועים מיוחדים, וזה יספק לכם הרבה יותר הנאה מאשר לקנות לעצמכם גאדג'ט חדש. זו לרוב הסיבה שאימהות רבות לובשות בגדים ישנים יחסית – הן מעדיפות להשקיע בילדיהן.

15. תתאהבו בסדרות ובסרטים שילדיכם רואים ואפילו תצפו לפרק או לסרט הבא שתראו ביחד. זה לאו דווקא יבדר אתכם במיוחד, אלא שאתם פשוט תיהנו להתכרבל עם הקטנטנים ולחזות בהם נהנים.

עובדות על הורות שלא מדברים עליהם: הורים וילדים יושבים על ספה ואוכלים פופקורן

16. קבוצת החברים שלכם תשתנה ללא הרף, ולא משנה עד כמה אתם טובים בשמירה על קשר, יהיו אנשים שייעלמו מחייכם. תכירו יותר אימהות ואבות, וזה בסדר אם תבלו את סוף השבוע שלכם בחברת הורים בפארק במקום במסיבה. אתם תרצו אינטראקציה עם אנשים שנמצאים בסטטוס שלכם.

17. ילדים של אנשים אחרים יעצבנו אתכם, כי אתם מעבירים בעצמכם מספיק זמן עם הילד שלכם ועם הנזלת, התפרצויות הזעם, ההקאות והבכי שלו. סביר להניח שתהיה לכם סיבולת נמוכה מאוד להתמודדות עם ילדים של אנשים אחרים.

18. תדאגו יותר משחשבתם שאפשרי, וכל דבר קטן - כמו קקי, פיפי והרגלי הנקה בשלבים הראשונים, או ציונים, הוצאת רישיון, ופעילות ברשת בשלבים מתקדמים - יהפוך להיות מקור דאגה שלא יפסיק להציק לכם.

על ההרס של הבית והרכוש לכם

19. המושב האחורי של הרכב יהפוך להיות החלל המלוכלך והמבולגן ביותר שברשותכם, כי אי אפשר לברוח ממיץ שיישפך, שוקולד שיימרח או חטיף שיתפורר על הריפוד, וכמובן מהצעצועים שמפוזרים תחת המושבים.

20. גם אם תבטיחו לעצמכם שלא תיתנו לילדים לשחק בטלפון, הם ישיגו או יקבלו אותו, והם ככל הנראה יגמרו לכם את הסוללה יותר פעמים משתוכלו לספור או אפילו ישברו את המסך שלו בטעות. מה ששלכם יהפוך להיות שלהם, בין אם תרצו ובין אם לא.

עובדות על הורות שלא מדברים עליהם: ילדה משתמשת בסמארטפון
21. הבגד האהוב עליכם ייהרס מקיא, אצבעות דביקות או אפילו מהניסיון הראשון של הילדים שלכם לעשות כביסה בעצמם. עם זאת, זה לא יפריע לכם כמו שאתם אולי חושבים, כי תוך זמן קצר הכל יישכח בעזרת חיוך קטן וחמוד של ילדכם.

על היחסים שלכם עם מזון

22. יהיו לכם שני סוגי ארוחות, בעמידה או במהירות, ולא יהיה לכם זמן ליהנות מארוחה כי מישהו יצטרך שתשגיחו על הילד 24/7. אפילו כשהילדים גדלים אתם עדיין תמצאו את עצמכם נעים מנקודה א' לנקודה ב' לאורך כל היום ואוכלים בעיקר על הדרך.

23. תלמדו כיצד להבריח ממתקים וחטיפים כאילו היו סמים לא חוקיים, כי אתם כמובן תרצו להמשיך לאכול אותם, אך תאסרו אותם על ילדיכם. במקום לריב איתם, תעדיפו לנשנש חטיף שוקולד בחדר הכביסה או להחביא אותו במקפיא ליד שקית הברוקולי.

24. תתחילו לאכול "מזון לילדים" ואוכל פחות בריא כמו מזון מהיר, גם אם נמנעתם ממנו כמו מאש עד עכשיו. לפעמים פשוט לא יהיה לכם מספיק זמן להכין לעצמכם אוכל בריא ומזין ואפילו לא סלט, אז אתם פשוט תאכלו את מה שתכינו לילדיכם או את מה שתזמינו להם והם לא יסיימו.

על ההלם שתקבלו

25. ידוע שתצטרכו להתמודד עם חיתולים מלוכלכים, אך אף אחד לא מדבר על רמת הלכלוך שתהיה בהם. תינוקות בריאים עושים צרכים 3 פעמים ביום, והריח יגרום לכם לרצות להקיא – במיוחד אם התינוק שותה פורמולה.

עובדות על הורות שלא מדברים עליהם: החלפת חיתול לתינוק

26. תסבלו מבדידות רבה, מאחר שכל הזמן הפנוי שלכם יוקדש לטיפול בילדים. מסיבה זו אתם תשתוקקו לקצת זמן לעצמכם או פעילות למבוגרים, אפילו אם זה רק כוס קפה עם חבר או חברה בזמן שהתינוק ישן.

27. הזוגיות שלכם לא תהיה אותו דבר, כי לפתע תתקשו למצוא זמן להיות ביחד – רק שניכם – או ליהנות מדייט רומנטי שיוציא אתכם מהשגרה. גם כשתצליחו לצאת יחדיו מהבית, תהיו מותשים מאוד כדי לנהל שיחה אינטלקטואלית, וכשהילדים יגדלו תחפשו בנרות זמן פנוי שבו תוכלו להיות אינטימיים אחד עם השנייה.

28. אתם תשתעממו עד מוות, כי בסופו של דבר הריגוש של הבאת ילד חדש הביתה יעלם, ותישארו רק עם שגרה משעממת שחוזרת על עצמה יום אחרי יום. תיכנסו למעגל של האכלות, הרדמות והחלפות חיתול שיכול לשגע כל אדם שפוי.

29. אנשים ישפטו אתכם על פי ילדיכם, וזה יתחיל בבגדים שתלבישו אותם, באוכל שתאכילו אותם ובסגנון ההורות שלכם. זה ימשיך עם הישגיהם הלימודיים והכישרונות או היכולות שלהם, ולפעמים תרגישו שכל דבר שתעשו עם ילדיכם יגרור אחריו חוות דעת או ביקורת של אדם אחר.

30. יישבר לכם הלב יותר מפעם אחת, כשהילד שלכם יתעכב עם אבן דרך בהתפתחותו או לא יתקבל ללימודים בתחום שכל כך רצה ללמוד. אך אפילו דברים טובים ישאירו בכם מעט טעם מר, כמו היום שבו הילדים שלכם יעזבו את הבית ויגורו לראשונה בדירה משלהם.

עובדות על הורות שלא מדברים עליהם: הורים עוזרים לבתם לעבור דירה

כמה מילים לסיום

כפי שראיתם, רוב העובדות האלה לא נשמעות עד כדי כך מאיימות, אך אם הן מגיעות בהפתעה אתם עלולים להתחיל לחשוב שמשהו בכם לא בסדר. כן, ילדים הם שמחה, אך הם גם עצבים, עצב, שעמום, אכזבה ועוד הרבה רגשות אחרים, ועכשיו כשאתם מודעים לכל זה, תוכלו להיות רגועים יותר – כולם עוברים את זה, גם אם אף אחד לא מדבר על כך. בסופו של דבר זה שווה את זה, כי ההורות מביאה איתה לחיים דברים טובים ששום דבר אחר לא יוכל להחליף לעולם.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.