print header

תנוחות יוגה שמקלות על כאבים ספציפיים

רוב האנשים מתחילים לעשות יוגה כי הם רוצים גוף חטוב ומוצק, יציבה מאוזנת ושיווי משקל רגשי, אך מי שמתחיל לתרגל את השיטה, מגלה מהר מאוד שיוגה יכולה גם לעזור לטפל בבעיות ספציפיות. ישנן תנוחות מסוימות שיכולות לעזור להקל על בעיות עיכול, כאבי ראש, רגישות בכף היד וכאבי גב. נסו את התנוחות הבאות כדי להקל על הכאבים ולהחזיר את האיזון מכף רגל ועד ראש...
 

תנוחות יוגה לטיפול בכאבים ספציפיים1. לטיפול בחמרמורות
כולנו מכירים את התחושה המזופתת אחרי לילה ארוך של שתיית אלכוהול. אם התעוררתם חלשים ועייפים, ואתם מרגישים כמו סמרטוט, נסו את התנוחה הבאה!

Lunge Twist
התחילו בעמידה זקופה ואז כרעו לפנים עם רגל ימין. הקפידו שהברך תהיה בקו אחד מעל הקרסול ושמרו על רגל שמאל מתוחה לאחור. הביאו את כפות הידיים למנח תפילה, מול בית החזה, תוך שאתם שומרים על בטן אסופה.  סובבו את פלג הגוף העליון לצד ימין, הרימו מרפק ימין לכיוון התקרה ומרפק שמאל מחוץ לברך ימין.
החזיקו כך במשך 5-10 נשימות, ואז החליפו רגליים ובצעו את התרגיל בצד השני.

 

תנוחות יוגה לטיפול בכאבים ספציפיים2. לטיפול בכאבי עקבים
כאב בעקבים הוא בעיקר תולדה של הליכה ממושכת על נעלי עקב, או נעל אחרת שאינה נוחה. נסו את התנוחה הבאה!

Standing Forward Fold with Crossed Legs
התחילו בעמידה זקופה, כפות רגליים שטוחות על הריצפה. העבירו את קרסול ימין מעבר לקרסול שמאל, כך שהזרתות יגעו זו בזו. הקפידו לשמור שהעקבים יגעו בריצפה. בתנוחה זו, התחילו לכופף את הגב חוליה אחר חוליה לכיוון הריצפה, מבלי להרים עקבים. הרפו ראש וצוואר.
החזיקו כך במשך 5-10 נשימות ואז התרוממו בעדינות מעלה והחליפו רגליים.

 

תנוחות יוגה לטיפול בכאבים ספציפיים3. לטיפול בכאבי ראש
קשה לשמור על נינוחות כשהראש מתפוצץ מכאבים, אבל יוגה יכולה לעשות פלאים לטיפול במיגרנה. נסו את התנוחה הבאה!

Seated Forward Fold
התחילו בתנוחת ישיבה עם רגליים צמודות וארוכות לפנים. השרישו את הירכיים לריצפה ושמרו על אצבעות בפלקס. שמרו על גב ארוך ובית חזה פתוח. השענו קדימה, כך שתתפסו את אצבעות הרגליים או הקרסוליים. קחו נשימה והרחיבו את בית החזה, ובנשיפה, מבלי לעגל את הגב, האריכו את הגוף עוד ועוד. הקפידו לשמור על ראש, צוואר וכתפיים רפויים. החזיקו כך במשך 5-10 נשימות. אם יש צורך, הניחו את הראש על בלוק של יוגה לתמיכה נוספת.

 

תנוחות יוגה לטיפול בכאבים ספציפיים4. לטיפול בכאבי גב
כאבי גב הם אחת הסיבות הנפוצות ביותר מ
דוע אנשים מתחילים לתרגל יוגה. התנוחה הבאה עוזרת לחזק, להגמיש ולהקל על כאבי גב.

Reclined Big-Toe Pose
התחילו בשכיבה על הגב. רגליים ישרות לפנים. שמרו על רגל שמאל ארוכה וכופפו את רגל ימין לכיוון בית החזה. תפסו את הבהונות וישרו את הרגל למעלה לכיוון התקרה, תוך שאתם שומרים על רגל בהמשך לירך. הרגיעו את כתף ימין לרצפה והשרישו את עצם הישיבה הימנית לרצפה. לחצו על ירך שמאל למטה. סובבו בוהן ימין החוצה ופתחו את הירך הימנית לצד ימין. הניחו את יד שמאל על ירך שמאל כדי לעזור להשריש אותו. בזמן שאתם מושכים את רגל ימין הצידה, סובבו את הראש מעבר לכתף הנגדית או שמרו על צוואר נטרלי. החזירו את רגל ימין למרכז, כעת תפסו את הקצה החיצוני של כף הרגל ביד שמאל ומשכו את הרגל מעבר לירך שמאל. שמרו על כתף נגדית מושרשת לריצפה. החזירו את רגל ימין חזרה למרכז, כופפו אותה בעדינות וישרו לכיוון הרצפה, הרימו את רגל שמאל ובצעו את אותה מתיחה. אם יש צורך, השתמשו בגומיה.

 

תנוחות יוגה לטיפול בכאבים ספציפיים5. לטיפול בתסמונת התעלה הקרפלית
מצב זה של כאבים בשורש כף היד גורם לעקצוצים, כאבים ותחושת נמלול. לעיתים קרובות זו תוצאה של עבודה ממושכת מול מחשב. נסו את התנוחה הבאה!

Cow Face
התחילו בתנוחת ישיבה עם שתי רגליים כפופות וכפות רגליים שטוחות על הריצפה. גררו את רגל ימין מתחת לברך שמאל ובצמוד לירך השמאלית. הניחו את רגל שמאל על גבי רגל ימין ובצמוד לירך הימנית. נסו לשמור על ברכיים צמודות זו לזו וגב זקוף. ישרו את יד שמאל למעלה ואת יד ימין למטה. כופפו את שני המרפקים ושלחו ידיים מאחורי הגב. שלחו את יד ימין במעלה עמוד השידרה ואת יד שמאל במורד עמוד השידרה, עד שכפות הידיים נפגשות. השתמשו בגומיה אם אינכם מצליחים להגיע.
החזיקו במשך 5-10 שניות והחליפו ידיים. יד ימין למעלה ויד שמאל למטה.

 

תנוחות יוגה לטיפול בכאבים ספציפיים6. לטיפול בכאבי בטן

בעיות עיכול, קלקול קיבה, גזים וכאבי בטן יכולים להעיק מאוד. נסו להרגיע את מערכת העיכול עם פיתולים עדינים שיסחטו את האיברים הפנימיים.

Reclined Twist
שכבו על הגב. האריכו את הזרועות לצדדים. כופפו ברך אחת לכיוון בית החזה ואז הורידו אותה מעבר לירך הנגדית. השתמשו ביד כדי להוריד את הברך לכיוון הריצפה. סובבו את הראש לצד הנגדי. החזיקו כך במשך 5-10 שניות והחליפו צדדים. עם כל נשימה, האריכו את עמוד השידרה מקודקוד הראש ועד עצם הזנב ועם כל נשימה, העמיקו את הפיתול.

 
מקור: סיון אסרף
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.