print header

7 יתרונות בריאותיים של שמן אובליפיחה לבליעה וכיצד מומלץ להשתמש בו

  לא רבים בישראל מכירים את שמן האובליפיחה, שכבר במשך אלפי שנים משמש כתרופת סבתא לשלל בעיות עור בקרב תושבי יבשת אסיה ומזרח אירופה. הוא ידוע גם בשם "אשחר רוסי", כשיש המכנים את הצמח שממנו מפיקים אותו כ"פרי הקדוש של ההימלאיה", ולא בכדי. מדובר בתמצית מגרגירים, עלים וזרעים של צמח האובליפיחה (היפופיאה), אשר גדל באזור סיביר וההימלאיה. לרוב עושים בשמן שימוש חיצוני, אולם לא רבים יודעים שניתן גם לצרוך אותו בבליעה כדי לטפל בבעיות שונות בגוף וכתוסף תזונה, רק צריך לבחור במוצר הנכון והמתאים לשם כך. אתם מוזמנים להכיר את 7 היתרונות הבריאותיים החשובים של השמן הנפלא הזה – הן בשימוש פנימי והן בשימוש חיצוני – וכן את הדרך המומלצת ביותר להשתמש בו.
 

1. עשיר בחומרים מזינים

שמן אובליפיחה עשיר בשלל מינרלים ותרכובות צמחיות מזינות, כשיש בו לא מעט נוגדי חמצון שמגנים על הגוף מפני מחלות קשות כמו סרטן, והוא גם נחשב לתכשיר אנטי אייג'ינג בעל יכולות מופלאות. הן הזרעים והן העלים של צמח האובליפיחה עשירים בקוורצטין, פלבונואיד שמקושר ללחץ דם נמוך ולהפחתת הסיכון לבעיות לבביות, והגרגרים עצמם מכילים אשלגן, סידן, מגנזיום, ברזל, זרחן, חומצה פולית, ביוטין וויטמינים B1, B2, B6, C ו-E.
 
יותר ממחצית מכמות השומן שבשמן האובליפיחה היא שומן חד בלתי רווי ורב בלתי רווי, שאלו הם שני סוגי שומנים בריאים שמומלצים לצריכה. הדבר המפתיע ביותר זה שחוקרים משערים כי מדובר באחד הצמחים היחידים בעולם שיכולים לספק לגוף את כל חומצות שומן האומגה – אומגה 3, אומגה 6, אומגה 7 ואומגה 9.
יתרונות שמן אובליפיחה: שמן אובליפיחה בבקבוקון

2. מחזק את בריאות הלב

בסעיף הקודם ציינו את הפלבונואיד קוורצטין שמצוי בשמן ומסייע להפחית את הסיכון לבעיות לבביות ולהוריד את לחץ הדם, אך לשמן יש עוד שלל יתרונות שקשורים ללב גם בדרכים אחרות. לדוגמה, במסגרת מחקר שנערך בפינלנד נבדקו 12 גברים בריאים, להם נתנו לצרוך 5 גרם שמן אובליפיחה או שמן קוקוס מדי יום. אחרי 4 שבועות, הגברים שצרכו את שמן האובליפיחה היו בעלי פחות סימנים לקרישי דם בגופם.
 
במחקר אחר שבו צרכו נבדקים 0.75 מ"ל (כ-2 כפיות) שמן אובליפיחה מדי יום למשך 30 ימים, נמצא לא רק שרמת לחץ הדם שלהם ירדה, אלא שגם ירדו בגופם רמות הטריגליצרידים והכולסטרול הרע – LDL. יש לציין שלכל הנבדקים היה מלכתחילה לחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה, כך שניתן ללמוד שהטיפול הזה סייע לשפר את מצבם. יחד עם זאת, ההשפעה על אנשים עם לחץ דם ורמות כולסטרול תקינות לא הייתה מורגשת, כך שההשפעה מתקיימת אצל אנשים שזקוקים לטיפול הזה, ולא אצל אנשים שאינם זקוקים לו.

3. מונע סוכרת

במסגרת מספר מחקרים שנערכו על בעלי חיים נמצא כי שמן האובליפיחה סייע להפחית את הפרשת האינסולין והפחית את התנגודת לאינסולין אצל הפרטים הנחקרים. במחקר אחר שנערך בהשתתפות בני אדם נמצאה תוצאה דומה, כשצריכת השמן הפחיתה את קפיצת רמות הסוכר בדם לאחר ארוחה עשירה בפחמימות. מאחר שקפיצות חדות ברמות הסוכר בדם לאורך זמן רב מגבירות את הסיכון לחלות בסוכרת מסוג 2, ההשפעה הזו יכולה למנוע את הסכנה הזו.
יתרונות שמן אובליפיחה: שמן אובליפיחה בקנקן

4. מגן על העור מפני נזקים

מריחת השמן ישירות על העור מספקת לו שלל יתרונות, ביניהן זירוז חידוש רקמות, מה שמסייע לפצעים להחלים מהר יותר. השמן מסייע גם להפחית דלקות על העור שנגרמו כתוצאה מחשיפה לקרני UV, והוא למעשה מגן על העור מפני נזקי השמש ומסייע לתיקונם בה בעת. חוקרים מאמינים שההשפעות האלה מגיעות בעיקר מתכולת חומצות השומן אומגה 3 ו-7 שמצויות בו.
 
יתרה מכך, במחקר שנערך לאורך 7 שבועות על קבוצה של גברים צעירים, נמצא כי מריחת תערובת של שמן אובליפיחה ומים על העור מגבירה את האלסטיות שלו, ומריחת השמן כפי שהוא על העור מסייעת להפחית יובש, כך שגם בשימוש קבוע מדובר בשמן שמסייע לשמור על בריאות ומראה העור.

5. מחזק את מערכת החיסון

צריכת שמן אובליפיחה מסייעת להגן על הגוף מפני זיהומים, כשחוקרים מייחסים את היכולת הזו לתכולת הפלבונואידים הגבוהה שבשמן. אלו הן למעשה תרכובות צמחיות שמחזקות את מערכת החיסון על ידי הגברת היכולת שלה לתפקד ולמנוע מחלות, וההשפעה הזו נבדקה והוכחה בשלל מחקרים.
 
באחד המחקרים בנושא שנערכו על שמן אובליפיחה, הראו כיצד הוא מונע את היכולת של חיידקי אי קולי להתפתח, ומחקר אחר הראה שצריכת השמן מסייעת לגוף להיות מוגן יותר גם מפני וירוסים כמו וירוס השפעת, הרפס ואפילו איידס.
יתרונות שמן אובליפיחה: שמן אובליפיחה בצלוחית

6. מסייע לשמור על בריאות הכבד

בשמן אובליפיחה יש שומנים בריאים, ויטמין E וקרוטנואידים, כשכולם יחדיו מסייעים לשמור על כבד בריא ונקי מנזקים. היכולת הזו הוכחה במחקרים שנערכו הן על בעלי חיים והן על בני אדם, כשבמחקר על אנשים שסבלו משחמת הכבד – מחלת כבד מתקדמת מאוד – נמצא כי צריכת 15 גרם של תמצית הצמח 3 פעמים ביום לאורך 6 חודשים הגבירה את הסימנים בדמם לתפקודי כבד תקינים ביחס לאלו שקיבלו תרופת דמה. 

7. מונע כיבים בפה ובקיבה

נערכו על שמן אובליפיחה מספר מחקרים בנוגע ליכולותיו להשפיע על מערכת העיכול בשימוש פנימי. התוצאות הראו שביכולתו למנוע התפתחות קיבים בקיבה, כלומר צריכת השמן מסייעת למנוע אולקוס. ברפואה הסינית משתמשים בשמן כדי לפתור בעיות שכאלה שקשורות לרירית הקיבה, והיכולת הזו הוכחה במחקר שנערך בשנת 2015, ושוב במחקר אחר נוסף בנושא שנערך בשנת 2016. יכולתו למנוע כיבים יכולה לסייע גם לאנשים שסובלים מאפטות בפה, כשמריחתו עליהן ישירות יכולה לזרז את תהליך החלמתן.
יתרונות שמן אובליפיחה: שמן אובליפיחה בבקבוקון

איך כדאי להשתמש בשמן אובליפיחה לבליעה?

מי שמכיר את שמן האובליפיחה כבר יודע שניתן להשתמש בו באופן חיצוני, ואכן רוב המוצרים שמכילים אותו מיועדים לשימוש שכזה. עם זאת, כדי לזכות בכל היתרונות הבריאותיים שצוינו בכתבה הזו יש לעשות בו גם שימוש פנימי, ובשביל זה צריך שמן אובליפיחה לבליעה. מדובר במוצר חדש שניתן להשתמש בו על גבי העור – על כוויות שמש, מסביב לעיניים, על חתכים ופציעות וכדומה – אולם הייחודיות שלו היא שניתן לעשות בו גם שימוש פנימי. שמן אובליפיחה לבליעה ניתן למשל למרוח על חניכיים כדי למנוע דימומים, וכדי ליהנות מכל יתרונותיו הבריאותיים מומלץ לשתות ממנו באופן קבוע 1-2 כפיות ביום. כך תשיגו את כל ערכיו התזונתיים ותיהנו מכל סגולותיו הנפלאים.
 
השמן משווק על ידי חברת "אשר שיווק" טלפון: 04-8722293
 
את השמן ניתן להשיג בחנויות הטבע או בחנויות האונליין כגון: טבע בריא או Bteva
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.