print header

7 טעויות שאתם עושים בטיפוח עור הפנים ממרכיבים שיש לכם בבית

 אנשים רבים מטפחים את פניהם כדי ליהנות מעור נקי ובעיקר ממראה צעיר ונטול קמטים. כדי לעשות זאת, הם נאלצים לרוב לשלם הון על קרמים ותכשירים, על ביקורים אצל קוסמטיקאיות או אפילו על טיפולי בוטוקס. עם זאת, כיום ניתן למצוא אפשרויות רבות אחרות שנועדו לחסוך מאמצים ובעיקר את ההוצאות הנלוות להשגת מראה הפנים המושלם, כמו מוצרים טבעיים שניתן למצוא בבית או תכשירים טבעיים נפוצים שנחשבים לזולים. במרבית המקרים הם מובילים לתוצאה הרצויה, אך חשוב להכיר את חסרונותיהם ואת הטעויות הנפוצות שאנשים עושים בעת השימוש בהם.
טיפוח ממרכיבים טבעיים: טיפול פנים עם מלפפון

1. חלבוני ביצה

אחד מהמוצרים היותר זמינים שיש לרבים במקרר הוא ביצים, ואולי בגלל זה מדובר ברכיב נפוץ כל כך בתכשירי טיפוח ביתיים. השימוש בו כולל מריחת חלבונים על הפנים, שמרכיביהם יכולים לסגור נקבוביות ולהילחם באופן זמני בדלקות ובקמטים, ובכך לגרום לעור להיראות יותר חלק. עם זאת, כדאי להיזהר מהשימוש בחלבונים מהסיבות הבאות:
 
 • מוצר עם רכיב שכזה סוגר נקבוביות באופן זמני, עד לשטיפת החלבונים מהפנים, ולכן הוא לא באמת תורם לעור. כמו כן, אלו המשתמשים במסכות הכוללות חלבוני ביצה, מסתכנים בסתימת נקבוביות ובהתפרצות אקנה, אם עורם רגיש לבעיה זו.
 • מייבש את העור ויוצר דלקת מקומית על הפנים, ושתי תופעות אלו מחריפות אם יש פצעים פתוחים באזור.
 • מביא לסיכון להידבקות בסלמונלה, שבה ביצים מסוימות יכולות להיות נגועות. אם אתם בכל זאת מעוניינים להשתמש בביצים למטרות טיפוח, מומלץ שתקנו אותן מחנות ושתוודאו שהן מפוסטרות ולא מגיעות ישירות מהלול. בנוסף, הקפידו שלא להשאיר מוצרים עם חלבוני ביצה על הפנים לאורך זמן ממושך, ושטפו את פניכם היטב לאחר מכן.

2. לימון או מיץ ליים

אומרים שלימון מוסיף המון, וזה נכון במקרים רבים, כמו גם בטיפוח הפנים. אך אם אתם רוצים ליהנות מיתרונותיו בבטחה, דעו שיש בו כמות גבוהה של חומצה ושל ויטמין C אשר עוזרת לשיפור מצב פגמים ובהסרת תאים מתים, אבל גם מהווה סיבה לנקיטת משנה זהירות. כדאי להיזהר מלהשתמש בלימון או ליים בכמות או בתדירות גבוהה מהסיבות הבאות:
 
 • החומצה שיש בלימון גורמת לצריבות ולצלקות אצל כאלו המשתמשים בו יותר מדי, בעיקר בקרב בעלי עור כהה שרוצים להילחם באקנה.
 • לימונים מכילים כמות גבוהה של חומר בשם פסוראלן, אשר הופך את העור לרגיש במיוחד לשמש וגורם לפניכם להאדים ולסבול משלפוחיות בעת מפגש עם אור יום. לכן, אם אתם בכל זאת מעוניינים להשתמש בלימון למטרות טיפוח, מומלץ לעשות זאת בשעות הלילה.

כדי למתן את תופעות הלוואי הללו ובעיקר על מנת ליהנות מתועלותיו של הלימון ככלי טיפוח, מומלץ לדלל אותו ולא להשתמש בו ישירות על הפנים. 

טיפוח ממרכיבים טבעיים: לימונים על חוף

3. מי ורדים

אמנם לא ניתן למצוא מי ורדים בכל בית, אך הם נחשבים לקלים להשגה ולמרכיב טבעי שישאיר על עורכם ריח נפלא ותחושה רעננה. אנשים שמשתמשים בתכשירים המכילים אותם, נהנים מתועלותיהם שכוללות הגנה על תאי העור מפני נזקים, האטת הזדקנות העור והרגעת אדמומיות וגירויים שנובעים מאקזמה. עם זאת, הם לא מתאימים לכל סוגי העור, ואם אתם משתמשים בהם כדאי שתוודאו שלא צצות אצלכם תופעות הלוואי הבאות:
 
 • צריבה
 • אדמומיות
 • גירויים
כפי שניתן לראות, מי הוורדים נועדו לטפל בחלק מהנזקים הללו, ולכן אם אתם בכל זאת חשים אותם – כדאי שתפסיקו להשתמש בתכשירים המכילים חומר זה באופן מידי, כי כנראה שהם לא מתאימים לעורכם ורק מחמירים את הבעיה. כמו כן, מומלץ תחילה לבדוק מוצרים שכאלו על שטח קטן של העור, ואם כעבור 24 שעות לא זיהיתם תופעות לוואי כמו אלו שציינו – דעו שאתם כנראה יכולים להשתמש בהם.

4. קינמון

קינמון נחשב לתבלין נהדר ובריא למאכלים ולשתייה, ויש כאלו המשתמשים בו גם כתכשיר לטיפוח הפנים, בזכות מרכיבים אנטי פטרייתיים, אנטי בקטריאליים ונוגדי חמצון שיש בו. יש לו תועלות רבות, כמו ריפוי אקנה ואקזמה, הוספת לחות, הסרת תאים מתים ושיפור צבע עור. עם זאת, כדאי להיזהר משימוש מופרז בו בנסיבות הבאות:
 
 • כמובן שאנשים שאלרגיים לתבלינים לא יכולים להשתמש בקינמון לטיפוח עורם, אך גם אלו שאינם נמנים עליהם צריכים להיזהר, מכיוון שפניהם אולי רגישות אליו.
 • הוא עלול לגרום לכוויות ולגירויים אם לא מדללים אותו, ובנוסף, בשמנים המכילים אותו מומלץ לא לגעת בידיים חשופות בעת הכנת מוצרי טיפוח או בכלל. 
טיפוח ממרכיבים טבעיים: קינמון

5. מים חמים

רבים שוטפים את פניהם במים חמים כי הם חושבים שזוהי שיטה טובה להרגעת ולניקוי העור. בפועל, היא אכן מקנה תחושה נעימה, אך אינה עוזרת בטיפוח הפנים בגלל חסרונות רבים שהופכים אותה ללא מומלצת, ואלו הדברים שיקרו לעורכם אם תעשו בה שימוש תכוף:
 
 • היא מסירה מהעור שמנים טבעיים שעוטפים אותו, ובכך היא מייבשת אותו ועלולה להביא לאקזמה, לאקנה ולזיהומים.
 • היא הופכת את העור לרגיש במיוחד לאחר רחצה, וגורמת לו להזדקן מהר יותר מכיוון שהיא מאטה את פעולת החומרים שנועדו לשמור עליו לח.
 • היא עלולה לגרום לכוויות, מכיוון שנקבוביות העור לא יכולות להתמודד עם טמפרטורת מים גבוהה.

6. חומץ סיידר תפוחים

חומץ זה נחשב למרכיב נוסף בעל שימושים רבים מאוד, שניתן לנצלו בזכות הימצאות מרכיבים אנטי דלקתיים שעוזרים לו לפתוח נקבוביות סתומות, להעלים צלקות או סממני גיל ולאזן את רמת החומציות של העור. אם תשתמשו בו, תוכלו ליהנות מעור חלק, אך אם תעשו זאת באופן מרובה ותכוף, אתם עלולים לסבול מתופעות הלוואי הבאות:
 
 • הוא יכול להשאיר ריח רע על עורכם וליצור דלקות בעיניים אם יגע בהן בטעות.
 • הוא אמנם יכול להועיל במקרים מסוימים של אקנה, אך אין בו את החומרים הנחוצים לטפל בדלקת זאת. כתוצאה מכך, הוא פועל אחרת מתכשירים שנועדו לכך ולכן הוא לא תמיד מוביל לתוצאות הרצויות.
 • חומר זה מכיל רמת חומציות גבוהה כאשר הוא לא מדולל וכתוצאה מכך הוא עלול לצרוב את עורכם, בעיקר אם אתם סובלים מפצעי אקנה. 
טיפוח ממרכיבים טבעיים: תפוחים ומשקה תפוחים

7. דבק מגע

לילדים רבים יש תחביב למרוח דבק על עורם ואז לקלפו, ומניסיון אישי - מדובר בפעולה נעימה למדיי שמותירה עור עם מראה נקי. אולי בגלל זה התפתחה בשנים האחרונות אופנה בקרב צעירים של מריחת מוצר זה על הפנים במטרה להוציא מהם כתמים שחורים. בתיאוריה, מדובר בתוצאה הגיונית למדי, מכיוון שהדבק יכול להסיר לכלוכים שכאלו, אך עם זאת בפועל מומחים ממליצים שלא לנסות שיטה זו מהסיבות הבאות:
 
 • השיטה הזו אמנם עובדת לפעמים, אבל מדובר בחומר שלא נוצר בשביל לנקות פנים ולכן אין לדעת איזו תוצאה תקבלו בטווח הארוך.
 • הוא יכול לגרום לסתימת נקבוביות, לגירויים ולרגישות יתר בעור, שעלולים להיגמר בצלקות ובשינויים של צבעו.
 • קילוף הדבק מהעור מביא להסרת שכבות המגנות עליו, ולכן עלול לגרום לפריחות וליובש, בעיקר בקרב בעלי עור רגיש.
 • זכרו כי הדבק אמנם אינו רעיל לעור, אך זה לא אומר שהוא מתאים לטיפול בו, ולכן לא כדאי לכם להשתמש בו לצרכי ניקוי.

לחצו כאן כדי להכיר טעויות נוספות שאתם עושים בטיפוח 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.