print header

8 "מקצועות" שלא מלמדים בבית הספר ושצריך ללמוד כמה שיותר מוקדם

  בבית הספר מלמדים מקצועות חשובים, בכך אין ספק בכלל, אך בשביל לחיות חיים טובים באופן מעשי צריך לדעת הרבה יותר מספרות או מתמטיקה. יש יכולות וידע שכל אחד צריך לרכוש כבר בגיל צעיר, אך בצער רב לא ניתן לכלול אותם בתוכנית הלימודים של כל בית ספר. את ה"מקצועות" האלה על ההורים ללמד את ילדיהם, אך לא כולם עושים זאת או אפילו יודעים כיצד. בדיוק לשם כך הכנו עבורכם את המדריך הבא שיעזור לכם ללמוד וללמד יכולות חשובות לחיים, עבורכם ועבור הילדים שלכם. אז הכירו את 8 ה"מקצועות" שלא מלמדים בבית הספר ושצריך ללמוד כמה שיותר מוקדם.
 
בית הספר של החיים: ציוד בית ספר על שולחן

1. התנהלות כלכלית

חשבון ומתמטיקה הם חשובים, אך ניהול פיננסי אישי חשוב אף יותר, שכן בלי הבנה של הדרך בה עובד הכסף, איך לחסוך אותו וכיצד לחלק אותו בין הצרכים והרצונות שלנו, אי אפשר להגיע לעצמאות כלכלית ולהימנע ממינוס בבנק. כל אחד צריך לדעת כיצד לנהל את התקציב שלו נכון וכבר מגיל צעיר, עוד לפני שעוזבים את בית ההורים.

לחצו כאן כדי להכיר 13 דברים שצריך לדעת על כסף כבר מגיל צעיר

לחצו כאן כדי לגלות 10 טיפים חכמים לחיסכון בכסף

לחצו כאן כדי ללמוד 7 עצות יעילות לחינוך הילדים להתנהלות כלכלית חכמה

2. ניהול לחצים

כבר מגיל צעיר אנחנו חווים לחץ, בין שהוא נובע ממבחנים בבית הספר ובין שממערכות היחסים החברתיות שלנו. בגיל מבוגר יותר הלחץ רק מתגבר ולא נפסק לעולם, זאת כל עוד לא לומדים לפני כיצד לנהל אותו. לכן מומלץ ללמוד איך להשתלט על הלחץ כבר מגיל קטן וכל שיטה שלומדים כדי לעשות זאת ממשיכה איתנו למשך כל החיים. 

לחצו כאן כדי ללמוד 14 טיפים מפי מומחים להתמודדות עם חרדות ולחצים

לחצו כאן כדי לגלות 8 שיטות של פסיכולוגים להפחתת מתח, לחץ וחרדה

לחצו כאן כדי להכיר 8 נקודות ולחיצה בכל הגוף שיעלימו את הלחץ שלכם

בית הספר של החיים:

3. טיפול בבית וברכב

בבית הספר לא לימדו אף אחד מאיתנו איך לטפל בבית או ברכב, ומשאירים את העבודה הזו לאימא ולאבא, אך גם הם לא תמיד מקדישים לכך זמן. יתכן שאין לכם זמן או אפשרות להראות לילדים שלכם איך לבצע מטלות שנראות לכם קשות מדי עבורם, או שאולי אתם בעצמכם לא יודעים איך לטפל ברכב בלי לגשת למוסך. אך לא משנה מה הסיבה, הילדים שלכם צריכים לצאת לחיים עם יכולות נחוצות שיעזרו להם להיות עצמאיים, ובאופן כללי כדאי להכיר את הטיפים האלו בכל גיל.

לחצו כאן כדי להכיר את 6 התירוצים הנפוצים לפטירת הילדים ממטלות הבית וכיצד להתגבר עליהם

לחצו כאן כדי לגלות איך לגרום לילדים לעזור במטלות הבית בכיף ובהנאה

לחצו כאן כדי ללמוד איך לטפל בעצמכם ב-6 תקלות רכב נפוצות

4. חיי זוגיות ומשפחה

לרוב, איש לא מלמד אותנו איך להתמודד עם יחסי זוגיות ורומנטיקה, ואלו הם דברים שאנחנו צריכים ללמוד בעצמנו מניסיוננו, או במקרה הרע – מסרטים וסדרות. אל תשאירו את החינוך של ילדיכם בנוגע לזוגיות בידיים של הוליווד ולמדו אותם את מה שאתם יודעים על אהבה וחיי זוגיות. בנוסף, למרות שעדיין אין להם ילדים משלהם, למדו את ילדיכם כיצד צריכים לנהוג הורים, וזה קל במיוחד לעשות בעזרת דוגמה אישית או אם יש להם אחים קטנים. אם תדאגו לכך שהמשפחה שלכם תהיה מאושרת, הילדים שלכם ילמדו באופן טבעי איך להקים לעצמם משפחה שכזו.

לחצו כאן כדי להכיר עצות חשובות ועתיקות לחיי נישואים מאושרים

לחצו כאן כדי לגלות את האמת לגבי 12 המיתוסים הנפוצים על מערכות יחסים

לחצו כאן כדי ללמוד את 13 הסודות שיהפכו את המשפחה שלכם למאושרת

בית הספר של החיים:

5. מדיטציה

אמנם במעט בתי ספר ברחבי העולם כבר התחילו לכלול שיעורי מדיטציה, אך עדיין רבים מעולם לא באמת התנסו בתחום הזה ולא הציגו אותו למשפחתם. מדובר בפעילות מרגיעה שאסור לזלזל בה כלל, משום שהיא גם עוזרת לנו להישאר ממוקדים במטרות שלנו ומגבירה את ההיכרות שלנו עם עצמנו. בעולם מהיר ולחוץ כשלנו, חשוב לדעת כיצד לקחת כמה רגעים כדי להירגע ולהשקיט את הנפש, וניתן לעשות זאת בצורה נפלאה ומועילה בעזרת מדיטציה.

לחצו כאן כדי לצפות ב-6 סרטוני מדיטציה לבוקר להתחלת יום מושלם

לחצו כאן כדי להכיר 6 טכניקות מדיטציה מקוריות ומהנות אחרות

לחצו כאן כדי ללמוד מה היא מדיטציה סאבלימינלית וכיצד לבצע אותה

6. בישול ואפייה

אתם אולי רואים בבישול ואפייה כמטלות, אך למעשה מדובר באחת היכולות הבסיסיות ביותר שכל אדם צריך לדעת כיצד לבצע, וחבל שלא מלמדים זאת בכל בית הספר. יכולת לבשל אוכל עוזרת לכל אחד להיות עצמאי יותר וליהנות מהמזון שהוא אוכל, והיא יכולה לעזור גם בשלל תחומים אחרים בחיים, כשהיא למשל מספקת לנו את האפשרות לבשל ארוחה רומנטית לבן או בת הזוג שלנו. כדי לבשל ולאפות כמו שצריך יש להכיר את הטיפים הנכונים, ותוכלו להעביר אותם גם לילדיכם כדי להראות להם עד כמה זה קל.

לחצו כאן כדי להכיר 12 טעויות בישול נפוצות והדרכים הפשוטות לתקן אותן

לחצו כאן כדי לדעת כיצד להכין 16 ירקות אהובים בצורה מדויקת

לחצו כאן כדי לגלות 6 מתכונים לחטיפים שאפשר להכין עם הילדים

בית הספר של החיים: ציוד וחומרים לאפייה

7. התמודדות עם כישלונות

כל אחד מתמודד עם כישלונות, אך לא כולם עושים זאת באותו האופן. אפילו האנשים שנראים לנו כאלופים בתחומם נכשלו פעם אחר פעם, כשאחד הציטוטים הידועים ביותר של שחקן הכדורסל המפורסם מייקל ג'ורדן, עוסק בכך שמתוך 9,000 הכדורים שהוא זרק לסל בקריירה שלו, הוא פספס 300. כדי להצליח צריך להיכשל בדרך, ויותר מפעם אחת. אם לא יודעים איך להתמודד עם הכישלון זה עלול להוריד את המוטיבציה ולגרום לנו לוותר, ואז אנחנו באמת נכשלים בפעם האחרונה והמכריעה.

לחצו כאן כדי להכיר את המדריך להתמודדות עם כישלון וטעויות בעבודה, בזוגיות ובחיים

לחצו כאן כדי לגלות 7 סיבות שמוכיחות שכישלון הוא לא ההפך מהצלחה

לחצו כאן כדי לצפות בסרטון שיגרום לכם להפסיק לפחד מכישלון

8. ניהול זמן

עוד בבית הספר לימדו אותנו שאסור לאחר לשיעורים, אך אף אחד לא מלמד את אלו שמאחרים באופן קבוע כיצד להימנע מכך. בנוסף, לא מלמדים אותנו כיצד לנהל את הזמן שלנו נכון כשאנו ניגשים לבצע עבודת הגשה או ללמוד למבחן, והיכולת הזו היא חשובה גם בהמשך החיים, בקריירה ובאופן כללי בכל דבר שאנחנו עושים. אם תלמדו את ילדיכם כיצד לנהל את זמנם נכון כבר מגיל קטן, הם יוכלו להימנע מהרבה מצבים לא נעימים בחיים. במקביל, אם אתם חשים שאין לכם זמן לכולם במהלך סדר היום השגרתי שלכם, יכול להיות שהטיפים האלו יעזור לכם לשנות את המצב.

לחצו כאן כדי להכיר 5 טכניקות יעילות לניהול זמן נכון

לחצו כאן כדי לגלות 7 טיפים יעילים שיעזרו לכם להספיק יותר דברים בפחות זמן

לחצו כאן כדי ללמוד 9 טיפים שיעזרו לכם להפסיק לאחר ולנהל את זמנכם טוב יותר

בית הספר של החיים:

כמה מילים לסיכום

את כל היכולות האלה חשוב שתדעו בעצמכם ואף יותר מכך – חשוב שתעבירו לילדיכם. אנחנו מקווים שבעזרת המדריכים שסיפקנו לכם תוכלו לעשות זאת ביעילות ולהכין את עצמכם ואת ילדיכם לחיים בדרך שבית הספר כנראה לא יוכל לספק לעולם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.