maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

השתלת תותב - חדשנות בתחום הטיפול באין אונות

  זה כבר לא סוד שתופעת האין אונות הגברית היא הרבה יותר נפוצה ממה שחשבנו בעבר, היא אפילו משפיעה על אוכלוסייה צעירה ומופיעה בעקבות בעיות רפואיות שונות שהופכות ליותר ויותר שכיחות, כמו סוכרת, בעיות לב ולחץ דם חריג. לכן זה לא מפתיע שבמהלך השנים האחרונות ראינו כיצד נושא הטיפול בבעיה הזו הופך מסוד מבייש שעובר מפה לאוזן, לתחום שיש בו עניין רב וביקוש לאיכות ותוצאות יעילות – כמו שאנו מצפים לקבל עבור כל בעיה בריאותית אחרת. אך לא את כל בעיות האין אונות ניתן לפתור בעזרת הפתרונות שמוכרים לכם (גלולות, תוספי תזונה, משאבות שונות וכדומה) וגברים רבים נשארים מאוכזבים ומתוסכלים. עבור אותם אנשים, קיים טיפול מתקדם בעל אחוז יעילות גבוה של 90-95%, אשר יכול לשים סוף לקשיי הזקפה אחת ולתמיד.
 
תותב לפין: זוג שוכב מתחת למצעים ומסתכל אחד על השני בזמן שהגבר והאישה מסתירים את פניהם

כמה דברים שכדאי לדעת על טיפול בבעיות אין אונות:

כאמור, גברים רבים סובלים מקושי בהשגת זקפה והסיבות לכך הן רבות ומגוונות. בעבר אותם גברים נאלצו להסתגל למצב ולחיות חיים ללא פעילות מינית ועם תחושת ערך עצמי נמוכה. פיתוחים רפואיים שונים שהתבססו על תרופות, הזרקות חומרים פעילים לאזור הפין ועזרים חיצוניים אחרים סיפקו הקלה חלקית לבעיה הזאת, אך מילת המפתח במשפט הזה היא "חלקית". חלק מהסובלים מבעיות אין אונות לא מגיבים לטיפולים האלו, וזאת משום שהגורם הבסיסי לבעיה שלהם הוא מורכב או שהם סובלים במקביל גם מעקמת הפין. 
 
בנוסף ראוי גם לציין שחלק מהטיפולים האלו פוגעים בספונטניות של הפעילות המינית וחלקם הגדול אמנם אכן יעיל, אך לא במידה הרצויה בעיני גברים רבים שמעוניינים ליהנות מזקפה כמה שיותר טובה. לפיכך נשאלת השאלה מה יכולים לעשות אותם גברים אשר לא מקבלים את התוצאות הרצויות מהטיפולים שתוארו, מסיבות כאלו ואחרות? התשובה היא השתלת תותב לפין - ניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים שמוביל לשביעות רצון גדולה ומאפשר למטופלים לקיים יחסי מין מלאים ללא הבדל בתחושת העור או ביכולת להגיע לסיפוק.
תותב לפין: גבר מחבק את אשתו מאחור והיא מחייכת

מהי בעצם השתלת תותב לפין?

השתלת תותב לפין היא למעשה ניתוח שמתבצע בהרדמה חלקית או מלאה שמטרתו היא להשתיל את חלקי התותב בגוף. התותב הזה מאפשר למטופל להגיע לזקפה ולקיים יחסים מלאים, ויש אף שתלים שעשויים להגדיל את אורך, עובי ונוקשות הפין. ישנם 2 סוגים של תותבי פין – תותב קשיח ותותב מתנפח.

תותב מתנפח: התותב מאפשר לגבר לקבל זקפה באיכות טובה מאוד ללא הגבלת זמן והרפיית הפין לאחר המשגל, כך שהגבר שולט על חוזק ומשך הזקפה. רוב התותבים המתנפחים מורכבים משני צילינדרים מחוברים, מאגר נוזלים ומשאבה, שמושתלים בגוף במהלך ניתוח. בשעת הצורך מפעילים את המשאבה שמעבירה את הנוזל המיוחד שבמאגר לצילינדרים, שמתרחבים וגורמים לזקפה. לחיצה נוספת מחזירה את הנוזלים למאגר, שלרוב מושתל מתחת לשרירי הרקטוס בבטן התחתונה.

תותב קשיח: הסוג השני מורכב משני מוטות נזילים שמושתלים בפין וגורמים למעשה למצב שבו הוא תמיד נוקשה למחצה, מה שמאפשר תפקוד מעולה במשגל ללא הפרעה בחיי היומיום. לאחר גירוי יזום התותב יעזור לפין להגיע למצב של זקפה המתאימה לקיום יחסי מין. טיפול שכזה אמנם נחשב לבחירה טובה עבור גברים שסובלים מפגיעות בעמוד השדרה שמשפיעות על התפקוד המיני, אך כיום מרבית הגברים מעדיפים את התותב המתנפח שמאפשר להם להשיג זקפה בזמן שמתאים להם. יתרון נוסף של התותב ההידראולי מתבטא בכך שקל יותר להסתירו והוא מעניק תחושה טבעית יותר. בשני המקרים מדובר בזקפה קשה וממושכת בדיוק כמו זקפה טבעית, ולפעמים אפילו יותר.

למרות כל היתרונות שתוארו עד כה, לפני שמחליטים לבצע השתלת תותב לפין חשוב לקבל מידע מקיף על טיפולים נוספים ואף לנסות את חלקם. רוב הגברים או הזוגות שפונים לאפשרות הטיפול הזאת חוו תקופות ארוכות של ניסיונות טיפול לא מוצלחים ואכזבות שפוגעות בזוגיות שלהם, בדימוי העצמי של הגבר וברצון ההדדי להמשיך לנסות לפתור את הבעיה. השתלת התותב אמנם מובילה להצלחה ולשביעות רצון גבוהה של המטופל במקרים רבים כפי שכבר נאמר, אך בכל זאת מדובר בניתוח בלתי הפיך שלאחריו אי אפשר לקבל זקפה טבעית ולכן יש לשקול את הנושא בכובד ראש. 

תותב לפין: ידיים של רופא ומטופל מעל לשולחן הרופא, כשהרופא מצביע על מסך מחשב נייד

כיצד מתבצעת השתלת תותב לפין?

אם לאחר בדיקת אפשרויות חלופיות והתייעצות רפואית הגעתם למסקנה שהשתלת תותב לפין היא הפתרון שאתם מחפשים, ודאי תרצו לדעת פרטים נוספים על האופן שבו היא מתבצעת. השתלת חלקי השתל שתבחרו  לרוב דרך חתך בשק האשכים ולאחר השלמת הניתוח (שאורכו כשעה) המטופל נדרש להישאר בבית החולים למשך לילה אחד, שלאחריו הוא משתחרר לביתו ומקבל הוראות טיפול מהצוות הרפואי. החתך גורם לצלקת קטנה במיקום החדרת השתל אך מלבד זאת אין אפשרות להבחין בתותב ורוב הגברים שעוברים את הטיפול הזה לא מרגישים שום בושה במלתחות ציבוריות או בחדרי הלבשה. במשך שבוע או שבועיים לאחר הניתוח המטופל צפוי לחוות כאבים ולקבל מרשם למשככי כאבים, וזוהי תופעת לוואי נורמאלית לחלוטין לניתוחים שכאלה.
 
אחרי 4-6 שבועות ניתן להתחיל להשתמש בשתל ולבצע פעילות מינית. בהתחלה מדובר במעשה מפחיד שעלול להוביל לכאבים או לנפיחויות ושטפי דם קטנים, אך זהו שלב טבעי בתהליך ההחלמה של הגוף. כעבור שלושה חודשים בערך השתל כבר הופך לחלק כמעט טבעי בגוף, שאינו מורגש וניתן לעשות בו שימוש שוטף - אך חשוב להגיד שהוא לא פותר בעיות של חשק מיני והוא גם לא משפיע על איכות השפיכה. מעבר לתופעות הלוואי שצוינו עד כאן יש לניתוח תופעות לוואי אפשריות אחרות, עליהן יורחב בהמשך. 

שאלות נפוצות:

האם התותב בטוח? משום שהחדרתו לגוף מצריכה ניתוח, יש סיבוכים אפשריים להליך השתלת התותב כגון דימומים וזיהומים. במקרים חריגים מאוד יש צורך בהסרת התותב כדי לאפשר לגוף להחלים מהזיהום, אך כאשר עורכים את הניתוח במוסדות מובילים שעושים שימוש בשיטות החדשות והבטוחות ביותר, הסיכוי לכך שזה יקרה עומד על 1-2% בלבד.   

מה מידת שביעות הרצון מהשתל? 80-90% מהגברים שעברו ניתוח להשתלת תותב לטיפול בבעיות אין אונות מצהירים על כך שהם מרוצים מהתוצאה ושהם היו בוחרים את אותו אופן טיפול אם הייתה ניתנת להם אפשרות לחזור אחורה בזמן. ראייה נוספת למידת שביעות הרצון מן הפתרון הזה, היא שבשנים האחרונות ארגוני האורולוגים מדווחים על עלייה מתמדת במספר האנשים שבוחרים לעבור אותו.

האם מדובר בפתרון קבוע? במרבית המקרים התשובה לשאלה הזו היא כן, אך ב-15% מהמקרים יש צורך בניתוח נוסף להחלפת השתל במהלך עשר השנים הראשונות שלאחר הניתוח הראשוני. הסיבות לכך הן לרוב תקלות טכניות בשתל, שהסיכויים להתרחשותן יורדים ככל שמשקיעים בתותב מתקדם יותר. הניתוח להחלפת השתל הוא ברוב המקרים קל יותר מהניתוח הראשוני, וההחלמה ממנו היא מהירה יותר.

ומה לגבי הנשים? לפי נתוני שביעות רצון שנאספו על ידי איגודי אורולוגים אמריקאים לפני מספר שנים, כ-85% מבנות זוגם של גברים שעברו השתלות תותבים לפין היו מרוצות מתפקוד השתל. בנוסף, גם הגברים וגם הנשים מדווחים על קיום פעילות מינית מלאה ומספקת ללא סיבוכי אין אונות ובלי מגבלות תדירות.

תותב לפין: גבר ואישה מחזיקים ידיים

לסיכום

כפי שלמדתם מהמידע שבכתבה הזו, יש פתרון רפואי מתקדם גם לבעיות האין אונות הקיצוניות ביותר, וגם גברים שכבר ניסו הזרקות, משאבות ושאר טיפולים אחרים ללא הצלחה יכולים לשנות את מצבם. גברים רבים בארץ ובעולם כבר עברו השתלת תותב שכזאת ושיקמו את חיי המין שלהם - כתוצאה מכך הדימוי העצמי שלהם עלה, הזוגיות שלהם השתפרה והם יכלו ליהנות מהחיים כמו כל האנשים האחרים בעולם. אם אתם או האנשים שקרובים ללבכם יכולים להיעזר בטיפול שכזה גם כן, כדאי לכם לפנות לרשת מרפאות care שקיימת כבר יותר מ-30 שנים ומציעה שירותים מתקדמים בפריסה ארצית של 41 סניפים.

לפרטים נוספים על הטיפול באין אונות - מלאו את פרטיכם:

 
בלחיצתך "שלח" הינך מאשר להעביר את הפרטים לחברת care
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו