maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

טיפול בגלי קול: הפתרון הטכנולוגי היעיל לבעיות אין אונות

 אמנם לא נעים לדבר על הנושא הזה, אבל למעלה מ-50% מהגברים מעל גיל 50 ו-60% מהגברים מעל גיל 70 חווים בעיות אין אונות, והתופעה הזו משפיעה גם על גברים צעירים יותר. משום שמדובר על תופעה נפוצה כל כך הגיע הזמן להתגבר על המבוכה שכרוכה בעיסוק בנושא ולמצוא דרכים יעילות לטפל בה. בעבר הלא רחוק הטיפולים לבעיות האלו היו מאוד מפוקפקים ולא אמינים, אך כיום יש לאין אונות פתרון טכנולוגי מוכח, יעיל ומפתיע: טיפול בעזרת גלי קול. טיפולים שכאלה יעילים לצורך הקלה על מגוון בעיות בריאותיות, לא רק הזקפה הגברית, ולכן כדאי להכיר את הטכנולוגיה הזו ולהבין את השפעתה על הגוף באופן כללי. לאחר שתכירו את הנושא הזה, תוכלו ללמוד כיצד יכולה הטכנולוגיה הזו לסייע לגברים להתמודד עם תופעת האין אונות ועם הגורם המוביל להופעתה.
 
גלי קול לטיפול באין אונות: פגישה עם רופא
 

כמה דברים שחשוב לדעת על בעיות אין אונות...

כדי שגבר יחווה זקפה מלאה ויציבה זרימת הדם לאיבר המין שלו צריכה להתגבר פי 6. כאשר מדובר בגברים שסובלים מבעיות בכלי דם (בעקבות סוכרת, מחלות לב, רמות גבוהות של שומנים בדם, עישון ועוד) הגוף מתקשה להגביר את זרימת הדם לרמה הזו ובחלק גדול מהמקרים כאשר גבר חווה קושי שכזה המצב המנטלי שלו מתערער והחשק המיני שלו דועך במהירות. ההשפעה של בעיות אין אונות לא מסתיימת כאן, משום שקשיים מסוימים בתפקוד המיני פוגעים בביטחון העצמי גם בכל מה שנוגע לתחומים אחרים בחיים, ולכן יש סיבה כפולה ומכופלת לטפל בהם.
 
כפי שכבר נאמר, אחוז משמעותי של גברים, גם צעירים ובריאים, חווה בעיות תפקוד מיני, והמצב רק מחמיר ככל שהגיל עולה. הגורמים לתופעה הם רבים ומגוונים: החל מתופעות לוואי של תרופות מסוימות, דרך מתח ולחץ שמשפיעים לרעה על החשק והתפקוד המיני ועד לבעיות בכלי הדם שכבר צוינו, שפוגעות ביכולת להגיע לזקפה ועלולות להופיע בעקבות סיבות שונות. תרופות ניתן להחליף לאחר התייעצות עם הרופא המטפל, לחצים וחרדות ניתן להפחית באמצעות חופשה, שיחה או שינוי אווירה, אך מה אפשר לעשות בקשר לבעיות בכלי הדם? משום שכ-80% ממקרי האין אונות מתרחשים בעקבות הפרעות זרימת דם לאיבר המין הגברי, חשוב מאוד לדעת את התשובה לשאלה הזו.
גלי קול לטיפול באין אונות: איור של כלי דם
 

כיצד מתבצע טיפול בגלי קול ומהן השפעותיו?

ראשית חשוב להגיד שלמרות השם העתידני שלהם, טיפולים בגלי קול שימשו מטפלים בתחומי האורתופדיה, האורולוגיה והקרדיולוגיה כבר לפני עשרות שנים, ובהצלחה רבה. בעקבות היעילות המוכחת הזו, כיום נעשה שימוש בשיטה הזו גם כדי לטפל באין אונות הנגרמת בעקבות בעיות בכלי הדם. למעשה, בשנת 2013 הטיפול הוכנס לתוך הנחיות הטיפול של איגוד האורולוגים האירופאי (EAU), ואף הוגדר כטיפול הבחירה המועדף לגברים הסובלים מאין אונות על רקע אי ספיקה עורקית. גלי הקול המדוברים הם סוג של גלי הלם בעוצמה נמוכה מאוד שמשודרים ממכשיר ייעודי לכיוון האזורים בגוף שסובלים מבעיות בכלי הדם. גלי ההלם האלו גורמים למיקרו-טראומה על תאים בגוף אשר לא באמת נפגעים מהם, אך בעקבות ההשפעה הזו מרגישים צורך "לתקן את עצמם". לכן בעקבות החשיפה לגלי הקול, הגוף שלנו משחרר חומרים שמעודדים בניית רקמות חדשות וחזקות יותר באזורים שהושפעו. תהליך זה מוביל ליצירת כלי דם נימיים חדשים והרחבת כלי הדם הקיימים, ובכך מקל על זרימת הדם לאזור המטופל. ההשפעה הזו נבדקה ואושרה במסגרת מספר רב של מחקרים, וניתן ליהנות ממנה ללא חשש מכאבים, סיבוכים או תופעות לוואי.
 
גלי הקול עצמם נוצרים בעקבות ניצוץ המופק על ידי גל אנרגיה קצר, ששובר את מהירות הקול בתוך סביבה מימית שמתקיימת בתוך מכשיר הטיפול. המכשיר הזה מופעל על ידי טכנאי מורשה אשר מצמיד אותו לאזור הטיפול הרצוי וכך מתבצע הטיפול בבעיה, באופן יעיל ולא פולשני. מעבר לפשטות ולמידת הביטחון הגבוהה שהמטופלים בגלי קול נהנים מהן, יש לשיטה הזו יתרון חשוב נוסף. מטופלים רבים אשר סובלים מבעיות אין אונות ובעיות אחרות שקשורות לכלי הדם או רקמות גוף אחרות לא מגיבים היטב לטיפולים תרופתיים. אם בעבר האפשרויות היחידות שעמדו בפני אנשים אלו היו פתרונות פולשניים, גלי הקול מהווים חלופה בטוחה ומתקדמת טכנולוגית לטיפול התרופתי, ובחלק מהמקרים היא גם יעילה יותר.
גלי קול לטיפול באין אונות: זוג מאושר על חוף הים
טענה זו הוכחה בין היתר גם על ידי מחקר שבוצע במרכז רמב"ם שבחיפה, שבמסגרתו גברים שסבלו מהפרעות חמורות בתפקוד המיני ולא הגיבו (או הגיבו באופן חלקי) לטיפול תרופתי התנסו בטיפול בגלי קול. אותם גברים חוו שיפור משמעותי במצבם לאחר מספר שבועות של טיפולי גלי קול דו-שבועיים. לאחר הטיפול בגלי הקול והתוצאות החיוביות שלו, החל השלב השני של המחקר, שבמסגרתו אותם גברים נטלו תרופות לטיפול בבעיות אין אונות. בבדיקת המעקב שבוצעה לאחר סיום השלב השני חל שיפור משמעותי נוסף במצבם של הנבדקים! תפקוד זרימת הדם של כל הגברים השתפרה ולא היו דיווחים על כאבים או אירועים חריגים במהלך המחקר או לאחריו.

מה עוד חשוב לדעת על השימוש בגלי קול לטיפול בבעיות אין אונות?

כפי שכבר נאמר, יש שיטות רבות לטיפול בבעיות אין אונות, טיפולים תרופתיים, פסיכולוגיים וגם פולשניים שלמרבה הצער לא יעילים עבור כלל האוכלוסייה והם עלולים לגרום לתופעות לוואי לא רצויות ואף להזיק לגוף. הטיפול בגלי קול מבטל את הסיכון שבחסרונות האלו, והוא נמצא כיעיל במיוחד לטיפול בגורם הנפוץ ביותר לבעיות אין אונות - כלי הדם. החשיפה לגלי הקול גורמת להרחבת כלי הדם באזור המטופל, פירוק ההצטברויות של חומרים שונים אשר חוסמים אותם ובמקביל מעודדת צמיחה של כלי דם חדשים. במילים אחרות, שיטת הטיפול הזאת פועלת במספר מישורים במקביל, ויכולה לסייע גם לגברים שהיו בטוחים בכך שחיי המין שלהם הסתיימו. היא מסייעת לגוף בכך שהיא "מפעילה" את כוחות הריפוי והבנייה החזקים שלו ולמרות שמדובר בפתרון טכנולוגי, ניתן להגיד שלמעשה גופם של המטופלים עצמם הוא זה שנלחם באין אונות, ומנצח אותה.
 
גלי קול לטיפול באין אונות: זוג מאושר על רקע שקיעה

היכן ניתן לבצע טיפול בגלי קול?

כפי שכבר הבנתם, העיסוק בבעיות אין אונות הוא כבר מזמן לא משהו שיש להתבייש בו. מדענים עורכים ניסויים בארץ ובעולם, טכנולוגיות מהפכניות נרתמות למלאכה ואת הפתרון לבעיה שתוקפת כל כך הרבה גברים כבר לא צריך לחפש בסמטאות אפלות או בעמודים האחרונים של העיתון. יחד עם זאת חשוב להסתייג ולהגיד שמדובר בטיפול רפואי לכל דבר, כזה שיש לבצע רק במקום מוסמך ועל יד טכנאי מורשה. למרבה המזל ניתן למצוא את שני הדברים האלו כאן בארץ, ברשת מרפאות Care שקיימת כבר יותר מ-30 שנים ומעסיקה כ-80 רופאים ועשרות טכנאים מורשים בפריסה ארצית של 41 סניפים. מומחי הרשת כבר טיפלו בהצלחה במספר רב של מטופלים שסבלו מכאבים, מפציעות ספורט ומבעיות אחרות, לרבות אין אונות, בעזרת טכנולוגיית גלי הקול, ואם אתם רוצים ליהנות מאותו שינוי ושיפור באיכות החיים כמוהם, אין שום סיבה שלא תעשו זאת!

לפרטים נוספים על הטיפול באין אונות - מלאו את פרטיכם:

 
בלחיצתך "שלח" הינך מאשר להעביר את הפרטים לחברת care
 

​מקור התמונות: Vic

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו