print header

יתרונות בריאותיים של אמבטיה חמה

אמבטיה חמה היא אחד הפינוקים האהובים ביותר, אבל מה עם אמבטיה חמה באמצע הקיץ? החלטנו לאסוף עבורכם 12 סיבות נוספות למה כדאי לכם למלא את האמבט במים חמים. אז תהיו מוכנים לאדים בחדר האמבטיה, ותיידעו את בני הבית שעכשיו אתם מקדישים 15 דקות לגוף שלכם. זה משהו שאתם חייבים לעצמכם.

יתרונות אמבטיה חמה
 
 

1. שיפור מערכת כלי הדם שלכם

טבילת הגוף במים חמים עד לצוואר היא מעין אימון לכל מערכת כלי הדם והלב שלכם. זאת מכיוון שמים יוצרים לחץ פיזי על הגוף, ובכך מגדילים את נפח הלב שלנו. כלומר, כאשר אנחנו נמצאים בתוך מים הלב פועל מהר וחזק יותר, שזהו אימון שאינו מסיבי מדי. טבילה שכזאת כמה פעמים בשבוע תהיה אימון מעולה לכלי הדם וללב שלנו.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

2. הירדמות מהירה וקלה

מים חמים מרגיעים את הגוף, ובהמשך גם מכינים אותנו טוב יותר לשינה. כאשר גוף מתוח נכנס לאמבטיה חמה, המים החמים מעלים את טמפרטורת הגוף ומרפים את השרירים. הרפיית השרירים לא רק מרגיעה אותם, היא מרפה גם את המוח, ומספקת את ההירגעות לה אנו זקוקים בסוף היום. עם זאת, עליכם להיות קשובים לגוף שלכם ולא להירדם באמבטיה החמה, ולהגביל את השהייה שלכם בה ל-15 דקות.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

3. שמירה על הכושר

ניתן להקל על כאבים מפציעות ספורט, שרירים שנמתחו ואפילו דלקות פרקים בעזרת אמבטיה חמה. הרפיית השרירים של המים החמים היא בדיוק מה שהגוף זקוק לו לאחר אימון קשה. אמבטיה חמה היא סיום מושלם לכל ספורט או פעילות, והיא תעזור לכם לשמור על כושר כל עוד תתמידו לשכך את הכאבים הנלווים באמבטיה חמה.
 
יתרונות אמבטיה חמה

4. הורדת לחץ הדם

מחקר בנושא לחץ דם גילה כי טבילה באמבטיה חמה יכולה להוריד את לחץ הדם שלכם. זוהי שיטה מעולה למי שנמצא בסיכון למחלות לב או בעל לחץ דם גבוה. מובן שאם אתם סובלים מבעיות אלה כדאי להתייעץ עם הרופא שלכם לפני טיפול תדיר כזה. המחקר גילה כי אמבטיות חמות מעלות את קצב הלב, אך מורידות את לחץ הדם. כמו כן, מסקנה זו עולה עם הסעיף הראשון וקשורה אליו, לגבי אימון הלב ומערכת הדם שלו.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

5. ירידה במשקל

מחקר נוסף הראה כי חולי סוכרת אשר טובלים באמבטיה חמה באופן תדיר מצליחים להוריד את רמות הסוכר והגלוקוז בדם שלהם. המחקר הראה גם כי טבילה באמבטיה חמה למשך 30 דקות, שישה ימים בשבוע, גרמה למשתתפים במחקר להשיל כמעט 2 קילו בחודש, מבלי שהנבדקים ישנו מלבד זה שום דבר באורח החיים שלהם או בדיאטה. אמנם אי אפשר להסתמך רק על שיטה זו, אבל זה בהחלט יכול לעזור. מכיוון ש-30 דקות הן זמן ארוך יותר מהזמן המומלץ, בדקו עם הרופא שלכם את התאמת ההמלצה לגופכם.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

6. הורדת מתח

עם הרפיית השרירים, באופן אוטומטי גם המוח שלנו נרגע, בזכות המים החמים הנוגעים בגופנו. זה ידוע שאמבטיה חמה יכולה להרגיע, בין אם זה בגלל הטמפרטורה הנעימה או מפני שאנחנו לא מתמקדים בשום דבר אחר חוץ מאשר במגע הנעים של המים החמים. פרט לכך, להורדת לחץ יש השפעה חיובית ארוכת טווח על הבריאות הפיזית והמנטלית ושיפור כללי באורח החיים.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

7. ניקוי הגוף

בעוד שמקלחת רגילה תנקה לנו את הלכלוך השטחי על העור, אמבטיה חמה יכולה לעזור לנו להוציא את הלכלוך שאיננו רואים. חום גורם לנקבוביות בעור להיפתח, וזה יכול להיות בריא מאוד כשאתם בסביבה נקייה, כמו האמבטיה הפרטית שלכם. כשהנקבוביות נפתחות המים יכולים להיכנס פנימה ולנקות לכלוך ורעלנים שנמצאים בעור שלנו. התוצאה היא הרגשה רעננה ועור נקי ובריא יותר. 
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

8. הפגת כאבי ראש

השפעתם החיובית של המים החמים על כלי הדם יכולה לשמש אותנו גם כדי להפיג כאבי ראש. כשהגוף שלנו נמצא במים חמים כלי הדם שלנו מתרחבים, ובכך יורד הלחץ בכלי הדם המגיעים אל הראש. הקלה בכלי הדם אל הראש עשויה להיות פתרון מהיר ויעיל לכאבי הראש המציקים שמופיעים מדי פעם. 
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

9. שיפור הערכה וביטחון עצמי

החיים מלאים באירועים מלחיצים, ואמבטיה חמה יכולה לבוא לעזרתכם במצבים כאלה. לפני אירוע או פגישה חשובה שמכניסים אתכם ללחץ, טבלו באמבטיה חמה ונסו להירגע. זה ידוע שכאשר אנחנו מרגישים טוב יותר מבחינה פיזית, אנחנו מצליחים גם לראות את עצמנו טובים ואמיצים יותר. המעגל של גוף בריא ונפש בריאה מצליח להשפיע עלינו במקומות שונים בחיים שלנו, והאמבטיה החמה משחקת תפקיד חשוב בגלגל זה.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

10. הפחתת חרדה

כרבע מהאוכלוסייה בישראל סובלת מהתקפי חרדה, כאשר חלק מתמודדים עם ההתקפים בעזרת טיפולים שונים. האפקט המרגיע של אמבטיה חמה יכול להצטרף לשלל אפשרויות הטיפול של הסובלים מחרדה, יחד עם טיפול תרופתי וטיפול התנהגותי. אם הינכם סובלים מהתקפים שכאלה, תוכלו להתייעץ עם המטפל שלכם כיצד לשלב את האמבטיות החמות במהלך השבוע שלכם כדי להקל על מצב הרוח.
 
יתרונות אמבטיה חמה

11. עוזר נגד שיעול וסימפטומים של שפעת

שאיפת האדים החמים בזמן האמבטיה יכולה לייבש את הליחה המצטברת לנו בגרון, שהיא הגורם העיקרי לשיעול מתמשך. בנוסף לכך, אמבטיה חמה יכולה גם להקל על סימפטומים של שפעת או חום. הפסקות של אמבטיה חמה למשך 10-15 דקות יכולות לסייע מאוד בהחלמה מהמחלות הללו.
 
יתרונות אמבטיה חמה

 

12. טיפוח העור

תמיד אחרי אמבטיה אנחנו מתלוננים על העור המקומט שהמים החמים יוצרים לנו, אך לאפקט זה יש דווקא השפעה חיובית עליו. המים החמים משאירים את העור לח לזמן רב יותר, ובכך מונעים מהעור להישבר. חתכים או סדקים המאפיינים עור יבש, יופיעו הרבה פחות באמצעות טבילות באמבטיה חמה באופן תדיר.
 
יתרונות אמבטיה חמה
 

נקודות נוספות שיש לקחת בחשבון!

  • למרות כל היתרונות שלה, טבילה תדירה באמבטיה חמה אינה מומלצת בחום לכולם. הזמן המומלץ לאמבטיה חמה הוא לא יותר מ-15 דקות. במקרים מיוחדים מומלץ אפילו פחות. 
  • על אנשים עם מחלות לב לנקוט בזהירות בכלל ההשפעות על מערכת כלי הדם בגוף, וכמו שמים חמים יכולים לעזור, הם עלולים גם להשפיע לרעה. התייעצו עם הרופא המטפל שלכם לגבי הזמן המומלץ עבורכם.
  • באמבטיה חמה אנחנו נוטים להזיע כמעט מבלי לשים לב, מה שיכול להביא להתייבשות, ועלינו לשים לב לגבי השינויים בגוף שלנו. קחו אתכם כוס מים קרים לאמבטיה וספקו לעצמכם רענון נהדר.
  • מי שרגיש לחום עליו להיזהר ממים חמים מדי או טבילה ממושכת מדי במים החמים שיגרמו למכת חום. 
  • לנשים בהריון אמבטיות חמות במיוחד אינן מומלצות בגלל אפשרות להשפעות שליליות לתינוק. לגבי כל חשש שהוא מומלץ להיוועץ ברופא לגבי מצבכם האישי.
 
מקור: מיכל איתן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו