print header

הידעת? כ-40% סובלים מחשק מיני ירוד - יש לזה פתרון!


זה לא הגיל, זה התרגיל - להחזיר את החשק לחיינו

החשק המיני נעלם לו. התשוקה שבעבר בערה בכם, כבר לא ניצתת בקלות ונדמה שיחסי-מין כבר לא ממש מעניינים אתכם ובטח שלא מעסיקים אתכם. נשמע לכם מוכר? אנשים רבים סובלים מהעדר חשק מיני אך לא מודים בזה, בטוחים שהוא ישוב מעצמו או משכנעים את עצמם שאין להם צורך בו, משום שהם נבוכים לחפש פתרון, נבוכים להתמודד עם המצב. אבל מה כאשר המצב פוגע במערכת הזוגית שלכם? כאשר הוא מייצר פערים מול בן הזוג ומשפיע על הדימוי העצמי שלכם? האם גם אז תתייחסו לחשק המיני שנעלם לו בביטול? מחקרים מראים שיחסי מין בריאים לגוף ולנשמה! יש מגוון פתרונות זמינים והגיע הזמן להחזיר את התשוקה לחייכם!

נשים שמאבדות עניין במין זו תופעה נפוצה ואף סטיגמה רווחת, שהשתרשה בתרבות המערבית, עד כדי כך שיש שרואים בה מעין גזירה שלא ניתן להתנער ממנה. לחצי היום-יום של עבודה-משפחה, שנשים נאלצות להתמודד איתן כבר מגיל צעיר, יחד עם תופעות "גיל המעבר" שמאפיינות נשים בסביבות גיל ה-50, נחשבות לאבן דרך בלתי נמנעת במחזור החיים של כל אישה. בעוד ש"גיל המעבר" מסמל תהליך ביולוגי של סוף תקופת הפוריות.

גם גברים עשויים לסבול מתופעות פיזיולוגיות שעלולות לפגוע בתפקוד המיני שלהם; לא רק ירידה הדרגתית של הורמון המין הגברי - הטסטוסטרון, אלא גם לחצים מתמידים בחיי היום-יום, יכולים לפגוע בעוררות המינית שלהם.   

האם סוף תקופת הפוריות חייבת להיות גם סוף תקופת המיניות?

חשק מיני

הרפואה הקונבנציונאלית והרפואה הטבעית, התפתחו מאוד בשנים האחרונות וגובשו לא מעט דרכים לשחזר עוררות וחשק מיני, אצל שני המינים.

לאורך השנים, נשים עוברות שינויים פיזיולוגיים ורגשיים שמשפיעים על ההרגלים, שגרת החיים, ההתנהגות והיחס הרגשי שלהן. לפעמים, עבודות נפוצות כמו עבודה משרדית בבית או מחוצה לו, משבשות גם כן את החשק המיני ומתווספות למאגר היבטים פסיכולוגיים ופיסיים שעשויים להשפיע עליהן במקביל. תהא הסיבה שתהא, התוצאה מדכאת ומייאשת - האישה מאבדת עניין בחיי המין וזה עשוי מאוד להזיק ליחסים הזוגיים כמו גם לבריאות הפיזית והרגשית שלה.

חלק נכבד מהסיבות שגורמות לנשים לאבד עניין קשורות למחלות שונות כמו מחלות לב, לחץ דם גבוה, בעיות בכליות, דלקת פרקים ומחלות נוירולוגיות שונות. סיבות פיזיולוגיות עקיפות יכולות לנבוע מניתוחים, אנמיה, עלייה במשקל, אלכוהול, עישון, תופעות לוואי של תרופות נגד דיכאון, שינויים הורמונליים במהלך הריון, לידה, הנקה ותופעות גיל המעבר. כל אלה יכולים לפקוד אישה בכל גיל ולהוות מחסום נפשי ופיזי שעשוי לגרום לתופעה של  HSDD - Hypoactive sexual desire disorder - הפרעה מינית המתבטאת בהעדר פנטזיות מיניות או תשוקה לפעילות מינית.
 

HSDD היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר שסובלים מהם מבוגרים, וככל שמתבגרים הסיכוי לסבול מהמחלה רק גדל. אין זו תופעה המיוחסת לנשים בלבד: ההערכה היא כי 31% מהגברים ו-43% מהנשים, סובלים מחשק מיני ירוד או העדר חשק בכלל, ואת התופעה ניתן לאבחן באמצעות בדיקת דם פשוטה. רופאים מאמינים כי המספרים האמיתיים גבוהים בהרבה, אלא שאנשים פשוט מתביישים להודות בכך או לגשת לטיפול.

 

חשק מיני

 

נשים רבות בשלב מסוים בחיים מאמצות מחויבויות שונות למשימת גידול הילדים, ניהול הבית או פיתוח קריירה, מה שמאפשר להן להצדיק את המצב ולא להגדיר אותו כבעיה. הרבה מאוד פסיכולוגים מסבירים שאם אישה תלמד להאט מעט את הקצב ולהתבונן בעצמה במראה, לפחות פעם ביום, היא תצליח לשבור את מחסום האפאטיות המינית ולהשיב את הרצון לגירוי מיני. כאשר הרצון הנפשי לגירוי קיים וכל שנותר הוא לפתור את בעיית החשק הפיזי, הדרך פשוטה יותר.

מה גורם לבעיות בתפקוד המיני אצל גברים? ההיבטים הפסיכולוגיים והפיזיים שמשפיעים על האישה, תקפים ברוב המקרים גם לגברים. כך למשל גורמים פיזיים כמו מחלות לב וכלי דם, הפרעות נוירולוגיות, חוסר איזון הורמונלי, סכרת, מחלות כרוניות כמו אי ספיקת כליות, שימוש מוגבר באלכוהול וסמים, כמו גם תופעות לוואי של תרופות מסוימות כמו תרופות נוגדות דיכאון, יכולים להשפיע במובהק על תפקודו המיני של הגבר. במקביל, גורמים פסיכולוגיים שקשורים למתח בעבודה, חרדות ביצוע, בעיות בחיי הנישואים, דימוי גוף נמוך, דיכאון, תחושת אשמה או השפעה של טראומה מהעבר, עשויים להוות פרמטרים מטרידים גם כן.

בעוד שבעיות מיניות של גברים סובבות בעיקר סביב מצבים של שפיכה מוקדמת, אין-אונות או עכבות בתשוקה מינית (אובדן ליבידו), אצל נשים, בעיות מיניות יכולות להתבטא בין היתר ביובש בנרתיק, נטייה לפטרת ובריחת שתן.

בעיות המיניות של שני הצדדים, אם הן לא מטופלות, עשויות לפגוע בדימוי העצמי, להגביר פחד מאינטימיות ולייצר מצוקות נפשיות, הן ברמה האישית והן ברמה הזוגית. איך מתמודדים עם זה?
 

ליבידו

שיטות הטיפול בבעיה

השיטה הקונבנציונלית: מועילה אך מזיקה בו זמנית
הרפואה הקונבנציונאלית מציעה לרוב טיפולים תרופתיים-הורמונליים כגון תרופות מעכבות ספיגת סרוטונין. עבור נשים, מציעה הרפואה טיפול הורמונלי לחיזוק האסטרוגן, שמטרתו לווסת את שומני הדם, למנוע בריחת סידן וחילוף חומרים.
עבור גברים, תרופות כמו ויאגרה, סיאליס או לויטרה, מטרתם להגביר את זרימת הדם לאיבר המין. הטיפולים רובם ככולם הם טיפולים הורמנליים חלופיים המסופקים לגוף על ידי תוספים כימיים.
למרות שאלה עשויים לשפר את הבעיות המיניות, הרי שהם מגבירים את הסכנה לאירועים מוחיים, קרישיות דם,
  אירועי לב, דמנציה, סרטן השד ועוד.

השיטה הטיפולית: מועילה, בתנאי שמצאתם מטפל טוב ומקצועי - מזיקה אם פספסתם.
בחלק מהמקרים, הפתרונות מגובים בייעוץ פסיכולוגי או טיפול זוגי - החוכמה היא לבחור מטפל מקצועי, שהוסמך לטפל בבעיות האלו ושקיבלתם עליו המלצות. מטפל טוב הוא קוסם אך מטפל לא מקצועי או מיומן עשוי, בין היתר, להעצים את התופעה לכדי דרמה וליצור התנגדות ורתיעה גדולים יותר וקשים יותר לפתרון.

השיטה הטבעית: מועילה בלי חשש לנזק
בשנים האחרונות, היקף צריכת מוצרי טבע ותוספי תזונה בעולם, גדל לאין שיעור. סקר שנערך לפני 4 שנים מצא כי 65% מהאמריקאים וכ-50% מהבריטים צורכים תוספי תזונה וצמחי מרפא וכי צריכת מוצרי טבע נמצאת במגמת עלייה. כמו-כן, ארגון ה-FDA האמריקאי הורה לרופאי משפחה להמליץ לפציינטים להשתמש במוצרי טבע כמענה למגוון צרכים רפואיים.

עבור נשים, צמחי מרפא יכולים לשפר את החשק המיני ואת תפקוד בלוטות המין והפוריות, להקל על תופעות גיל המעבר ולסייע במצבי תסמונת קדם-וסתית; כאבים, מגרנות ועייפות. הצמחים מתמקדים בהרגעה, קירור, הזנה ואיזון התהליך ההורמונלי ומאפשרים לכל אישה מרחב מחייה נינוח ונוח יותר. הצמחים ממתנים את התנודות ברמת ההורמונים ומאפשרים לגוף להסתגל לשינויים שמתרחשים בו בהדרגתיות.

למשל, טיפול טבעי על בסיס צמח המאקה בשילוב תמציות טבעיות הוא פתרון יעיל לטיפול בבעיות פוריות, כאבי מחזור וחוסר איזון הורמונלי. פעילותו של צמח המאקה יחודית בכך שהוא מהווה מעין "זריקת אנרגיה" פיזית, נפשית, מנטלית ומינית, ובמקום להכניס לגוף הורמונים מבחוץ, הוא תורם לייצור פנימי עצמאי של הורמוני המין.

צמח המאקה, שגדל באנדים הפרואנים בגבהים של מעל 4000 מטר מכיל כ-13% חלבון וחומצות אמינו ייחודיות. בשילוב עם תמציות צמחים כמו אנג'ליקה סינית וסמבוק שחור, הוא מהווה פיתרון יעיל:

- משפר את תפקוד בלוטות המין והפוריות.

- מעורר את החשק המיני בגיל המעבר.

- מייצר איזון הורמונלי להקלת תופעות גיל המעבר כמו גם תסמונות קדם-וסתיות.

- מסייע במקרי דיכאון, חרדה, מתח ועצבנות אצל נשים בגילאי המעבר.
 

מעוניינת להינות מנפלאות המאקה? לחצי כאן!

 

גם לגברים יש פתרון טבעי יעיל. תוספי התזונה פועלים לאיזון המערכת ההורמונלית, לשיפור הזיקפה, החשק המיני והפוריות, כמו גם להגנה מפני נזקי הגיל. לעומת נטילת הורמונים ומעוררי זיקפה מלאכותיים שעשויים לגרום לנזק מצטבר, הרי שתוספי התזונה פועלים גם הם כסייעים ומעודדים את הגוף לייצור אנדוגני של ההורמונים בעצמו.

כאמור, אצל גברים, החל מגיל 30-40 מתחילים שינויים הורמונליים שבאים לידי ביטוי בין היתר בירידה הדגרתית ביכולת הביצוע המינית כמו גם בהופעות תופעות הנלוות לכך. תוספי תזונה טבעיים מהווים פתרון מערכתי יעיל:

- משפרים את החשק המיני והזיקפה לגברים בכל גיל.

- משפרים את הפוריות.

- מצמצמים את נזקי הגיל; התקרחות, השמנה, אוסטופורוזיס, ראייה וירידה בזיכרון.

- מייצרים איזון רגשי, כלומר, מנטרלים עצבנות, חרדות ועייפות.
 

מעוניין לשפר את תפקודך המיני בדרך טבעית? לחץ כאן!

 

ליבידו

אומנם תסמיני גיל המעבר לגברים ולנשים מופיעים סביב העשור ה-4 וה-5 לחייהם, אך עם השנים, כאשר תוחלת החיים עולה בהדרגה, עולה גם הצורך בשיפור איכות החיים. אם באמת נכונו לנו 120 שנים (כפי שכולנו מאחלים זה לזה), האם לא כדאי שנהפוך את רוב שנות חיינו לשנים איכותיות, פוריות ומפרות?

אל תוותרו ללבידו שלכם! תנו לעצמכם הזדמנות נוספת להכניס שמחה וסיפוק לחייכם.

אין ספור מחקרים מצביעים על קשר ישיר בין תוחלת חיים, איכות חיים ואושר לבין חיי מין פוריים וטובים. נסו את אחת משיטות הטיפול, שמתאימה לכם. אל תתביישו לרצות להיות מאושרים - זו זכותכם המלאה!

 

מעוניינים לטפל בתסמיני גיל המעבר בדרכים טבעיות? לחצו כאן!

חיברה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.