print header

המטפל משיב: כל מה שרציתם לדעת על גודל האיבר הגברי

ד"ר יששכר רוטרי

הכותב הוא יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה ובעל ניסיון של 30 שנה בתחומו.

אני מתכוון הפעם לטפל באחד המיתוסים החשובים והמשפיעים  ביותר בעולמם של הגברים (ופחות מזה בעולמן של הנשים), מיתוס שהשפעתו אינה רק על התפקוד ביחסי המין , אלא אף על התדמית העצמית, הבטחון העצמי, האגו הגברי וההתנהגות הכללית - גודל איבר המין הגברי.

שני המגדרים מתייחסים לגודל (או לקוטן) מהבחינה הפיזיולוגית ולא פחות מהבחינה הפסיכולוגית. החשיבות הכללית שהנשים מייחסות למידות הפין נמוכה משמעותית מזו של הגברים. מרבית הגברים יעדיפו תלונות שאברם גדול מידי (מכאיב בחדירה), מאשר קטן מדי שנוכחותו אינה מורגשת (כאן חשוב להדגיש שאף לנשים ישנה "זקפה" פנימית כאשר הן מגורות. שכן הנרתיק מתרחב ומתארך באופן משמעותי).

גברים צעירים ש"זכו" למזלם בפין גדול, נוהגים לנפנפף בו מול חבריהם, שכן קנאתם של הללו מקנה להם גאווה רבה. ה"מנפנפים" הללו סבורים שהגודל יעשה עבורם את ה"עבודה" והוא שיגרום להנאתה ולסיפוקה של בת הזוג  בעת יחסי המין. חלקם אף אוהבים להתפאר בפני בנות הזוג העתידיות על "כישוריהם" ויכולותיהם ע"פ המתנה (הגנטית) שחנן אותם הטבע. ניתן אף לומר שהמשחק המקדים (שהוא חלק חשוב ביותר של גירוי נשים), הוא לא בראש מעיניהם של בעלי הפינים הגדולים, כאשר אלה סבורים ורוצים להאמין שהגודל הוא אכן הקובע הבלעדי אף אצל הנשים.

גברים בעלי פין קטן (שהוא גם מכווץ במצב של ריפיון) עלולים לסבול מ"חרדת ביצוע" בהפשילם את מכנסיהם ועוד בטרם המגע. כאשר התופעה חוזרת ונשנית, הם מתחילים להמציא תרוצים להתחמקות מהשלב החדירתי מחשש לכישלון. החדשות הטובות (עבור ה"מכווצים") הן - שדווקא נשים מנוסות שחוו רבות, עשויות להעדיף גברים שאברם אינו גדול וזאת משום שהללו נוהגים לפצות אותן, להשקיע בהן, לספק אותן בדרכים יצירתיות (אוראלי ודיגיטאלי). מבחינות רבות הם נחשבים בעיני נשים מנוסות למאהבים מוצלחים. קיימת טענה ש"קזנובה" גדול המאהבים של פעם, היה בעל פין קטן, היתה לו חרדת ביצוע וכמובן בעיות רבות בתפקוד הזיקפתי. כל גדולתו כלפי נשים היתה בעיקר ב"משחק המקדים". בזה הוא היה אשף.

ע"פ ד"ר רובין בייקר, ביולוג של האבולוציה, יש קשר בין גודל הפין לשיפור מסוים בסיכויי ההפרייה שכן פין שקוטר העטרה שלו גדול מקוטר הקנה מנקה את קירות הוואגינה (בעת תנועות החדירה) מטפילים או מזרעונים של ה"אחר" ( שאולי עדיין נמצאים בתוכה) ובכך הוא מאפשר לזרעונים שלו להגיע לביצית ולהפרותה. פין כזה נקרא פין "פטרייה" ע"פ הדמיון. מטבע הדברים הוא גם מקנה לנשים הנאה יתרה בעת החיכוך החדירתי. מאידך, פין שקוטרה של העטרה קטן מקוטרו של הקנה, הוא נקרא פין "עיפרון" ואפשר להבין מדוע.

גברים!! בטרם תרוצו לבדוק איזה פין יש לכם, רצוי להמשיך לקרא את ההמשך.

כך או אחרת, ואיך שנסתכל על זה, הקוטר הרבה יותר קובע מאשר האורך, כי מבחינת התחושה הנשית מרבית ההנאה היא ב3-4 הס"מ הראשונים, שם נמצא גם האיזור של נקודת הג'י. ישנן נשים הטוענות שהן זקוקות לתחושת ה"מלאות" בעת החדירה, שכן תחושה זו בנוסף לתחושת החיכוך מגרה אותן, ובכל זאת כ50% מהנשים לא מצליחות לחוות אורגזמה מחדירה בלבד. אלו שכן חוות הנאה ואורגזמה - הדבר נובע מחיכוך ישיר על נקודת הג'י כאמור (שכבר כתבתי מאמר בעניינה לפני זמן לא רב). מאידך נשים רבות עשויות לחוש בריגוש מיני למראה הגבר בעל האיבר ה"מתאים" להן על פי השגותיהן.

הסידרה "סקס והעיר הגדולה" גרמה לגברים רבים "חרדת ביצוע" בגלל מיסטר "ביג" וההערצה שהיתה כלפיו. נשים הקוראות לפין של בן הזוג "בוטן", בצחוק כמובן, עשויות לגרום להם חרדה מפני יחסי מין, בכפוף לרגישותו וחרדותיו של בן הזוג בהקשר זה כמובן.

ניתן לומר שאחד המרכיבים החשובים ביותר לבטחונם העצמי של הגברים הוא גודלו של האיבר, לאו דווקא בעת הזקפה, אלא בעיקר בעת הריפיון, מצב שיאפשר להם לטלטל אותו אנה ואנה לאחר שסיימו להשתין, או ע"פ הבליטה בקידמת בגד הים שלהם. החשוב ביותר לגברים הללו הוא לראות את ההפתעה בעיני הנשים, כאשר הם מחפשים ומוצאים סיבה לחשוף  אותו לפניהן, והוא גדול למרות שהוא מצוי בריפיון (ואולי דוקא בגלל זה).

למרות כל האמור לעיל, יכול פין קטן (ומכווץ) להגיע למידות סבירות בהחלט. שכן בעת הזיקפה הוא עשוי לגדול עד פי 5 ממצבו הרפוי ואילו פין גדול הוא (בד"כ) גדל פי אחד וחצי לערך, כי ממילא הוא נמצא עם כמות גדולה של דם בתוכו (לכן הוא גם אינו יכול להתכווץ).

על מנת להבין את העניין ניתן לחשוב על פין גדול כמו על אנטנה במצב זקוף (במכוניות ישנות). לעומת זאת פין קטן הוא כמו אנטנה נשלפת (מכוניות חדישות).

על מנת להסיר ספק מהגברים המודאגים ממידות הפין שלהם, לפניכם
טבלת מידות של פינים במצב של זיקפה
(שהוא המדד לבדיקה):

(כל המידות נתונות בס"מ)

גודל הפין 

אורך         קוטר
קטן  מאוד 7-8 1.5-2
קטן                  8-11 2-2.5
בינוני               11-15 2.5-3.5
גדול               15 - 20 3.5-4.5
גדול מאוד 25 - 20  4.5-5.5

 

אחת הסיבות לחרדות של גברים היא גודל הפינים שהם רואים אצל גברים בסרטי הפורנו. השוואה כזו היא מטבע הדברים שגויה, משום שגברים אלו נבחרו לשחק בגלל סיבה זו, כמו כן ישנם טריקים רבים של תקריבי מצלמה וזיופים בעזרת איברים מלאכותיים. אסיים בקוריוז שאמרה לי מטופלת שלי , וכך היא אמרה: "לבעלי יש פין קטן וחמוד שאני מרוצה ממנו. אבל אני גם שמחה." ולמה? "כי עם כזה פין הוא לא יעז לעולם לבגוד בי". האם יכול להיות שהיא צודקת?

 

ציטוט מתוך סיפרי: "שיקוי אהבה"

 
"קטן גדול, או בינוני, סיפוק בת הזוג הוא חיוני.
 אך האשה, בניגוד לגבר, הנאתה שונה באבר"

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
תכנים קשורים: יחסי מין, פין, גודל, מדידה, לגבר
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.